Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Cze 2019 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Wybieram się w październiku z dziewczyną na standardowy trip po wschodnim wybrzeżu. W Nowym Jorku planujemy być około 4-5 dni. Ja już byłem w NYC kilka lat temu (dziewczyna będzie pierwszy raz) i widzę, że ceny niektórych atrakcji poszły sporo w górę czy też trzeba płacić za atrakcję, które kiedyś były darmowe. Plan na zwiedzanie jest ambitny (jeśli chodzi o płatne atrakcje) ale wiadomo jak to bywa w NYC - czasami potrafi zejść pół dnia po prostu na bezcelowym włóczeniu się po Central Parku czy też oglądaniu jakiejś sztuki ulicznej ;)
W związku z powyższym zastanawiam się nad zakupem jakiegoś passa na atrakcje do NYC. Z tego co widziałem tych passów jest sporo:
a) są opcje z nielimitowanym dostępem do atrakcji i wykupuje się go wtedy na określoną ilość dni (www.sightseeingpass.com czy też www.newyorkpass.com) - cenowo oba wychodzą praktycznie tak samo, główne atrakcje - co do zasady - są takie same, aczkolwiek można znaleźć sporo ciekawych różnic w atrakcjach;
b) są też opcje gdzie wybiera się z konkretnych atrakcji i kupuje te kilka atrakcji i wtedy możemy ja wykorzystać de facto w dowolnym czasie. Jest opcja https://www.citypass.com/new-york-comparison gdzie do wyboru są konkretne atrakcje (3 lub 6 atrakcji) ale chyba z tych wszystkich najciekawsza wydaje mi się opcja New York Explorer Pass (https://www.smartdestinations.com/new-y ... and-tours/) gdzie do wyboru mamy ponad 100 atrakcji i z nich możemy sobie wybrać dowolną ilość atrakcji, które są o 20% tańsze jeżeli wybierzemy co najmniej 4. Oczywiście trzeba w tej opcji być z góry zdecydowany co chce się zobaczyć (wstępnie chciałbym do takiego passa "wrzucić" następujące atrakcje: Top of the Rock Observatory, The Museum of Modern Art - MoMA, The Met, 9/11 Memorial & Museum, Intrepid Sea, Air & Space Museum and Space Shuttle. W pierwszych trzech byłem natomiast zastanawiam się czy warto iść do tych dwóch ostatnich czyli 9/11 oraz Intrepid Sea?).

Zatem - z Waszego doświadczenia - czy warto wykupić taki pass? A jeżeli tak to który? Czy faktycznie dzięki nim nie stoi się w kolejkach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 22 Cze 2019 09:51 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Oba muzea tj. Intrepid oraz 9/11 mają dni z wolnym wstępem. Intrepid jeden piątek w miesiącu a 9/11 we wtorki po południu. Ja w ten sposób je zwiedzilem podczas majówki. Oba warte zobaczenia ale osobiście szkoda by mi było kasy na bilet regularny do nich. Chyba prędzej 9/11 niż Intrepid aczkolwiek zależy co kto lubi. Raczej nie znajdziesz gdzie indziej na świecie lotniskowca, który możesz zwiedzać. Mój młody (8 lat) powiedział, że to była największa atrakcja całego wyjazdu ;). A byliśmy też w muzeach Smithonian w Waszyngtonie... miał więc porównanie...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Sie 2019 14:59 

Rejestracja: 20 Lis 2015
Posty: 4
Loty: 36
Kilometry: 64 516
Byłam na City Pass i w MET i w Memorial 9/11, obydwa zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Aczkolwiek w MET trzeba pół dnia i wypoczęte nogi....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Sie 2019 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Zaletą biletu do MET jest to, że jest on ważny przez 3 dni. Spędziłem tam pół dnia i naprawdę można się zmęczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sie 2019 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2010
Posty: 92
Loty: 128
Kilometry: 216 022
Zdecydowaliśmy się na FlexPass z 6 atrakcjami (pobyt w NY około tygodniowy). Nigdy nie badałem jak dużo udało się zaoszczędzić a można by takie ćwiczenie wykonać - byliśmy m. in. w MET, MoMa, Whitney Museum, One World Observatory. W muzeach nie było żadnego szybszego wejścia ale nie było to problemem z braku jakichś dłuższych kolejek. Natomiast w przypadku One World Observatory możliwość skorzystania z priorytetowego wejścia była bardzo dużym udogodnieniem. Standardowa kolejka była długaśna. Wydaje mi się, że jest to dość dobry pomysł. Z góry płacisz za atrakcje i niejako musisz później to wykorzystać. W przeciwnym wypadku rzeczywiście grozi to , że bez celu łazicie po raz dziesiąty po Manhatanie. Z muzeów: MET jest oczywiście w zasadzie obowiązkiem, odradzam muzeum historii naturalnej a polecam MoMa i Whitney Museum (przy okazji blisko do parku High Line, który na pewno też będziecie chcieli zwiedzić).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Sie 2019 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Planując wykorzystanie passów pamiętajcie, że MoMA jest zamknięte na czas remontu do 21 października.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Sie 2019 20:58 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 95
Ja właśnie wybieram się na jesień i też się zastanawiam nad jakimś passem i chyba ten jest spoko: https://www.citypass.com/new-york

