Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 29 Lip 2019 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
@monroe Ja to wszystko wiem i bardzo sobie cenie, ale są marki samochodów, które nie radzą sobie w tym temacie. Np W Chryslerze wyświetlacz był tak nisko, ze ciężko był sie skupić na drodze, zaś odbiegając już od tematu USA, w takim Fiacie nie wiem kto im pisał soft, ale zawiesza się to niemiłosiernie.

Wiec ja człowiek oldschoolowy zawsze biorę ze sobą uchwyt do telefonu :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 30 Lip 2019 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Ja też biorę na wszelki wypadek ;) W Hyundaiu i w Fordzie Android Auto działa świetnie, zresztą ostatnio widziałem, że w Citroenie również :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 16 Sie 2019 11:35 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Pojawila sie dodatkowa oplata za oddanie auta w innym miescie?
Lax-lax wychodzi mi 237€ na tydzien
Las-lax wychodzi mi 346€ za to samo
?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 16 Sie 2019 16:10 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Ja dwukrotnie bralem auto w Alamo przy LAX i do wyboru mialem kilka modeli pojazdow z danej grupy cenowej, raz Hyundai Accent a drugim razem Hyundai Elantra, oba z Apple Car Play ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 16 Sie 2019 21:50 

Rejestracja: 23 Cze 2019
Posty: 12
Pytanie mam - Chcę wypożyczyć autko przez booking/rentalcars.com w w national i u bookinga/rentalsa piszą że tylko karta kredytowa, innych (debetowe itd) nie akceptują, a ja właśnie dysponuję tylko debetówką. Za tona stronie nationala:

https://www.nationalcar.com/en/support/ ... thods.html

Jest podpunkt:

Cytuj:
RENTING A CAR WITH A DEBIT CARD:
Debit/check cards are considered to be any non-credit card bearing the VISA, MasterCard or Discover Card logo. Any other non-credit card without the VISA, MasterCard or Discover Card logo is not accepted.

When renting in the US, Debit/Check cards are accepted for customers with proof they have deplaned or disembarked at the rental location. Customers must have proof of a ticketed return or outbound trip from the location where the vehicle will be returned on an airline, cruise ship or train. For customers not deplaning or disembarking at the rental location and/or do not have evidence of a return or outbound trip, Debit/Checkcards are only accepted as a form of payment at the time of return.


Oczywiście dysponuję biletem powrotnym ALE wylot mam 14 dni później (będę robić zmianę auta).

Ktoś taki temat przerabiał? Czepią się? Bo zasadniczo to mogę anulować tę rezerwację...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 09 Paź 2019 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Informacja dla osób, które chciałyby wypożyczyć samochód w Alamo na Guam.

Po pierwsze: lotnisko GUM jest widoczne na europejskich stronach Alamo ale dopiero po wpisaniu jego pełnej nazwy czyli: "Antonio...". Pojawia się już po wpisaniu pierwszych trzech liter, o dziwo po kodzie IATA (GUM) nie można lotniska znaleźć (oprócz wersji strony USA). Polecam rezerwację właśnie na europejskich stronach bo w przypadku tej lokalizacji jest dużo taniej.

Po drugie: nie mogliśmy wybrać auta na miejscu (pierwszy raz w Alamo). Dali nam po prostu kluczyki do... chyba najbardziej obitego, 2-letniego Hyundaia Accenta (klasa Compact) bez zdalnego sterowania centralnym zamkiem, haha :D Średnio nas to interesowało ale parkingowy z Alamo sam z siebie (!!) zasugerował nam, abyśmy po oddaniu samochodu złożyli w biurze reklamację bo to auto faktycznie wyglądało dosyć słabo ;) Samo auto wyszło dosyć tanio (30USD / dzień) ale drugie tyle dopłaciliśmy za ubezpieczenie bez wkładu własnego (na Guam są trochę inne opcje ubezpieczenia niż w kontynentalnej części USA i na Hawajach).

Po trzecie: faktycznie złożyliśmy reklamację po oddaniu auta. Bardzo przeprosili i obiecali, że zwrócą nam część za wynajem. Na następny dzień wysłali oficjalne przeprosiny na mejla i zwrócili cały koszt ubezpieczenia wkładu własnego czyli połowę tego co zapłaciliśmy :)

Po czwarte: płaciłem Revolutem, nawet nie dawałem karty kredytowej. Potraktowali tę kartę jako kredytówkę albo po porostu się nie zorientowali.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 09 Paź 2019 17:49 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
a relacji z Guam nie ma ....
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#128 PostWysłany: 10 Paź 2019 04:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Niestety ciężko będzie napisać bo byliśmy tam tylko 3 dni z czego jeden dzień zmarnował nam supertajfun Hagibis przechodzący nad Marianami (aktualnie zmierza w stronę Japonii) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 10 Paź 2019 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Nie takie tajfuny już Cię nie zatrzymały - czekamy na relacje w dziale Pacyfik 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 10 Paź 2019 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Jasne ;)

