Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 25 Sty 2023 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Oszukani napisał(a):
Vegas do wywalenia. Tak jak stwierdził przedmówca, spokojnie wystarczy jeden wieczór, a i tak to może być za dużo.

Lake Powell totalna strata czasu, nic tam nie ma.
Valley of Fire też bez szału, warto pominąć

Na Grand Teton lepiej poświęcić 2 dni, na Yellowstone 3-4 powinny być optymalne.
Miasta najlepiej odpuścić. Droga to Los Angeles i Yellowstone w jednej podrózy to strasznie dużo jazdy.
Duzo lepiej wbić do Yosemite. Pamiętaj tylko, że niektóre parki wprowadził konieczność rezerwacji wjazdu i od marca będzie można kupować wejscoiwki na czerwiec. Yosemite i Arches już tego wymagają.

Yosemite porzuciło pomysł, o Arches wiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#182 PostWysłany: 31 Sty 2023 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Hejka, podaję swoje przemyślenia ;)

Hej, proszę o ocenę planu wyjazdu. Lecimy 12 maja a wracamy 5 czerwca.
12.05 przylot do Las Vegas - o której przylatujecie? jak w ciągu dnia, to wystarczy aby tam pobyć, pozwiedzać i na drugi dzień jechać. jak tylko wieczorem, to ok, zostawcie jeszcze 1 dzień na odpoczynek po przylocie (jeśli hotel ma basen to jeszcze lepiej).
13.05 Las Vegas - tu zostawić lub już jechać
14.05 Las Vegas - ten dzień zdecydowanie wyrzucić
15.05 las Vegas- Zapora Hoovera - Kingman - Seligman- Flagstaff - ok
16.05 Sedona - nie byłam, ale ponoć mało 1 dzień, jeśli w tym dniu dojazd jeszcze z Flagstaff to będzie mało
17.05 Grand Canyon - z południa - ok, 1 dzień powinien wystarczyć, jeśli chcecie tylko zobaczyć, bez żadnych szlaków.
18.05 Horseshoe Bend, Antelope Canyon, Alstrom Point - ok
19.05 Lake Powell, Monument Valley - może być mało czasu, ale ok
20.05 Canyonlands, Dead Horse State Park - może być mało czasu
21.05 Arches i przejazd ile się da w kierunku Grand Teton - może być ciężko
22.05 Grand Teton (łatwo dostępne punkty widokowe) i przejazd do Yellowstone - coś tam z tego wyjdzie
23.05 Yellowstone - mało
24.05 Yellowstone i kawałek drogi do Bryce - tu już w ogóle
25.05 przejazd i Bryce Canyon - ile km?
26.05 Zion i przejazd w kierunku valley of fire - nie ma szans
27.05 Valley of Fire i przejazd do Death Valley - hmm ok
28.05 Death Valley i przejazd do Yosemite - jak już ktoś wcześniej napisał - robicie jakieś dziwne kółka, pn-pd-pn... wrzuć punkty na mapę i pokaż tę trasę
29.05 Yosemite - coś tam zobaczycie
30.05 Bodie + San Francisco - ok
31.05 San Francisco - ok
1.06 San Francisco - tu bym zrobiła już wyjazd
2.06 Big Sur i przejazd do Santa Barbara - ok
3.06 Los Angeles - ok
4.06 Los Angeles i przejazd na nocleg do Las Vegas - ok , możecie przejechać prze Joshua NP
5.06 wylot z Las Vegas o 13. - ok

Zdecydowanie wyrzucić LV, tzn. 1 wieczór tam wystarczy, pomimo że mi się podobało i było naprawdę fajnie, to 1 dzień max plus 1 wieczór zdecydowanie tam wystarczy. Chyba że jesteście imprezowymi ludźmi i chcecie mieć codziennie Kac Vegas, to rozumiem. Ale całe LV jest przytłaczające w hałasie, gorącu i neonach. Można tam zwariować :P, choć jeszcze bym wróciła (na te pół dnia ;)). Więc jak tu coś utniesz to pododajesz czas do innych parków, np. Yellowstone.

Pozdrowienia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
timu lubi ten post.
 
