Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 07 Mar 2019 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Wspominałem w innym wątku, ale mi raz w Alamo na Newark pobrali 200$ depozytu. Płaciłem aliorem, więc w ostatecznym rozrachunku musiałem dokupić środki, bo się budżet nie spinał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#422 PostWysłany: 16 Mar 2019 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
We wrześniu będziemy w niżej wymienionych miejscach. Mam ogólne pytanie: czy żeby przemieszczać się po ich terenie, dotrzeć do nich bądź zobaczyć główne atrakcje następujących miejsc, konieczne jest posiadanie napędu 4x4?:

Tahoe Lake, Mono Lake, Yosemite, Kings Canyon, Sequoia NP, Death Valley, Sedona - Devil’s Bridge, Grand Canyon, Meteor Crater, Petrified Forest, Canyon de Chelly, Mesa Verde, Arches, Canyonlands, Black Canyon of the Gunnison, Bonneville Salt Flats, Grand Teton, Yellowstone, Gooseneck State Park, Monument Valley, Antelope Canyon, Horseshoe Bend, Powell Lake, The Wave?, Bryce Canyon, Capitol Reef, Zion, Valley of Fire, Big Sur.
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 16 Mar 2019 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@Pietrucha, powiem Ci tak. Osobiście sporo jeździłem off-road, nie jakieś przeprawy ale parę tysi poza asfaltem mam. Dobrze i umiejętnie prowadzony samochód 2x4 wjedzie w 75% tras dla samochodów 4x4. Tylko jest to mordęga dla kierowcy i samochodu, więc po co???

Druga sprawa to nie zwracaj uwagi tylko na 4x4. Bo obecnie większość SUV czy Crossover mają dopędzaną tylną oś po to aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy a nie dzielność terenową.

Moja rada jest taka - weź 4x4 będziesz czół/czuł się pewniej, ale 4x4 jakieś terenowe lub pseudo-terenowe.

Bardzo ważne to prześwit, nie mniejszy niż 18 cm inaczej rozwalisz podwozie o kamienie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha uważa post za pomocny.
 
      
#424 PostWysłany: 20 Mar 2019 20:53 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
@ Pietrucha. Zaliczyliśmy wszystkie wymienione przez Ciebie miejsca oprócz Meteor Crater, Petrified Forest, Canyon de Chelly, Antelope Canyon, Black Canyon of the Gunnison (nie dlatego, że się nie dało, tylko dlatego, że nie były w planach) zwykłym, prostym kompaktowym Nissanem Nota. Dwie osoby i dwa bagaże, doskonale dawał sobie radę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha lubi ten post.
 
      
#425 PostWysłany: 25 Mar 2019 12:41 

Rejestracja: 22 Lut 2019
Posty: 2
Witam
Szukam auta dla 6 dorosłych osób oraz bagażu na 2 tygodniową objazdówkę (6 walizek dużych i 6 małych).
Czy możecie coś polecić jaki typ auta.
Mam typy jednak obawiam się czy będą nadawały pod kątem bagażu:
Nissan Quest
chrysler Pacyfika
Czy może lepiej brać auto typu transit 12 osobowy?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 25 Mar 2019 14:26 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Nikt Ci nie zagwarantuje konkretnego modelu auta to tak na poczatek. W Pacifice przy rozlozonym ostatnim rzedzie siedzen to naprawde szalu nie ma jezeli chodzi o przestrzen bagazowa, obstawiam, ze mozesz miec problem zeby tam upchac 6 duzych i 6 malych walizek. Cenowo Ci pewnie lepiej wyjdzie wziac 2 "normalne" samochody.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ruben$ lubi ten post.
 
      
#427 PostWysłany: 25 Mar 2019 17:02 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Zgadzam się. Na tyle osób i tyle bagażu to nie wiem co musiałbyś wynająć, żeby to wszystko pomieścić. Lepiej i myślę, że taniej będzie wynająć 2 samochody typu SUV. Przy dużych autach typu 12 osobowy transit musisz się dowiedzieć jak z jazdą takimi samochodami po parkach narodowych oraz czy nie jest potrzebna jest inna kategoria prawa jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 27 Mar 2019 11:03 

Rejestracja: 22 Lut 2019
Posty: 2
Dwa auta to oczywiście więcej kierowców na zmianę oraz jakieś dodatkowe koszty parkingi itp.
Raczej będziemy szli w stronę redukcji bagaży albo zmiany na miękkie torby.
Przeglądam póki co oferty na minivany np 8 osobowe toyota sienna itp


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Sty 2021 14:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 01 Kwi 2019 16:02 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Pytanie dotyczy EconomyCarRental. Korzystałem w Miami ale nie zwracałem specjalnie uwagi na dodatkowe ubezpieczenia, bo miałem roczne ubezpieczenie w icarhireinsurance - teraz niestety już go nie mam.

