Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pieniądze
#41 PostWysłany: 30 Lis 2021 08:02 
Awatar użytkownika

srebrny
Z doświadczenia w Brazylii lepsza jest Visa od MasterCarda. Visę tamtejsze bankomaty jakoś bardziej lubią :)
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#42 PostWysłany: 30 Lis 2021 09:49 

srebrny
tropikey napisał(a):
Czy też mieliście takie problemy? Jeśli udało się Wam wypłacić przy użyciu Revoluta lub Curve, pamiętacie może, w którym bankomacie?

Tak, tego typu problemy są na porządku dziennym w Brazylii. Absurdalnie, udaje się wypłacenie za którymś razem, ale najczęściej - w bankomacie obok. Podobne sytuacje w sklepach. Dodam, że Brazylia jest krajem bardzo wysokiego ryzyka jeśli chodzi o skimming, nawet nie zauważysz gdzie i kiedy ktoś zeskanował twoją kartę... moją (Curve) zaczęli obrabiać tak ze dwa tygodnie później.

Bezprowizyjna wypłata z Revoluta w bankomatach Itaú (taki pomarańczowy, załączam zdjęcie logo banku). Zazwyczaj jest to właśnie jakiś oddział z wieloma bankomatami i jak jeden nie działa (zachowuje się tak jak opisałeś), to trzeba spróbować w kolejnym.

Załącznik:
Itau.png

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#43 PostWysłany: 30 Lis 2021 10:34 
Awatar użytkownika

srebrny
@tropikey - jeżeli jesteś jeszcze na Copa to podaję bezpośredni namiar:
Banco Bradesco - wypłata Revo, ale VISA (a nie MC) - wypłaca bez prowizji.
Przy wejściu do banku musisz ominąć ludzi śpiących na ulicy, a w środku o ile pamiętam jest chyba z 10 bankomatów ustawionych w szeregu - taki brazylijski widok.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#44 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:14 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Zaczęliśmy właśnie od Itau, w którym sprawdziliśmy 3 bankomaty i nic, ale faktycznie, Revoluty mamy MC.
Co do Revoluta Visa, to mam tylko wirtualną, więc mogę jedynie podpiąć do Curve. Spróbuję i w ten sposób.
No i oczywiście, zajrzymy też do owego Bradesco :)
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 20 Sty 2022 20:21 
Awatar użytkownika

Loty: 158
Kilometry: 152 139
niebieski
@tropikey

Sorry za odkop, udało się? Jak sytuacja?
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 20 Sty 2022 20:36 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Sprawdziłem właśnie historię i widzę, że oprócz wcześniej wspomnianej wypłaty Aionem w Santanderze była jeszcze wypłata z bankomatu Bradesco kartą Curve, do której podpiąłem Visę Revoluta.
 Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.

#47 PostWysłany: 20 Sty 2022 20:44 
Awatar użytkownika

niebieski
Czyli nie ma problemów wypłacając karta Curve/Revolut? Jak prowizje za wypłaty?
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 20 Sty 2022 20:47 
Awatar użytkownika

HON fly4free
W Bradesco poszło bez problemu, a w innych już nie sprawdzałem, bo nie potrzebowałem więcej gotówki. Nie pamiętam na 100%, ale w Bradesco prowizji raczej nie było - wypłacałem 80 BRL, a pobrało mi 58,50 PLN (3. grudnia).
 Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.

#49 PostWysłany: 20 Sty 2022 20:49 
Awatar użytkownika

niebieski
Dzięki za pomoc i sprawdzenie :)
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#50 PostWysłany: 20 Sty 2022 21:28 

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post, miło dołączyć do forum :) Mam pytanie - czy ktoś ma sprawdzony temat wypłacania kasy z bankomatów bez karty (np. Google Pay przez NFC) w Rio de Janeiro? Mam Revoluta z wirtualną Visą (fizyczna Visa, którą zamówiłem wczoraj niestety na 99% nie dojdzie przed moim wyjazdem w przyszłym tygodniu) i myślę o niej jako o ewentualnej opcji podejmowania pieniędzy. Znalazłem nawet taki bankomat Bradesco https://goo.gl/maps/3SN5PsFhPvxngrvo7 z widocznym na fotce modułem zbliżeniowym, ale nie mam totalnie pojęcia czy to zadziała. Ktoś może sprawdzał temat? Będę wdzięczny za wszelkie info :) Z góry dzięki!
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 09 Lut 2022 01:52 

