Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 09 Maj 2022 22:56 

Rejestracja: 01 Lis 2019
Posty: 125
Smrodek napisał(a):
Jak jesteście w grupie to można jeszcze kupić metrocard airtrain na 10 przejazdów za 25 USD. Już przy 2 osobach wychodzi taniej niż pojedyncze bilety (2x8usd X2 osoby to 32usd i oczywiście czym większa grupa tym taniej, maksymalnie 4 osoby na raz)


Jak fizycznie skorzystać z jednej Metrocarty AirTrain jeśli z metra wychodzą 3 osoby a na jednej karcie jest "nabite" 10 przejazdów? Czy jeden drugiemu po wyjściu z bramki przekazuje kartę czy to się odbywa w jakiś inny sposób np. 3 odbicia z rzędu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#82 PostWysłany: 10 Maj 2022 06:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Przyznam, że nie korzystałem ale logicznie po prostu odbijasz kolejne osoby i wchodzisz jako ostatni. Coś podobnego jak skanowanie boarding passow na lotnisku jednym telefonem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 12 Maj 2022 02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Miałem niestety okazję w niedzielę okazję robić trasę z JFK T8 na Howard Beach Air Trainem później dalej. Niestety, w Howard przerzucili nas do darmowego shuttle busa, który przesiadkę miał na East New York. To była bardzo szybka pobudka po locie widząc klimat dookoła :) jak coś to mocno nie polecam. Pytając o coś w informacji w metrze doznaliśmy szoku jak Kevin w Nowym Jorku w taksówce 😅
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 14 Maj 2022 22:20 

Rejestracja: 09 Cze 2017
Posty: 4
Metro karta po odbiciu jest blokowana na 7 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 23 Maj 2022 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Jestem świeżo po sobotniej jednodniówce na przesiadce w NYC (miedzy lotniskami EWR & JFK) i przejazd metrem kosztuje już 3 USD. Akurat jak to w weekendy bywa są utrudnienia w ruchu i pociągi linii A w kierunku Brooklynu jechały trasa zmienioną, częściowo po trasie linii C. Chciałem wysiąść na stacji Aqueduct-N Conduit Av i zrobić opisany tutaj spacer do darmowego Lefferts Blvd Airtrain, ale akurat mój pociąg jechał do Ozone Park, wiec wysiadłem na Rockaway Blvd i stamtąd do stacji darmowego pociągu lotniskowego Lefferts Blvd dotarłem już pieszo, co zajęło mi niemal godzinę. Ale pogoda dopisywała, nie spieszyło mi się, okolica wyglądała w porządku, wiec się przeszedłem. Wszędzie szerokie chodniki, nie trzeba mijać żadnych estakad czy omijać zakazów ruchu ;) Po drodze często mijał mnie autobus Q10.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 23 Maj 2022 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Pewnie nie zauważyłeś, że pociągi linii A jeźdzą do różnych stacji końcowych (Rockaway-Mott Ave / Rockaway Park/ Ozone Park- Leferts Blv). O mało co, też się na to nabraliśmy, ale na peronie stacji metra Jay St-Metro Tech było dokładne oznaczenie trasy na JFK, z wyjaśnieniem który pociąg wybrać. My jechaliśmy w niedzielę z Brooklynu w kierunku na Rockaway i wysiedliśmy na Aqueduct -N Condiit Av., potem 20 minut spaceru w słoneczku (ok.14:00) na Airtrain - trasa spoko - bezpieczny chodnik na całej długości - w nocy oświetlony (robiliśmy tą trasę również tydzień temu po przylocie na JFK o (20:00) I nie było z tym stresu Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 23 Maj 2022 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Właśnie zauważyłem, ale przez ta weekendowa zmianę trasy już nie chciałem ryzykować, ze coś znowu się wykrzaczy po drodze i wsiadłem w pierwszy pociąg, który przyjechał ;) Lokalsi tez byli mocno zdezorientowani i każdy kto wsiadał się pytał, czy ten pociąg jedzie na Brooklyn ;) Ale spacerek przyjemny i 8 USD za air train zaoszczędzone :)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 23 Maj 2022 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Na naszej stacji bo dokładnie to samo - niezłe zamieszanie ale najważniejsze, że 8$ w kieszeni
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 23 Maj 2022 15:11 

Rejestracja: 21 Lut 2015
Posty: 9
Loty: 64
Kilometry: 167 117
-- 23 Maj 2022 15:10 --

papierki2 napisał(a):
Smrodek napisał(a):
Jak jesteście w grupie to można jeszcze kupić metrocard airtrain na 10 przejazdów za 25 USD. Już przy 2 osobach wychodzi taniej niż pojedyncze bilety (2x8usd X2 osoby to 32usd i oczywiście czym większa grupa tym taniej, maksymalnie 4 osoby na raz)


Jak fizycznie skorzystać z jednej Metrocarty AirTrain jeśli z metra wychodzą 3 osoby a na jednej karcie jest "nabite" 10 przejazdów? Czy jeden drugiemu po wyjściu z bramki przekazuje kartę czy to się odbywa w jakiś inny sposób np. 3 odbicia z rzędu


Akurat ostatnio korzystałem z tego rozwiązania - jednocześnie mogą przejść 4 osoby. Jedna osoba przekazuje kolejnej. I można to samo uskutecznić "na powrocie" tą samą kartą.

