Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Sty 2021 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Ban na wjazd z Europy przedluzony do 31.01.2021 (rowniez jesli ktos chce wleciec np. z Brazylii a byl w ostatnich 14 dniach w Europie)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 27 Sty 2021 06:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Kilka godzin temu Prezydent Sagasti w związku z rosnącą liczbą ofiar podniósł poziom zagrożenia dla Limy, Callao oraz kilku innych prowincji do najwyższego ('ekstremalnego') poziomu. Na chwilę obecną tylko o 2 tygodnie, ale wiadomo iż okres ten może zostać przedłużony.

Nowe obostrzenia na terenie "Nivel Extremo":
- można wyjść z domu na godzinę dziennie (ja rozumiem, że chodzi o wyjście 'rekreacyjne' i pod to nie podchodzą zakupy czy wyjście do pracy (chociaż i tak większość firm pracuje w systemie home office, a dzieci gdy skończy się letnia przerwa będą nadal uczyły się zdalnie)
- tylko jeden domownik po zakupy
- w sobotę i niedzielę zakaz używania samochodów osobowych
- zakaz transportu między tymi prowincjami (dotyczy lądowego i powietrznego).

W El Comercio można również przeczytać o pomyśle by Ministerstwo Zdrowia (Minsa czyli Ministerio de Salud) wykorzystało ten czas na testy ludności na Covid (trochę na styl w jaki było to robione chociażby u naszych południowych sąsiadów).
Załącznik:
peru.jpg
peru.jpg [ 59.53 KiB | Obejrzany 2991 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
j_a uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 27 Sty 2021 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Z tego co widze to zakaz lotow do 31.01 nie zostal przedluzony. Natomiast Europejczycy maja ban:

https://amazonas-explorer.com/is-there- ... s-in-peru/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Sty 2021 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Ban dla EU przedluzony do 28.02.2021

https://www.lima-airport.com/esp/Pagina ... emento=196
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 24 Lut 2021 16:43 

Rejestracja: 24 Lut 2021
Posty: 2
Jakieś nowości w sprawię podróży do Peru? Coś się zmieniło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Lut 2021 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
https://amazonas-explorer.com/is-there- ... s-in-peru/

Aktualizowane na biezaco
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 14 Mar 2021 18:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Peru przywraca połączenia lotnicze z większością państw świata i zawiesza obowiązkową kwarantannę dla podróżnych

Brazylia, Republika Południowej Afryki i Wielka Brytania - to jedyne miejsca na świecie, z których nadal nie można przylecieć do Peru. Pozostałe mają zielone światło. Decyzją władz wznowieniu ulegają loty z państw, z których lot do dawnego kraju Inków przekracza osiem godzin, w tym również z europejskich kierunków, takich jak Amsterdam, Madryt, czy Paryż.

https://www.facebook.com/kochamyperu/po ... 6906168512
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 18 Mar 2021 13:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
KOMUNIKATY SEKCJI KONSULARNEJ
Aktualne przepisy wjazdowe do Peru:

http://www.consulado.pe/es/Varsovia/Pag ... OVU1beqnMk
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 22 Mar 2021 18:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Zakaz opuszczania domów w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną wprowadziły władze Peru na obszarze całego państwa. To powrót do totalnej blokady znanej z początkowych miesięcy pandemii. Podczas świątecznych dni zawieszone zostaną połączenia lotnicze oraz dalekobieżny transport autobusowy i nie będzie można używać samochodów prywatnych.

https://www.facebook.com/kochamyperu/po ... 4680910401
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 05 Kwi 2021 20:13 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 332
Kilometry: 914 600
j_a napisał(a):
Sądzę, że od maja-czerwca zaczną się otwierać. Turystyka to jednak istotna część ich gospodarki, zwyczajnie dłużej nie dadzą rady utrzymać tych wszystkich obostrzeń. Moim zdaniem oczywiście.


