Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Link do ETA: https://www.canada.ca/en/immigration-re ... ation.html


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 242 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 09 Paź 2017 04:08 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Jestem w trakcie krótkiej podróży po Ameryce Płd. Kupiłem bilet z powrotem przez Kanadę i dziś w samolocie zmroziła mnie pewna wiadomość od jednego z rodaków: usłyszałem , że mając bilet z tranzytem przez Kanadę muszę wcześniej formalnie starać się o jakieś pozwolenie na podróż przez to państwo - nawet jeśli jest to tranzyt trwający tylko 3 godziny. Czy jest to prawda czy raczej nie? Nie sądziłem ,że państwo , które nie wymaga od nas wiz czegoś jeszcze wymaga? Szykować się na kupno nowego biletu czy jest jeszcze czas na czegoś załatwienie? Wielkie dzięki za rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#102 PostWysłany: 09 Paź 2017 05:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 683
Loty: 125
Kilometry: 211 089
niebieski
Zapewne chodzi o eTa którą szybko możesz wyrobić online


Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 09 Paź 2017 06:07, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 09 Paź 2017 05:22 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Potrzebujesz eTA - w większości przypadków do załatwienia od ręki za 7CAD:

http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start-pl.asp
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 09 Paź 2017 06:32 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Pamiętaj o wpisaniu obydwu imion w aplikacji o eTA, serię i nr paszportu wpisz bez spacji i na wszelki wypadek wydrukuj maila z potwierdzeniem przyznania eTA.
Najczęściej potwierdzenie przychodzi w ciągu kilku minut od ukończenia aplikacji i zapłaty.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 09 Paź 2017 07:13 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Tak,tak. Dokładnie chodzi o eta. Teraz sobie też przypomniałem nazwę.
Jestem na wakacjach, mogę to zrobić na lotnisku czy tylko wcześniej?
Nie mam dostępu do komputera, tylko telefon.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 09 Paź 2017 08:52 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Musisz to zrobić przez internet. Możesz spróbować na lotnisku przed wylotem, tak jak tutaj pisano, info, że eTA jest przyznane przychodzi zazwyczaj po kilku minutach od złożenia wniosku. Gorzej jeżeli aplikacja będzie wymagała dodatkowych informacji/dokumentów. Skoro jesteś na forum online to zrób to przez telefon :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 09 Paź 2017 21:26 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Czemu wywala mi błąd w tym beznadziejnym wniosku jak wpisuje numer mieszkania? Co tam wpisuje źle? Co ma tam być jak nie cyfra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 10 Paź 2017 09:09 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
o ile dobrze pamietam, to nazwe ulicy, nr budynku i ewentualny nr mieszkania wpisuje się w oddzielne pola. wszystko jest ladnie opisane, co ma byc w danym polu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 16 Paź 2017 19:12 

Rejestracja: 16 Paź 2017
Posty: 1
-- 16 Paź 2017 18:56 --

Słuchajcie, aplikowałam online o eTA, minęło 72 h i NIC! Mam tylko potwierdzenie, że zaakceptowana została płatność 7 CAD. Nie przyszedł żaden mail, nic. Moja koleżanka wypełniała w tym czasie co ja (byłyśmy na telefonie) i to samo - zero odpowiedzi z Kanady.

Co jest grane?!?

-- 16 Paź 2017 19:12 --

*EDIT*

Fałszywy alarm. Znalazłam ten mail w koszu :lol: musiałam wrzucić automatycznie będąc zajęta czymś innym bo tytuł maila brzmiał: 'do not reply'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 22 Paź 2017 23:33 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Na szczęście się udało. Ciekawe co jakbym się pojawił bez tego nr na lotnisku w Panamie:)

Dzięki wszystkim za pomoc. Na ile ten numer jest wydawany? Jest jednorazowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 22 Paź 2017 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
ind_globtroter napisał(a):
Na ile ten numer jest wydawany? Jest jednorazowy?


5 lat i mozesz wielokrotnie, pod warunkiem ze na tym samym paszporcie i bedzie jeszcze wazny. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
ind_globtroter uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 16 Lis 2017 10:41 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
To eTa jest wielorazowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 16 Lis 2017 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
yep
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
bbartekk2 lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 06 Gru 2017 04:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Polecialem na 1 noc i dzien do Montrealu, chcialem polaczyc z NYC w 1 weekend, a dokladniej sprobowac browarka w lokalu, ktory polecal @oskiboski. :P
O eTA nikt nie zapytal, na miejscu odprawe robi sie samemu w automacie, skanowanie paszportu etc., a pozniej krotka rozmowa z urzednikiem, czy bylem wczesniej i na jak dlugo. Nie wbili mi zadnej pieczatki do paszportu.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 06 Gru 2017 09:10 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6254
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Ale w ogóle nie posiadałeś eTa?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 06 Gru 2017 09:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
@cccc na polski paszport?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 06 Gru 2017 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1520
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
cccc napisał(a):
Polecialem na 1 noc i dzien do Montrealu, chcialem polaczyc z NYC w 1 weekend, a dokladniej sprobowac browarka w lokalu, ktory polecal @oskiboski. :P
O eTA nikt nie zapytal, na miejscu odprawe robi sie samemu w automacie, skanowanie paszportu etc., a pozniej krotka rozmowa z urzednikiem, czy bylem wczesniej i na jak dlugo. Nie wbili mi zadnej pieczatki do paszportu.
Pozdr.


No dobra, ale Twój przypadek nie powinien, moim zdaniem, inspirować innych do niezałatwienia eTA na czas, te kilka dni przed wylotem. Bo większość osób podróżujących przez Kanadę tylko tranzytem miała eTA sprawdzane przy wylocie do Kanady a potem na miejscu. Wiele osób załatwiało eTA w ostatniej chwili, na lotnisku przy check-inie, w stresie, modląc się o szybkie przysłanie potwierdzenia bez dodatkowych formalności. Bo zwyczajnie nie zostaliby wpuszczeni na pokład.
Więc jaki jesty morał/przesłanie Twojej historii?

@michzak
Szwajcarzy także potrzebują eTA. Obywatele większości krajów, od których Kanada nie wymaga wiz muszą mieć eTA jeśli wjeżdżają drogą powietrzną, wyjątkiem są obywatele USA. Źródło:
http://canadaauthorization.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 06 Gru 2017 11:55 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
mi w paryżu przy gejcie meczyli paszport, bo Pani z Air Canada nie ogarnela systemu, a system nie chcial puscic, poki nr eta nie wpisala do systemu. a na okeciu juz na wstepie pytali, czy eta jest :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 06 Gru 2017 12:44 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6254
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
system odprawy pasażerskiej sam weryfikuje eTa, z drukowaniem różnie, ja pracując na lotnisku nie weryfikowałem papierów, jeżeli wszystko miałem w systemie ale były przypadki kiedy trzeba było weryfikować papier bo coś się nie udało (99.9999% przypadków to literówki w imieniach/nazwiskach rezerwacje robione na polaczone dwuczłonowe nazwiska). eTe warto zrobić od razu po zakupie biletow, jest ważna kilka lat
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 06 Gru 2017 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
oskiboski napisał(a):
Ale w ogóle nie posiadałeś eTa?


eTA mialem zalatwiane wczesniej, ale nie wydrukowane tylko w komorce w mailu potwierdzajacym i nikt nie zapytal.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 242 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group