Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 15 Maj 2017 10:25 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 55
My zamawialiśmy samochód do rezerwacji podałam kartę kredytową, a płaciłam kartą debetową w usd - było taniej po prostu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#102 PostWysłany: 18 Maj 2017 20:01 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
czy jak mój wkład własny jest np. 600$ to czy jest jakaś możliwość(szkoda całkowita itp.) ze nalicza mi więcej w razie jakiejś szkody? czy wkład własny jest zawsze max ile mogą ze mnie zedrzeć?
Poprzez auto4free pokazuje mi ze wkład własny to 0 czyli co by sie nie stało to i tak nic nie place? czy place a potem z auto4 free sie rozliczam?można im zaufać czy lepiej brać bezpośrednio w Alamo(najlepsza cena dla mnie)
zauważyłem ze w Alamo po zalogowaniu sie jako członek ich programu(alamo insider) wynajem nie obejmuje ubezpieczenia a jako gość ubezpieczenie jest juz w cenie?jakiś błąd?czy to taki myk ze niby 10% taniej ,a suma summarum drożej|?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 24 Maj 2017 14:19 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 874
Loty: 457
Kilometry: 674 989
srebrny
garść informacji ode mnie:
- rezerwowałem z dużym wyprzedzeniem przez alamo.com; klasa standard
- po przyjeździe do wypożyczalni (LAX) check-in zrobiłem w automacie bez kolejki (do obsługi na stanowisku czekało ok 10 osób), płatność kartą, żadnych problemów
- na parkingu okazuje się, że akurat nie ma żadnego auta w mojej klasie i dostaje zgodę na wzięcie czegokolwiek z klasy wyżej (w międzyczasie przyjechał z myjni Ford Focus, więc wziąłem z własnej woli)
- przy wyjeździe z parkingu należało okazać do wglądu prawo jazdy i kartę płatniczą (walutowa alior) w celu sprawdzenia zgodności danych
- przy oddaniu auta (też LAX) trzeba było tylko pokazać, że bak pełny i koniec. zero sprawdzania auta pod kątem uszkodzeń.
- brak jakiejkolwiek blokady na karcie, tylko opłata za wynajem

podsumowując: prostota w (samo)obsłudze ogromna! nigdy się z czymś takim nie spotkałem. polecam. cena za 17 dni 480 usd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 24 Maj 2017 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
przecież biorąc pełny pakiet ubezpieczeń na stronie alamo wychodzi prawie dwa razy drożej niż przez pośredników. Jak to zrobiłeś, że opłacało Ci się wziąć pojazd bezpośrednio przez wypożyczalnie? Nie miałeś ubezpieczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 05 Cze 2017 13:33 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 874
Loty: 457
Kilometry: 674 989
srebrny
na umowie była zaznaczona opcja Collision Damage Waiver Full (CDW/LDW) (nie wybierałem dodatkowo podczas rezerwacji na stronie, ale od dnia rezerwacji do wypożyczenia auta wklepywałem różne kody promocyjne - jedne obniżały cenę, inne dawały upgrade, może któryś dał CDW za darmo - nie pamiętam). Mogłem dokupić Extended Protection (EP) lub Roadside Plus (RP), ale nie zdecydowałem się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 05 Cze 2017 18:07 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Często wpisując AWD należące do dużych firm można dostać ubezpieczenie za darmo i zniżkę. Nie wiem czy to ubezpieczenie będzie cokolwiek warte, bo zapewne nie będzie uznane w razie szkody, jeśli korzysta z niego nieupoważniona osoba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 06 Cze 2017 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Z tego co czytam to w rentalcars mam w cenie :

-Ubezpieczenie AC (z ang CDW)
-Ubezpieczenie OC (ang. TPL)
-Ochrona przed kradzieżą z wkładem własnym (ang. TP)
-Dodatkowe ubezpieczenia SLI od odpowiedzialności
-Ubezpieczenie UMP w razie kolizji z nieubezpieczonym kierowcą

a na stronie ALAMO mam w cenie tylko

-Ubezpieczenie AC (z ang CDW).