Jednak coś w tym jest - w ubiegłym roku Hurricane Lane a w tym aż dwa - Typhoon Mitag (przeszedł blisko Szanghaju gdy w nim byliśmy) i właśnie Hagibis. Dwa tajfuny w trakcie 2-tygodniowego wyjazdu... puszczam totka po powrocie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 14 Paź 2019 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 564
platynowy
Sierpień, SFO, Alamo

W klasie Midsize SUV stało kilka aut, m.in.
Toyota Rav4
Nissan Rogue
Jeep Grand Cherokee
Hyundai Tucson

Zdecydowałem się na Rav4, świeże roczne auto, przebieg ok. 30k mil, fajnie wyposażone - aktywny tempomat, asystent linii.
Fajny, duży i chyba nawet nowszy był też Rogue.

Na inne klasy nie zwróciłem za bardzo uwagi, ale w mini vanach była cała aleja Grand Caravanów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
humptydumpty lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 15 Paź 2019 14:18 

Rejestracja: 30 Kwi 2017
Posty: 21
Potrzebuję samochodu na jedną dobę w Miami, waham się między Mustangiem cabrio a Dodgem Challengerem. Nocleg będę mieć w Miami Beach a auto potrzebuję dopiero dwa dni po przylocie. Chwilowo zarezerwowałam Mustanga w biurze Alamo w Miami Beach, ale zastanawiam się, czy nie lepiej zmienić miejsce odbioru na lotnisko ze względu na wybór auta? Domyślam się, że na złapanie Mustanga mam dosyć spore szanse, a jak jest z dostępnością Challengera, widział go ktoś na parkingu? Warto zmieniać lokalizację? Czy jadąc z miasta komunikacja łatwo jest się dostać na teren wypożyczalni lotniskowej?
Poza tematem wątku: jakieś rady/refleksje/wady i zalety tych aut i które fajniejsze na kręcenie się po okolicy bez bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 15 Paź 2019 18:34 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cześć,
W sierpniu wypożyczałem cabrio w Miami na lotnisku.
Do wyboru był Ford Mustang, Chevrolet Camaro i Chrysler , Volkswagen Beetle, Buick Cascada.

Ani razu nie widziałem Dodge Challengera w Alamo w USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 15 Paź 2019 18:39 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Challanger to osobna kategoria i nie jest w jednej klasie z f mustang

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
tupungato lubi ten post.
 
      
#135 PostWysłany: 15 Paź 2019 19:45 

Rejestracja: 30 Kwi 2017
Posty: 21
Wiem, że nie jest w tej samej klasie, ale cena jest bardzo podobna, przynajmniej przez alamo.co.uk, a ja sie zastanawiam co lepiej zarezerwować. Jeśli ten Challenger jest tylko w teorii to zostanę przy convertible, stąd moje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 15 Paź 2019 19:46 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Jesli mozesz go zamówić to nie bedzie go na stane?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 15 Paź 2019 20:37 

Rejestracja: 30 Kwi 2017
Posty: 21
Mogę zarezerwować challengera "lub podobny" , jak w każdej innej klasie zresztą. Czytając ten wątek widzę, że zdarzało się ludziom trafić na "lub podobny" z którego nie byli zadowoleni. Dlatego oytam czyvte Challengery są widywane w tej konkretnej lokalizacji, czy też mam dużą szansę być zmuszoną wziąć inny wóz. Jeśli tak to zostanę przy Mustangu, bo tych jestcraczej sporo, z tego co czytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 21 Paź 2019 15:40 

Rejestracja: 11 Sie 2015
Posty: 3
Czy orientujecie się może które z auto dostępnych w Alamo mają jakikolwiek napęd na 4 koła? 4WD, AWD
Zarezerwowałem wstępnie "Nissan Pathfinder lub podobny", które auta z tej grupy mają jakąkolwiek namiastkę napędu na więcej niż jedną oś?

Będę w styczniu jeździł po Utah, Arizona, Nevada, California i wolałbym mieć w wyższych partiach trochę lepszą trakcję niż jedna oś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 21 Paź 2019 16:01 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Mid-size suv maja nissan rouge i jeep 4x4
Idziesz i wybierasz auto ktore ma ten naped. Ja w vegas mialem ok 10 aut do wyboru. Czulem sie jak dziecko w sklepie z zabawkami, wstadalem, wysiadalem...
W końcu wziąłem Rouge Sport

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 22 Paź 2019 13:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Midsize w LAX i kilku innych lokalizacjach sierpień-wrzesień: Nissan Sentra - zdecydowanie najczęstsze auto, pojedyncze sztuki Coroll, Elantr, Focusów,, czasem coś większego (Fusion, F150, VAN Dodg'ae)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group