Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: LATAM - Galapagos
#1 PostWysłany: 25 Sty 2023 06:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 990
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Hej. Kupował ktoś ostatnio przeloty z Ekwadoru na Galapagos ? Widzę że jak zmienimy na stronie Latam kraj na Ekwador bilety są tańsze. Jest to do przejścia ? Bo różnica w cenie zachęca do kupna.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: LATAM - Galapagos
#2 PostWysłany: 29 Sty 2023 15:41 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 57
Loty: 252
Kilometry: 615 977
Teoretycznie tańsze taryfy dostępne na stronie ekwadorskiej są dla osób mających prawo stałego pobytu w Ekwadorze. W 2013 i 2016 roku roku leciałem z Quito i Guayaquil na Galapagos - LATAM, kupując bilety właśnie w tych taryfach dla lokalesów. Nie było żadnego problemu. Za kilka dni znów lecę na Galapagos i też kupiłem bilety w tych taryfach, tyle że Avianca. Powiem Ci czy ta opcja przejdzie po powrocie. Znalazłem informację na forum tripadvisor, że w takich sytuacjach każą dokupować dla obcokrajowców. Czy to prawda nie wiem, zwłaszczcza, że na forum fly4ftree dot. Peru, ktoś pisał, że w Paeru taryfy lokaleskie w Avianca nadal przechodzą. Po powrocie mogę dać Ci znać.

Saslong
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM - Galapagos
#3 PostWysłany: 29 Sty 2023 15:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Informacyjnie, ktoś miał problem z takim biletem, jakiś pół roku temu

flighttix-cheat,1498,167030&p=1553813&hilit=galapagos#p1553813
Góra
 Profil Relacje PM off
saslong uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM - Galapagos
#4 PostWysłany: 29 Sty 2023 17:05 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
w którym momencie powinno pojawić się cokolwiek mówiące o tym, że to taryfa tylko dla lokalsów? Przeklikałam cały proces i nic takiego nie było. Zaznaczyłam, że jestem z PL, nr polski, dokument też.

Załączniki:
gps.jpg
gps.jpg [ 60.45 KiB | Obejrzany 1194 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM - Galapagos
#5 PostWysłany: 29 Sty 2023 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Podczas wyboru godziny lotu, na samym dole strony masz różne przypisy, jednym z nich jest:
Cytuj:
Vuelos desde y hacia las islas Galápagos:
Para los pasajeros extranjeros no residentes en Ecuador, aplica exclusivamente la tarifa Top. Cualquier otra tarifa está sujeta a un cargo adicional en aeropuerto de USD $150 + IVA.
Por disposición del Gobierno Nacional, todos los pasajeros no residentes en Galápagos deben presentar su pasaje de regreso al ingresar a las islas.

Cytuj:
Loty do i z Wysp Galapagos: W przypadku pasażerów zagranicznych, którzy nie mieszkają w Ekwadorze, obowiązuje wyłącznie najwyższa stawka. Każda inna stawka podlega dodatkowej opłacie na lotnisku w wysokości 150 USD + VAT. Zgodnie z postanowieniami rządu krajowego wszyscy pasażerowie niebędący rezydentami na Galapagos muszą okazać bilet powrotny przy wjeździe na wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM - Galapagos
#6 PostWysłany: 29 Sty 2023 23:39 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
no to czekamy na relację @saslong po powrocie. Nie potrzebuję bagażu do luku stąd loty w niższych taryfach wyglądały dobrze. Dzięki za zwrócenie uwagi @blak na ten zapis.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM - Galapagos
#7 PostWysłany: 30 Sty 2023 20:51 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 80
Loty: 204
Kilometry: 607 803
@maxima początkowo chciałam kupić bilet na lot z Quito na Baltrę z Avianca przez pośrednika (nie pamiętam już jakiego), ale po wybraniu narodowości pasażerów automatycznie wyrzuciło mi cenę w droższej taryfie. Ostatecznie zrobiłam rezerwację w LATAM (przez ekwadorską stronę) i na żadnym etapie nie zaobserwowałam informacji, że taryfa nie jest dla mnie, a byłam czujna ;). Znajomi zapewniali, że na lotnisku 'nikt o nic nie pyta i nie trzeba dopłacać', a plecak mam bardzo mały więc liczę, że się uda.. Mimo wszystko stres jest, więc też czekam na relacje (mam wylot 19 lutego).
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM - Galapagos
#8 PostWysłany: 31 Sty 2023 04:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 990
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
DZUSIAJ dobre ceny ale ten zapis na dole jednak trochę odstrasza. Co ciekawe takie ceny są tylko na ekwadorskiej wersji i są obniżane co jakiś czas ale oprócz tej najwyższej taryfy.
Załącznik:
IMG-7901.PNG
IMG-7901.PNG [ 264.42 KiB | Obejrzany 981 razy ]