od 15 marca 2021 Peru otwiera się, zniesli kwarantannę obowiązującą po przylocie do nich. Otwiera się też na Europę, podobno na Hiszpanię, Włochy, W. Brytanię aczkolwiek na stronie gov.pl brak aktualnych informacji
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 16 Kwi 2021 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
za @KochamyPeru z fb

dostałem od nich informację, że aktualnie ruch autobusowy w Peru to około 10% tego co było przed pandemią, wiele firm transportowych upadło. Niektóre z nich wymagają testu PCR przed podróżą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 17 Kwi 2021 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Machu Picchu bedzie zamkniete przez 3 kolejne niedziele. Update 15.04

Updated April 15th 2021- Machu Picchu Closed on Sundays
Changes in the situation of the Pandemic have led the government to adjust its approach to the current situation. This means that flights with journeys longer than 8 hours will be resumed- excluding the United Kingdom, Brazil, and South Africa.

Machu Picchu will be closed on the following Sundays: 25th April, 2 May, and the 9th of May.
Those traveling from the United Kingdom, Brazil, or South Africa who are not residents must quarantine in another country for 14 days before trying to enter Peru, or else they will be denied entry.
Flights from Madrid, Barcelona, Amsterdam, and Paris will be resumed- but ensure there is no layover in the UK, South Africa, or Brazil as you may be denied entry.
Vaccinated people are expected to follow the same protocols as none vaccinated people.
Certain areas (including Lima and Cusco) have a 9pm-4am cufew. Others have a 10pm-4am curfew.
Passengers must present a negative PCR test that was taken up to 72 hours before travel, and must still complete a mandatory 14-day quarantine that may be overridden with a negative antigen test that is taken on arrival into the country. The antigen test can be taken either in the airport or in your hotel. If you have a connecting domestic flight you can take the antigen test on arrive to your destination.
PCR tests are no longer required for internal flights within the country
Those traveling to the country must complete a sworn affidavit stating they have no symptoms before traveling. They must also fill in their details online so they may be informed if they have been in contact with someone or someones who are infected.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 29 Kwi 2021 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Wróciłam właśnie z tygodniowej podróży służbowej do Peru i pomyślałam, że napiszę trochę przemyśleń odnośnie wyjazdu. Początkowo miałam napisać osobną relację, jednak nie odwiedzałam tam żadnych atrakcji turystycznych i stwierdziłam, że trochę mija się to z celem. :) Relacje pozostawiam tym, którzy są w tym lepsi.

Moja trasa to Frankfurt-Madryt-Lima Iberią.

Na kilka dni przed wylotem należy wypełnić na stronie Migraciones tzw. oświadczenie pod przysięgą (Declaracion Jurada), które zamieszczam poniżej. U wielu osób może ono powodować zamieszanie, ponieważ zobowiązujemy się w nim do 14 dniowej kwarantanny (może być to jakikolwiek hotel) i nie jest tam w żadnym momencie wspomniana możliwość jej ominięcia.
Posiadałam jednak zakładki ze stron ministerstwa transportu mówiące o teście zwalniającym z kwarantanny więc zobowiązuję się do 14 dniowej kwarantanny ani nie przyznaję się, że akurat tego dnia boli mnie głowa bo rano nie wypiłam kawy.

Uwaga: formularz zawiera błędy techniczne. Nieprawidłowa liczba cyfr w numerze telefonu (u mnie 3 cyfry kodu kierunkowego i 7 numeru telefonu jest odrzucane, ale żonglerka cyframi pomiędzy kodem kraju, kierunkowym i numerem (ciągłość pozostaje niezmieniona) powoduje, że numer zostaje przyjęty.
To samo tyczy się z kim na tej kwarantannie przebywać będziemy. System nie przewiduje, że można samemu. Tak więc jako nazwisko towarzysza dałam NO, imię APLICA i wiek 1. Inaczej nie mogłabymm przejść dalej (nie stanowiło to później żadnego problemu).

