Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 281 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 30 Sie 2019 16:38 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
a'propos losowania w Kanab. chyba jeszcze we wrzesniu jest druga miejscowka do losowania. w polowie drgi z page. taka stacja rangersow, malo widoczna z drogi jesli nie szukasz ;)
tylko sezon zimowy jest skazany ;) na kanab. doczytaj, moze ta druga stacja do losowania bedzie ci bardziej po drodze
Góra
 Profil Relacje PM off
steel33333 uważa post za pomocny.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#42 PostWysłany: 30 Sie 2019 17:26 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 12
palomino

Dzięki bardzo, obczaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 14 Sty 2020 20:28 

Rejestracja: 18 Lis 2012
Posty: 10
Posty: 6
Hej, z moją lubą planujemy tripa po zachodniej cześci USA, najpewniej 16 dniowego, we wrześniu. Podróż ma być kompromisem między aktywnym zwiedzaniem Parków Narodowych, a plażowaniem i spędzaniem czasu w LA i SF. Wiadomo, wszystkiego po trochę. Początek i koniec w San Jose/San Francisco, chcemy wypożyczyć Mustanga. Jakieś uwagi? Plan do zrobienia? Coś dorzucić, coś pominąć?

Załączniki:
Screen Shot 01-13-20 at 09.25 PM 001.PNG
Screen Shot 01-13-20 at 09.25 PM 001.PNG [ 20.09 KiB | Obejrzany 2126 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Sty 2020 18:44 

Rejestracja: 18 Lis 2012
Posty: 10
Uszczegółowiłem plan, ktoś, coś?

Załączniki:
Screen Shot 01-17-20 at 05.43 PM.PNG
Screen Shot 01-17-20 at 05.43 PM.PNG [ 41.12 KiB | Obejrzany 2074 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 21 Sty 2020 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@reczny dzień 5,6 i 7 trochę przekombinowany. Jak masz plan na zwiedzanie Zionu? Będzie troszkę ciężko z rana z LV jechać do Zionu, coś tam porobić i na nocleg do Fredonii :? - za mało czasu. Na drugi dzień kanion Antylopy i MV, dojazd do Williams, po to, aby na drugi dzień z powrotem wracać w stronę GC. Wiesz, teoretycznie wszystko do zrobienia, ale można by troszkę zmienić :). Reszta wygląda spoko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Sty 2020 15:27 

Rejestracja: 18 Lis 2012
Posty: 10
@bubu69 masz pomysł jak zmodyfikować trasę. Może zostawić tak jak jest, zamiast wchodzić do parku narodowego Zion to tylko przejechać się droga nr 9. Przeraża mnie ogólna ilość przejechanych kilometrwów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 24 Sty 2020 00:11 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
pierwsze dni ok i macie szanse zrezygniwac z sequoia np na rzecz 2 dni w yosemite. wrzesien to sezon i bedzie duzo turystow (czyli potencjalnie trudniej z parkowaniem. szlaki w yosemite sa piekne. zamiast jezdzic ciagle mozna pochodzic.


dwa pelne dni na Grand Canyon jak nie zamierzacie schodzic na dol moze byc nieco nuzace sedone bym na pierwszy raz odpuscila z uwagi na ilosc kilometrow, przy tych zalozeniach powinno ci sie bardziej czasowo ulozyc zion kanion itp..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 24 Sty 2020 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@reczny :) oto moja propozycja :
5 dzień uda Wam się przejechać przez Zion i trochę tam pokręcić, ale szlaku żadnego nie zrobicie - jeśli byście chcieli to trzeba by było być tam z samego rana, czyli nocować już obok. Tam gdzie są szlaki nie można podjechać autem, tylko trzeba przesiąść się na busa, który rozwozi po różnych punktach. Trochę to trwa, począwszy od znalezienia miejsca parkingowego, a potem stania w kolejce do busa (z 40 min.). Ale przejechać przez park (jego część) jak najbardziej możecie, może uda się gdzieś nawet zatrzymać na chwilę. Wtedy radziłabym jechać dalej na nocleg (pominąć Fredonię), np.do Page, chyba że wolicie taniej, bo tam faktycznie mega drogo.
6 dzień z samego rana Kanion Antylopy i Horseshoe Bend (może być w odwrotnej kolejności), dojazd do Monument Valley i gdzieś tam nocleg np. Kayenta (jest taniej niż w samym MV) - ciężko byłoby jechać po tym całym dniu jeszcze na nocleg do Williams i trochę bez sensu - tak jak pisałam wcześniej, nadrabianie drogi po ty, by na drugie dzień tam wracać.
Stamtąd 7 dzień przejazd do GC i dopiero na nocleg do Williams. Jeśli chcecie robić trekkingi w GC, to rozumiem, że 8 dzień jeszcze na GC i wypad do Sedony, ale myślę że wystarczy Wam 7 dzień na GC i wtedy ewentualnie 8 dzień z Williams wypad do samej Sedony. Potem 9 dzień przejazd Route 66 itd. z Williams. Natomiast ja bym proponowała odpuścić Sedonę (choć jest piękna podobno) i ten 8 dzień dodała na 1 dzień w Zionie i plan jak dalej napisałam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 15 Lut 2020 12:44 

Rejestracja: 11 Wrz 2012
Posty: 28
Cześć,
wybieram się na zachód USA na 7 dni. Planuję trasę.
Co polecacie zobaczyć w okolicy Las Vegas? Jakieś najbliżej położone ciekawe miejsca w Grand Canyon?
Loty mam do i z LAX, więc z LA wyruszam i tam wracam.

