Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lut 2017 21:41 

Rejestracja: 23 Lut 2017
Posty: 3
Witam Wszystkich;)

Czy ktoś z Was może wyjechał na stałe do Buenos Aires?
Jak wygląda tam życie, zarobki, ceny żywności, wynajęcie mieszkania itd...
Podzielcie się swoją historią ;)

Pozdrawiam,
Natalia :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 23 Lut 2017 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
A dlaczego akurat tam? Sytuacja ekonomiczna Argentyny jest kiepska. Bardzo dużo bezrobotnych i bezdomnych. Widziałem miejsca wydzielone do spania na dworcach, ławki zarezerwowane w parkach. Nie wiem czy to jest kraj do którego warto się przeprowadzać ale na pewno warto go zwiedzić.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lut 2017 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
drogo, a ekonomia Kraju bardzo "zmienna".
Zapytaj jak się żyje właściciela baru Kraków z B.A. ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lut 2017 23:22 

Rejestracja: 10 Paź 2016
Posty: 83
Podsyłam link porównujący koszty życia w BUE i WAW.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... enos+Aires

Zgadzam się z postami wyżej, sytuacja ekonomiczna bardzo niestabilna i zmierza ku dalszemu pogorszeniu. Sami Argentyńczycy emigrują za chlebem do sąsiednich krajów, spotkałem paru w Limie, w Copacabanie nad jeziorem Titicaca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Lut 2017 23:28 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Właśnie wróciłem z Argentyny. W Buenos byłem przejazdem ale w innych miejscach spotkałem parę osób z tego miasta. Wszystkie mówiły, że żyje się coraz gorzej, zwiększa się przestępczość i myślą o wyjeździe gdzieś indziej.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 23 Lut 2017 23:55 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
no to grubo, wychodzi na to, ze Buenos Aires jest drozsze o jakies 20-25 procent niz Warszawa.

przy argentynskich zarobkach i braku bezpieczenstwa to chyba mija sie z celem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lut 2017 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Natalia1983
Fascynujacy kraj, wspaniale wino i fajni ludzie, lubia Polakow i z checia znow odwiedze. :)
Niestety wysoka przestepczosc i inflacja. :x
Placa minimalna w Buenos Aires to ok. 8 tys. pesos, ale sporo ludzi pracuje na czarno, przypuszczam że za nizsze stawki.
Srednia wynagrodzenia dla specjalistow z wyzszym wyksztalceniem i doswiadczeniem to ok. 14 - 16 tys. pesos.
Jesli zarabiasz w pesos, to cienko, ale jesli masz szanse pojechac poprzez jakis miedzynarodowy koncern i zarabiac w USD, od 2 tys. w gore, to zyjesz jak paczek w masle. ;)
A czemu pytasz, myslisz o emigracji?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lut 2017 02:12 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
ok a ile ostatnio jest warte 1 usd na czarnym rynku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Lut 2017 02:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌michcioj‌, czy tez chcesz emigrowac? :D
Rzad Argentyny caly czas probuje zdlawic czarny rynek.
Niby czarny rynek jeszcze działa, ale nie ma ma takich przebitek, jak kiedys, ja bym nie ryzykowal. ;)
Sredni kurs tzw. Blue-Dollar:

http://www.preciodolarblue.com.ar/

Porownaj z oficjalnym przelicznikiem, to zobaczysz jaka roznica. ;)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Lut 2017 11:35 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
nie cccc, dzieki, z imigracji wyroslem, zreszta malo jaki kraj jest w stanie mi zaoferowac wyzszy standart zycia niz .pl :)

co do tego kursu ze strony ktora podales - raptem 1 peso roznicy... hmm... cos za malo :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Lut 2017 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
BlueDolar "skończył" się w grudniu 2015, jest o tym na forum: wymiana-pieniedzy-w-buenos,746,33904?start=40
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Lut 2017 18:17 

Rejestracja: 23 Lut 2017
Posty: 3
cccc napisał(a):
@Natalia1983
Fascynujacy kraj, wspaniale wino i fajni ludzie, lubia Polakow i z checia znow odwiedze. :)
Niestety wysoka przestepczosc i inflacja. :x
Placa minimalna w Buenos Aires to ok. 8 tys. pesos, ale sporo ludzi pracuje na czarno, przypuszczam że za nizsze stawki.
Srednia wynagrodzenia dla specjalistow z wyzszym wyksztalceniem i doswiadczeniem to ok. 14 - 16 tys. pesos.
Jesli zarabiasz w pesos, to cienko, ale jesli masz szanse pojechac poprzez jakis miedzynarodowy koncern i zarabiac w USD, od 2 tys. w gore, to zyjesz jak paczek w masle. ;)
A czemu pytasz, myslisz o emigracji?




Bardzo dziękuję WSZYSTKIM za odpowiedzi!!:) To bardzo miłe,że ludzie nie krytykują tylko po prostu piszą o swoich doświadczeniach:)
Szczerze, od zawsze kręci mnie Ameryka Południowa,a w szczególności Boskie Buenos, mimo że jeszcze nie miałam okazji by je zwiedzić.
Myślałam bardziej o pracy zdalnej oraz mieszkaniu tam:)
Interesowały mnie głównie ceny "życia" w BA (koszty wynajęcia mieszkania,żywności itd)
Oczywiście są to moje odległe plany,ale chciałabym tam zamieszkać. Myślałam, szczerze mówiąc, że ceny są troszkę niższe,np. niż w Warszawie. Nigdzie w internecie nie mogłam znaleźć tegorocznych informacji dotyczących cen chociażby żywności, stąd mój post:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Lut 2017 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
michcioj napisał(a):
przy argentynskich zarobkach i braku bezpieczenstwa to chyba mija sie z celem :)

Akurat zarobki u nich nie są wcale niskie.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_A ... erage_wage

Tylko niewiele im to daje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Lut 2017 20:26 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
w sumie az 1200 dolcow na reke ? duzo... chociaz chyba sila nabywcza dosc slaba...
no i pytanie jest czy da sie to wymienic po oficjalnym kursie na dolary...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Lut 2017 22:07 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
jesli oficjalny równa się rynkowy, to da się :)
1200$ wszędzie jest tyle samo warte, kwestia odniesienia do cen, a że ceny są o ok. 20% wyższe niż w PL, więc można założyć, że jest to odpowiednik naszego 1k$. Życzymy wszystkim takich zarobków i życia w boskim Buenos :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Lut 2017 22:11 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
no wlasnie, jesli oficjalny kurs rowna sie rynkowy....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Lut 2017 22:19 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Patrz post 11. Jesli oficjalny kurs, by nie odzwierciedlał wartości pesso, to rynek pozaoficjalny momentalnie by odżył, wiec myślę że tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Lut 2017 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
michcioj napisał(a):
no wlasnie, jeslioficjalny kurs rowna sie rynkowy....

Mam znajomego z Argentyny i mowil, ze czarny rynek w niewielkim stopniu jeszcze funkcjonuje, cena czarnorynkowa to sprawa negocjacji, zalezy rowniez od sumy, ale nie dostanie sie wiecej, jak tylko 1-3%. Wysoka inflacja rujnuje gospodarke, ceny, zarobki.
Srednie zarobki obecnie w Argentynie, to tylko $850 -$950 na reke, po obcieciu podatkow.
Bezrobocie siega 8,5% i podobno co trzeci Argentynczyk gloduje, a dokladniej 32,2 % spoleczenstwa.

Taka ciekawostka, 8 czerwca obchodzi sie w Argentynie „Día del Colono Polaco” – Dzien Polskiego Osadnika.
Dzien ten ustanowiono w 1995 r. swietem narodowym.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Lut 2017 00:36 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
jacek96 napisał(a):
Patrz post 11. Jesli oficjalny kurs, by nie odzwierciedlał wartości pesso, to rynek pozaoficjalny momentalnie by odżył, wiec myślę że tak.

no coz, czarny rynek funkcionowal latami, no ale ok, wtedy oficjalnie dolar byl warty 7 peso oficjalnie, a nie oficjalnie jakies 10-11.
byc moze teraz to sie troche ucywilizowalo, jesli nie cena dolara oficjalna jest sensowna to ok, pytanie co bedzie dalej jak
sie pogorszy sytuacja gospodarcza.

-- 24 Lut 2017 23:45 --

zreszta najfajniej by bylo jakby ktos kto ostatnio byl na miejscu sie wypowiedzial czy czarny
rynek wymiany nadal funkcjonuje :)

-- 24 Lut 2017 23:48 --

cccc napisał(a):
Srednie zarobki obecnie w Argentynie, to tylko $850 -$950 na reke, po obcieciu podatkow.
Bezroboecie siega 8,5% i podobno, co 3 Argentynczyk gloduje, a dokladniej 32,2 % spoleczenstwa.
.

no coz, w takiej sytuacji to te srednie zarobki 850-950 USD sa poprostu za slabe zeby rozwazyc tam wyjazd...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Lut 2017 01:23 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Na poludniu wymienialem ostatnio usd po 15,5 peso, na czarnym rynku, nie wiem jaki byl kurs bankowy

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group