Załącznik:
dj_peru.jpg
dj_peru.jpg [ 393.83 KiB | Obejrzany 1780 razy ]

Na lotnisku we Frankfurcie przy odprawie poproszono mnie jedynie o test. Po wylądowaniu w Hiszpanii miałam 1,5 godziny więc ponieważ salonik na 4S zamknięty, a Dali na 4 zamykali za 20 minut, to poszłam prosto do bramki.
Gdy doszłam już trwała kontrola dokumentów. Przed boardingiem należało podejść do osobnego stanowiska (moje akurat obsługiwało loty do Limy i Montevideo) i przedstawić paszport, kartę pokładową, test na covid, declaracion jurada oraz ...ubezpieczenie (taka nowość). Kwestia mniej niż minuty, jakaś informacja wbita do systemu, a na BP przybite DOCS OK.
Sam boarding, jak każdy inny z większym zachowaniem grup, ale UWAGA: na lotach DO Peru należy być (a przynajmniej przejść proces boardingu) zarówno w maseczce jak i przyłbicy. Jeżeli jej się nie posiada to koszt €10 lub S./50 przy bramce.

Na terenie lotniska w Limie również należy chodzić w maseczce i przyłbicy. Wychodzimy z samolotu i po drodze do Migraciones przechodzimy przez minimum 5 wycieraczek do dezynfekcji obuwia (mają tam jakiegoś hopla na tym punkcie). Tuż przed podejściem do stanowiska Migraciones, pielęgniarki (?) sprawdzają temperaturę, test oraz Declaracion Jurada. Tu też można zostać wziętym na WYRYWKOWY test na Covid, aczkolwiek mnie nie biorą.
Przed kontrolą nie ma możliwości dobrowolnego testu, który wg tego co jest napisane mógłby zwolnić z kwarantanny. Płatnego ani jakiegokolwiek innego.
Podchodzę do pana z Migraciones, podaję paszport, DJ i test i od razu pytam donde tengo que presentar los resultados de la prueba para que me levanten la cuarantena? czyli gdzie powinnam dostarczyć wyniki testu żeby mnie zwolniono z kwarantanny.
Pan powiedział, że nic nigdzie dostarczać nie muszę. Więc mówię, że wg DJ mam kwarantannę do 1/05, a ja tu będę tylko 8 dni i czy to nie będzie jakiś problem. Usłyszałam, że żaden, mam mieć przy sobie wyjeżdżając test i to wszystko.

Jeśli ktoś bardzo chce to może sobie zarezerwować na stronie UniLabs (jedynego laboratorium na lotnisku) test antygenowy, ALE nie będzie można i tak go przedstawić w Migraciones - namioty testowe ustawione są na parkingu lotniska (wychodząc z terminala trzeba iść w lewo, będzie widać białe namioty i logo UniLabs). Ja osobiście postanowiłam zrobić PCR dopiero w poniedziałek w mieście - cena to 245 soli, próbka pobrana o 8:10 rano, wyniki obiecywane do 12 godzin, były o 17:00.

Po Migraciones już tylko odbiór bagażu, i do miasta. Smutna wiadomość dla tych którzy lubią pieczątki. Z powodu Covid, Peru już ich nie wbija do paszportu (ja nie widzę zbytnio powiązania skoro paszport i tak jest w rękach osoby go sprawdzającej, ale nieważne).

Ponieważ był to pobyt służbowy, a z drugiej strony Peru znam dobrze, to nie wiem zbyt wiele o otwartych atrakcjach turystycznych. Knajpy i inne przybytki są otwarte. W środku komunikacji miejskiej, centrów handlowych itp obowiązują maseczki PLUS przyłbice. Godzina policyjna od 21:00. Od niedzieli po moim powrocie ponownie w niedziele obowiązuje zakaz wychodzenia na ulice (jeden dzień w tygodniu).

W piątek robiłam kolejny test w UniLabs na powrót do Europy. Ściągnięcie wyników jest dość proste, natomiast podsyłam fotkę, bo mylące może być to iż wchodzimy przez odnośnik dla klientów firmowych (empresa).

Załącznik:
IMG_7079.jpg
IMG_7079.jpg [ 715.11 KiB | Obejrzany 1780 razy ]

Jeśli test robimy po raz pierwszy to zarówno nazwą użytkownika, jak i hasłem jest numer paszportu, hasło jednak możemy zmienić. Do wykonania testu, musimy wypełnić dwie deklaracje, które załączam poniżej do wglądu.

Załącznik:
ficha1.jpg
ficha1.jpg [ 320.44 KiB | Obejrzany 1780 razy ]

Załącznik:
ficha2.jpg
ficha2.jpg [ 310.24 KiB | Obejrzany 1780 razy ]

Załącznik:
cons1.jpg
cons1.jpg [ 288.54 KiB | Obejrzany 1780 razy ]

Załącznik:
cons2.jpg
cons2.jpg [ 447.81 KiB | Obejrzany 1780 razy ]

W dniu wylotu aby wejść do środka budynku terminala, kontrola paszportu biletu i testu plus ichnia szopka w stylu pana psikającego alkoholem bagaże i nas (gdzie popadnie: torebka, głowa... radzę uważać na oczy, bo to alkohol).
Check-in to kolejna kontrola testu oraz w moim wypadku niemieckiego Einreiseannmeldung mimo, że u mnie Niemcy to tylko tranzyt.
Kolejne szybkie sprawdzenie testu przez Migraciones po przejściu security i już. W samolocie z Limy do Madrytu po starcie przyłbicę można zdjąć. Noszenie ich wymagane jest tylko na lotach DO Peru.
W Madrycie przy security na 4 proszą o kartę pokładową - osoby z połączeniami wewnątrz ES muszą przedstawić ichni kod QR lub tam na miejscu wypełnić deklarację. Widząc kartę pokładową do Frankfurtu, obsługa macha tylko ręką. Boarding do Frankfurtu: test i BP. We Frankfurcie na przylocie NIC (wiem, że w BER i MUC samoloty z Madrytu bywają witane przez policję sprawdzającą dokumenty).
I tak o to zakończyła się moja podróż do Peru, kolejna na początku czerwca.

Na marginesie - w Peru zaszczepieni i ozdrowieńcy nie mają specjalnych praw. Wszyscy są traktowani tak samo.

Kolejną rzeczą, odnosząc się do pytania jednej z forumowiczek do @tropikey w jego relacji z Meksyku, to niestety w Limie i myślę ogólnie w Peru daleko jeszcze do normalności. Nie mówię o standardowym mierzeniu temperatury i spryskiwaniu alkoholem w każdym możliwym przybytku, ale o strachu, który widać w zachowaniach większości osób.

Jeśli ktoś ma jakieś konkretne pytania, to postaram się odpowiedzieć. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
13 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 29 Kwi 2021 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Czyli wychodzi na to, że nasze staropolskie "ale Meksyk! " należałoby chyba zmienić na "ale Peru!".
Swoją drogą, tak szczegółowy opis nadaje się jak najbardziej do relacji :D
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 14 Maj 2021 19:30 

Rejestracja: 14 Maj 2021
Posty: 1
Cześć,

Razem z dziewczyną w okolicach lipca planujemy polecieć do Peru. Zastanawiamy się, jak wygląda sytuacja z podróżowaniem w związku z covidem. Na stronie rządowej jest napisane, że restrykcje obowiązują do 30.05 (podejrzewam, że termin może się zmienić w zależności od rozwoju pandemii).
Mam w związku z tym kilka pytań do osób, które orientują się jak w praktyce wygląda podróżowanie do tego kraju:
1. Czy obowiązuje obowiązek 2-tygodniowej kwarantanny po przylocie do Peru - jeśli tak, to na czym polega?
Będziemy musieli siedzieć w hotelu przez 2 tyg :)? albo po okazaniu testu 72h?
2. Czy jeśli dziewczyna jest zaszczepiona (ja nie, ale przeszedłem covid) to obowiązują nas inne zasady?,
3. Jak wygląda w praktyce godzina policyjna (w Limie od 21 do 4)
4. Słyszeliśmy o problemach w komunikacji międzymiastowej etc. może jednak warto wynająć samochód?
5. Czy warto w obecnej sytuacji lecieć do Peru? Czy główne atrakcje, restauracje są czynne?

