Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 04 Gru 2019 03:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Alamo jesień 2019:

1. LAX
Na umowie: Compact: Nissan Versa or similar
W rzeczywistości: Toyota Corolla (wersja nowa i stara, ale niskie przebiegi), Nissan Sentra, Nissan Versa, Hyundai Elantra
Byłem bardzo zadowolony, a do tego co chwila wpadały nowe autka z myjni, więc można było powybrzydzać.

2. SJC
Na umowie: Full Size: Ford Fusion or similar
W rzeczywistości: Toyota Camry, Nissan Altima, Dodge Charger, Kia Optima, Ford Fusion, Chevrolet Malibu

3. SF City office
Na umowie: Economy: Mitsubishi Mirage. or similar
W rzeczywistości - brak wyboru auta! Kluczyki do Forda Fiesty i w tej cenie nic innego.

Jak pomogłem, to daj pomógł albo lubię, bo brakuje mi punkta do TS na 2020. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#142 PostWysłany: 08 Gru 2019 22:20 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
ALAMO

FLL Airport

Mial byc Hyundai Elantra
Byl.. Hyundai Elantra, ale sporo aut tej klasy stalo na parkingu, do wyboru do koloru ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 09 Gru 2019 00:54 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Warto zajrzeć do youtuba. Cała filmiki z parkingów na głównych lotniskach.

Np. Miami

Góra
 Profil Relacje PM off
Darecki85 lubi ten post.
 
      
#144 PostWysłany: 18 Sty 2020 12:08 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Proszę Państwa, zatem rekapitulując:

Czy wynajmując auto SUV w Alamo z LAX (mając CDW i wykupione EP) w razie kolizji/wypadku lub kradzieży nie będę musiał niczego firmie dopłacać? Strasznie to wszystko skomplikowane i nie ułatwia spokojnego podróżowania mając z tyłu głowy możliwość bycia obciążonym horrendalną kasą. wolę dać więcej na auto (bacząc na to że lecimy w 5 osób) niż później dostać zawału.

I co jak się uszkodzi opona piasek uszkodzi szybę itp? Dla mnie na alamo.com wszystko jest strasznie nieczytelne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 20 Sty 2020 13:06 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 68
szyblucki1 napisał(a):
Proszę Państwa, zatem rekapitulując:
Czy wynajmując auto SUV w Alamo z LAX (mając CDW i wykupione EP) w razie kolizji/wypadku lub kradzieży nie będę musiał niczego firmie dopłacać? Strasznie to wszystko skomplikowane i nie ułatwia spokojnego podróżowania mając z tyłu głowy możliwość bycia obciążonym horrendalną kasą. wolę dać więcej na auto (bacząc na to że lecimy w 5 osób) niż później dostać zawału.
I co jak się uszkodzi opona piasek uszkodzi szybę itp? Dla mnie na alamo.com wszystko jest strasznie nieczytelne.


Też to obecnie rozkminiam szukając najlepszej oferty i moim zdaniem w ALAMO jest tak:
1. Damage Waiver (DW) to ochrona zarówno przed uszkodzeniem jak i kradzieżą ("...If the renter accepts DW, Enterprise waives or reduces the renters responsibility for loss of, or damage to, the rental vehicle (including but not limited to towing, storage, impound and administrative fees subject to the terms and conditions of the rental agreement and applicable laws.")

Ale nigdzie nie mogę znaleźć jaki jest udział własny (w większości wypożyczalni Excess: 0.00$)

2. EP to takie rozszerzone OC do 1 mln $ (u innych nazywa się SLI i często jest w cenie, w ALAMO trzeba to wykupić dodatkowo)
3. Uszkodzona opona to już dodatkowe ubezpieczenie - Roadsize Assistance PLUS (ale tylko assistance/holowanie, bo w razie potrzeby za oponę i tak trzeba zapłacić)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 20 Sty 2020 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@Godlik @szyblucki1
Poczytajcie ten wątek:
wypozyczenie-auta-zachodnie-wybrzeze,765,88613

Tam jest jak najlepiej wypożyczyć samochód w Alamo. Jest również o ubezpieczeniu.
Excess jest RACZEJ 0$, zresztą napisane jest to w warunkach na ich stronie. RACZEJ bo w niektórych miejscach w USA trzeba dokupić zniesienie udziału własnego osobno (pojawia się wtedy taka opcja, np. na Guam). SLI nie jest w cenie w innych wypożyczalniach, przynajmniej ja takich nie kojarzę, zawsze trzeba dodawać na miejscu albo na stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Godlik uważa post za pomocny.
 