Załącznik:
IMG-7902.PNG
IMG-7902.PNG [ 271.96 KiB | Obejrzany 981 razy ]
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM - Galapagos
#9 PostWysłany: 23 Lut 2023 18:11 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 80
Loty: 204
Kilometry: 607 803
Właśnie wróciłam, a bilet kupiłam w wyżej wspomnianej taryfie i nikt z obsługi linii LATAM nie robił mi jakichkolwiek problemów i nie kazał nic dopłacać. Co więcej, mój bagaż podręczny był trochę ponad limit 😉
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM - Galapagos
#10 PostWysłany: 14 Mar 2023 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 990
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Dobre ceny na Galapgos z GYE, co ważne dzisiaj są mniejsze doplaty za bagaż i jeżeli ktoś chce mieć spokojną głowę to warto kupować na stronie ekwadorskiej w najwyższej taryfie gdzie mamy w razie czego pełny zwrot. Ja kupiłem do Baltry a powrót z San Cristobal i wyszło niecałe 1060 zł w opcji full.
W porównaniu z wersją europejską można zaoszczędzić 600 zł na lotach RT w wersji z bagażem. Na zrzutach ten sam termin w dwóch wersjach.

Załącznik:
20230314_170412.png
20230314_170412.png [ 135.02 KiB | Obejrzany 617 razy ]


Załącznik:
20230314_171825.png
20230314_171825.png [ 130.5 KiB | Obejrzany 617 razy ]
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LATAM - Galapagos
#11 PostWysłany: 09 Kwi 2023 21:13 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1573
niebieski
ktoś leciał ostatnio LATAM albo Avianca z biletami dla eqwadrczyków i czy to jakoś weryfikowali ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LATAM - Galapagos
#12 PostWysłany: 15 Kwi 2023 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 671
srebrny
@tartal są różne informacje na forum: jedni musieli dopłacać, innym się udało. Wygląda na to, że to kwestia szczęścia, więc każdy musi zdecydować za siebie. Na ekwadorskiej stronie LATAM jest jasno informacja, że obowiązuje opłata $150 + podatek IVA na lotnisku dla obcokrajowców za odcinek za pasażera, jeśli nie wybierze się taryfy Top. Z drugiej strony dopłata do taryfy Top to ok. $40 za osobę/odcinek i zyskuje się bagaż rejestrowany, premium economy z pierwszym rzędem siedzen i wolnymi siedzeniami po środku (czy to im się rzeczywiście zawsze opłaca? :lol: ), poczęstunkiem etc. My zdecydowaliśmy się, że nie opłaca nam się ryzykować potencjalnie $900 + podatek IVA dopłaty za naszą trójkę. Aktualne ceny na ekwadorskiej stronie LATAM są bardzo zachęcające, typowo ten kierunek bywał dużo drożej. Przy czym najtaniej (a do tego i najatrakcyjniej pewnie) jest lecieć na GPS a wracać z SCY. Oczywiście punkt startowy to GYE. Takie OJ to obecnie $241/os w taryfie Top.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group