      
#183 PostWysłany: 31 Sty 2023 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Bubu69 napisał(a):
Hejka, podaję swoje przemyślenia ;)

Hej, proszę o ocenę planu wyjazdu. Lecimy 12 maja a wracamy 5 czerwca.
12.05 przylot do Las Vegas - o której przylatujecie? jak w ciągu dnia, to wystarczy aby tam pobyć, pozwiedzać i na drugi dzień jechać. jak tylko wieczorem, to ok, zostawcie jeszcze 1 dzień na odpoczynek po przylocie (jeśli hotel ma basen to jeszcze lepiej).
13.05 Las Vegas - tu zostawić lub już jechać
14.05 Las Vegas - ten dzień zdecydowanie wyrzucić
15.05 las Vegas- Zapora Hoovera - Kingman - Seligman- Flagstaff - ok
16.05 Sedona - nie byłam, ale ponoć mało 1 dzień, jeśli w tym dniu dojazd jeszcze z Flagstaff to będzie mało
17.05 Grand Canyon - z południa - ok, 1 dzień powinien wystarczyć, jeśli chcecie tylko zobaczyć, bez żadnych szlaków.
18.05 Horseshoe Bend, Antelope Canyon, Alstrom Point - ok
19.05 Lake Powell, Monument Valley - może być mało czasu, ale ok
20.05 Canyonlands, Dead Horse State Park - może być mało czasu
21.05 Arches i przejazd ile się da w kierunku Grand Teton - może być ciężko
22.05 Grand Teton (łatwo dostępne punkty widokowe) i przejazd do Yellowstone - coś tam z tego wyjdzie
23.05 Yellowstone - mało
24.05 Yellowstone i kawałek drogi do Bryce - tu już w ogóle
25.05 przejazd i Bryce Canyon - ile km?
26.05 Zion i przejazd w kierunku valley of fire - nie ma szans
27.05 Valley of Fire i przejazd do Death Valley - hmm ok
28.05 Death Valley i przejazd do Yosemite - jak już ktoś wcześniej napisał - robicie jakieś dziwne kółka, pn-pd-pn... wrzuć punkty na mapę i pokaż tę trasę
29.05 Yosemite - coś tam zobaczycie
30.05 Bodie + San Francisco - ok
31.05 San Francisco - ok
1.06 San Francisco - tu bym zrobiła już wyjazd
2.06 Big Sur i przejazd do Santa Barbara - ok
3.06 Los Angeles - ok
4.06 Los Angeles i przejazd na nocleg do Las Vegas - ok , możecie przejechać prze Joshua NP
5.06 wylot z Las Vegas o 13. - ok

Zdecydowanie wyrzucić LV, tzn. 1 wieczór tam wystarczy, pomimo że mi się podobało i było naprawdę fajnie, to 1 dzień max plus 1 wieczór zdecydowanie tam wystarczy. Chyba że jesteście imprezowymi ludźmi i chcecie mieć codziennie Kac Vegas, to rozumiem. Ale całe LV jest przytłaczające w hałasie, gorącu i neonach. Można tam zwariować :P, choć jeszcze bym wróciła (na te pół dnia ;)). Więc jak tu coś utniesz to pododajesz czas do innych parków, np. Yellowstone.

Pozdrowienia :)


Też się nad tym właśnie zastanawiam, mamy 2dni bardziej na ogarnięcie siebie i rocznego synka po lotach niz wielkie zwiedzanie, imprezy odpadają całkowicie 😂
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 31 Sty 2023 20:26 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Podziwiam ludzi zwiedzających świat z tak małymi dziećmi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#185 PostWysłany: 31 Sty 2023 21:05 

Rejestracja: 26 Wrz 2022
Posty: 7
brzemia napisał(a):
Podziwiam ludzi zwiedzających świat z tak małymi dziećmi.

To musi być do tego stopnia stresujące, że rodzic gubi się, ile lat ma dziecko (parę postów wcześniej dwa lata, a potem już rok :D).
Nawiązując do uwag przedmówców, ja nie skreślałabym Doliny Ognia - mnie się bardzo podobała, zwłaszcza że można zobaczyć tam namiastkę The Wave i to bez konieczności zdobycia pozwolenia. Można w jednej wycieczce połączyć Dolinę Ognia i Tamę Hoovera.
Maj-czerwiec wydaje się niezłą opcją ze względu na wysokie temperatury, my byliśmy tam we wrześniu i było okrutnie gorąco.
Ale nie namawiam z maluchem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 14 Mar 2023 22:48 