-- 23 Maj 2022 15:11 --

maximilianoo napisał(a):
Metro karta po odbiciu jest blokowana na 7 minut.


Nie w tym przypadku. Dotyczy to karty tygodniowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 24 Maj 2022 14:43 

Rejestracja: 07 Sty 2020
Posty: 22
Będę miał przesiadkę na JKF w nocy. Planowe lądowanie ok. 22.00 i czas do siódmej rano. Da radę na spokojnie pojechać metrem do miasta? Jak z bezpieczeństwem w nocy?
Będę z żoną i dzieckiem i taki wypad wypełniłby długą przesiadkę bez jakiegoś organizowania młodemu czasu na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 24 Maj 2022 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Wracaliśmy codziennie w nocy metrem i nigdy nie było żadnych problemów. Pytanie co chcesz robić z dzieckiem o tej porze w mieście, bo to już może być mniej bezpieczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 25 Maj 2022 08:29 

Rejestracja: 07 Sty 2020
Posty: 22
Dzięki za odpowiedź.
Nic szczególnego nie planowałem robić, po prostu jak już być w NY to chociaż go zobaczyć, przejść się po Manhattanie czy coś w tym stylu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 04 Cze 2022 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
MetroCard 7-Day - ważny tips dla użytkowników - karta działa w systemie "dziennym" a nie 24-o godzinym, to znaczy skasowana o którejkolwiek godzinie danego dnia traktuje to jako pierwszy dzień używania. Sprawdziliśmy to na własnym przykładzie:
■ 2 karty kupione o 20:00 w niedzielę 15-go maja
■ 1 karta użyta po raz pierwszy w tym samym dniu - 15-go o 20:15
■ 2 karta użyta pierwszy raz następnego dnia - w poniedziałek 16-go o 7:00 rano
■ data ważności 1 karty - 21.05
■ data ważności 2 karty - 22.05
■ 1 karta nie chciała już działać w niedzielę 22 maja, chociaż próbowaliśmy kilkukrotnie
■ 2 karta bez problemu używana w niedzielę 22 maja.
Datę ważności karty można zawsze sprawdzić na czytniku przechodząc przez bramki.Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fluu lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 07 Cze 2022 10:08 

Rejestracja: 25 Lis 2021
Posty: 4
Loty: 27
Kilometry: 67 289
Ląduję z LA na Newark o 14:00 i potem mam samolot do Polski po 19:00 ale już z JFK.
Dam radę na spokojnie z przejechać z Newark do JFK? Wybrać metro czy inny środek transportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 07 Cze 2022 10:37 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Dasz rade jeszcze zjesc one dollar pizza, a niektorych miejscach nadal w starej cenie.

Wybierz taxi bedziesz mial komfortowa podroz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 07 Cze 2022 11:45 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Kothson napisał(a):
Dasz rade jeszcze zjesc one dollar pizza, a niektorych miejscach nadal w starej cenie.

Wybierz taxi bedziesz mial komfortowa podroz.

Ty tak serio z tym czasem 5 godzin? Przecież napisał że o 14 ląduje, co nie jest jednoznaczne z opuszczeniem o tej godzinie lotniska. Moim zdaniem 5 godzin to mocno napięty czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 07 Cze 2022 12:07 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Napisał,że przylatuje z LA, wyjdzie z lotniska w 10 minut od wyjścia z rėkawa. Przesiadka na WTC na Manhatanie i jazda dalej. Wyrobi się bez problemu jak przyleci na czas.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 07 Cze 2022 12:17 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
pajacyk napisał(a):
Kothson napisał(a):
Dasz rade jeszcze zjesc one dollar pizza, a niektorych miejscach nadal w starej cenie.

Wybierz taxi bedziesz mial komfortowa podroz.

Ty tak serio z tym czasem 5 godzin? Przecież napisał że o 14 ląduje, co nie jest jednoznaczne z opuszczeniem o tej godzinie lotniska. Moim zdaniem 5 godzin to mocno napięty czas.
Serio, serio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 11 Cze 2022 02:21 

Rejestracja: 01 Lis 2019
Posty: 125
Czy korzystał ktoś z was z automatycznej kontroli paszportowej "Automated Passport Control (APC)" po przylocie do USA? Czy taka kontrola skróci czas oczekiwania do f-sza z "Imigration"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 11 Cze 2022 02:42 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Tak, korzystałam.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group