Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 14 Cze 2022 13:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Podbijam - jak się sprawy mają obecnie? Może ktoś był ostatnio...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#62 PostWysłany: 14 Cze 2022 13:17 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 56
Wracam do Rio w listopadzie na tydzień, wiec w sumie tez podbijam
W 2019 byłem tam 2 tygodnie, nie spotkał mnie żaden nieprzyjemny incydent. Jedynie dużo bezdomnych, w faweli spotkałem 2 uzbrojonych nastolatków, ale nie zwracali na nas uwagi.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Cze 2022 13:30, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 14 Cze 2022 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W jakiejś knajpie przy jednej z fawel, usłyszałem słowa, które chyba się nie zdezaktualizowały:w Rio jeżeli w danym momencie nikogo nie okradają lub nie gwałcą w okolicy, to robią to zapewne kilka ulic dalej i poprostu nie słychać.
dmirstek napisał(a):
Podbijam - jak się sprawy mają obecnie? Może ktoś był ostatnio...
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 07 Lip 2022 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 848
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Byliśmy na przełomie lutego i marca. Spaliśmy na Copacabana. Bylismy dużą grupą ponad 30 osobową. Łaziliśmy codziennie, sporo w nocy, imprezowaliśmy na plaży. Wracaliśmy przeważnie do hotelu ok. 23-2 i nic nam się nie stało. Nikt nawet nas nie zaczepił. O wiele gorzej po zmroku czuliśmy się w SP, gdzie co chwilę zatrzymywali nas narkomani, transy i różne inne stwory.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 07 Lip 2022 23:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
Łaziliśmy codziennie, sporo w nocy, imprezowaliśmy na plaży. Wracaliśmy przeważnie do hotelu ok. 23-2 i nic nam się nie stało

Nic dziwnego, skoro chodziliście w 30 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 10 Lip 2022 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Byłem w 3 osobowej grupie zarówno w RIO jak i SAO.
W Rio zdecydowanie bezpieczniej, nawet wieczorami czuliśmy się bezpiecznie, zapewne to kwestia miejsc które odwiedzaliśmy.
Sao nas przywitało próba kradzieży telefonu i zegarka, przy katedrze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 10 Lip 2022 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@ RaDiDaM Jak byliscie w 30 chlopa, to miejscowi mieli z Wami problem, anie Wy z nimi :-)
@sobo To jeszcze o niczym nie swiadczy - mnie Barcelona tak przywitala lata temu przy pierwszym pobycie - co o niczym nie swiadczy.
A SP vs. Rio - tu wszystko zalezy od dzielnicy i szczescia (pecha)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 10 Lip 2022 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
To ja wiem, podzieliłem się doświadczeniem - faktem. Każdy sam wyciągnie wnioski. A tak upraszczając "bezpieczeństwo" to ten dział nie ma sensu, bo przecież wszystko zależy od szczęścia :) i to jest oczywiście prawda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 10 Lip 2022 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@nick by pewnie powiedzial, ze nazwa tematu to oksymoron :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 10 Lip 2022 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 848
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
boots napisał(a):
Cytuj:
Łaziliśmy codziennie, sporo w nocy, imprezowaliśmy na plaży. Wracaliśmy przeważnie do hotelu ok. 23-2 i nic nam się nie stało

Nic dziwnego, skoro chodziliście w 30 osób.


A kto powiedział, że chodziliśmy wszyscy razem? Przeważnie w grupach 4-5-osobowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 15 Lip 2022 14:29 

Rejestracja: 28 Lis 2021
Posty: 13
Chcialem leciec samemu, ale wystarczy poogladac filmiki na youtube jak przerabiaja turystow i jakie sa komentarze pod tym. Ilosc tych historii jest niewyobrazalna. Jeden gosciu mowil, ze w ciagu 50 dniowego pobytu przerobili 12 osob z jego hotelu. Ludzie, ktorzy mieszkali w Rio pisali, ze kazdego z ich znajomych okradli po 3-10 razy. Mam znajomego brazylijczyka i odradzal wyjazd do jego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 15 Lip 2022 14:39 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
To rzeczywiście nie ma sensu lecieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 15 Lip 2022 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
sobo napisał(a):
Byłem w 3 osobowej grupie zarówno w RIO jak i SAO.
W Rio zdecydowanie bezpieczniej, nawet wieczorami czuliśmy się bezpiecznie, zapewne to kwestia miejsc które odwiedzaliśmy.
Sao nas przywitało próba kradzieży telefonu i zegarka, przy katedrze.