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 9
Cześć, planuję (JA, żona, 16 latka) w 14 dni w drugiej połowie czerwca 2023zrobić taką trasę od SF do LAS z uwzględnieniem parków po drodze i trochę pobytu na oceanem. Do SF lecimy o wylatujemy z LAS dlatego taki zygzak :-)
https://goo.gl/maps/1rxr7Pp6dUNE7DKq5
Pytanie czy ktoś w takiej kolejności jechał czy trasę jakoś zmienić? Wychodzi ok 4000 km. Plan jest na 2 noce w SF 2 noce okolice Malibu z LA a dalej to po nocy na trasie. Dodatko w Page 2 noce. Zastanawiam się czy to do zrobienia przy założeniu, że w parkach typu Yosemite, Death Value czy Zion itp planujemy pochodzić od 3-5 h każdorazowo i jechać dalej. Coś warto zmienić na coś zwrócić uwagę? Dzięki z góry za uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 14 Mar 2023 23:13 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Jak chcesz 3h w yosemite lub Zion to lepiej nie jedz. I piszę to nie złośliwie.
W Zion bylem 2 razy i naprawdę być tam 3h to jak popatrzeć na lody przez szybę.

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#188 PostWysłany: 15 Mar 2023 00:27 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 117
Loty: 38
Kilometry: 79 867
wawar napisał(a):
Cześć, planuję (JA, żona, 16 latka) w 14 dni w drugiej połowie czerwca 2023zrobić taką trasę od SF do LAS z uwzględnieniem parków po drodze i trochę pobytu na oceanem. Do SF lecimy o wylatujemy z LAS dlatego taki zygzak :-)
https://goo.gl/maps/1rxr7Pp6dUNE7DKq5
Pytanie czy ktoś w takiej kolejności jechał czy trasę jakoś zmienić? Wychodzi ok 4000 km. Plan jest na 2 noce w SF 2 noce okolice Malibu z LA a dalej to po nocy na trasie. Dodatko w Page 2 noce. Zastanawiam się czy to do zrobienia przy założeniu, że w parkach typu Yosemite, Death Value czy Zion itp planujemy pochodzić od 3-5 h każdorazowo i jechać dalej. Coś warto zmienić na coś zwrócić uwagę? Dzięki z góry za uwagi.


Jeśli trasa ma być na zasadzie - zwiedzanie po japońsku to jakieś szanse są - średnio 170mil dziennie ~300km (ale jako odejmiesz 4 dni) to robi Ci się 400km dziennie.

Osobiście robiłem podobną - tylko z LAX.
Niestety musiałem odpuścić wybrzeże (poza dniem na plaży w Santa Monica) - Trasę mieliśmy LAX - SQUOIA - SAN FRANCISCO - YOSEMITE - DEATH VALLEY - LAS VEGAS - PHOENIX - ANTYLOPE CANYON - GRAND CANYON - PHOENIX nie udało się upchnąć aż takiego programu jak Ty masz.

Przejechaliśmy około 3000km w 10 dni, a i tak było mocno napakowane - w hotelu często parkowaliśmy 21-22 a rano po śniadaniu w drogę.

SAN FRANCISCO - zakorkowane
LOS ANGELES - zakorkowane

Death Valley - możesz po prostu przejechać i zatrzymać się na chwilę w kilku miejscach na fotki (w drodze do Las Vegas - polecam hotel SAHARA Las Vegas - połączony koleją ze Strip, dobry parking)
Yosemite - aż kusi aby pochodzić po górach, wykąpać się w górskich potokach i jeziorach. W czerwcu Tioga Road powinna być już otwarta - widoki cudowne (nocleg polecam Bishop)
Sequoia jest super - ale bym w razie braku czasu odpuścił
Zastanów się czy nie odpuścić któregoś z parków w Newadzie/Arizonie - może lepiej spokojnie Zion zamiast Bryce/Monument lub Zion i Bryce (trzeba trafić fajne światło) a odpuścić Monument.