Czy dobrze rozumiem, że w ECR są zawarte wszystkie możliwe ubezpieczenia - ale niektóre z nich są zapewniane przez ECR, a nie wypożyczalnię (np. szyby, opony)?
W RentalCars chcą ok 40 zł za dzień za dodatkowe ubezpieczenie.

Będę brał w LAX w Alamo cabrio na 2 dni, a potem Full Size na 12 z oddaniem w SFO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 02 Kwi 2019 16:36 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Jeszcze jedno pytanie dotyczące Alamo w LAX.
Czy Midsize SUV są oddzielone od Standard SUV czy są wymieszane i nieważne którą klasę rezerwuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#431 PostWysłany: 02 Kwi 2019 16:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
W LAX nie wypożyczałem, ale tam, skąd brałem, były to oddzielne miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 02 Kwi 2019 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Midsize SUV i Standard SUVy stoją obok siebie. Bez problemu rozróżnisz midsizy od standardów :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#433 PostWysłany: 02 Kwi 2019 19:41 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Dzięki. Ale stoją oddzielnie czyli rezerwując Midsize mogę zabrać tylko Midsize, a jak mama Standard to biorę Standard?
Ktoś w tym wątku napisał, że są pomieszane i rezerwując klasę niższą to i tak mogę zabrać Standard SUV - np. Grand Cherokee
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 02 Kwi 2019 22:19 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Jest na forum ktoś kto ma status Hertz President’s Circle? Albo inny wysoki np. w Emerald/National.
I wypożyczał w USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 03 Kwi 2019 06:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Ciężko stwierdzić czy można wziąć wyższą klasę gratis. Są na forum opinie według których można. Z drugiej strony przy wyjeździe kobieta w okienku skanuje QR kod z auta i na umowie pojawiają się 2 informacje. Zarezerwowana klasa i faktycznie wypożyczona. Nie wiem jak by to rozliczali
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 03 Kwi 2019 09:20 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Dzięki. Badam temat Hertz Ultimate Choice - wygląda genialnie. A status wysoki łatwo załatwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 04 Kwi 2019 00:26 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Wszyscy polecają ALAMO. Ale zobaczcie sobie ceny w ich spółce-matce - NATIONAL.
Są jeszcze lepsze w momencie jak się zapiszecie do ich programu lojalnościowego. Na stronach uk obecnie jest taniej niż w ECR lub RC.
Nie wiem tylko czy strony UK są tylko dla obywateli UK czy też tak jak w Alamo to nie ma znaczenia.

National to ich główny brand nastawiony na biznes. Alamo to ich marka Leisure.

Poza tym jako pierwsi wprowadzili to rozwiązanie:
https://www.emeraldaisle.com
Rezerwujemy tylko midsize, a bierzemy w zasadzie co chcemy - ze specjalnej strefy.
Oprócz nich tylko HERTZ ma takie rozwiązanie.

A wysoki status też łatwo uzyskać np. z Hiltona.
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek lubi ten post.
 
      
#438 PostWysłany: 11 Kwi 2019 13:44 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 11
Loty: 1
Kilometry: 1 027
Witam,
Zarezerowałem w Alamo DG grand caravan na 10 dni. Według informacji mam bak paliwa gratis oraz w cenę wynajmu wliczonych jest do 3 dodatkowych kierowców w wieku 25 lub powyżej.

Jednak, gdy rezerowałem zaznaczyłem liczbę kierowców dodatkowych x2 i wyskoczył mi komunikat w podsumowaniu:
2 x Dodatkowy kierowca (US$199.80 za cały okres wynajmu) płatne na miejscu

Jak to jest, czy w momencie odbioru będę płacił za kierowców?
Drugie pytanie to jaki jest udział w własny w Alamo? 0$? Bo nie wiem czy dostanę jakąś blokadę na koncie na czas wynajmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#439 PostWysłany: 11 Kwi 2019 14:11 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Skąd ta informacja o 3 dodatkowych kierowcach gratis?
W USA to CDW w Alamo powino być zero, przynajmniej tak jest w popularnych turystycznych stanach.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez rattaman, 11 Kwi 2019 14:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 11 Kwi 2019 14:12 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
W CA zawsze są darmowi kierowcy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group