Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Cze 2019 23:34 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Trudno stwierdzić czy są jakieś opłaty, bo mało kto wymienia w bankach ;) Na prowincji (zależy co przez to rozumiesz) może być jeszcze większy kłopot z wymianą, zwłaszcza poza kierunkami typowo turystycznymi. Kurs na mieście jest minimalnie lepszy niż oficjalny, nie są to duże różnice, ale warto obserwować
https://www.preciodolarblue.com.ar/
Bezpieczniejsze są raczej półoficjalne kantory niż człowiek stojący na ulicy.
Dopytuj w hotelach, bo płacąc zagraniczną kartą nie płaciło się vat (iva, 21%), nie słyszałem, żeby to znieśli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#62 PostWysłany: 20 Cze 2019 00:13 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Jesli jestes klientem banku to ci wymienia, jesli nie to cie odesla z kwitkiem....najlepiej jak powiedziano u konikow na ulicy lub w jakims hotelu lub "negocio" jesli sie jest na prowincji ....a w ogole to nie wiadomo kiedy zostanie zatrzymana inflacja ...codziennie rosna ceny i idzie w gore dolar ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 20 Cze 2019 09:41 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Dodałbym, że określenie "na prowincji" jest nic nie mówiące. Są miejsca, gdzie w ogóle nie da się wymienić, są takie, że najdzie się przyzwoity kurs. Ale ogólnie zasada jest taka, że najlepszy kurs jest w Buenos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 20 Cze 2019 21:25 

Rejestracja: 12 Lis 2016
Posty: 112
Ja wymienialem na lotnisku w banku I kurs byl bardzo korzystny. Troche to trwalo, ale wszystko przebieglo bez problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 20 Sie 2019 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
hej. mam pytanie czy ktoś może znalazł metodę żeby kupić i wypłacić argentyńskie peso jeszcze przez wyjazdem?
Teraz jest bardzo korzystny kurs i chciałbym kupić trochę peso na mój wyjazd ale z tego co się zorientowałem w Revolucie nie można kupić ARS.
Jedyne co znalazłem to TransferWise ale oni akurat pobierają duże porowizje. Czy znacie jakieś inne sposoby?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 20 Sie 2019 20:17 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Peso to gorący kartofelek, kryzys się rozkręca, za chwilę do władzy może wrócić Cristina. Dziś jest 60/usd, a jutro może być 80 albo 100. Po co chcesz wymieniać na zapas? Dziwisz się, że ktoś bierze wysoką prowizję? Jak będziesz na miejscu, też staraj się nie wymieniać na zapas.
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 19 Gru 2019 11:58 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
XI/XII.2019:
Kantor lotnisko EZE: 59ARS/1usd

Wymiana walut u cinkciarzy na Ave. Florida skup aż: 66-67ars/USD!
Ciekawostka: w kantorach od biedy można tez wymienić nasze PLN. Kurs 12,5-16,5ARS za 1zł.
Nr tel do kobiety zaufanej cinkciarki: +54 154 945 53 41.

Bankomaty: prowizja 622ars od każdej wypłaty ? tradycyjnymi kartami.
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
naimad uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 06 Sty 2020 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 444
Kilometry: 719 366
Skorzystałem dzisiaj z Azimo i naprawdę polecam. Niesamowity kurs i program poleceń który nam daje na start 10€! Za 90€ dostałem 8103.08ARS! Działa to jak western union. Kasę możemy odebrać w punktach Argenper. Podpiąłem kartę bankomatową i wszystko trwało błyskawicznie. Dwa pierwsze transfery za darmo. Minus 10€ po skorzystaniu z programu poleceń. Linka mogę podać na PW.

Wysłane z mojego MAR-LX2 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 10 Sty 2020 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 444
Kilometry: 719 366
Bardzo słabo wygląda kurs na karcie Revolut około 59.7 za $ a w samych sklepach możemy dostać płacąc dolarami 67ARS. Nie widziałem nic poniżej 65 więc płacenie polecaną kartą nie jest wcale takie opłacalne. Zdecydowanie warto zabrać gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 16 Sty 2020 22:29 

Rejestracja: 26 Mar 2019
Posty: 21
ja będąc w grudniu w BA wymieniałem dolary u cinkciarzy, mnóstwo ich jest na Florida St. jednego dnia nawet w kwiaciarni wymieniałem. Kursy mają zdecydowanie lepsze niż w kantorze (Argentyńczycy korzystają z ich usług, bo miesięcznie mogą tylko oficjalnie sprzedać 200 dolarów).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 16 Sty 2020 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
po jakim kursie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 17 Sty 2020 01:34 

Rejestracja: 26 Mar 2019
Posty: 21
znajomy Argentyńczyk utargował z nimi po 68 peso za dolara ale powyżej 50 dolarów, bo widziałem jak bodaj Niemiec wymieniał 30 dolarów to policzyli mu (pokazali na kalkulatorze) 64 peso
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
naimad uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 17 Sty 2020 03:04 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 361
srebrny
A jak wygląda sytuacja w El Calafate i Ziemi Ognistej? Działają tam jacyś cinkciarze, da się w sensownej cenie wymienić pieniądze?

