Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 28 Sty 2020 23:00 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Spotkałem się raz, że starego 100 pesos z wymiany nie chcieli mi przyjąć. Ale za którymś razem poszło, dla mnie nie wyglądało na falsa ale cholera wie. Ogólnie to jak na setki wymienionych dolarów to spoko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#82 PostWysłany: 03 Sty 2022 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Mam kartę debetową w USD do wypłacania egzotycznych walut po kursie Mastercard i kredytową do płatności po kursie Visa. Zazwyczaj lokalne waluty nie były problemem, do czasu aż dotarłem do planowania Argentyny.
Okazuje się, że oficjalny, bankowy kurs ARS/USD jest 2 razy :!: "gorszy" od nieoficjalnego obecnie.
Czytam, że walutę można wymieniać "na ulicy" w tzw. cuevos. Widzę z tym 3 problemy:
1) Możemy trafić na nieuczciwego handlarza i raczej nie zwrócimy się z tym na policję.
2) Trzeba by wziąc ze sobą bardzo dużo gotówki jadąc na długo co może nie jest rozsądne.
3) Dostępność cuevos poza Buenos Aires jest mi nie znana.

Podobno można te problemy obchodzić przesyłając sobie środki przez Western Union - rzeczywiście sprawdziłem, że kurs jest prawie jak uliczny. Doliczają 5% prowizji, ale nadal wychodzi dużo lepiej niż bankomaty. Z drugiej strony czytałem, że pojawiają się tam problemy z dostępnością środków i że na większe wypłaty (300$+ w pesos) trzeba się umawiać kilka dni wcześniej.
Korzystał ktoś może z tej metody i wie jak to wygląda w praktyce?
Jest jakieś lepsze rozwiązanie?

EDIT:
Nie wiem jak nie zauważyłem tematu "Wymiana pieniędzy w Buenos", ale zdaje się że nie mogę usunąć tego wpisu. Prosiłbym o przeniesienie / usunięcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 03 Sty 2022 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
m_budka napisał(a):
Jest jakieś lepsze rozwiązanie?

Mozna otworzyc konto turystyczne w dowolnym banku argentynskim, gdzie robisz przelew po kursie dolara MEP, a karte debetowa otrzymasz przeslana na adres hotelu w Argentynie.
Taka opcja istnieje, ale sam jeszcze nie wyprobowalem.
De facto stracilem w Argentynie, bo wymienialem po oficjalnych kursach, ale za to byly super drogie wakacje. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 03 Sty 2022 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@m_budka wrzucam taga dla @Buyaka , która z tego co się orientuję mieszka w BsAs więc chyba najlepiej Ci odpowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 03 Sty 2022 21:43 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
@billabong, dzieki za oznaczenie mnie, podziele sie tym, co wiem! 🙌

m_budka, jesli chodzi o wartosc dolara to jest dokladnie tak jak mowisz.
Kompletnie nie ma sensu wyciagac pesos z bankomatu, bo przelicznik jest oficjalny wiec, de facto, tracisz na przewalutowaniu.
Argentyna jest hiper tania jesli majac dolary, wymienisz je u cinkciarzy.
Na dzien dzisiejszy (03.01.2022) za 1 USD dostaniesz:
po oficjalnym kursie: 102 pesos
po kursie blue: 202 pesos.

A, dodam, ze zdecydowanie chetniej przyjmowane sa dolary niz euro.

Gdzie sprawdzac aktualny kurs?
Wszedzie 😂 Nawet na glownej stronie najpowazniejszego argentynskiego portalu informacyjnynego sa podane aktualne oba kursy.
Tak, ten oficjalny (wlasciwie to ustalany przez panstwo) i ten realny (tzw. dolar blue)
http://www.lanacion.com
Załącznik:
Komentarz do pliku: dolar hoy vs dolar blue
Captura de Pantalla 2022-01-03 a la(s) 16.43.04.png
Captura de Pantalla 2022-01-03 a la(s) 16.43.04.png [ 47.14 KiB | Obejrzany 3206 razy ]