Update: W międzyczasie VISA Revolutowa jednak zdążyła dojść, więc nie testowałem wypłat zbliżeniowych, a w sumie musiałem skorzystać z bankomatu tylko raz - potwierdzam, że w banku Bradesco są wypłaty bez prowizji po dobrym kursie (1 BRL = ok. 0,75 PLN). BTW - w kantorach wymiana z EUR na BRL po korzystnym kursie (parę dni temu 1 EUR = ok. 6,17 BRL), byłem miło zaskoczony mając przy sobie trochę gotówki w euro :) Polecam kantor Best Exchange Rates na Copacabanie (Av. Nossa Sra. de Copacabana, 371 - B / C - https://goo.gl/maps/xUA3Xp6JobJ1QNRv7 ).

Pozdrówki!
 Relacje PM off
Patyczok uważa post za pomocny.

#52 PostWysłany: 09 Mar 2022 22:34 

Loty: 62
Kilometry: 128 987
Korzystając z Revoluta kupowaliście USD lub EUR czy doładowywaliście konto PLN i samo się przeliczało na BRL?

#53 PostWysłany: 09 Mar 2022 22:37 
Awatar użytkownika

złoty
Każda waluta jaką tam masz sama przeliczy się na BRL. Nieważne USD, EUR, CZK, PLN, HUF - po prostu wszystko.

EDIT: Jeżeli transakcja jest dajmy na to na równowartość PLN 100, a Ty masz na Revo 80 zł i € 5 to ona zostanie odrzucona. W takim wypadku musisz uzupełnić konto wymieniając np € na zł, ale to tylko informacyjnie bo nie ma większego związku z Twoim pytaniem. ;)
 Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.

#54 PostWysłany: 09 Mar 2022 22:45 

Loty: 62
Kilometry: 128 987
Tak, wiem, że samo się przeliczy, ale co będzie korzystniejsze?
Czy przy posiadaniu PLN na koncie będzie przewalutowanie PLN -> USD -> BRL? Jeśli tak, to po kursie revoluta czy Mastercard? Czy jeszcze inaczej? :shock:

#55 PostWysłany: 14 Lip 2022 22:46 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Jeszcze w kwestii wypłacania pieniędzy z bankomatu. Itau, Banco de Brasil w ogóle nie rozpoznają karty (Mastercard Revolut). Bradesco daje bez prowizji i bez żadnego problemu. Bankomaty w centrach handlowych czy na dworcach, typu "kilkanaście banków w jednej maszynie" pobierają zwykle słoną prowizję, nawet 24 BRL. Na lotnisku GIG takiego bankomatu Bradesco nie uświadczysz, ale w mieście jak najbardziej. Co więcej, płacąc kartą Revolut na pytanie czy jest to karta debetowa czy kredytowa odpowiadamy, że kredytowa i wtedy płatność z reguły przechodzi. Karty debetowe nie są za bardzo lubiane w tym kraju 😉.
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda, Tunezja, Uganda || Armenia, Indie, Indonezja, Iran, Jordania, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Brazylia, Meksyk + Europa.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
naimad uważa post za pomocny.

#56 PostWysłany: 14 Sie 2022 01:05 
Awatar użytkownika

Loty: 97
Kilometry: 224 612
złoty
Potwierdzam co napisane powyżej. Nie ma lekko z wypłacaniem gotówki. Polecam punkty banku Bradesco. Bez problemów i bez opłat. W bankach Banco do Brasil, Itau, Caixa w ogóle nie chciało przyjąć żadnej mojej karty. Bankomaty Banco24 (takie czerwone, wolnostające w różnych punktach) wypłacały, ale wołały 24 RLB prowizji. Był i taki na lotnisku, co chciał wziąć nawet 50 RLB, ale nie pamietam nazwy.

2 ludzi lubi ten post.

#57 PostWysłany: 14 Sie 2022 04:32 
Awatar użytkownika

Loty: 196
Kilometry: 480 643
niebieski
Dokładnie bankomaty Banco24 żądają chorej prowizji u mnie chcieli około 160zł.Image
 Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.

[ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości