Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Gru 2021 18:11 

Rejestracja: 05 Sie 2021
Posty: 25
Chciałbym podzielić się informacją jak teraz wygląda przekraczanie granicy. Lot WRO-MUC-YVR. Dokumenty sprawdzane tylko przy check-inie we WRO, w Kanadzie już nikt żadnych papierów nie chce. Kodu z ArriveCan też nie. Przed kontrolą graniczną jest się kierowanym do takich komputerków, skanuje się paszport i odpowiada na dość sporo pytań- od przewozu marihuany po kwestie covidowe. Wbrew tego co ogłaszał minister zdrowia, testy po przylocie dalej pozostają wyrywkowe. Po zabraniu bagażu, przy wyjściu czeka dwóch strażników, którzy kierują albo do kolejki A- test, albo kolejki B- brak testu. Mnie skierowali do B, gdzie po prostu wychodzi się z lotniska i można jechać dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
bugs lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 28 Gru 2021 19:59 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
a czy ktoś z Was korzystał z tranzytu przez Kanadę? Dalszy lot poza Kanadę.
Ze strony wynika brak konieczności testu: https://travel.gc.ca/travel-covid/trave ... ransit-air
ale martwi mnie ten zapis:
Cytuj:
Overnight connections are not possible at:

Montréal-Trudeau (YUL)
Calgary International (YYC)
Vancouver International (YVR)

tymczasem AC sprzedaje bilety z tranzytem przez YUL 21h oczywiście w nocy (12-9 rano).
Spędzenie tego czasu może być męczące, ale czy to oznacza, że ktoś mnie wygoni stamtad skoro nocne tranzyty nie są dopuszczalne??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 28 Gru 2021 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@maxima mozesz spokojnie pozostac do 24h w halach tranzytowych, bez opuszczania lotniska i przez ten czas nikt Cie stamtad nie wygoni.
Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 28 Gru 2021 21:27 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Sama ucieknie. ;)
A tak na serio, to @maxima te dłuższe tranzyty są dozwolone chyba tylko w Toronto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 28 Gru 2021 21:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
wg tego zapisu tylko YYZ, ale AC sprzedaje na YUL. No i co w związku z tym sie może wydarzyć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 28 Gru 2021 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@maxima podaj dokladna trase z datami lotow wg. dokonanej rezerwacji, albo zaatakuj na infolinie AC, jesli nie masz jeszcze rezerwacji i wiele pytan.
Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 28 Gru 2021 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
maxima napisał(a):
wg tego zapisu tylko YYZ, ale AC sprzedaje na YUL. No i co w związku z tym sie może wydarzyć?

Nikt nie napisał, że w Montrealu są one niedozwolone (w sensie przez lotnisko w YUL) - nawet nocne ;)
Są one w teorii dozwolone ale musisz mieć test i opuścić międzynarodową strefę tranzytową na ten czas udając się do ogólnodostępnej strefy (tzw. landside) więc przejść kontrole graniczną i de facto znaleźć się na terytorium Kanady.

Tak jak pisałem w innym wątku - jeśli lecisz np. na Kubę z oferty AC i nie chcesz robić po drodze testu to:
- musisz wybrać lot przez Toronto z przesiadką max. 24h (przez YUL krótszą i nie nocną);
- nie możesz mieć lotów wewnątrz Kanady, np.: HAV-YUL-YYZ-FRA bo to nie przejdzie bez testu (musisz opuścić strefę tranzytu międzynarodowego).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 29 Gru 2021 00:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
w sumie logiczne, pytanie czy przy odprawie na pierwszym lotnisku sprawdzają test, jeśli kraj docelowy nie wymaga testu.
Nie ma chyba wiec co ryzykować ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 29 Gru 2021 00:46 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Sprawdzaja tez tranzyt :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 31 Gru 2021 12:26 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
rozumiem że jak mam przesiadkę w Toronto tam ok 21 godzin i chciałbym wyjść na miasto to tak normalnie test trzeba mieć itd. itd. tak jakbym miał wjeżdżać do Kanady ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 31 Gru 2021 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@tartal
No tak...
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 03 Sty 2022 23:18 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
a jak to jest ze sprawdzaniem na granicy planu potencjalnej kwarantanny? dla w pełni zaszczepionych nie ma (to jest określane na granicy) ale jak komuś wyjdzie pozytywny test na granicy?
po za tym jest napisane, że "Travellers who qualify as fully vaccinated may be exempt from quarantine. Eligibility will be determined at the border. However, before you travel you must still make plans for suitable quarantine and enter those plans into ArriveCAN."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kanada - post Covid-19
#73 PostWysłany: 03 Sty 2022 23:53 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Odpowiadaj na pytanka w Arrivecan zgodnie z prawda(czy gdybysmy skierowali Cie na kwarantanne to mozesz byc odizolowany od lekarzy i osob starszych i czy ktos bez kontaktu przyniesie Ci papier toaletowy). Nikt nie pyta o plan podróży. Zrób PCR,wgraj szczepionke do systemu (fotki z jednej i drugiej) i leć jeśli w arrivecan masz I lub V i tyle :) nie zapomnij o ETA
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 12 Sty 2022 22:02 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Dla potomnych - przyleciałem dziś do YYZ. Oczywiście przed przylotem zrobiłem RT-PCR, mam pełne szczepienie, tj. dwie dawki, do tego wypełniłem te ich eTA i ArriveCan, w którym część pytań jest wg mnie bez sensu, ale to pikuś.

