Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sie 2022 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Właśnie zostałem deportowany z Kolumbii ponieważ nie posiadałem szczepienia na żółtą febrę, które jest wymagane po przylocie z Brazylii (pobyt powyżej 24h).
Nie pytajcie jak doleciałem do Bogoty, chyba, że na PW. ;)
Swoją drogą ciekawe doświadczenie. Będzie co opowiadać wnukom, jeśli się takowych doczekam. ;)
Na stronach MSZ widnieje informacja, że wjazd do Kolumbii odbywa się na takich samych zasadach jak z Polski, dla wszystkich krajów świata i tym się posiłkowałam. Nieprawda. Niestety nie zweryfikowałem tej informacji i tym samym moja podróż po Ameryce Południowej skróciła się o wizytę w Kolumbii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#2 PostWysłany: 15 Sie 2022 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Przykra sprawa :(
Na FT jest niestety sporo podobnych historii, choć raczej o odmowie boardingu, a nie o deportacji, więc przecierasz nowe szlaki :D
Z ciekawości, jak to wygląda w praktyce? Musiałeś coś płacić za lot z powrotem do Brazylii? Inne loty przepadły bezpowrotnie, czy dasz radę coś z nich jeszcze wykrzesać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Sie 2022 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@tropikey Dwie godziny w pokoju zwierzeń ze smutnymi panami (choć nie do końca, bo smutni byli tylko w stosunku do deportowanych zbirów :D). Generalnie było miło, nawet te deportowane zbiry były sympatyczne. Generalnie dzień jak codzień w pokoju deportacji. ;) Następnie przydzielono mi bardzo fajną panią z LATAM, która zaprowadziła mnie na poczekalnię przy ostatnim gate. Wtedy dołączyła do nas kolejna miła pani z security, żeby mnie pilnować, abym nie uciekł. Okazało się, że pani z security właśnie straciła brata w wypadku samochodowym w Polsce. Prosiła mnie o pomoc i pytała jak się dostać do Polski i jak odzyskać ciało, bo są zdruzgotani i nie wiedzą co robić… Wiem - opary surrealizmu sięgają zenitu, ale to się dzieje naprawdę. Oczywiście zaoferowałem wszelką możliwą pomoc, w miarę możliwości. Panie były super miłe i pozwoliły mi kupić sobie coś do picia, to i im postawiłem ;). Zaoferowano mi powrót do Brazylii, albo przebukowanie terminów moich kolejnych lotów na trasie BOG-MAD-WAW. Do Brazylii wracać nie chciałem, więc przystałem na opcję powrotu do Europy. Zrobili mi BOG-MAD Iberią (jedyne dwie godziny oczekiwania) i do WAW oryginalnie LOTem. Lot Iberią A350 bardzo fajny, jednak nie to co AV. ;) Bycie miłłym się opłaciło, bo w pewnym pani security oddała mi paszport i powiedziała, że Iberia ma jakieś „ale” i mogą być problemy z wejściem na pokład i lepiej sobie pójdzie, żeby nie wiedzieli, że to ja ten deportowany. Ostatecznie wsiadam właśnie do LO343 MAD-WAW. Podobno mogę również w każdej chwili wrócić do Kolumbii i jedynie muszę posiadać szczepienie.
Jak się dostałem z GRU do BOG, to może kiedyś opiszę. ;)

Załączniki:
1125E24B-F99D-4209-92B9-9A48AFE2688A.jpeg
1125E24B-F99D-4209-92B9-9A48AFE2688A.jpeg [ 86.88 KiB | Obejrzany 1814 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Sie 2022 17:35 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
benedetti napisał(a):
Właśnie zostałem deportowany z Kolumbii ponieważ nie posiadałem szczepienia na żółtą febrę, które jest wymagane po przylocie z Brazylii (pobyt powyżej 24h).
Nie pytajcie jak doleciałem do Bogoty, chyba, że na PW. ;)
Swoją drogą ciekawe doświadczenie. Będzie co opowiadać wnukom, jeśli się takowych doczekam. ;)
Na stronach MSZ widnieje informacja, że wjazd do Kolumbii odbywa się na takich samych zasadach jak z Polski, dla wszystkich krajów świata i tym się posiłkowałam. Nieprawda. Niestety nie zweryfikowałem tej informacji i tym samym moja podróż po Ameryce Południowej skróciła się o wizytę w Kolumbii.