      
#147 PostWysłany: 23 Sty 2020 01:00 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 1
Jak już jesteśmy przy Alamo, to może zapytam od razu, czy można bez problemu rezerwować auta w alamo na europejskich wersjach strony bez żadnego problemu? Na alamo.fr znalazłem najtańszą ofertę w porównaniu do alamo.co.uk, alamo.com a nawet alamo.it , już zarezerwowałem, ale chciałbym się upewnić czy nie będzie z tym żadnego problemu na miejscu. Poza tym, w pakiecie Gold mam 3 dodatkowych kierowców, ich dane podam przy check-in czy już na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 25 Sty 2020 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Pisaliśmy tu już o tym wiele razy - spokojnie można rezerwować na europejskich wersjach stron Alamo.
Możesz przy check-in (na stronie .com, rezerwacja z europejskiej wersji jest tam widoczna), możesz też przy podpisywaniu umowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 06 Lut 2020 20:04 

Rejestracja: 06 Lut 2020
Posty: 2
Mam nie typowe pytanie dot. w/w alamo.
Chcę zrobić checkin online, ale muszę koniecznie podac termin ważności prawojazdy - moje jest bezterminowe. Co robicie w takim przypadku, wybrac byle co na XX lat do przodu? Thx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 07 Lut 2020 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 99
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Z tego co pamiętam wpisałam ostatnią możliwą datę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 15 Lut 2020 22:16 

Rejestracja: 29 Sty 2020
Posty: 2
Alamo luty 2020 Miami Int Airport:

Na umowie: Full Size: Ford Fusion or similar
W rzeczywistości: Toyota Camry, Nissan Altima, Ford Fusion, Chevrolet Malibu, Hyundai Elantra, VW Passat

Wybraliśmy Chevy Malibu, Fajne auto.
Zmieściliśmy do bagażnika 2 duże walizki, 2x podręczny + składany wózek dla dziecka.
Dodam, że przy okazaniu biletu powrotnego auto wypożyczone na karte debetową 
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 19 Lut 2020 23:39 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Mam pytania odnośnie dwóch lokalizacji.

1. Portland
Wstępnie zarezerwowałem w AVIS, bo mają fajne ceny na avis.co.uk. Czy ktoś ma z nimi dobre / złe doświadczenia w tej lokalizacji?
Jakich modeli można się spodziewać w klasie Full Size Class G (Ford Taurus or similar)?

Mogę zrobić rezerwację w Alamo, jednak wychodzi mnie zauważalnie drożej. Zwrot robię w Seattle.

2. San Francisco
Tutaj Alamo wychodzi korzystnie. Mam z nimi dobre doświadczenia z LAX. Czy w SFO jest również tak, że kategoria Full Size i Premium jest w tej samej alejce i mogę mieć rezerwację na Full Size, a wziąć bez dopłaty auto z rzędu Premium? Czy ktoś kojarzy ich flotę w obu tych kategoriach?

Chętnie wysłucham też opinii o AVIS w SFO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 17 Lut 2022 22:22 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Z ciekawości - wiecie, czy z oferowanych aktualnie w Alamo na LAX aut (np. Toyota Corolla, Hyundai Elantra) jest szansa trafić hybrydę? Oba te auta są w USA oferowane zarówno w zwykłej benzynie jak i w hybrydzie, benzyna oczywiście tańsza, więc raczej tego się spodziewam. Ale może?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 31 Sty 2023 21:45 

Rejestracja: 02 Lis 2018
Posty: 67
Mam rezerwację w Alamo i w związku z tym pytanie jak ogarnąć opłaty za mosty w okolicach NY? Czy automatycznie opłata będzie pobierana z karty podpiętej do wypożyczalni? Czy trzeba płacić za wynajem tego urządzenia do zbierania sygnału?

Jeśli nie ma takiej opcji to jak opłacać przejazd przez płatne odcinki? Za każdy oddzielnie online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 01 Lut 2023 18:37 

Rejestracja: 02 Lis 2018
Posty: 67
Mam rezerwację w Alamo i w związku z tym pytanie jak ogarnąć opłaty za mosty w okolicach NY? Czy automatycznie opłata będzie pobierana z karty podpiętej do wypożyczalni? Czy trzeba płacić za wynajem tego urządzenia do zbierania sygnału?

