Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Lut 2019 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Ile czasu potrzebuję na kontrolę paszportową, wydostanie się z lotniska i transport metrem na Manhattan? Czy przylatując ok. 17:30 z Havany zdążę na Megabusa o 21:20 (z 34th Street)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 21 Lut 2019 05:52 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 11
Zakładając, że kontrola paszportowa nie będzie jakaś wyjątkowo długa (powyżej 90 minut) zdążysz bez problemu.
Na początku stycznia, od momentu opuszczenia samolotu do pojawienia się na przystanku Megabus zajęło mi to 60 minut (mój rekord). Ale było zero ludzi na kontroli, ja byłem chyba trzeci z samolotu, podpasował mi Airtrain (czekałem 60 sekund) i nie korzystałem z metra tylko z pociągu, który odjeżdża z Jamaica Station i jedzie bezpośrednio (bez stopów, ok.20 min) na Penn Station, a stamtąd na przystanek Megabus już tylko 12 minut spacerkiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 21 Lut 2019 09:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
A ja ponad 2h czekałem przy kontroli paszporowej w Jfk

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 16 Paź 2019 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
cccc napisał(a):
AirTrain odjezdza z kazdego terminalu w JFK i podjezdzasz na Jamaica i tam masz linie metra E, J, Z, albo na Howard Beach i tam masz linie metra A. W ten weekend najpierw wzialem kolejke AirTrain i kupilem jeden bilet w automacie metra za 8$, czyli placi sie 5$ za kolejke oraz 3$ za metro i podjechalem na Manhattan.
Btw przesiadki masz juz wliczone w tym bilecie.
Załącznik:
AirTrain.JPG

Od 1 listopada 2019 r. bilety na AirTrain podrozeja z 5$ do 7,75$, wiec przy podrozy w dwie strony laczny koszt bedzie o 5,5$ wyzszy...
Poki co, bez zmian pozostaje cena biletu na 10 przejazdow AirTrain (25$, wazny przez 6 miesiecy od dnia zakupu):
http://web.mta.info/metrocard/mcgtreng.htm#jfk10trip
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 13 Lis 2019 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
dobrą alternatywą dla przydrogiego AirTraina są autobusy B15, Q3, Q10, które odjeżdżają z parkingu przy terminalu 5.
w autobusie można użyć karty MetroCard i co ważne w ciągu 2h mamy mozliwość przesiadki do metra, także za 2,75$ można dojechać z JFK na Manhattan. Kartę można kupić w sklepiku na terminalu 5 (ale otwarty chyba tylko do 21). Jak nie mamy karty to w autobusie można też zapłacić gotówką (uwaga, kierowca przyjmuje tylko monety)
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 13 Lis 2019 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Aktualnie trwa możliwe, że targetowana promocja Lyfta na przejazdy. Za opcję share na dolny Harlem tj. ok.40 km zapłaciłem w piątek 25 USD. Pół godziny jazdy. Dobry deal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 10 Sty 2020 08:42 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
smatekk napisał(a):
dobrą alternatywą dla przydrogiego AirTraina są autobusy B15, Q3, Q10, które odjeżdżają z parkingu przy terminalu 5.
w autobusie można użyć karty MetroCard i co ważne w ciągu 2h mamy mozliwość przesiadki do metra, także za 2,75$ można dojechać z JFK na Manhattan. Kartę można kupić w sklepiku na terminalu 5 (ale otwarty chyba tylko do 21). Jak nie mamy karty to w autobusie można też zapłacić gotówką (uwaga, kierowca przyjmuje tylko monety)


Działa to także w drugą stronę, tj. najpierw metro, a potem w ciągu 2h przesiadka na autobus. Wtedy przy użyciu metrocard w autobusie nie "ściąga" kolejnej opłaty za przejazd. W przypadku gdy kilka osób podróżuje na jednej metrocard (do 4 osób), w autobusie karty używa się tylko raz, a kierowca widzi, że kilka osób podróżuje.
My z lotniska JFK na Brooklyn jechaliśmy autobusem B15 i mieliśmy do przejechania chyba 71 przystanków :-) Niestety nie mieliśmy metrocard, a za 3 osoby chcieliśmy zapłacić banknotem, ale kierowca powiedział, że albo metrocard albo monety. Zrezygnowani zaczęliśmy wychodzić z autobusu, ale kierowca kazał iść nam na tył i dzięki temu mieliśmy podróż za free :-) Z racji noclegu na Manhattanie wracaliśmy metrem i autobusem Q10 na lotnisko. Widać było, że tę drogę z i na lotnisko wybiera raczej niewielka ilość turystów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Sty 2020 11:20 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Czy w autobusie B15/Q3/Q10 z lotniska obowiązuje 7-Day Unlimited Pass ? Jeśli tak to czy kartę Metrocard z tym biletem również można kupić na lotnisku ?
No i kluczowe pytanie - 71 przystanków brzmi groźnie. Ile czasu zajmuje przejazd na Manhattan ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Sty 2020 13:41 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Na pewno obowiązuje 7 dniowy bilet w autobusie. Ktoś pisał, że można kupić w terminalu metro card, ale nie wiem, bo nie miałem wtedy karty.
71 przystanku B15 jechaliśmy z Terminalu 5 na Brooklyn, a nie na Manhattan. Czas przejazdu późnym wieczorem to ok. 1,5 h