Naprawdę ciężko będzie w tym czasie spędzić 4 dni (łącznie SF i wybrzeże + ogarnąć tyle parków - super to wygląda tylko w nawigacji - ale później to już człowiek musi wykonać). W USA jednak jeździ się zdecydowanie wolniej niż w u nas ze względu na ograniczenia prędkości. A na pustyni w czerwcu będzie już naprawdę gorąco.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#189 PostWysłany: 15 Mar 2023 07:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Yosemite to bardziej 3 dni niż 3 godziny. Zion to przynajmniej jeden pełny dzień, a dobrze mieć ze dwa. Bryce to dla mnie must i tam też dobrze mieć z pół dnia, żeby pochodzić. Death valley i monument valley da rade zrobić w 3 godziny. Reszta bez sensu tak krótko. W czerwcu w parkach jest już pełno ludzi i jeśli będziesz wjeżdżał po 7 lub 8 to więkoszść zaplanowanego czasu będziecie szukać miejsca do zaparkowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#190 PostWysłany: 15 Mar 2023 07:48 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Yosemite na 3h? Miałem napisać coś sarkastycznie, ale wziąłem głęboki oddech. Tak jak napisali przedmówcy, lepiej po prostu odpuść i dłużej pośpij, a park pomiń.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#191 PostWysłany: 15 Mar 2023 12:04 

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 9
Dzięki za komentarze.Doceniam chęć ich pisania. Rzeczywiście ciężko ustawić trasę :-) Z tym 3-5 h to raczej mi chodziło o mały trekking w ciągu całego dnia nie cały pobyt w danym parku Dodatkowo przejazd do punktów widokowych typu Glacier Point. Założenie np. na Yosemite jest takie, że wjeżdżamy na jeden dzień od FResno a główną druga atrakcją jest przejazd tioga road do Bishop gdzie planujemy nocować. To wszystko. Z drugiej strony nie byliśmy nigdy w USA i nie mam wyczucia odległości. Mamy 14 dni na Zachodnie wybrzeże i chcemy poruszać się na trasie od SF przylot przez LA i koniec / wylot w LAS. To jest główna trasa. Z Yosemite można zrezygnować ale i tak będziemy w Death Valley więc uznałem, że przejazd przez jeden dzień do Yosemite warto odbyć. Co do zasady nie planujemy kilkudniowych trekkingów w jednym miejscu raczej taki road trip w zatrzymywaniem się w fajnych punktach widokowych czy np. w Zion w jeden cały dzień przyjście Narrow itp. :-) Generalnie jazda samochodem też jest jedną z atrakcji :-) Byleby się nie zarżnąć. W takije sytuacji lepiej ciąć planowaną trasę. Wychodzi mi, że najdłuższy niestety przejazd jest z Bishop do okolic LAS z jednoczesnym 3-4 godzinnym zwiedzaniem Death Valley. W związku z tym czy ktoś może zaproponować krótszą trasę według powyższych założeń? Bardziej realną? Jak ją bardzo ogólnie poprowadzić.

Przy okazji pytanie do osób, które były w Lower Antylopa Kanion czy będąc w okolicy warto jednak wydać 1000 zł za 3 bilety na ok 1 h trip? Na teraz jest jeden wolny termin 26.06. na godzinę 10.30?
Dzięki wawa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 15 Mar 2023 13:00 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
W mojej ocenie trasa jest za długa. Jazda samochodem może i jest atrakcją, ale przez pierwsze 2 h, a potem to tak średnio. Prosta droga i pustynia. Bywają urokliwe fragmenty, ale nie wydaje mi się, aby ich było przesadnie dużo (chociaż nie robiłem aż tak długiej trasy, jak planujesz). Weź też poprawkę na to, że nie podgonisz na trasie. Ja w PL na autostradzie zakładam, że zrobię trasę w 70% czasu z nawigacji; tam to nie funkcjonowało. Większość osób jeździ przepisowo, a kontrole są dość często (i to w miejscach dość dziwnych, gdzieś na pustyni, niemalże zza krzaka).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 15 Mar 2023 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@wawar według mnie ta 1 koliduje + LA bo w Twoim planie jest nie po drodze i ja bym się pobył tego i zaczął od Sewkoi i potem Yosemite i dalej parki. Odpuszczanie Yosemite to według mnie błąd bo to jeden z najlepszych parków.
Może warto zacząć właśnie od Sekwoi -> Yosemite i dalej według planu, a LA zostawić na końcówkę i pojechać tam z Vegas i wrócić do Vegas przez Joshua Tree i Oatman, a GC zobaczyć od strony północnej? Może to trochę poprawi czas
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 15 Mar 2023 17:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Przy okazji pytanie do osób, które były w Lower Antylopa Kanion

Warto.
Byłem 2 razy. Raz z dziećmi. Z 2 roznymi firmami.
Na 3 raz planuje Górny Kanion.

