Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 22 Cze 2022 12:47 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
Właśnie wróciłem z Peru. Nie wiem, jakie są obecnie przepisy dotyczące masek na zewnątrz, ale fakt, że w całym kraju nosi je wiele osób. My nie nosiliśmy nigdzie i nikt się nie czepiał.

Certyfikat szczepienia lub test jest wymagany do wjazdu. W pomieszczeniach zamkniętych mają prawo wpuszczać tylko zaszczepionych, ale w ciągu 17 dni tylko dwa razy zostaliśmy poproszeni o pokazanie certyfikatu.

Obowiązek masek wewnątrz jest raczej przestrzegany. W kilku miejscach kazali nałożyć podwójną maseczkę (tylko dorośli, dzieci mogły w jednej chirurgicznej).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#102 PostWysłany: 22 Cze 2022 15:45 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Warto zaznaczyć, że w grę wchodzi podwójna maseczka LUB maseczka FFP2.
Sam wróciłem w maju i przychylam się do powyższego opisu, na zewnątrz "gringo" mogą chodzić bez masek nikt się nie czepia. Wewnątrz budynków faktycznie trzeba nosić. Na Machu Picchu tylko co jakiś czas niektórzy strażnicy przypominali o maskach, jednak zdecydowaną większość czasu można było chodzić bez niej.

Jak dla mnie podejście do cudzoziemców w kwestii masek jest bardzo łagodne, nie przeszkadzały mi te przepisy w wygodnym zwiedzaniu. Szczególnie jak przypomnimy sobie co jeszcze do niedawna działo się w tej kwestii w Europie, chociażby Hiszpanii czy Włoszech ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 04 Lip 2022 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
No niestety wracamy do punktu wyjścia.

Dzisiaj, po dwóch miesiącach względnych poluzowań i braku obowiązku noszenia maseczek na zewnątrz, wracamy do obowiązkowych maseczek zarówno w przestrzeniach zamkniętych jak i otwartych.

El Comercio oraz La Republica

Oczywiście inna sprawa jak będą podchodzili do tego, że obcokrajowiec nie założy jej tu czy tam, ale jedynie informuję o obowiązującym od dziś ponownie przepisie.
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 10 Wrz 2022 13:14 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 4
Witam,

Czy ktoś posiada bieżące informacje jak sytuacja wygląda obecnie na miejscu? Obostrzenia zostały oficjalnie przedłużone do 30.09.22, wliczając w to obowiązkowe testy PCR dla osób niezaszczepionych , bądź oświadczenie o przyjęciu 3 dawek.

Testy dla niezaszczepionych są obowiązkowe także, podczas lotów krajowych i transportu naziemnego.
Stąd pytanie czy rzeczywiście jest to tak restrykcyjnie przestrzegane na miejscu?
Był ktoś ostatnio i może potwierdzić , że testy wymagane są przy przemieszczaniu się autobusem, bądź krajowymi liniami lotniczymi ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 12 Wrz 2022 02:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Sporo jeździłem autobusami pezez ostatnie dwa miesiące i tylko dwa razy sprawdzali nam testy. W większych miastach przed wejściem do galerii handlowych sprawdzają testy . A tak poza tym to luz, maseczki generalnie tylko do większych sklepów. W autobusach już nikt na to nie patrzy, no ale niektorzy jeżdżą w maseczkach.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 12 Wrz 2022 04:26 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Przy lotach krajowych trzeba było okazać certyfikat zaszczepienia, podobnie przy podróży autobusem Cruz del Sur. Trans Salvador już nie wymagał.
Peruwiańczycy w większości karnie chodzą w maseczkach. Nawet gdy np pracują na budowie i w promieniu 200 metrów nie ma żywej duszy. Turyści z kolei po ulicach chodzą raczej bez masek, ale nikt na to nie reaguje. W niektórych sklepach obsługa upomina o założenie. Ja w hotelach/restauracjach/sklepach nigdzie nie musiałem pokazywać certyfikatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 19 Wrz 2022 07:53 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 4
Dziękuję za informację.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 21 Wrz 2022 14:26 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 26
QbaqBA napisał(a):
Przy lotach krajowych trzeba było okazać certyfikat zaszczepienia, podobnie przy podróży autobusem Cruz del Sur. Trans Salvador już nie wymagał.
.

Cos nie rozumiem nie mam szczepien i chce wjechac z PCR do Peru i co nie pojade autobusem czy samolotem wewnetrznym? Jak to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 21 Wrz 2022 16:17 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Nie wiem, wersja dla niezaszczepionych mnie nie dotyczyła.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 21 Wrz 2022 20:38 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 4
taataah napisał(a):
QbaqBA napisał(a):
Przy lotach krajowych trzeba było okazać certyfikat zaszczepienia, podobnie przy podróży autobusem Cruz del Sur. Trans Salvador już nie wymagał.
.

Cos nie rozumiem nie mam szczepien i chce wjechac z PCR do Peru i co nie pojade autobusem czy samolotem wewnetrznym? Jak to?


Takie są obecnie regulacje. Pojedziesz autobusem lub lotem krajowym, ale także musisz okazać PCR, którego ważność to 72h.
Czy jest to respektowane na miejscu, osobiście przekonam się za 3 tygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 22 Wrz 2022 09:14 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 26
Bardzo bym prosił o info po powrocie oraz inne szczegóły wyjazdu:) Bo wielu obiecuje info i go nie przekazuje !


Ostatnio edytowany przez michzak, 22 Wrz 2022 11:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 23 Wrz 2022 10:00 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 71
Loty: 47
Kilometry: 144 826
Znowu zmiana zasad. Maseczki obowiązkowe tylko w środkach transportu, szpitalach i pomieszczeniach bez wentylacji. Wjazd dla niezaszczepionych bez zmian - ciągle wymagany jest test, dla podróży między prowincjami także (z tego co czytam, nie wszędzie jest to dobrze wyjaśnione).

https://www.infobae.com/america/peru/20 ... -covid-19/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#113 PostWysłany: 31 Paź 2022 08:44 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 4
Właśnie wróciliśmy po lekko ponad dwóch tygodniach z Peru. Zrobiliśmy typowy Gringo Trail i muszę powiedzieć, że Peruwiańczycy podchodzą do restrykcji bardzo swobodnie.
Podróżowaliśmy busami: Cruz del Sur i Transzela, a także lecieliśmy wewnątrz kraju liniami Sky Airline i nikt o nic nie dopytywał, tak naprawdę najbardziej skontrolowano nas... W Madrycie (skąd mieliśmy wylot do Peru).
Już na miejscu na lotnisku w Limie stała kobieta w stroju sanitariuszki i zapytała czy mamy szczepienia lub testy, powiedzieliśmy, że tak, wyciągnąłem telefon, ledwo rzuciła okiem i kazała iść dalej, mojej partnerce już nie sprawdzała w ogóle.
Na tym zakończyła się ogólna kontrola szczepień lub PCR.
W hotelach to samo, nikt nie pytał o nic.
Może w przeciągu całego wyjazdu z dwa razy zdarzyło się, że ktokolwiek wspomniał o maseczce, ale i to było bardzo luźne.
Ogólnie dużo strachu o nic, a kraj świetny, także nie ma się co stresować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group