Będę wdzięczny za pomoc. Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 14 Maj 2021 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Czy zadałeś sobie odrobinę trudu by zobaczyć, że dosłownie kilka linijek wyżej masz pełną odpowiedź na pytanie 1, 2 i częściowo na 5?

3. Wygląda to tak, że po 21 musisz być w hotelu, chyba, że masz ważny powód by przebywać poza nim: np Twój samolot odlatuje o 1 w nocy, masz bilet i musisz się dostać na lotnisko (co i tak po 21 będzie należało do skomplikowanych operacji).

4. Nie ma większych problemów. Jak chcesz wynająć samochód to możesz, ja bym tego w Peru przy tym jak jeżdżą nigdy nie zrobiła.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 01 Cze 2021 09:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Kochamy Peru napisał(a):
CZY CERTYFIKAT SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19 ZWALNIA LUB BĘDZIE ZWALNIAŁ Z OBOWIĄZKU OKAZANIA NEGATYWNEGO WYNIKU TESTU PRZY WJEŹDZIE DO PERU?

To pytanie zadajecie nam coraz częściej, co cieszy, bo świadczy o rosnącym zainteresowaniu podróżami do tego kraju. Niestety odpowiedź jest negatywna. Zaszczepienie się nie ma i w bliżej nieokreślonej przyszłości nie będzie mieć żadnego znaczenia przy przekraczaniu granicy Peru. Mało tego, nie zwalnia i nie będzie zwalniać z obowiązujących w nim restrykcji.

Wynika to ze specyfiki szczepionek (w Peru są to: Sinopharm, Pfizer i Astra Zeneca). Zdaniem władz kraju nie chronią one przed zakażeniem. Już w styczniu tego roku peruwiańskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zaszczepione osoby mogą przekazywać koronawirusa. Po pół roku nic się nie zmieniło. "Szczepionki przeciwko Covid-19 zapobiegają poważnym formom choroby i śmierci z jej powodu, ale nie zakażeniu" - to aktualne stanowisko rządu dostarczane Peruwiańczykom za pośrednictwem wiadomości sms-owych.

O uznawaniu przez Peru certyfikatu szczepienia nie ma więc mowy, bo dla władz stanowi on dowód na to, że jego okaziciel co prawda zabezpieczył się przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią, ale nadal jest potencjalnym źródłem transmisji wirusa. Stąd konieczność posiadania negatywnego wyniku testu diagnostycznego przed przybyciem do tego kraju.

Certyfikat nie zwalnia też z obowiązku stosowania się do lokalnych restrykcji. Wielu pytających nas o to podróżników spodziewało się, że przyjęcie wakcyny pozwoli na przykład na nienoszenie maseczek. Nie pozwoli. Wynika to między innymi z zamieszczonych na stronie peruwiańskiego rządu "mitów na temat szczepionek przeciwko Covid-19", gdzie czytamy:

"Czy po zaszczepieniu się nie będę już musiał nosić maseczki? To twierdzenie jest fałszywe, ponieważ nie wszyscy będą chronieni w tym samym czasie. Plan szczepień naszego kraju zakłada stopniowe aplikowanie szczepionek według grup, od najbardziej do najmniej narażonych. Z tego powodu, jeśli otrzymasz dawkę, musisz nadal przestrzegać nakazów, wytycznych i zaleceń wydawanych w stanie wyjątkowym, aby uniknąć przeniesienia wirusa na osoby niezaszczepione".

Sprawa jest zatem jasna. Certyfikat szczepienia w żaden sposób nie ułatwia podróży do i po Peru. Być może zmieni się to, gdy tak zwane wyszczepienie populacji osiągnie zakładany przez władze poziom 70%. Do tego jednak bardzo daleka droga, bo dwie dawki szczepionki przyjęło dotąd zaledwie 3,3 % Peruwiańczyków.