Wymieniac w Buenos Aires mozna w tzw. cuevas, doslownie oznaczaja ¨jaskinie¨.
Zawsze znajduja sie w jakiejs skrytej kanciapie legalnego lokalu (ja najczesciej wymienialam u pewnego pana krawca, wchodzilo sie zaraz za wieszakiem ze spodniami czekajacymi na poprawki krawieckie 😅)
Najpopularniejsze znajduja sie w dzielnicy Microcentro, na ulicy Florida.
Nigdy nie slyszalam, zeby kogos tam oszukano czy wydano podrobione pieniadze.
Chociaz warto jednak przeliczyc pesos po ich otrzymaniu, zeby nie bylo zadnej niespodzianki 😉

Pro tip: kompletnie nie wiem dlaczego, ale w Argentynie (wszedzie, nie tylko w stolicy) biora jedynie banknoty 100 dolarowe (i to te nowe).
Wszystkie inne nominaly, jesli w ogore chca kupic, placa za nie polowe stawki (badz jeszcze mniej).
Dlatego warto wymieniac tylko banknoty 100USD.

Jak wymieniac?
Na Florida jest multum ludzi krzyczacych ¨dolaaary, dolaaaarykupiesprzedamwymienie; eeeeuroooo, eeeeurokupiesprzedamwymienie¨ 😂
Uzbrojeni w wiedze o aktualnym kursie dolara blue podchodzicie i sie pytacie, po jakim kursie wymieni ilosc dolarow Was interesujaca.
Moze to byc 100, 200 czy 1200 (nigdy sie nie spotkalam z potrzeba czekania na wieksza kwote, zawsze zalatwialam od reki) i w zaleznosci od tego czy sie dogadacie i czy Ci podejdzie proponowany kurs, poprowadzi Cie do kanciapki i wymienia pieniadze.

Warto podejsc do kilku osob i porownac proponowane kursy. Wszyscy konkurenci sie obserwuja i widza, ze gdy dana osoba porownuje kursy u roznych osob, zaproponuje nieco lepsza wymiane albo bedzie sklonna negocjowac kurs 😉

Jesli chodzi o cuevas poza Buenos Aires, jak bylam w Ushuaii to sie po prostu... spytalam pani wynajmujacej nam mieszkanie, gdzie mozna wymienic dolary.
Takze podrozujac po Argentynie, pytalabym sie po prostu w recepcji hotelu, hostelu, etc. Choc fakt, wtedy nie wymienialam ogromnej ilosci gotowki, tylko raczej po 100-200 dolarow.
A! Warto tez sie podpytac, czy wymieniaja USD z dowozem. Tak, podczas pandemii spopularyzowaly sie dostawy do domu USD-pesos 🎉 Wtedy wszelkie szczegoly uzgadniane sa przez whatsapp.

W wiekszych miastach z pewnoscia jest przynajmniej jedna cueva. Jednak w mniejszych, badz mniej turystycznych miejscowosciach moze byc juz problem.

No dobra, a co poza cuevas?
- Jesli chodzi o konto, o ktorym wspomina cccc, to szczerze mowiac, nie mam pojecia.
Z tego co wiem, to aby otworzyc konto w Argentynskim banku trzeba posiadac argentynska rezydenture.
- Z drugiej strony, w Buenos Aires (w innych miastach raczej malo prawdopodobne) jest kilka bankomatow, ktore wydaja gotowke w dolarach.
Nie jestem jednak w stanie powiedziec, jakie to bylyby koszta i czy z reguly ta gotowke faktycznie wydaja (czy jednak sa dluzej nieczynne niz czynne).
- Western Union to moze byc dobry trop jesli maja lepszy kurs niz ten oficjalny. Z pewnoscia bedzie nizszy niz ten z cuevas, ale z kolei oszczedza troche stresu z posiadaniem przy sobie calej gotowki (co z pewnoscia nie jest zbyt komfortowe)


Ostatnio edytowany przez Buyaka 04 Sty 2022 03:29, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 03 Sty 2022 23:14 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Może to nic odkrywczego, ale podróż po Argentynie warto planować z BA jako bazą, najszybciej dolatuje się wszędzie i tak ze stolicy, oczywiście z Newbery nie Ezeiza. Warto wtedy wziąć nocleg i zwyczajnie wymienić pry okazji trochę kasy. Na prowincji będzie to raczej trudne, a co gorsza kursy będą dużo słabsze. Jak słusznie zauważyła @Buyaka w innych miastach trzeba pytać, kurs dolar blue jest drukowany w codziennych gazetach więc mamy podstawę do negocjacji.