Po przylocie - random testing, czyli jeśli chcesz wyjść do miasta, tak jak ja, ze względu na kilka godzin layoveru, wszyscy zostają skierowani do Hindusów (serio, 100% Hindusów) którzy każą Ci zeskanować i otworzyć kolejną aplikację w chmurze, która nazywa się SwitchHealth. W tej appce podajesz swoje dane, tak jak w ArriveCan (oczywiście obie appki nie są połączone, bo któż mógłby na to wpaść xD) więc wypełniasz to g**** i dochodzisz do momentu, gdzie trzeba podać numer telefonu, a tu niespodzianka - numer musi być Kanadyjski, więc Pan Hindus podaje Ci numer do ich NFZu xD i mówi niech się martwią, jak tak wymyślili, następnie musisz podać adres i oczywiście również tylko w Kanadzie, nie ważne, że jesteś obcokrajowcem na layoverze (wg nich chyba przylatują tu sami Kanadyjczycy :lol:), na co miła Pani Hinduska podaje adres lotniska xD ogólnie parodia. Dalej już standard, pierwsza stacja - dostajesz patyczek, druga stacja - testowanie, kolejne trzy - po naklejce, choć nikt chyba nie wie po co to wszystko. Do teraz, tj. 5 godzin od testu, nadal nie ma wyniku, więc pewnie będzie, jak już będę w samolocie xD aha, to RT-PCR, a nie antygen, więc Kanada to bogaty kraj.

P.S. - w Toronto jest obecnie ścisły lockdown, więc w mieście prawie żywej duszy, poza tymi, którzy przemykają jak zjawy tu i ówdzie. Restauracje tylko take-away, etc…, więc średni czas na zwiedzanie, ale i tak wg mnie warto podczas layoveru, bo to bardzo ładne miasto.

Śmieszne te czasy.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 12 Sty 2022 23:52 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
Z tego co czytałem wynik jest po ok 48 godzinach najwcześniej .. no ktoś napisał że dostał po 40 godzinach …. Szybciej nie widziałem aby ktoś pisał ..
ja powinien być w sobotę na YYZ…
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 13 Sty 2022 12:56 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
@tartal właśnie wylądowałem w WAW, więc jakikolwiek byłby wynik, to mogą sobie go wydrukować i powiesić na ścianie, ewentualnie zadzwonić na podany numer, który przekieruje ich na biurko obok 😂
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 13 Sty 2022 13:30 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
Ale ten wynik to na meila ponoć przychodzi czy jakoś….
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 18 Sty 2022 11:18 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Cześć,
Zastanawiam się nad kupnem lotów do CUN z tranzytem przez YUL. Jakie są obecnie obostrzenia dla zaszczepionych?Czy potrzebne są testy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tranzyt przez YUL
#79 PostWysłany: 18 Sty 2022 11:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
kanada-post-covid-19,760,159234&p=1494031&hilit=yul#p1494031
kanada-post-covid-19,760,159234&p=1494069&hilit=+yul#p1494069
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 24 Sty 2022 01:01 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Przylatuje do Montrealu 12:05 wylatuje do Cancun 16.35
Przy powrocie przylatuje 19:45 wylatuje do Monachium 21:15.
Tylko tranzyt. Przyjalem 2 dawki Phizera.
Czy potrzebuję test? I czy polecę tym lotem 21:15 bo czytam ze nocne zakazane. Ale czy ten jest juz traktowany jako nocny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group