Tylko chyba opcja 3 atrakcji za 84$. Bo w sumie 2x na jakiś punkt obserwacyjny to mi się nie opłaca wchodzić + jakieś zwiedzanie statkiem czy statek na statue wolności też mi nie pasuje a to jest do wyboru.

A tak to bym poszedł na 1 punkt obserwacyjny + muzeum 9/11 + MET.
Ewentualnie chciałem do American Museum of Natural History ale byłem w sumie w Chicago a tutaj jak jest średnie to nie będę atakował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Paź 2019 14:04 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 68
Tu macie porównywarkę City Passów i kalkulator oszczędności:
https://loving-newyork.com/new-york-pas ... er?pax=0,0
Góra
 Profil Relacje PM off
mirrr lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 19 Paź 2019 16:48 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Doradzam dobre planowanie. Łącząc darmowe dni, promocje, różnego rodzaju kody znizkowe itp można obejść się bez passa i zrobić wybrane atrakcje taniej. My jako rodzina 2+2 odwiedzilismy: One World Observatory, 9/11 museum, Met (tylko żona z dziećmi, ja już kiedyś tam bylem - dzieci wchodzą za darmo a dorosły placi), MoMa i Intrepid (Ja z 8mio latkiem, żona z młodszym nie chcieli). Do tego prom darmowy na Staten Island. I całość za wstępy wyszła nas mniej niż 100 dolarów gdzie wg strony powyżej powinienem zapłacić 400usd (z passami). Ale na One World była promocja Mastercard - wtorki do każdego biletu drugi gratis, tak samo we wtorki darmowy był 9/11. Intrepid i MoMa też za darmo w piątek (gdzie o ile w MoMa były tłumy i warto zastanowić się nad biletowanym wejściem w innych godzinach) to Intrepid był prawie pusty i zwiedzalo się komfortowo. W 9/11 tez było ok. Wyliczalem różne opcje i nie dało się tego zrobić taniej z żadnym passem, a mając dzieci nie zawsze można wykonać plan i dobrze wykorzystać pass. Dodatkowo zamiast Top of the rock można wjechać do knajpki dosłownie 3 piętra niżej na piwko i mieć prawie ten sam widok za mniej niż polowe ceny (z piwkiem w ręku:) )

Passy wg mnie są dobre dla tych, co mają super organizację i energię biegać od wczesnego rana do późnego wieczora. A jak chce ktoś Nowy Jork zwiedzać nieco wolniej to radzę poszukać różnych indywidualnych ofert...

Ogólnie polecam te stronkę:

https://freetoursbyfoot.com/free-museums-new-york-city/


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Paź 2019 20:11 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 95
Godlik napisał(a):
Tu macie porównywarkę City Passów i kalkulator oszczędności:
https://loving-newyork.com/new-york-pas ... er?pax=0,0



Troche źle działa bo wybrałem 4 atrakcje i poleca mi https://gocity.com/new-york/en-us za 113.00$ (obniżka 1$)

Gdzie właśnie na tej stronie ogarnąłem sobie te same atrakcje za 93$ :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lut 2020 22:02 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
KKL napisał(a):
Doradzam dobre planowanie. Łącząc darmowe dni


Cześć,
Lecę w listopadzie na tydzień do Nowego Jorku.
Trochę mam obawy na korzystanie z darmowych dni w muzeach. W relacjach jest sporo informacji na temat tłumów w tym czasie.
Jak było u Ciebie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group