Źródła:
▪Spot Ministerstwa Zdrowia Peru promujący szczepienia (z naszym tłumaczeniem na język polski): https://tiny.pl/rzkn7
▪Skan sms-a z cyfrowego sekretariatu Prezydencji Rady Ministrów Peru (widoczny na zamieszczonym w tym poście zdjęciu)
▪Mity na temat szczepionek obalane przez rząd Peru: https://www.gob.pe/12362
▪Populacja Peru zaszczepiona w pełni przeciwko Covid-19: https://tiny.pl/rzkn4


https://www.facebook.com/kochamyperu/po ... 7245985809
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 01 Cze 2021 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Jeśli dodamy do tego, że wczoraj Peru zaktualizowało liczbę ofiar śmiertelnych Covid z niecałych 70,000 na 180,000 (2.5 x więcej)
- tutaj Informacja medialna po angielsku oraz po hiszpańsku i do tego dodamy fakt, iż na chwilę obecną szczepi się tam 65-latków,
to tej maseczki na ulicach Limy czy Arequipy długo jeszcze nie zdejmiemy pomimo pełnego zaszczepienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 14 Lip 2021 17:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Kochamy Peru napisał(a):
Negatywny wynik testu antygenowego wykonanego 24 godziny przed lotem lub negatywny wynik testu molekularnego wykonanego 72 godziny przed lotem - to najnowsze wymagania, które muszą spełniać przybywający do Peru drogą powietrzną.

Do tej pory peruwiańskie przepisy dopuszczały testy molekularne, ale w praktyce można było przylecieć również z testem antygenowym. Legitymujący się nim podróżnicy nie napotykali na żadne problemy po wylądowaniu w Limie. Teraz sytuacja jest prawnie klarowna. Testy antygenowe są równoważne testom molekularnym. Różnią się jedynie okresem ważności:

▪ test antygenowy należy wykonać maksymalnie 24 godziny przed lotem,
▪ test molekularny należy wykonać maksymalnie 72 godziny przed lotem.

Żadnego testowanie nie ma przy przekraczaniu granic lądowych. Nie ma, bo od marca zeszłego roku granice te są zamknięte i nie wiadomo kiedy zostaną otwarte. Raczej nie nastąpi to w tym roku.

Od przybywających do Peru nie są wymagane szczepienia na żadną z istniejących na świecie chorób, w tym również na Covid-19. Nie są też honorowane certyfikaty przyjęcia szczepionki na koronawirusa, ani zaświadczenia o przechorowaniu. Wszyscy odwiedzający ten kraj obcokrajowcy, bez względu na to, czy się zaszczepili, czy nie, podlegają tym samym obostrzeniom sanitarnym. To przede wszystkim nakaz używania jednej lub dwóch maseczek w przestrzeni publicznej oraz dodatkowo przyłbicy w środkach transportu publicznego oprócz przelotów wewnętrznymi samolotami. Na terenie całego kraju obowiązują również godziny policyjne. Praktyka pokazuje, że w wielu miejscach restrykcje obalane są pod wpływem codzienności.

Niemal wszystkie atrakcje turystyczne są otwarte. Wyjątkiem mogą być mniej znane miejsca, w których i tak przed pandemią nie było turystów. Po prawie półtora roku całkowitego zamknięcia, otwierają się kina, teatry, targi książek i cyrki. We wszystkich tych przybytkach obowiązują maseczki, limity wejść i zakaz spożywania posiłków.

Czy to oznacza, że Peru wychodzi z pandemii? Nie. Państwowa walka z najbardziej znaną chorobą współczesnej historii jest i będzie kontynuowana. Możliwe, że do spełnienia przez władzę obietnicy, czyli do ostatniego wirusa. Trzeba jednak z tym żyć. Tym bardziej, że dawny kraj Inków nie przetrwa kolejnego zamykania przed światem i samym sobą. Właśnie zakończyła się druga fala i zapowiadana jest trzecia, ale nie ma opcji ponownego lockdownu. Stąd słuszne wrażenie, że nie jest dobrze, choć to dobry moment, aby do Peru przylecieć i wszystko co w nim najlepsze zobaczyć na własne oczy 😉
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 21 Lip 2021 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Ktoś był ostatnio w Peru?, nie wiem czy wymagają ubezpieczenia od przyjezdnych, nigdzie nie widzę info na ten temat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group