Wstępny plan na ten moment:
- LA 1.5 dnia: dzień przylotu oraz kolejny cały dzień, czyli 2 noclegi
- przejazd wzdłuż Pacyfiku w kierunku Santa Barbara, następnie w kierunku Parku Sekwoi
- Dolina śmierci
- przejazd do Las Vegas
- GC?
- Zapora Hoovera
- Mojave, Palm Springs
- San Diego
- LAX i powrót do Polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 13 Cze 2020 11:11 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Szybkie pytanie i szybka odpowiedz ( mam nadzieję)
dostaję już świra z powodu tego wirusa wiec postanowiłem zająć głowę planowaniem tripa znowu zachód USA
ostatnio nie miałem czasu zobaczyć wielkich sekwoi. Teraz nie odpuszczę, ale nie wiem co wybrać. Proszę podpowiedzcie czy Sequoia NP czy Sequoia NF ?
chcę zobaczyć i Yosemite i wielkie sekwoje, ale to jest ogromny teren, wszystkiego nie zobaczę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 16 Cze 2020 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Hej @brzemia, niestety nie byłam w Sequoia NF, ale z tego co czytałam, to chyba na początek lepiej NP (oczywiście zależy co chcesz robić i jak chcesz zwiedzać). Zapewne czytałeś już niejedną stronę na ten temat, ale i tak podeślę Ci link, gdzie w komentarzach ludzie odpisują jakie różnice są pomiędzy tymi parkami :
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... _Cali.html
Sama droga do parku narodowego jest długa i kręta, więc jeśli masz tylko 1 dzień, to faktycznie musisz wybrać gdzie pojechać :)

@_M_M_ nie wiem czy temat jeszcze aktualny?
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 17 Cze 2020 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
@brzemia Ja od siebie mogę dodać, że jeśli czas Cię goni, a będziesz w Yosemite to sekwoje możesz zobaczyć w Mariposa Grove.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 11 Lip 2020 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2020
Posty: 17
Cześć wszystkim.
Od kilku miesięcy podczytuję, dzisiaj postanowiłam napisać z prośbą o podpowiedzi i opinie. Planujemy podróż po zachodnim wybrzeżu. Rodzice plus synowie - 18 i 15 lat. Niby już wszystko wymyślone i poukładane ale im więcej czytam to wiem, że nic nie wiem :?
Lecimy w marcu - dokładnie 9.03. - 23.03. No i po lekturze kolejnych wpisów pojawiły się dwie zasadnicze wątpliwości - czy to dobra pora na:
a) Yosemite
b) Zion - a dokładnie Narrows
Tzn - już prawie na pewno wiem, że nie. Dodam tylko, że wrzuciłam Antelope w dniu nr 6. Dzień robi się strasznie napchany. Z uwagi na pogodę pomyślałam, że wyrzucę Zion i zastąpię go Bryce, ale wtedy dzień robi się za krótki. W dniu nr 9 mamy Yosemite. Damy radę 17.03? Wrzucę plan - poproszę o opinie, wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam
Aneta

Załącznik:
Trasa.png
Trasa.png [ 36.45 KiB | Obejrzany 1317 razy ]

Załączniki:
Trasa.tif
Trasa.tif [ 75.6 KiB | Obejrzany 1317 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 11 Lip 2020 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Nie wiem jak wyglądają parki w marcu więc tego tematu nie chcę poruszać. Jadąc z Zionu do DV będziecie jechać przez Vegas. Możecie się wtedy zatrzymać w mieście na noc. Jadąc z LA lepiej uderzyć w kierunku Palm Springs -> Joshua -> Route 66 -> Williams
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 11 Lip 2020 21:26 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Yosemite w marcu raczej średnio - przejedziecie się samochodem po głównych drogach, szlaki na pewno będą zamknięte.

Tak wyglądało w 2011 na przełomie kwietnia i maja.

Załącznik:
246678_231550043526681_7818882_n.jpg
246678_231550043526681_7818882_n.jpg [ 72.09 KiB | Obejrzany 1275 razy ]



Edit - podobno da się pochodzić w marcu:

"While there are many trails that are closed for the winter, there are plenty that are still accessible. Many of the lower trails in the Valley, such as Bridalveil Fall, Mirror Lake, Lower Yosemite Falls and the Vernal Falls footbridge on the Mist Trail stay open through the winter. But, trails that take you higher in elevation, like Upper Yosemite Falls and 4-mile Trail are closed. The cables for Half Dome are taken off at the end of October. However, Hetch Hetchy and Wawona remain open all year, and their trails will be snow-covered, but they will be open. You can read NPS’ current conditions before heading out for the day."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 11 Lip 2020 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2020
Posty: 17
:o :shock: :(
No to w takim razie poważna korekta planów się szykuje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 11 Lip 2020 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Wielki Kanion w marcu może być pokryty śniegiem, co jest z pewnością wyjątkowym przeżyciem. Pytanie czy o to Ci chodzi.
Poczytaj. Informacji o tym, które miejsca odwiedzić i w jakiej porze roku jest w internecie mnóstwo. Warto poświęcić na rekonesans 30 minut przed zakupem biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 29 Lip 2020 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2020
Posty: 17
Terminy pozostają bez zmian - i tak jesteśmy uzależnieni od sytuacji około - koronawirusowej.
Dzięki za odzew. Jeśli pojawią Wam się jakieś przemyślenia odnośnie samej trasy - będę wdzięczna.

Pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 29 Lip 2020 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Przy aktualnej ilości zakażeń nie ma opcji, żeby otworzyli w najbliższych miesiącach granice. Jest kilka wyjątków (wizy F i J), ale turystycznie nie widzę nawet 1% szansy na zmianę, szczególnie przed listopadowymi wyborami... :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 29 Lip 2020 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2020
Posty: 17
@Sz@lony, planujemy podróż na marzec 2021 - liczę na poprawę sytuacji :-)

Pozdrawiam

Aneta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 281 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group