Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 16 Gru 2021 17:33 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Na początku przyszłego roku będę wracał z Sao Paulo przez Toronto liniami Air Canada i tak się składa, że mam na YYZ jakieś 12 godzin layoveru, w związku z czym, chciałbym wyjść na miasto i zobaczyć, jak wygląda to państwo, bo nigdy wcześniej nie byłem.

Pytanie do osób obeznanych w temacie, bo wiem, że Ameryka Północna potrafi mieć totalnie odmienne procedury - czy jeśli nadam bagaż w Sao Paulo, to mogę wyjść na miasto i poleci on sobie dalej czekając na kolejny lot w docku, czy będę musiał odebrać go z taśmy, przejść ponowną kontrolę bezpieczeństwa, itd..., a bagaż ewentualnie zostawić w jakiejś przechowalni?

Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 16 Gru 2021 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Nie jestem pewien, jak to wygląda obecnie, ale jeszcze w 2019, gdy leciałem w kierunku odwrotnym do Twojego ( TPE-YVR-YYZ-GRU), miałem bagaż nadany aż do GRU, ale w YVR musiałem go odebrać z taśmy i potem mogłem go nadać od razu na dalszą trasę. Podejrzewam, że teraz jest anogicznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
batq uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 16 Gru 2021 18:15 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1442
złoty
Też w 2019 leciałem przez Toronto do Hawany, na jednym bilecie Air Canada. Nie przypominam sobie odbierania bagażu i nadawania dalej, ale trzeba było przejść kontrolę imigracyjną. Musieliśmy mieć kanadyjską eTA. W jedną stronę nie wychodziliśmy z lotniska, w powrotnej drodze pojechaliśmy sobie do miasta.

Do tego oczywiście teraz dochodzą utrudnienia covidowe. Premier Trudeau właśnie wezwał Kanadyjczyków do rezygnacji z planów wyjazdów zagranicznych na święta, więc nie wiem, czy nie przymierzają się do zamknięcia granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
batq uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 17 Gru 2021 04:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@batq

Arriving international connecting to International:

When connecting from outside of Canada to another country (excluding the United States), if your baggage is checked-through to your final destination you may not need to claim your checked-bags in Toronto. Please confirm this with your airline when you check in for your first flight. You will also need to ensure that you have a boarding pass for your connecting flight – if you do not, contact your airline for instructions. Upon arrival, check with your airline for directions to get to your connecting flight. Please note, you may be subject to additional security screening before accessing the gate area for your connecting flight. Due to border restrictions, be sure to check https://travel.gc.ca/travel-covid to ensure you are permitted to travel to or through Canada at this time.


https://www.torontopearson.com/en/connections

Btw na wszelki wypadek mozesz sie skontaktowac z infolinia AC i zapytac, czy sie nic nie zmienilo. Udanej wyprawy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Kanada Toronto Pearson
#45 PostWysłany: 04 Sie 2022 10:21 

Rejestracja: 26 Sie 2020
Posty: 4
W sierpniu lecę do El Salwadoru i mam przesiadkę w Toronto Pearson (YYZ) ale następnego dnia. Planuję zobaczyć wodospady Niagara i wrócić na lotnisko na kolejny lot. Mam ważna eTa. Czy mogę w ogóle opuścić lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 04 Sie 2022 10:28 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
A dlaczego nie? Przechodzisz kontrolę graniczną i welcome to Canada.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 04 Sie 2022 12:35 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
@Wojciech Bargiel robilam tak wracajac z Kuby. transportem publicznym, mialam chyba 11 godzin pomiedzy lotami. Zabukowalam auto ale zostawilam prawo jazdy w domu wiec pociag i bus by dojechac pod Niagare.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 22 Paź 2022 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Będę miał przesiadkę 5h30min, czy jest coś ciekawego nieopodal lotniska by wyskoczyć na chwilę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 22 Paź 2022 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Raczej nie chyba że wypad nad jezioro, można wtedy zobaczyć panoramę centrum od strony wody
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 22 Lut 2023 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
To ja mam szybkie pytanie. Mam o 15:55 lot z Toronto do Salwadoru z lotniska YYZ. Tylko bagaż podręczny. Ile czasu przed lotem powinno wystarczyć na ogarniecie się na lot? 3 h przed lotem wystarczą?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 22 Lut 2023 22:12 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Tak miałem 140 min i na miękko, obserwuj panów segregujących kolejki bo zbierają do tych premiowych jak mają pusto
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 24 Lut 2023 12:03 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 63
Loty: 123
Kilometry: 203 715
Ja się dołączę do pytania wyżej, ale lot będzie do Nowego Jorku - ile czasu wcześniej powinienem być na lotnisku? Będę miał bagaż rejestrowany, do tego jak rozumiem dochodzi amerykańska kontrola paszportowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group