Czy mógbyś doprecyzować jak wyglądała ta "próba kradzieży"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 15 Lip 2022 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Jeśli ktoś jest na tyle głupi żeby dać się przerobić, na tyle mało sprytny żeby nie pakować się w sytuacje zakończone mordobiciem i na tyle słaby żeby z mordobicia nie wyjść conajmniej z remisem, to lepiej nie ryzykować - zamiast gdziekolwiek wyjeżdżać lepiej pojechać na działkę lub zrobić więcej nadgodzin w korpo. W dużym skrócie: w Brazylii bywa niebezpiecznie, wałkują, kradną... i co z tego 8-)

bakoye4755 napisał(a):
Chcialem leciec samemu, ale wystarczy poogladac filmiki na youtube jak przerabiaja turystow i jakie sa komentarze pod tym. Ilosc tych historii jest niewyobrazalna. Jeden gosciu mowil, ze w ciagu 50 dniowego pobytu przerobili 12 osob z jego hotelu. Ludzie, ktorzy mieszkali w Rio pisali, ze kazdego z ich znajomych okradli po 3-10 razy. Mam znajomego brazylijczyka i odradzal wyjazd do jego kraju.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 15 Lip 2022 16:39 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
bakoye4755 napisał(a):
Chcialem leciec samemu, ale wystarczy poogladac filmiki na youtube jak przerabiaja turystow i jakie sa komentarze pod tym. Ilosc tych historii jest niewyobrazalna. Jeden gosciu mowil, ze w ciagu 50 dniowego pobytu przerobili 12 osob z jego hotelu. Ludzie, ktorzy mieszkali w Rio pisali, ze kazdego z ich znajomych okradli po 3-10 razy. Mam znajomego brazylijczyka i odradzal wyjazd do jego kraju.

Kurcze, mam lecieć we wtorek i teraz cały się trzęsę. Co robić, co robić??? :shock: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 15 Lip 2022 16:42 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
"Nie da się okraść kogoś kto nic nie ma"
Autor nieznany