Wymiana na Florida czy Lavalle jest taka półoficjalna, nikt nie ściga jak w PRL, więc nie należy przesadzać z konspirację, choć pewnie może się to lekko zmieniać w czasie. Lepiej wybrać zaplecze jakiegoś sklepu niż ciemny zaułek. Trzeba spokojnie sprawdzać kasę, bo jednak kiedyś sporo 100 bywało fałszywych w obiegu (choć teraz to mały nominał, nie wiem jak jest z innymi). Czasem zdarzało się też, że nie chcieli potem przyjąć jakichś wycieruchów.

@Buyaka Czy dalej jest możliwe potrącenie VAT przy płatnościach za hotele zagraniczną kartą? Zawsze to trochę obniżało koszt, choć spokojnie można było płacić też gotówką, nawet w lepszych hotelach. W razie czego trzeba się o to upominać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 03 Sty 2022 23:51 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Jak najbardziej jest mozliwe potrącenie VAT przy płatnościach za hotele zagraniczną kartą, gotowka nie przejdzie (plus trzeba okazac paszport z pieczatka i data wjazdu do ARG).
Podczas sprawdzania cen hoteli warto sie jednak wczytac co ta cena oznacza. Ostatnio raczej sie spotykam z cena bazowa, ktora nie ma wliczonych podatkow.

Argentynczycy maja wtedy niezla niespodzianke, bo dopiero podczas zaplaty doliczany jest vat.
A cudzoziemcy zagwozdke w druga strone: ze nie ma czego odliczac, bo cena na stronie byla wlasnie ta bez wszelkiej masci podatkow (w zaleznosci od epoki i miejsca, moga jeszcze byc dodawane podatki a`la oplata klimatyczna czy oplata za pobyt w szczycie sezonu).
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 04 Sty 2022 04:19 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Dolary jesli chodzi o prowincje tez mozna wymieniac w mniejszych miasteczkach (oczywiscie nie jest to tak powszechne jak w Bs.As na Lavalle czy na Florydzie) jako ze jest galopujaca inflacja ludziska investuja w kupno dolcow bo chca kiedys wreszcie gdzies pojechac, ludzie ktorzy maja jakis biznes chca miec pienazki w dolcach (stale ida do gory), zwyczajnie trzeba pytac jak wspomniali przedmowcy u mieszkancow ...zawsze ci powiedza o w tamtym sklepie, czy myjni samochodow czy cos w tym stylu....
A co do drugiej sprawy Vatu 21 % bo chyba zmienili: do tej pory bylo jak wspomina Buyaka czyli trzeba bylo zaplacic karta spoza Argentyny i pokazac paszport z pieczatka ...teraz chya cos zmienili ....w lutym bede w Bs.As i sprawdze (zaplacilem Revolutem i pokaze polski paszport), dodam ze tez mieszkam w Argentynie

Precio

aprox. US$61,15*
* Sujeto a un 21% de IVA. Los extranjeros que paguen con tarjetas de crédito o débito no argentinas, o mediante una transferencia bancaria desde el extranjero, deberán presentar un documento de identidad no argentino o documentación emitida por la autoridad nacional de migración para quedar exentos.[
* Se cobrará un impuesto municipal por persona y noche Este cargo se aplicará a los ciudadanos no argentinos a partir de 12 años. El importe depende del tipo de alojamiento y puede llegar hasta los 1,50 USD.