Jadę z Chile nie zahaczając o BS, i dopiero po tych dwóch miejscach będę leciał do stolicy, więc domyślam się, że w takich miejscach kurs jest gorszy, ale jestem ciekaw jak dużo. Polecanej przez @hudyts opcji z Azimo też nie będę w stanie wykorzystać, bo nie mają tam punktów odbioru. Jestem skazany na jakiś kiepski kurs czy jest szansa załatwić coś sensownego? Jadę z Puerto Natales, zaczynam od El Calafate i okolic, więc zwłaszcza tam chciałbym wymienić większą gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 17 Sty 2020 19:20 

Rejestracja: 26 Mar 2019
Posty: 21
W El Calafate na Av. del Libertador jest bodaj dwa kantory (jeden Cambios del sur) i jakieś banki a zawsze przy takich instytucjach kręcą się "wymieniacze" więc nie powinno być źle
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 17 Sty 2020 20:41 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Nvjc napisał(a):
A jak wygląda sytuacja w El Calafate i Ziemi Ognistej? Działają tam jacyś cinkciarze, da się w sensownej cenie wymienić pieniądze?

Jadę z Chile nie zahaczając o BS, i dopiero po tych dwóch miejscach będę leciał do stolicy, więc domyślam się, że w takich miejscach kurs jest gorszy, ale jestem ciekaw jak dużo. Polecanej przez @hudyts opcji z Azimo też nie będę w stanie wykorzystać, bo nie mają tam punktów odbioru. Jestem skazany na jakiś kiepski kurs czy jest szansa załatwić coś sensownego? Jadę z Puerto Natales, zaczynam od El Calafate i okolic, więc zwłaszcza tam chciałbym wymienić większą gotówkę.

Nie ma na to reguły. Ja pewnego razu miałem podobnie, jechałem z San Pedro d.A. do Argentyny i w tym akurat miasteczku był kantor i Chilijczyk wymieniał peso argentyńskie, kurs taki sobie. Ale po przekroczeniu granicy był gorzej, tzn. w Purmamarca można było wymienić na lewo, ale znalezienie tego nielegalnego bądź co bądź kantoru było wyzwaniem 8-) To był sklep obok posterunku policji... Argentyna :lol:
Wiem, że to nie Ziemia Ognista, ale zasada jest taka, że poza BA nie dostaniesz tak dobrego kursu (podobne akcje miałem np. w Mendoza). Moim zdaniem nie skorzystasz na różnicy między kursem oficjalnym a dolar blue, nawet jeśli znajdziesz kantor lub cinkciarza. Jak już trafią chętnego to zaczną od kursu oficjalnego, jak myślę. Trzeba negocjować, pytać. Znaj kurs i zacznij sprawdzać już w Chile. W Ushuaia nie pamiętam, żebym wymieniał kasę, ale leciałem z BA i zrobiliśmy stopa m.in.dla wymiany.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 17 Sty 2020 21:57 

Rejestracja: 26 Mar 2019
Posty: 21
j_a napisał(a):
Nvjc napisał(a):
A jak wygląda sytuacja w El Calafate i Ziemi Ognistej? Działają tam jacyś cinkciarze, da się w sensownej cenie wymienić pieniądze?

Jadę z Chile nie zahaczając o BS, i dopiero po tych dwóch miejscach będę leciał do stolicy, więc domyślam się, że w takich miejscach kurs jest gorszy, ale jestem ciekaw jak dużo. Polecanej przez @hudyts opcji z Azimo też nie będę w stanie wykorzystać, bo nie mają tam punktów odbioru. Jestem skazany na jakiś kiepski kurs czy jest szansa załatwić coś sensownego? Jadę z Puerto Natales, zaczynam od El Calafate i okolic, więc zwłaszcza tam chciałbym wymienić większą gotówkę.

Nie ma na to reguły. Ja pewnego razu miałem podobnie, jechałem z San Pedro d.A. do Argentyny i w tym akurat miasteczku był kantor i Chilijczyk wymieniał peso argentyńskie, kurs taki sobie. Ale po przekroczeniu granicy był gorzej, tzn. w Purmamarca można było wymienić na lewo, ale znalezienie tego nielegalnego bądź co bądź kantoru było wyzwaniem 8-) To był sklep obok posterunku policji... Argentyna :lol:
Wiem, że to nie Ziemia Ognista, ale zasada jest taka, że poza BA nie dostaniesz tak dobrego kursu (podobne akcje miałem np. w Mendoza). Moim zdaniem nie skorzystasz na różnicy między kursem oficjalnym a dolar blue, nawet jeśli znajdziesz kantor lub cinkciarza. Jak już trafią chętnego to zaczną od kursu oficjalnego, jak myślę. Trzeba negocjować, pytać. Znaj kurs i zacznij sprawdzać już w Chile. W Ushuaia nie pamiętam, żebym wymieniał kasę, ale leciałem z BA i zrobiliśmy stopa m.in.dla wymiany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 28 Sty 2020 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Dziś wymieniałem 100$ na av. Florida po kursie 75peso/1usd, gość z ulicy zabrał mnie do jakiegoś mieszkania przerobionego na "kantor", w oficjalnym kantorze widniało 59peso.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 28 Sty 2020 17:11 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Sprawdzałeś czy nie podrobki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 28 Sty 2020 18:40 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Nie zdążył sprawdzić gdyż...wszystko zaraz wydał :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 28 Sty 2020 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Tylko jak to sprawdzić :) wiedziałem jedynie które banknoty są w obiegu, wyglądają podobnie, na razie wydałem 700 peso bez żadnych problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group