Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#61 PostWysłany: 14 Sty 2020 16:31 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Image
Jak to w takim razie wygląda w Alamo? Płaci się max 19.75 $ za cały okres wypożyczenia czy może jeszcze opłaty z punktu nr 2 (Toll charges) mogą też być dodane?
Czy punkt nr 1 to opłaty administracyjne, a punkt nr 2 to opłaty za przejazd zależne od przejechanego odcinka?

Jaki jest koszt przejazdu płatnym odcinkiem z Miami do Orlando?

EDIT:
Na ostatnie pytanie sam sobie chyba odpowiedziałem, bo na stronie sunpassa jest kalkulator:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#62 PostWysłany: 14 Sty 2020 17:06 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Płacisz 3,95 za każdy dzień, gdy używasz płatnych odcinków, nie więcej niż 19,75 za cały okres (czyli płacisz max za 5 dni przy dłuższych wynajmach) + koszt wszystkich przejechanych odcinków. Znając US to wszystko +tax. Opłata 3,95 jest tylko opłatą administracyjną za wynajem i obsługę transpondera, a nie tolls.

Łatwo na FL ominąć wszystkie płatne odcinki nie wydłużając wcale lub bardzo niewiele czas przejazdu (oczywiście wszystko może zależeć od dnia, godziny itd.). Płatne express lines potrafią jechać wolniej niż pasy obok, które są bezpłatne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#63 PostWysłany: 16 Sty 2020 13:16 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Po co się męczyć z omijaniem - jak kupisz w sklepie własny Florida Sunpass za kilka dolców?
Z lotniska MIA naprawdę trzeba się nagimnastykować, by nie wpaść na bramki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#64 PostWysłany: 04 Lut 2020 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 119
Kilometry: 264 018
niebieski
@pasta w Alamo auta już są wyposażone w Sunpass. Więc obawiam się, że dodatkowy zakup w sklepie może spowodować podwójne naliczanie opłat. Jedno rozliczone przez wypożyczalnię, a drugie to za które sam zapłacisz w sklepie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#65 PostWysłany: 04 Lut 2020 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@luki nie mają sunpass, ale działa toll by plate.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#66 PostWysłany: 04 Lut 2020 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
luki napisał(a):
@pasta w Alamo auta już są wyposażone w Sunpass. Więc obawiam się, że dodatkowy zakup w sklepie może spowodować podwójne naliczanie opłat...

To co dostajesz w wypozyczalni mozna wylaczyc. Wiec jak kto woli.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#67 PostWysłany: 04 Lut 2020 12:38 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 98
Loty: 64
Kilometry: 210 376
Proszę nie mylić dwóch elementów , Express line na autostradzie 95 (w większości) i Florida Turnpike, w godzinach szczytu express line z MIA Int. np do FLL Int może kosztować nawet 12-19 $ , oczywiście bez gwarancji szybszej jazdy , natomiast Florida Turnpike Tool Road ma raczej opłaty stałe ale na przykład dochodzą inne drogi platne np. 112 czy 836.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#68 PostWysłany: 04 Lut 2020 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@dansci wyłącz sobie w googlu opłaty drogowe. Przejazd do Orlando niewiele się różni czasowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#69 PostWysłany: 26 Maj 2020 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Akna napisał(a):
@luki nie mają sunpass, ale działa toll by plate.


Czyli w ALAMO na Florydzie nie ma tego urządzenia tylko po prostu na bramkach czyta tablicę rej.? Rozumiem, że opłata za dzień to 3,95$ (jeśli w danym dniu jedziemy płatną drogą) + opłata drogowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#70 PostWysłany: 26 Maj 2020 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@kontrol

nie pytaliśmy się nawet o nie, więc Ci nie odpowiem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#71 PostWysłany: 27 Maj 2020 09:08 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
kontrol napisał(a):
Akna napisał(a):
@luki nie mają sunpass, ale działa toll by plate.


Czyli w ALAMO na Florydzie nie ma tego urządzenia tylko po prostu na bramkach czyta tablicę rej.? Rozumiem, że opłata za dzień to 3,95$ (jeśli w danym dniu jedziemy płatną drogą) + opłata drogowa?


Ja miałem auto z ALAMO (FLL) i nie miałem żadnego urządzenia, tylko rozliczanie toll by plate - 2 razy tylko przejechałem płatną drogę i jakieś grosze pobrało - ale to dopiero na wyciągu w domu widziałem. Tak to starałem się unikać płatnych odcinków.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#72 PostWysłany: 27 Maj 2020 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Ja miałem dokładnie tak samo. Generalnie (było już o tym na forum) Alamo ma najbardziej przejrzystą politykę w kwestii SunPass. Żadnych pakietów, urządzeń, przedpłat etc. Płacisz za to, co przejedziesz i tyle.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 28 Maj 2020 23:30, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#73 PostWysłany: 28 Maj 2020 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ok dzięki. Właśnie biorę auto w ALAMO i wiem, że kilka razy na pewno przejadę płatną drogą. Choćby na Key Biscayne nie da się tego uniknąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#74 PostWysłany: 31 Maj 2020 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Shaq napisał(a):
Ja miałem dokładnie tak samo. Generalnie (było już o tym na forum) Alamo ma najbardziej przejrzystą politykę w kwestii SunPass. Żadnych pakietów, urządzeń, przedpłat etc. Płacisz za to, co przejedziesz i tyle.