To niestety kolejny przykład na to, że strona MSZ jest chyba ostatnim źródłem, na którym należy się opierać. Cóż, żyjemy w państwie upadłym...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Sie 2022 19:40 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
https://www.gov.pl/web/kolumbia/idp
"Z uwagi na zagrożenie zachorowaniami na żółtą febrę, występujące szczególnie w tropikalnych regionach kraju, władze kolumbijskie bezwzględnie zalecają wykonanie szczepień przeciwko tej chorobie co najmniej 10 dni przed planowanym terminem podróży. Przedłożenie zaświadczenia o szczepieniu może być wymagane przez władze graniczne podczas wjazdu do Kolumbii drogą lotniczą, morską i powietrzną, zwłaszcza w odniesieniu do osób udających się do regionów o wysokim ryzyku zachorowań."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Sie 2022 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Wina jest po mojej stronie. Nie sprawdziłem dokładnie i przeczytałem tylko „Zasady wjazdu z innych państw”.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sie 2022 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1518
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@benedetti
Czy miałeś propozycję zaszczepienia na lotnisku czy rzeczywiście egzekwują termin 10 dni przed przylotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sie 2022 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@sko1czek Nie było takiej propozycji, choć nawet panie mnie pilnujące stwierdziły, że powinna być taka możliwość.
Angola. Brazylia, Kongo, Uganda.

Załączniki:
E17AD57E-B5A6-463E-85C8-1E683EBAF5D3.jpeg
E17AD57E-B5A6-463E-85C8-1E683EBAF5D3.jpeg [ 87.96 KiB | Obejrzany 1722 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Sie 2022 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
@DMW: ten cytat dotyczy czegoś innego, niż problem, którym zetknął się @benedetti.
W jego przypadku chodziło o obowiązek posiadania szczepienia przeciwko żółtej gorączce w przypadku, gdy przybywa się do Kolumbii m. in. z Brazylii. Jest kilka krajów, które są na "czarnej liście" Kolumbii i jeśli przybywa się z jednego z nich, trzeba być zaszczepionym.
To natomiast, do czego odsyłasz, to rekomendacja (jedynie zalecenie, a nie obowiązek) dla osób przybywających do Kolumbii z jakiegokolwiek kraju, jeśli osoby te planują pobyt w tych rejonach Kolumbii, w których może występować zagrożenie zarażeniem się tą chorobą.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Sie 2022 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@tropikey Tak, ale właśnie z tego względu powinienem był tego przypilnować. Byłoby też miło, gdyby linia lotnicza o tym przypomniała w mailu. Do mnie dotarło tylko to, że trzeba uważać przy wypadzie do Argentyny zwiedzać Iguazu i sprawdzić czy przypadkiem nie występuje ognisko. Ta Brazylia —> Kolumbia nie przyszła mi w ogóle do głowy no i takie są koszta ignorancji. No trudno. Nauczka na przyszłość i może komuś pomoże mój przypadek. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Sie 2022 14:14 

Rejestracja: 08 Kwi 2022
Posty: 70
Czy szczepienie na żółtą febrę jest ważne w Kolumbii bezterminowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Sie 2022 14:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Według WHO szczepionka na żółta febrę jest dożywotnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 26 Lis 2022 19:38 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
@benedetti przylecialem z Rio przez Santiago i nikogo to nie interesowało.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Lis 2022 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@oskiboski Bo przyleciałeś z Santiago. Ja liczyłem, że jak już wpuścili mnie do samolotu, to na miejscu się uda, ale niestety strażnik zapytał skąd przyleciałem (wcześniej jak lądowałem w Bogocie, to nie pytali). Jakby nie to, że miałem niedługo krajówkę, to bym pewnie odczekał na airside na jakiś lot z Europy i próbował wtopić się w tłum. Tymczasem…

Załączniki:
534527BE-4A0C-4B14-8382-63137FC1C5F8.jpeg
534527BE-4A0C-4B14-8382-63137FC1C5F8.jpeg [ 91.98 KiB | Obejrzany 1350 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group