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 15 Mar 2023 17:50 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
GC z północy na mnie nie zrobił wrażenia. Byłem nad GC 2x, za pierwszym razem tylko południe. Drugim razem pojechaliśmy na obie strony. I ok, północ może jest mniej turystyczna (nieco), troszkę bardziej dzika.. ale widoki jednak są inne i wg mnie, gorsze, niż od poludnia. Południe to przysłowiowe Krupówki ;), ale jednak widokowo inna liga.

Odnośnie całej trasy, wg mnie trochę za dużo. Sam zrobiłem podobna trasę, może ciut większą, ale miałem na miejscu równe 21 dni. Plus np spałem w Yosemite, dzięki czemu dzien zacząłem z samego rana. Do tego Zion czy Bryce to były prawie pełne dni. Aczkolwiek też nie demonizowalbym tych odległości. Sam pamiętam jak np byłem w Vegas i wyruszyłem stamtąd około g. 17 by około 23 dojechać na nocleg w Visalii. W stanach jeździ się ok. Jak nawigacja pokazuje ci 6h10m to tyle będziesz jechać. Ani szybciej, ani wolniej :). Cala autostrada sunie równa prędkością i nie ma nawet jak wyprzedzić, abstrahując od ograniczeń prędkości czy policji. Przygotuj się, że ta jazda jest autentycznie strasznie monotonna i nudna. Ustawiasz tempomat i jedziesz tak przez 6h...

Odnośnie kanionu antylopy. Ja byłem, było warto, ale czy wydałbym na te atrakcje 1k PLN, mając tak napięty grafik? Raczej nie. Parki narodowe w USA robią wielkie wrażenie, tak że wolałbym chyba zużyć ten czas na parki dostępne w cenie Passa, a antylopę zrobić może kiedyś, jeśli się tu wróci. A jak nie.. cóż, nie wszystko trzeba w życiu widzieć. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 15 Mar 2023 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2326
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
wawar napisał(a):
Dzięki za komentarze.Doceniam chęć ich pisania. Rzeczywiście ciężko ustawić trasę :-) Z tym 3-5 h to raczej mi chodziło o mały trekking w ciągu całego dnia nie cały pobyt w danym parku Dodatkowo przejazd do punktów widokowych typu Glacier Point. Założenie np. na Yosemite jest takie, że wjeżdżamy na jeden dzień od FResno a główną druga atrakcją jest przejazd tioga road do Bishop gdzie planujemy nocować. To wszystko. Z drugiej strony nie byliśmy nigdy w USA i nie mam wyczucia odległości. Mamy 14 dni na Zachodnie wybrzeże i chcemy poruszać się na trasie od SF przylot przez LA i koniec / wylot w LAS. To jest główna trasa. Z Yosemite można zrezygnować ale i tak będziemy w Death Valley więc uznałem, że przejazd przez jeden dzień do Yosemite warto odbyć. Co do zasady nie planujemy kilkudniowych trekkingów w jednym miejscu raczej taki road trip w zatrzymywaniem się w fajnych punktach widokowych czy np. w Zion w jeden cały dzień przyjście Narrow itp. :-) Generalnie jazda samochodem też jest jedną z atrakcji :-) Byleby się nie zarżnąć. W takije sytuacji lepiej ciąć planowaną trasę. Wychodzi mi, że najdłuższy niestety przejazd jest z Bishop do okolic LAS z jednoczesnym 3-4 godzinnym zwiedzaniem Death Valley. W związku z tym czy ktoś może zaproponować krótszą trasę według powyższych założeń? Bardziej realną? Jak ją bardzo ogólnie poprowadzić.

Przy okazji pytanie do osób, które były w Lower Antylopa Kanion czy będąc w okolicy warto jednak wydać 1000 zł za 3 bilety na ok 1 h trip? Na teraz jest jeden wolny termin 26.06. na godzinę 10.30?
Dzięki wawa

Poszukaj w tym temacie mój plan. Spokojnie daliśmy radę w takim samym czasie ogarnąć niemal wszystkie atrakcje jakie miałem na liście i z perspektywy czasu uważam, że dobrze ułożyłem plan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 15 Mar 2023 23:39 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 117
Loty: 38
Kilometry: 79 867
-- 15 Mar 2023 23:26 --

wawar napisał(a):
Przy okazji pytanie do osób, które były w Lower Antylopa Kanion czy będąc w okolicy warto jednak wydać 1000 zł za 3 bilety na ok 1 h trip? Na teraz jest jeden wolny termin 26.06. na godzinę 10.30?
Dzięki wawa


Ja korzystałem z tej firmy:

https://www.lowerantelope.com/

Terminów mają na czerwiec bardzo dużo - cena ok. 220$ za 3 osoby. Wydaje mi się, że w 2019 płaciłem około 40$.
Ale Navajo są mistrzami w wyciąganiu kasy wstęp + podatek + permits.