Trzeba sie nie afisziwać, nie zabierać drogich aparatow i zegarkow.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 15 Lip 2022 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Nie mogę zrozumieć tych ludzi, a jest ich patrząc po pierwszych wpisach całkiem dużo, którzy kupują najpierw loty, hotele, wynajmują auta, a później zapisują się na f4f i proszą o pomoc albo żalą się na pośredników, linie lotnicze czy inne serwisy,
Chyba trzeba umieścić jakieś ostrzeżenie, żeby najpierw przeczytać forum, potem zrobić zakupy, a po powrocie napisać fajną relację,
Forum jest po to żeby dzielić się swoją wiedzą a nie pogotowiem ratunkowym dla pochopnych, typu była fajna cena na nieznanym ota to kupiłem a teraz nie wiem gdzie są moje bilety i co nam robić ?
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 17 Lip 2022 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Często jest tak, że sami turyści proszą się, aby zostać okradzionym. Na jednym z blogów przeczytałem, że turystka z Polski wybrała się na Copacabanę i tu miała więcej szczęścia niż rozumu. Chłopak, który poprosił ją o papierosa i później o ogień, sprytnie wyciągnął jej portfel z torebki, w którym miala 1000 EUR. Na szczęście ów portfel wyśliznął mu się z ręki....Pytanie nasuwa się samo. Po jakiego grzyba brać na plażę tyle pieniędzy !? Drugi przypadek - w hostelu w Foz, spotkałem młodego Anglika, który na tejże Copacabanie stracił całą kasę i karty płatnicze. Na pytanie dlaczego nie zostawił ich w hotelu, nie potrafił odpowiedzieć....Ja z reguły jeżdżę sam, bo lubię i nigdy mnie nic złego nie spotkało, a w wielu miejscach byłem jedynym białasem w promieniu pewnie kilku kilometrów. W takiej Brazylii paradoksalnie latwiej wtopić się w tłum, bo mieszkają tam ludzie o rożnych kolorach skóry i dopóki się nie odezwiesz, wszyscy biorą cię za swojego. Przy zachowaniu elementarnych zasad bezpieczeństwa i Rio może być ciekawym doświadczeniem . Jak ktoś bardzo obawia się o swoje bezpieczeństwo, to dobrym wyjściem może być nawiązanie.kontaktu za pośrednictwem portali typu Couchsurfing. Glowa do góry .
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 08 Sie 2022 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Jestem po pięciodniowym pobycie w Rio. Moja opinie będzie oczywiście subiektywna i zapewne nieco zniekształcona tym, że to mój pierwszy pobyt w Brazylii i w Ameryce Południowej (jestem po 2 tyg. w Peru), krótkim pobytem, różnymi porami dnia etc. Poruszałem się głównie zbiorkomem, ubiór absolutnie neutralny i raczej nie zachowywałem się jak dziecko we mgle (choć może tylko tak mi się wydawało ;)).
Wieczorna podróż z lotniska BRT+metro przez Vicente Carvalho plus nieplanowane przesiadki wskutek jakichś problemów z autobusami nie była zbyt ciekawa. Wrażenia artystyczne jak z filmu postapokaliptycznego. W metrze już cywilizowanie.
Copocabana nie jest zbyt przyjaznym miejscem. Notoryczne zaczepki, czasem mniej, czasem bardziej natarczywe. Potrafią chwycić za rękę. Ipanema, Botofogo, Famengo wydawały się przyjemniejsze, ale byłem tam krótko, a i tak bez zaczepek się nie obeszło.
Centrum to inna bajka. Opustoszałe ulice, wszystkie witryny pozamykane na siedem spustów, wszystko pomazane z góry na dół. Dookoła biurowce z pozagradzanymi wjazdami to podziemnych parkingów. W okolicy katedry momentami byłem jedynym człowiekiem na ulicy, żadnych samochodów, a wszystko oczywiście za dnia. Na placu przy akwedukcie pojawiło się jakieś życie w postaci morza bezdomnych i narkomanów leżących na ulicach i placach i krzyczących coś co chwilę w jakimś narkotycznym amoku.
Po wizycie w centrum, nawet przez myśl mi nie przeszło zapuszczać się w jakieś mniej turystyczne dzielnice, nie wspominając o slumsach.
Miejsca takie jak Głowa Cukru czy Corcovado raczej bezpieczne.
Nic mi się nie stało, nie odczułem ani razu bezpośredniego zagrożenia, raz jeden typek wykazywał werbalną agresywność w odpowiedzi na mój uśmiech i polszczyznę. Wyjechałem również z pełnym dobytkiem, a mój portfel uszczuplił się tylko o pieniądze wydane z premedytacją (drogo!), niemniej jednak nie sądzę, że tu wrócę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 08 Sie 2022 21:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W sumie ciekawe, jak różne można mieć wrażenia.
Wróciłem z Rio dwa tygodnie temu, na miejscu byłem 3 i pół dnia. Tylko raz zaczepił nas jakiś pijaczek kiedy staliśmy na światłach.
Poza tym ani jednej choćby dziwnej sytuacji, chodziliśmy po ciemku, także na plaży, byliśmy wieczorem na ulicznym koncercie, a potem także w klubie.
W różnych dzielnicach, w fawelach nie byliśmy.
Ogólnie bardzo pozytywne odczucia w porównaniu z tym, czego się spodziewałem i wprost przeciwnie do @benedetti, żałuję, że byłem tak krótko i chętnie wrócę, bo tylko "liznęliśmy" miasta i jego atmosfery.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group