Ja jestem tylko ciekaw czy te wszystkie ubezpieczenia to prawda czy bajki. Czy na miejscu nie okaże się, że te wszystkie ubezpieczenia z rentalcars są zawarte w CDW i są tylko tak ładnie wyszczególnione. Głównie z powodu tych wszystkich ubezpieczeń zgodziłem się na ofertę przez pośrednika, a nie przez oficjalną stronę ALAMO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 06 Cze 2017 10:36 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Nie szukaj przez Alamo.com, tylko przez np. Alamo.it (lub inne z Europy). Alamo z reguły dla klientów z EU ma ofertę niedostepną na obywatelu USA (przeczytaj T&C) - i dodaje wszystkie ubezpieczenia w cenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 06 Cze 2017 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
ok, na stronie www.alamo.co.uk wyszło mi 495.39 GBP (2385zł) za SUVa na 21 dni w cenę wliczone jest :
- Extended Protection
- Collision Damage Waiver Full

Czyli EP dodatkowo dają w cenie, bo na alamo.com jest to samo bez tego ubezpieczenia. Jednak na rentalcars.pl za 2650zł mam :

-Ubezpieczenie AC (z ang CDW)
-Ubezpieczenie OC (ang. TPL)
-Ochrona przed kradzieżą z wkładem własnym (ang. TP)
-Dodatkowe ubezpieczenia SLI od odpowiedzialności
-Ubezpieczenie UMP w razie kolizji z nieubezpieczonym kierowcą

Więc trochę więcej opcji. Ciekawe jednak jak to działa i czy nie jest to jakiś chwyt marketingowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 14 Cze 2017 00:53 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
rattaman napisał(a):
Nie szukaj przez Alamo.com, tylko przez np. Alamo.it (lub inne z Europy). Alamo z reguły dla klientów z EU ma ofertę niedostepną na obywatelu USA (przeczytaj T&C) - i dodaje wszystkie ubezpieczenia w cenie.

przecież na stronie Alamo podajesz kraj którego jesteś rezydentem wiec zmiana strony i tak chyba nic nie da.
ja przez Alamo zarezerwowałem klasę standard za 500€ i zapytałem czy będę jakiś wkład własny mieć to odpisali ze nie. bo mam w cenie cdw i extended protection, a przez economy car rentals mam za 320€ klasę SUV z dodatkowym kierowcą (tez Alamo) i po sprawdzeniu rezerwacji przez Alamo wyświetla mi również CDW i Extended protection wiec wychodzi ze tez będzie bez wkładu własnego.
Znajomy rezerwował tak jak ja przez ECR i tez z Alamo i jemu pobrali 400$ depozytu ale to na wypadek braku paliwa lub opłat za parkowanie,płatne drogi itp a le to nie był wkład własny i niby Alamo nigdy nie pobiera wkładu własnego Europejczykom .
wiec warto brać przez pośrednika jednak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 14 Cze 2017 09:19 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Myślałem, że szukasz pośrednika, który podaje ceny z ubezpeczeniem własnym wypożyczalni. W przypadku ECR, ubezpeczenie to third-party. Być może Alamo nie blokuje depozytu, ale w przypadku szkody, pobiorą od razu z karty, natomiast Ty będziesz musiał włożyć trochę wysiłku w odzyskanie pieniędzy od zewnętrznej ubezpieczelni (T&C ECR).
Jednak, jeśli nawet porównać ceny ECR i Alamo.it, np 12-19/09 w LAX, to różnica na ECO i COMP jest rzędu 100zł - jakaś zniżka jest teraz w ECR - bez zniżki wyjdzie tak samo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 14 Cze 2017 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
wawaking napisał(a):
przecież na stronie Alamo podajesz kraj którego jesteś rezydentem wiec zmiana strony i tak chyba nic nie da.


Ja 6 czerwca miałem najtańszą ofertę przez alamo.co.uk właśnie za niecałe 500GBP 21 dni na SUVa z CDW i EP
na alamo.com 650USD z samym CDW bez EP


Dziś na alamo.co.uk pokazuje mi cenę 900GBP. Co za absurd. W takim wypadku chyba nie ma co się zastanawiać i pozostaje tylko oferta pośrednika.
Mam nadzieje, że te ubezpieczenia z rentalcars.com to nie jest bujda i działają normalnie. Jest napisane, że wkład własny 0zł i jest więcej ubezpieczeń niż na wszystkich stronach alamo, więc pewnie podstawa jest z alamo + dodatkowo jakieś z rentalcars. Zarezerwowałem SUVa na 21dni za 2670zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 14 Cze 2017 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Pelne ubezpieczenie tzw. Super CDW kupione bezposrednio od firmy wypozyczajacej (Alamo, Hertz, Avis etc) jest znacznie drozsze od ubezpieczenia Excess Waiver od posrednika (roznica moze byc nawet rzedu 4:1, np. €20 vs. €5 za dzien).
Najwazniejsza roznica: SCDW - w przypadku szkody klient nic nie placi (ewentualnie jakis niewielki wklad), Excess Waiver od posrednika - wypozyczalnia obciazy klienta za szkode, ow zas bedzie mogl domagac sie zwrotu od ubezpieczyciela.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 14 Cze 2017 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
w warunkach na rentalcars w regulaminie jest napisane :

Cytuj:
Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości US$ 0.00 włączając VAT.

Wypożyczalnia nie pobierze depozytu w momencie odbioru pojazdu.

W przypadku ubezpieczenia AC (ang. CDW) zapewnionego przez wypożyczalnię wynajmu samochodu, nie obowiązuje wkład własny w przypadku tego ubezpieczenia.

Udział własny w szkodzie obowiązuje tylko dla tych części samochodu, które pokrywa Twoje ubezpieczenie AC. W przypadku zniszczenia innych części samochodu (np. przedniej szyby, opon czy podwozia), pokryjesz całkowity koszt naprawy.


ale z ciekawości napisałem do alamo i odpisali, że moja rezerwacja zawiera CDW i EP ale też zablokują mi 600USD na karcie kredytowej. Ciekawa sprawa : )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 20 Cze 2017 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
mam pytanie bo nie do końca rozumiem o co chodzi z wkładem własnym.

powiedzmy,że mam depozyt 400 e, ale jak mam tez coś takiego zawarte:

Cytuj:
Samochód zawiera wkład własny w razie uszkodzenia w wysokości 600,00 € wyłączając VAT.
Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości 1200,00 € wyłączając VAT.


to na miejscu blokują mi tylko kwote depozytu? czy i wkladu wlasnego, czyli np w tym wypadku 400+600 czy tez te 1200, jesli nie wybiore opcji 'bez wkladu wlasnego' ?

czy wkład własny dopiero jest rozliczany w razie jak coś sie stanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 20 Cze 2017 16:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
wkład własny dopiero jest rozliczany w razie jak coś sie stanie?

Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 20 Cze 2017 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
na miejscu blokują 400E, a jak ukradną czy porysują Ci auto to ściągają Ci z konta pieniądze do wyżej wymienionych kwot. Ale ty chyba nie wypożyczasz auta w USA? Tu nie ma takich złodziejskich warunków, albo ja jeszcze mało widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 27 Lip 2017 20:22 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 4
Witam wszystkich
Bardzo proszę o poradę jak można ( czy wogóle jest taka możliwość ) zobaczyć z jakiej pożyczalni są oferowane samochóy wyszukiwane na stronie economycarrentals.com
Często tu czytam że jest tam bardziej korzystna oferta ubezpieczenia , ale nie widzę skąd mam pożyczyć auto
A zalezy mi na Alamo bo widzę że jedna z bardziej normalnych
Samochód chcę pożyczyć w Sierpniu w LAX
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 27 Lip 2017 20:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
No to wypożycz bezpośrednio w Alamo.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#120 PostWysłany: 27 Lip 2017 21:19 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 4
boots napisał(a):
No to wypożycz bezpośrednio w Alamo.


Niestety bezpośrednio w Alamo nie ma takich warunków ubezpieczenia + droższy samochód tej samej klasy tej samej marki ( która wybrałem )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group