Plus opłata admistracyjna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#75 PostWysłany: 05 Sie 2022 19:31 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 216
Cześć,
znalazłem przez discovercars ofertę wynajmu samochodu na Florydzie.
Oferta nienajtańsza ale z grubsza połowa tego co w Alamo, rozsądna kwota blokady (w odróżnieniu od tych tańszych i wesołych np. 5000 USD:)
Niestety brak jasnych zapisów w sprawie opłat drogowych. Napisałem do nich maila i dostałem odpowiedź:
"The vehicle has the device activated and can circulate freely on paid highways, at the end of your rental you will be charged what you have been able to consume, it will be deducted from your guarantee deposit and the difference will be released in a period of 7 to 10 days continuous or you have the unlimited prepaid which costs 9.99 daily".
No i nie wiem... Czytam, że komuś naliczało kasę za każdorazowy wjazd na płatną drogę i różne takie. Auto raptem na cztery dni. Ta opcja z ryczałtem 9,99 za każdy dzień - może rozsądna? Jeno nie znalazłem na forum takiej formy, może kiepsko szukałem?
Wziąłem z opcją bezpłatnego anulowania. Ktoś miał auto z takimi zapisami? Dziękuję z góry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#76 PostWysłany: 05 Sie 2022 20:50 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Jeździłem prawie 2 tygodnie na Florydzie wynajętym autem bez sunpassa i nie zauważyłem jakiś niedogodności z tym związanych. Polecam więc nie brać, nie włączać transpondera jeśli jest taka opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#77 PostWysłany: 14 Sty 2023 00:41 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
tez mam dylemat, auto z Budget czy brać na parę dni tego e-Toll czy czekać aż pobiorą z karty
"Budget oferuje wygodną usługę e-Toll dla podróżnych, którzy chcą jeździć po drogach płatnych. Zostaniesz obciążony kosztami opłat drogowych plus opłata za usługę w wysokości 5,95 USD za dzień użytkowania plus koszt opłaty drogowej. Opłata ta będzie obowiązywać tylko za każdy dzień wynajmu, w którym zdecydujesz się korzystać z e-Toll. Maksymalna opłata za usługę wynosi 29,75 USD za wszystkie wypożyczenia.

Za każdym razem, gdy przejeżdżasz przez punkt poboru opłat bez korzystania z alternatywnej formy płatności (takiej jak gotówka lub karta), wybierasz usługę Budget e-Toll.

Opłaty za przejazd mogą zostać pobrane z karty, której użyłeś do opłacenia wynajmu, po 4-8 tygodniach.

Alternatywy dla płatnych dróg lub e-opłat za wypożyczenie samochodu
Istnieje kilka alternatyw dla dróg płatnych lub opłat e-Toll. Obejmują one:

Płacenie gotówką/kartą za przejazd . Pamiętaj, że niektóre płatne drogi są bezgotówkowe, co oznacza, że ​​być może będziesz musiał przejechać przez e-myto i zgłosić się do programu budżetowego e-myta.

Użyj lub przynieś własne urządzenie do elektronicznego poboru opłat . Będzie to wymagało wcześniejszego planowania z Twojej strony."




patrze sobie darmową ok 40 min dłużej trase lotnisko Mia- Titusville

a to dokładne info z Budget

W stanie Floryda. Jesteś odpowiedzialny za opłacenie wszystkich opłat drogowych poniesionych w okresie wynajmu. Budget oferuje opcjonalną usługę o nazwie e-Toll, która umożliwia klientom korzystanie z elektronicznych płatnych pasów na autostradach, mostach, tunelach i innych płatnych odcinkach. Wszystkie pojazdy Budget są wstępnie wyposażone do elektronicznego przetwarzania opłat drogowych. O ile nie uiścisz opłaty drogowej samodzielnie, jak opisano poniżej (patrz „Rezygnacja z elektronicznego poboru opłat”), automatycznie włączysz e-pobór i zapłacisz opłaty opisane w niniejszym dokumencie, jeśli korzystasz z elektronicznego poboru opłat.

Opłaty za e-toll (standard): Jeśli korzystasz z usługi e-Toll w dowolnym momencie podczas wynajmu, zgadzasz się uiścić opłatę za wygodę w wysokości 5,95 USD za każdy dzień, w którym ponosisz opłatę, do maksymalnej kwoty 29,75 USD za okres wynajmu (nieprzekraczający 30 dni ). Ponadto zapłacisz wszystkie poniesione opłaty drogowe według maksymalnych obowiązujących bezdyskowych lub gotówkowych stawek podanych przez organ pobierający opłaty.