Załączniki:
Screenshot 2022-01-03 at 23-00-14 Booking com La mayor selección de hoteles, casas y alquileres vacacionales.png
Screenshot 2022-01-03 at 23-00-14 Booking com La mayor selección de hoteles, casas y alquileres vacacionales.png [ 29.54 KiB | Obejrzany 3130 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 04 Sty 2022 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Dodam jeszcze tylko od siebie, że w Western Union wymiana USD->ARS obciążona jest dość wysoką prowizją, np. 55$ za wymianę 1000$. Przy wymianie PLN na ARS, prowizja jest stała 9,99 niezależnie od kwoty wymiany, a kurs nadal dobry.
Przetestuję jak będę i dam znać - jeszcze nie kupiłem biletów więc nie wiem kiedy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 04 Sty 2022 10:41 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Moje doświadczenia były takie, że ten "oficjalny", drukowany w gazetach kurs za dolar blue można było dostać jedynie w BA. Na prowincji, pomijając czas stracony na szukanie wymiany (choć to bywa zabawne), były to znacząco niższe kwoty, raczej gdzieś w połowie między kursem rządowym a dolar blue.
Góra
 Profil Relacje PM off
pascal uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 04 Sty 2022 14:33 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
cx8sp napisał(a):
A co do drugiej sprawy Vatu 21 % bo chyba zmienili: do tej pory bylo jak wspomina Buyaka czyli trzeba bylo zaplacic karta spoza Argentyny i pokazac paszport z pieczatka ...teraz chya cos zmienili

Precio
aprox. US$61,15*
* Sujeto a un 21% de IVA. Los extranjeros que paguen con tarjetas de crédito o débito no argentinas, o mediante una transferencia bancaria desde el extranjero, deberán presentar un documento de identidad no argentino o documentación emitida por la autoridad nacional de migración para quedar exentos.
* Se cobrará un impuesto municipal por persona y noche Este cargo se aplicará a los ciudadanos no argentinos a partir de 12 años. El importe depende del tipo de alojamiento y puede llegar hasta los 1,50 USD.


Pierwszy bullet mowi o tym, ze platnosc musi zostac wykonana spoza argentyny - nieargentynska karta debetowa badz kredytowa, lub przelewem z zagranicznego konta.
Kolejna, podkreslona przez Ciebie czesc zdania, wlasnie mowi o tym, ze obcokrajowcy musza pokazac ¨nieargentynski¨ dokument tozsamosci badz okazac odpowiednia dokumentacje (rozumiem, ze sie nie jest argentynczykiem badz argentynka) wydana przez odpowiedni krajowy organ migracyjny w celu zwolnienia z teog podatku.

Trzeba sie wczytywac w opisy cen po prostu (zarowno na stronach OTA jak i hoteli)

m_budka oja, dobry myk ze sprawdzeniem kursu PLN-ARS! 🎉

j_a, sluszna uwaga, poza duzymi miastami jak Buenos Aires, Cordoba, Rosario, byc mooooze Mar del Plata czy Bahia Blanca nie dostanie sie najwyzszego kursu. Ale aktualnie nie spotkalam sie z ogromnymi roznicami, szczerze mowiac. W Ushuaii, w pazdzierniku roznica miedzy faktycznym dolarem blue a kursem, ktory nam zaproponowano byl nizszy o okolo 7-8 pesos na dolarze (powiedzmy, ze dolar blue byl na poziomie $198 a dostalismy $190). Ale to nadal wazne turystycznie miasto. Byc moze w pipidowkach moze byc trudniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
m_budka uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 06 Sie 2022 01:25 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Analizuję kwestię zapłaty za hotel w sytuacji, w której kwota rezerwacji do zapłaty na miejscu jest w USD. W tej sytuacji oczywiście może się zdarzyć, że hotel pobierze oryginalną kwotę w USD (zgodnie z rezerwacją) - wtedy nie ma o czym dyskutować, ale doświadczenie w wielu podobnych przypadkach podpowiada mi, że możliwe jest, że przewalutuje to jednak na potrzeby zapłaty rachunku na ARS.

Jak rozumiem, hotel (międzynarodowa sieć) powinien w takim przypadku posługiwać kursem oficjalnym (tym niższym) a nie niebieskorynkowym i tak ustalić kwotę należną w ARS.