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 10 Sty 2020 13:52 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
A jak jechaliśmy z Manhattanu na JFK to też jechaliśmy ok 1,5h może nawet mniej.
Ze stacji East Broadway jechaliśmy linią F, potem przesiadka na Jay Street w linię chyba A do stacji Lefferts Blvd/Liberty Avenue, następnie autobus Q10 - ok. 30 min., 23 przystanki. Jak ktoś ma więcej czasu to może przed przesiadką do autobusu skoczyć do Subwaya i wydać ostatnie dolce.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 04 Gru 2021 22:25 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Czy jest możliwe dojechanie do ostatniej darmowej stacji Airtrain Lefferts Blvd, a następnie przejście pieszo do stacji Howard Beach JFK Subway Station? To jest pół mili, 10 minut na piechotę. Google pokazuje, że tam jest jakiś parking, nie widzę żadnych szlabanów, płotów itp. Poniżej mapka.

https://www.google.com/maps/dir/''/Leff ... 2?hl=pl-PL


Ostatnio edytowany przez tomeki, 05 Gru 2021 13:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 04 Gru 2021 23:09 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
No pewka. Filmy o tym powstały

_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 05 Gru 2021 13:29 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
@oskiboski dzięki, ale to jest jednak inna wersja na tym filmie, bo to przejście do następnej stacji metra - Aqueduct-N Conduit Av. Do stacji Howard Beach Subway byłoby znacznie bliżej, ale z tego co wyczytałem, to chyba nie da się do niej wejść z parkingu, przejście jest zamknięte i trzeba przejść przez strefę biletowaną na Airtrain. W każdym razie gdyby ktoś chciał jechać autobusem to na 8:30 tego filmu zamiast skręcać w lewo, wystarczy iść 100 m dalej prosto do 150th Avenue i trafiamy na przystanek Q10, który jedzie do Kew Gardens, a tam przesiadka na metro i w ten sposób dojeżdżamy z JFK na Manhattan za USD 2.75.Czasowo też nieźle to wychodzi, bo wsiadamy dopiero na 15 przystanku Q10 od jego startu z Terminal 5.

Update: przystanek Q10 Limited jest przy samej stacji Airtrain Lefferts Blvd, nie trzeba nigdzie iść. Niestety, ostatni odjeżdża stamtąd około 21.10. Potem pozostaje wycieczka do metra, jak na filmie, albo 2 km z buta wzdłuż Lefferts Blvd do Rockaway Blvd do podstawowej trasy Q10.


Jest jeszcze trzecia opcja: jedziemy darmowym Airtrain do stacji Federal Circle (tam, gdzie wypożyczalnie aut), a stamtąd jest 400 m do przystanku autobusów Q10 i B15.

https://www.google.com/maps/dir/N+Van+W ... 40.6597446

No i last but not least: OMNY - amerykanie w końcu odkryli do czego służą zbliżeniowe karty płatnicze.Nie trzeba już biegać za metrocard ani mieć odliczonych monet kupując bilet u kierowcy w autobusie, wystarczy zbliżyć kartę do czytnika przed bramkami czy w autobusie i jedziemy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 06 Gru 2021 16:46 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Do przypięcia w wikipost. Twój post i moje wideo :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 07 Gru 2021 01:23 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
No i jeszcze kilka słów na temat OMNY. Co co zasady ma działać jak Metrocard, czyli można kupic bilety dla 4 osób na jedną kartę zbliżeniową. Wszystko ok, ale nie za pierwszym razem. System musi rozpoznać waszą kartę płatniczą i za pierwszym razem można kupić tylko jeden bilet. Możliwość zakupu na jedną kartę 4 biletów pojawi się dopiero przy kolejnej podróży, możliwe, że nawet następnego dnia, więc nie będzie tak łatwo z Revolutem zamiast Metrocard. I uwaga: OMNY nie działa w Airtrain, trzeba kupić Metrocard specjalnie do Airtrain.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 17 Lut 2022 16:54 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 53
Pytanie nieco z innej beczki: czy ktoś orientuje się czy aktualnie na JFK można wejść do hali odlotów(konkretnie do okienek z check-inem) jako non-passanger - bez biletu? Konkretnie chodzi o terminal 7 - z którego operuje LOT. Lecę rodzinnie do NYC i nieco wcześniej będziemy "odprawiać" do domu babcię, także chcielibyśmy mieć pewność, że ktoś będzie mógł z nią wejść do terminala, pomóc w nadaniu bagażu i pożegnaniu się dopiero przed security check.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 17 Lut 2022 17:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Bez problemu, nikt nie pilnuje kto wchodzi lub wychodzi. Czekając na otwarcie ckin LO wychodziłem kilka razy na papierosa tylko w kurtce bez dokumentów. I było to 3 tygodnie temu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 17 Lut 2022 17:01 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
@wiciu na 99% tak. Na lotnisku EWR w każdym razie można było miesiąc temu. Jak by co zadzwoń do lotniska i potwierdź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 18 Lut 2022 17:08 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 53
Dzięki za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 24 Kwi 2022 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Cześć - mam 2 pytania:
1 - Czy na terminalu JFK (ląduję na 5) lub na stacji AirTrain Lefferts Blvd Station są automaty, gdzie można kupić MetroCard (najlepiej 7-day) ?
2 - czy sprawdzał ktoś ostatnio, czy można dostać się do stacji metra Howard Beach Station z parkingu bez przechodzenia przez strefę biletową AirTrain ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group