e-Toll bez ograniczeń: Budget oferuje również usługę e-Toll Unlimited, która obejmuje koszty opłat drogowych i opłat dodatkowych. Jeśli wybierzesz opcję e-Toll Unlimited, zgadzasz się uiszczać stałą opłatę dzienną w wysokości od 10,99 USD do 25,99 USD, w zależności od lokalizacji kasy, za każdy dzień okresu wynajmu, niezależnie od tego, czy poniesiesz jakiekolwiek opłaty drogowe, maksymalnie do 54,95 USD - 129,95 $ tygodniowo. Usługę e-Toll Unlimited należy wybrać w momencie rezerwacji lub odbioru pojazdu, w przeciwnym razie wyrażasz zgodę na uiszczenie standardowych opłat za e-toll, jeśli korzystasz z usługi e-toll.
Rezygnacja z elektronicznego poboru opłat: Jeśli nie wybierzesz e-Toll Unlimited, możesz uniknąć standardowych opłat e-Toll w dowolnym dniu w okresie wynajmu, jeśli upewnisz się, że osłona transpondera jest w pozycji „zamkniętej” i (i) zapłacisz gotówką w celu uiszczenia wszystkich opłat drogowych, (ii) korzystania z własnego odpowiednio finansowanego, odpowiednio zamontowanego i kompatybilnego urządzenia elektronicznego do uiszczania opłat drogowych w celu uiszczenia wszystkich opłat drogowych, (iii) uiszczania opłat bezpośrednio na rzecz organu poboru opłat za pośrednictwem dowolnej dostępnej usługi online lub innej usługi zgodnie z zasadami i wymaganiami organu poboru opłat; lub (iv) unikać dróg lub przejazdów płatnych elektronicznie.

Administrator opłat: Jeśli korzystasz ze standardowej usługi e-Toll, zewnętrzny administrator programu opłat drogowych („Administrator opłat drogowych”) zatrudniony przez firmę Budget będzie przetwarzał płatności za każdą elektroniczną opłatę drogową poniesioną przez Ciebie w okresie wynajmu i obciążał Twoją kartę kredytową/debetową w wysokości opłat za przejazd i opłat dodatkowych określonych powyżej. Niezależnie od wybranej usługi zgadzasz się, że w związku z e-Toll możemy udostępniać Twoje dane osobowe (w tym adres, dane karty kredytowej/debetowej i inne informacje dotyczące wynajmu) Administratorowi opłat drogowych. Upoważniasz również Administratora Opłat i Budżet do obciążania Twojej karty kredytowej/debetowej wszystkimi opłatami za e-Toll opisanymi powyżej na podstawie wybranej przez Ciebie opcji. Wyrażają Państwo zgodę na to, aby Administrator Poboru Opłat skontaktował się z Państwem bezpośrednio w sprawie opłat za e-Toll. Opłaty e-Toll mogą zostać obciążone Twoją kartą kredytową/debetową w ciągu 4-8 tygodni od zakończenia wynajmu. Zgadzasz się zwolnić nas, Administratora opłat drogowych i każdego innego upoważnionego przez nas agenta z odpowiedzialności z tytułu wszelkich grzywien, opłat lub opłat administracyjnych poniesionych w związku z naruszeniami opłat drogowych, za które możesz być odpowiedzialny. e-Toll nie obejmuje parkingów lotniskowych. Aby zapłacić za parking, klienci muszą użyć osobistego transpondera lub innej zatwierdzonej metody płatności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#78 PostWysłany: 15 Sty 2023 19:16 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
jak wyglądają przepisy w USA odnośnie uchwytu do telefonu na szybie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#79 PostWysłany: 15 Sty 2023 19:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
https://thelandaulawgroup.com/florida-g ... ount-laws/
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#80 PostWysłany: 15 Sty 2023 22:23 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
-- 15 Sty 2023 22:21 --

Dzięki, niby można ale jak naklejki nie może być a gdzie telefon ;)
dobra bezpiecznie zamontuje na desce ;)

Floryda nie ma przepisów dotyczących montażu GPS na przedniej szybie.

Prawo dotyczące przedniej szyby na Florydzie stanowi, że nie można prowadzić pojazdu, gdy przednia szyba jest zatkana. Obejmuje to naklejki, kalkomanie lub inne nieprzezroczyste elementy umieszczane na przedniej szybie. Ponadto prawo stanu Floryda wymaga, aby wycieraczki przedniej szyby działały, aby pojazd działał, a wszelkie pęknięcia na przedniej szybie nie mogły blokować widoku ani wpływać na działanie wycieraczek.

Chociaż prawo to nie stanowi wyraźnie, że nie można zamontować urządzenia GPS na przedniej szybie, ważne jest, aby kierowcy z Florydy dołożyli wszelkich starań, aby zamontować tylko jedno z tych urządzeń w sposób, który nie zasłania im drogi i innych pojazdów.


-- 15 Sty 2023 22:23 --

wilczagorka napisał(a):
Jeździłem prawie 2 tygodnie na Florydzie wynajętym autem bez sunpassa i nie zauważyłem jakiś niedogodności z tym związanych. Polecam więc nie brać, nie włączać transpondera jeśli jest taka opcja.

no pytanie tylko czy opłata manipulacyjna którą wypożyczalnia naliczy jak wyśle wezwanie do zapłaty nie wychodzi podobnie jak opłata za parę dni :?:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group