D.

-- 15 Mar 2023 23:39 --

wawar napisał(a):
Dzięki za komentarze.Doceniam chęć ich pisania. Rzeczywiście ciężko ustawić trasę :-) Z tym 3-5 h to raczej mi chodziło o mały trekking w ciągu całego dnia nie cały pobyt w danym parku Dodatkowo przejazd do punktów widokowych typu Glacier Point. Założenie np. na Yosemite jest takie, że wjeżdżamy na jeden dzień od FResno a główną druga atrakcją jest przejazd tioga road do Bishop gdzie planujemy nocować. To wszystko. Z drugiej strony nie byliśmy nigdy w USA i nie mam wyczucia odległości. Mamy 14 dni na Zachodnie wybrzeże i chcemy poruszać się na trasie od SF przylot przez LA i koniec / wylot w LAS.


Jakoś nie zapałem, że lot macie powrotny z LAS a nie LAX.
Wybraliście perełki zachodniej części USA - próbujcie. Może się Wam uda. Wiem jak to ciężko jest jak się chce skompresować czas i przestrzeń, aby zobaczyć wszystko co się da w jak najkrótszym czasie. Spróbować warto.
Najwyżej coś na bieżąco wyrzucicie pod koniec, to Wasz urlop.

W SF polecam wycieczkę na wyspę Alcatraz.
Wybrzeże i zatoka Monterey pewnie będzie w tym czasie cudowna.
Woda w Pacifku będzie jak bałtyk w sierpniu.

Przyroda i parki Was nie rozczarują.

SF/LAX/LAS - zobaczyć warto, ale to są najsmutniejsze\najtrudniejsze wspomnienia z całej podróży (szczególnie SF/Los Angeles).
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 16 Mar 2023 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2326
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Jeśli chodzi o kanion Antylopy to polecam.

Antelope Canyon X za który za 3 osoby zapłaciliśmy $148.01
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 18 Mar 2023 23:10 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
W tym roku Zion moze być długo zamknięty z powodu ogromnej ilości śniegu w górach.
Więcej info https://ksltv.com/533009/why-zions-popu ... or-months/

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 05 Kwi 2023 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Mam ogromną prośbę o wskazówki co do wyjazdu.
Niestety, stosunkowo krótko: 28.04-07.05 (wychodzi 8 pełnych dni plus jedno popołudnie po locie). Nie ma możliwości wydłużenia wyjazdu.
Loty do i z SFO.
Nie jestem (już ;) ) typem biegającym od atrakcji do atrakcji, wolę spędzić cały dzień w NP zamiast zaliczać ich kilka i nabijać kilometry na autostradach. W tak krótkim czasie plan zakładał: San Francisco ok. 1,5 dnia (pół dnia - szlajanie się po mieście, 1 dzień Alcatraz, o ile będą bilety) + Yosemite + Sekwoje + Big Sur. Chętnie dorzucę coś jeszcze w pobliżu, o ile będzie to miało sens.
Niestety, plany znacznie pokrzyżowały ostatnie burze na terenach NP, przez co parki mają część zamkniętych szlaków i miejsc. Tutaj link:
Yosemite: https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/conditions.htm
Sekwoje: https://www.nps.gov/seki/planyourvisit/conditions.htm
Czy możecie mi doradzić, czy przy tych ograniczeniach nadal jest sens odwiedzać oba parki? Ciągle zalega tam sporo śniegu i widziałam informację, że sezon będzie opóźniony w porównaniu do poprzednich lat. Może warto w ogóle zmienić plan i wybrać np. lot do Vegas i odwiedzenie Death Valley lub Grand Canyon zamiast powyższych NP? Pierwotnie zakładałam, że atrakcje wokół Vegas zostawię na kolejną podróż do USA.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group