I teraz czy dobrze rozumuję?
- jeśli zapłacę taki rachunek w ARS kartą np. polską to kwota będzie przeliczona znów po oficjalnym kursie (niekorzystnym), ale nie przyniesie to extra straty w stosunku do wyjściowej kwoty w USD (poza różnicami wynikającymi ze spreadu), bo USD powinny być wcześniej przeliczone na ARS z zastosowaniem tego samego kursu - w tym wypadku można jednak zaoszczędzić na podatku.
- jak zapłacę taki rachunek w ARS w gotówce, to wtedy mogę sobie nabyć potrzebną kwotę po kursie niebieskim (a więc korzystniejszym dla mnie), ale za to nie dostanę zwolnienia z podatku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 06 Sie 2022 12:11 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Będzie tak jak piszesz. Obecnie różnica w kursach przekracza 100%, więc nie ma co się zastanawiać. Przeliczenie PLN-USD-ARG też może kosztować dodatkowe kilka procent, może nawet bliżej 10. Najlepiej od razu w hotelu zapytać o płatność gotówką, sądzę że się wcale nie zdziwią ;)

Ooo! :shock: Widzę że pojawił się kolejny "dolar" :lol:
https://www.elpais.com.uy/mundo/dolar-t ... -blue.html
Trzeba chwilę poczekać, jak zadziała w praktyce El “dólar turista”. :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 07 Sie 2022 21:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322



Minister gospodarki Argentyny został prawie pobity przez wściekły tłum w Buenos Aires. Inflacja wynosi ponad 60%, a mieszkańcy Argentyny są na skraju śmierci głodowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 07 Sie 2022 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Planuję spędzić wieczór i ranek (+ autobus do Foz) w Puerto Iguazú, więc przydało by się jakieś kieszonkowe na kolację plus śniadanie - czytam powyżej, że bez banknotów 100$ nie ma co się bawić w wymianę, a i tak na prowincji ciężko. A ja zużyję pewnie mały ułamek tego, więc średnio mi się opłaca ten sposób.

W jaki sposób można drobniejsze sumy w tym miasteczku uzyskać? Będę miał kartę i pewnie reale - pewnie nie wszędzie można płacić kartą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 07 Sie 2022 23:26 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Jeśli będziesz tak krótko to w ogóle nie bawiłbym się w wymianę tylko wybrał miejsca gdzie można zjeść płacąc po prostu kartą - niewielka kwota, to niewielka strata i brak zachodu z szukaniem miejsc do wymiany. A z wymianą 100$ to chodzi raczej o to, że za setki jest najlepszy kurs, a niższe nominały mają słabszy kurs na niebieskim rynku, ale generalnie można je próbować wymienić.
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 14 Wrz 2022 02:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Dla potwierdzenia: nie ma żadnych problemów z niskimi nominatami dolarów - wymieniałem 4 x 10 USD i kurs był 9 ARS na dolarze gorszy niż oficjalny "publikowany" kurs dolara niebieskiego; oczywiście trzeba o nim dłuższą chwile podyskutować bo pierwsze propozycje są słabsze; może jeszcze dało się podciągnąć ale mnie deliberowanie z dziadkiem znudziło już w którymś momencie i zaakceptowałem w końcu na takim poziomie. Oczywiście znajomość hiszpańskiego znacząco ułatwia całą zabawę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 21 Wrz 2022 12:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... iowal-rzad

Jak informuje serwis clarin.com, przedstawiciele stowarzyszenia kioskarzy spotkali się z członkami rządu, by porozmawiać o trudnej sytuacji. Okazuje się, że choć od rozpoczęcia oficjalnej sprzedaży minął miesiąc, to w kioskach nadal nie ma tak pożądanego przez piłkarskich fanów towaru naklejek panini.

Saszetka z naklejkami Panini, może być bardziej warta niż USD w Argentynie :P

https://www.panini.pl/shp_pol_pl/naklej ... -card.html
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 03 Lis 2022 17:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Od juta wchozi nowy dolar dla turystów, czyli możliwość płacenia kartą kursem blu dollar

W piątek nowy dolar zostanie udostępniony zagranicznym turystom, którzy dokonują wydatków w kraju za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Jest to mechanizm, dzięki któremu wydatki kartami z zagranicy w kraju można rozliczać na rynku finansowym w wartości dolara giełdowego (MEP), który przy dzisiejszej cenie wynosi 290 ARS.

https://www.clarin.com/economia/nuevo-d ... SSbEu.html
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 04 Lis 2022 02:25 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
A ja miliony peso po kieszeniach dźwigam i to jeszcze kupione po 282
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group