Jeśli nie ma takiej opcji to jak opłacać przejazd przez płatne odcinki? Za każdy oddzielnie online?

edit:
Sam sobie odpowiem:

Cytuj:
Use your Personal E-Z Pass Transponder or Account

You may use your own personal E-Z Pass transponder or account. We will not charge you a fee for using your personal EZ Pass transponder or account. Contact your transponder issuer for details on how to use your personal transponder or account with your rental vehicle. Some issuers may require you to register a rental vehicle with your account within a certain timeframe.


Stop and Pay Cash (where available)

You may use the cash toll lanes (where available) and pay for your tolls as you incur them.


Use our TollPass™ Service

You may utilize our TollPass™ Service, which currently consists of the following three options:

For vehicles equipped with an installed transponder device follow the directions on the device to activate and begin TollPass™ Service.

If your vehicle is not equipped with an installed transponder device or if you have not activated your installed transponder device or you utilize toll roads without otherwise paying the applicable toll, we will automatically enroll you in our TollPass™ Service.

The charge for TollPass™ Service under options 1 and 2 above is $3.95 - $4.95 per usage day, not to exceed $30 per rental period, plus the amount of each toll. There is no TollPass™ Service charge on rental days that you don't use a toll road. The TollPass™ Service charge and the amount of each toll will be charged to the debit or credit card on file with your Rental Agreement and will appear separately from Rental Agreement charges on your credit or debit card statement. (See Additional Terms and Conditions below).

At certain locations, you may also have the option to rent a transponder device from us at the rate of $3.95 per rental day, not to exceed $30 per rental period, plus the amount of each toll. The transponder rental charge will appear on your Rental Agreement; toll charges will appear on your credit or debit card statement separate from rental charges. No credit is provided for days the rented transponder is not utilized. (See Additional Terms and Conditions below).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 18 Lip 2023 10:47 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 76
Loty: 53
Kilometry: 229 526
Jakby kogoś interesowało to na lipiec Alamo podaje taką flotę na LAX:

Our Midsize SUV fleet includes the Jeep Compass, Jeep Patriot, Jeep Renegade, Jeep Cherokee, Jeep Wrangler, Ford Escape, Buick Encore, Chevy Trax, Chevy Captiva, Hyundai Tucson, Kia Sportage, Mazda Cx-5, Mitsubishi Outlander, Nissan Rogue Select, Nissan Rogue, Toyota Rav4, and Volkswagen Tiguan.

Our Standard SUV fleet includes the Dodge Journey, Jeep Grand Cherokee, Ford Explorer, Ford Edge, Chevy Equinox, GMC Terrain, Hyundai Santa Fe, Kia Sorento, Mazda CX-9, Nissan Xterra, Nissan Pathfinder, Toyota Highlander, Toyota 4Runner, and Toyota Venza.

Z mojego researchu i jeśli chodzi o mid to najczęściej dostępne jest rouge, sportage, rav4 i cx5 a w klasie wyższej gmc terrian, cx9, sorento i 4runner.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 26 Lip 2023 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
O co chodzi z cenami w Alamo? $380 za tydzien, a ColUSA po przekierowaniu z kayaka tyle samo ale złotych a nie dolarów? Korzystal ktoś z tego ColUSA w Miami? Jakieś opinie i skąd taka dysproporcja cenowa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 11 Sie 2023 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
A propos Alamo - czy dobrze widzę, że teraz (nie wiem, od kiedy to obowiązuje) w przypadku anulowania rezerwacji opłaconej z góry (np. w wersji de lub co.uk) pobierają opłatę niezależnie od tego, kiedy to anulowanie ma miejsce (50 USD gdy najpóźniej 24h przed odbiorem i 100 USD gdy mniej niż 24h przed odbiorem)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 04 Lut 2024 21:08 

Rejestracja: 04 Lut 2024
Posty: 5
Witam
czy ktoś się orientuje czy Hertz lub Avis w LAX też ma możliwość wyboru auta z placu czy przydzielają ci przy okienku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 04 Lut 2024 22:18 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Nie rozumiem pytania. Że wchodzisz na parkingu, oglądasz samochód, mówisz o ten jest fajny i go chcesz?

Dostajesz konkretny samochód przy desku, zazwyczaj ten który właśnie wyjechał z myjni. W LAX są kolejki jak w piekarni przed świętami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group