Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#141 PostWysłany: 15 Lis 2021 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 198
Kilometry: 447 479
Jako, że wczoraj wróciłem z Brazylii to podzielę się swoimi uwagami:
- na wjeździe do Brazylii test PCR sprawdzany tylko na lotnisku wylotowym, w tym wypadku w Madrycie. Sprawdzany równiez był formularz zdrowotny AnVisa,
- na miejscu bardzo dużo atrakcji dostępne tylko dla zaszczepionych lub z aktualnym testem min. Chrystus, Głowa Cukru, wszystkie wydarzenia sportowe,
- na powrocie do Niemiec potrzebne tylko szczepienie, test PCR był zbędny. Jako, że Brazylia nie jest w krajach wysokiego zagrożenia dla Niemiec to również nie trzeba było wypełniać żadnego PLF'a.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#142 PostWysłany: 15 Lis 2021 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Mam dwa pytania:
1) czy tańszego testu antygenowego na wjazd do Brazylii nie robiłeś z jakiegoś konkretnego powodu?
2) jak dokumentowałeś w Brazylii swoje szczepienie? Certyfikatem unijnym, żółtą książeczką, "kartonikami" ze szczepienia, a może jeszcze inaczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#143 PostWysłany: 15 Lis 2021 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
U mnie wymiętolony certyfikat szczepienia starczał. Poza lotem to sprawdzono mi go na miejscu tylko dwa razy: Głowa Cukru i przy przejściu przez jednostkę wojskową (szlak się tam zaczynał). Byłem w kilku restauracjach i tam pytali tylko czy Caipirinha, czy Caipivodka :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#144 PostWysłany: 18 Lis 2021 21:46 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... arana.html

Można wjechać do Argentyny na wodospady, ale wrócić lądem juz nie :D

You will need a PCR test, fully vaccinated, and a health declaration to cross into AR.

As of today, the BR land borders are closed so you would not be able to return to BR via land.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#145 PostWysłany: 18 Lis 2021 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Nie chcę zapeszać, ale Eduardo, który organizował mi wycieczkę w 2019 i z którego usług mam zamiar skorzystać też za kilkanaście dni, pisze, że ponoć się jednak da wyskoczyć na str. argentyńską i wrócić do Foz (o ile nie śpi się w Argentynie). Do tego, jest ponoć szansa, że od 1.12 Brazylia zupełnie oficjalnie otworzy granicę lądową z Argentyną. Oby :)

Edit: właśnie dostałem kolejną wiadomość - Eduardo mówi, że z Foz można wjechać do Argentyny na antygenie, mimo, że oficjalnie wymagany jest PCR. Najwyraźniej zatem ruch graniczny w tym rejonie rządzi się swoimi prawami :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#146 PostWysłany: 19 Lis 2021 00:09 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Daj koniecznie znac jak wyszlo bo będę krótko po Tobie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#147 PostWysłany: 19 Lis 2021 00:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Do Paragwaju też nie było problemu parę tygodni temu. Kumpel robił Visa run na wodospadach
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#148 PostWysłany: 03 Gru 2021 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Jestem po świeżych doświadczeniach, więc niezależnie od relacji piszę, jak to wygląda z tym przekraczaniem granicy BR/AR/BR.

Wedle mojej wiedzy, zgodnie z aktualnymi regulacjami obcokrajowiec może jedynie wyjechać z Brazylii (lądem), ale nie może już wrócić. W praktyce jednak da się. W ramach wypadu na argentyńską stronę wodospadów wyjechaliśmy rano z Brazylii do Argentyny i po kilku godzinach wróciliśmy. Nie wiem, jak to działa, ale najwyraźniej przepisy mówią swoje, a życie toczy się dalej swoją niezależną ścieżką.

Potwierdziła się również sprawa testów. Argentyna wymaga niby PCR, ale antygenowy zupełnie wystarczył.

Inna sprawa, że ponoć Brazylia rozważa ponowne zupełne zamknięcie granic lądowych, więc nie wiem, jak długo jeszcze potrwa ta "sielanka". Jeśli ktoś się jednak wyrobi, to wodospady (jak zawsze) po prostu zniewalają (więcej wkrótce w trwającej relacji live).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#149 PostWysłany: 03 Gru 2021 22:26 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
To napisz jeszcze gdzie robiłeś test i za ile
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#150 PostWysłany: 03 Gru 2021 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@tropikey ale wyjechałeś i wjechałeś na pełnym "legalu" z okazaniem paszportu na granicy?
Nie mam pojęcia jak to wygląda teraz ale pre-covid granicę można było przejść bez problemu bez zatrzymywania się (nie praktykowałam, ale byłam świadkiem) - zresztą tak samo jak z Paragwajem, stąd moja ciekawość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#151 PostWysłany: 04 Gru 2021 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
@OSK:

Hiper Farma

https://maps.app.goo.gl/PQUM2DU1hYxVCJHXA

100 BRL, choć było jeszcze niedawno 90 BRL.

@billabong:

tak, wszystko w pełni oficjalnie, łącznie z wypełnieniem argentyńskiej karty lokalizacyjnej.
Byłem tu w 2019 r. i całość była bardzo odformalizowana. Teraz jest inaczej - sprawdzają wszystko dokładnie po obu stronach, choć z drugiej strony, jak wspomniałem, odbiega to i tak od oficjalnych informacji o zasadach przekraczania granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#152 PostWysłany: 04 Gru 2021 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Kilka lat temu przechodziłem obie granice w tym miejscu i o ile do Paragwaju wjechałem bez problemu, a na powrocie musiałem szukać kogoś żeby wbił mi pieczątkę, o tyle na argentyńskiej granicy wszyscy musieli wysiąść z autobusu i była normalna kontrola paszportowa, powrót do Brazylii bez zatrzymywania się.
Przy okazji, polecam churrascarię Tropicana, mimo że nie przepadam za mięsem to była prawdziwa uczta, tak dużo i dobrego nie zjadłem już chyba nigdy potem, a kelnerzy donosili co chwila coś nowego, niemięsne potrawy też są, np owoce z grila
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#153 PostWysłany: 04 Gru 2021 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Mam jeszcze pytanie do osób, które leciały z GRU i na lot do Europy musiały wykonać test (najlepiej, jeśli antygenowy) - moglibyście podać, gdzie je robiliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#154 PostWysłany: 05 Gru 2021 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Mam już to za sobą, więc podpowiadam:

skorzystaliśmy z jednej z wielu aptek sieci Ultrafarma. Z uwagi na bliskość od Renaissance Sao Paulo, padło na tą placówkę:

Ultrafarma Paulista
https://maps.app.goo.gl/EmqnofbS1skqgugKA

Same plusy:
1) bliziutko hotelu (to duża sieć, więc łatwo znaleźć inną dogodną dla siebie lokalizację),
2) niska cena za antygenowy (99 BRL, podczas gdy w innych czasem 120, nie wspominając o 200 na lotnisku),
3) czynne 24/7,
4) trafiliśmy na mówiącego po angielsku farmaceutę (co jest rarytasem),
5) wynik jest również po angielsku (co nie jest standardem).
Góra
 Profil Relacje PM off
slaweko lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#155 PostWysłany: 09 Gru 2021 20:04 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Zmiana zasad wjazdu:

- wymagany test + szczepienie
- bez szczepień - test + kwarantanna 5dni + drugi test

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... razil.html

Edit - są też dobre wiadomości. Od 11 grudnia granice LĄDOWE będą otwarte. Zasady wjazdu jak powyżej:

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... arana.html

Będzie jak wracać z ARG do Foz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#156 PostWysłany: 10 Gru 2021 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 852
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Info dla osób, którzy w najbliższym czasie wybierają się do Rio:
https://www.normasbrasil.com.br/norma/d ... WGvXNf3bsM
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#157 PostWysłany: 12 Gru 2021 04:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Istnieje wysoka możliwość, że Brazylia przestanie wpuszczać osoby niezaszczepione za wyjątkiem osób pochodzących z krajów w których nie można było zaszczepić większości obywateli (brzmi to dość pokrętnie ale OK).

Informacja z The Washington Post oraz Jornal do Brasil i BBC.

Wszystko powinno się rozstrzygnąć w najbliższych dniach, kiedy to 11 sędziów Sądu Najwyższego w BR będzie debatowało w sprawie orzeczenia, które zawiera powyższa zmianę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#158 PostWysłany: 16 Gru 2021 22:28 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Od dzisiaj do Brazylii tylko ze szczepieniem:

https://www.iatatravelcentre.com/world.php
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#159 PostWysłany: 17 Gru 2021 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Dobrze, że chociaż dzieci do 12 lat zwolnione z wymogu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#160 PostWysłany: 09 Sty 2022 21:41 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Właśnie jestem w SP, przy wylocie do Brazylii sprawdzają test, szczepienie i formularz Anvisa. Po przybyciu tylko szczepienie i test, a następnie dają karteczkę dla strażnika granicznego. Co jest nowością, to fakt, że przy odprawie w Brazylii trzeba pokazać boarding pass, choć nie wiem po co im to. W samym Sao Paulo na spokojnie, w maseczkach tylko w pomieszczeniach zewnętrznych i Uberze, a tak to luz w porównaniu do NYC, z którego leciałem, a gdzie ludzie noszą maseczki na świeżym powietrzu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group