Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Lip 2019 23:27 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Czy ktoś kupował bilety wewnętrzne przez pośrednika Submarino Viagens?

https://www.submarinoviagens.com.br
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 11 Sie 2019 09:28 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
Zawsze jest takie zagrożenie, wystarczy, że Twoj lot z Mad będzie opóźniony, jale w sytuacji, o której piszesz ja bym zaryzykował.
Na GRU często loty domestic są przenoszone między gate’ami nawet przed samym wylotem więc zachowaj czujność :)

J.1 napisał(a):
Ląduje o 6.00 na terminalu 3 na GRU ( lot Iberią z Mad ) chciałbym kupić przelot do GIG na 7.40 Latam Brazil.
Czy istnieje zagrożenie ,że się nie wyrobię z przesiadką ?
Domestic flights z tego co sprawdziłem wylatują z T2 .
Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii ?
Podróżuję z podręcznym .



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 11 Sie 2019 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 759
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@jacula dzięki za odpowiedź.
Loty były 2 lata temu :) , ale z tego co pamiętam to wyrobiłem się na wspomniany lot.

Może kto inny sorzysta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 11 Sie 2019 09:55 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
Hahaha! Mój Tapatalk mnie znów zaskakuje :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 12 Paź 2021 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
pytanie do osób, które latały po Brazylii, zwłaszcza kilkoma różnymi liniami - w jakiej kolejności pod względem jakości usług ustawilibyście LATAM, Gol i Azul? Przymierzam się do rezerwacji kilku odcinków w trójkącie SAO (GRU lub CGH) - IGU - RIO (GIG lub SDU) i do wyboru mam tych trzech przewoźników. Czasy takie, że dobrze byłoby mieć do czynienia z linią wyrozumiałą dla pasażera w razie jakiegoś problemu. Do tej pory miałem do czynienia tylko z LA, ale to było na trasach międzynarodowych w Am. Płd., więc to nie daje dobrego porównania. Koszt nie jest podstawowym kryterium (choć wiadomo, to też gra jakąś tam rolę).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Paź 2021 18:02 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Dla mnie Azul > GOL > LATAM.
Azul lata na embrarerach.
W LATAM było bardzo ciasno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 14 Paź 2021 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Ostatecznie, z uwagi na wymagania godzinowe wziąłem jednego Azula i dwa LATAMy.
Na marginesie, zakup biletów, zwłaszcza w LA, to droga przez mękę. Ciągle jakieś błędy, a zrobienie płatności wymaga iście anielskiej cierpliwości. Naprzeklinałem się na zapas :D
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 15 Paź 2021 17:07 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Ja rok temu robiłem bardzo podobną trasę. Lądowaliśmy w GIG. Przeloty na trasach GIG --> CGR, CGR --> IGU, IGU -->GIG. Wszystkie loty z przesiadką w GRU realizowane przez LATAM. Bilety kupione przez pośrednika - u nas cena była istotnym kryterium. W latam Bilety kosztowały odpowiednio 90pln, 170pln, 220 pln, a u konkurencji 3 lub 5x tyle. Przy przełożeniulotu jednego z odcinków na lotach domestic na następny dzień nie mieliśmy problemu. Wszystko załatwione na infolinii. Natomiast chciałem też zmienić lot powrotny do pl z trasy GIG -> GRU ->MAD-> MXP na GIG-AMS-MXP i na lotnisku w GRU pan powiedział że nie ma możliwości a 4 dni później Pani przy okienku w IGU zrobiła to z uśmiechem na twarzy. Także wszystko zależy od człowieka po drugiej stronie. Jeżeli chodzi o jakość to nic im nie mogę zarzucić ale wydaje mi jestem mało wymagającym klientem. Gdzieś czytałem że GOL lubi często odwoływać loty ale na ile to prawdziwa informacja to nie powiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 15 Paź 2021 17:15 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Ja wlasnie ze wzgledu na koszty zamiast lecieć to biorę autobus nocny do Foz z SP. Odejdą koszty noclegu x 2. Ale ja jadę w 4os i na Boże Narodzenie więc jest ciężko z dobrymi cenami
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 18 Lis 2021 07:29 

Rejestracja: 02 Cze 2017
Posty: 114
Witam. Czy ktoś kupowałem bilety na GOL przez lastminute?

Zakupilem wczoraj, ale na koncie osobistym status jako "Payment Pending". Czy ktoś miał taką sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 18 Lis 2021 08:44 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
OSK napisał(a):
Ja wlasnie ze wzgledu na koszty zamiast lecieć to biorę autobus nocny do Foz z SP. Odejdą koszty noclegu x 2. Ale ja jadę w 4os i na Boże Narodzenie więc jest ciężko z dobrymi cenami

Oczywiście Twój wybór i Twoje pieniądze, ale doświadczenia dwóch razy w Brazylii - jeżeli chodzi Ci tylko o koszty to jednak latanie, oszczędność czasu, zmęczenie, można wsiąść tańszy hostel itp, itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 18 Lis 2021 09:00 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Nie generalizujmy. Skoro na mój termin loty dla 4 osob na trasie Rio - IGU- Rio to ok. 4k PLN a autobus to 1k i mniej o 2 noclegi to jednak wybiorę autobus. Jadąc w nocy jakoś też nie widzę straty czasu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 18 Lis 2021 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
pajacyk napisał(a):
OSK napisał(a):
Ja wlasnie ze wzgledu na koszty zamiast lecieć to biorę autobus nocny do Foz z SP. Odejdą koszty noclegu x 2. Ale ja jadę w 4os i na Boże Narodzenie więc jest ciężko z dobrymi cenami

Oczywiście Twój wybór i Twoje pieniądze, ale doświadczenia dwóch razy w Brazylii - jeżeli chodzi Ci tylko o koszty to jednak latanie, oszczędność czasu, zmęczenie, można wsiąść tańszy hostel itp, itd.


Masz racje, tylko w Brazyli podrozowanie autobusami dalekobieznymi to calkiem fajna sprawa. Prawie kazdy z nich jest dwupoziomowy i na dole mamy tzw. Business Class, a u gory ECO. W dolnej czesci fotele sa z mieciutkiej skory, szerokie, rozkladaja sie do ca. 70% i mozna wygodnie na nich spac, prawie jak na ''flat bed'' w samolocie. Mialem okazje jechac 7h takim przybytkiem. Szczerze polecam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 18 Lis 2021 22:24 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Jak masz dużo czasu to ok. Hotele we wrześniu były za grosze. Po 50 zł/oś w 3* że śniadaniem...wiec przy krótkim pobycie stawianym na samolot. Oczywiście przy dużym zapasie czasu można podróżować lądem. Spotkaliśmy w SP pare polsko-szwedzka którzy chcieli tam być 5 dni, można, można oczywiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 27 Lis 2021 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Za mną w minionym tygodniu dwa loty krajowe po Brazylii. Boarding na lot linią Azul z Recife do Salvadoru był prowadzony w całości po portugalsku, także na pokładzie zarówno kapitan jak i stewardessy używali tylko swojego języka ojczystego, całe safety demo było tylko po portugalsku. Myślałem, że w lotnictwie standardy dwujęzyczne obowiązują na całym świecie, ale najwidoczniej tutaj nie ma to zastosowania. Zauważyłem także, że załoga nie kazała odsłaniać okien na czas startu i lądowania. Maszyna A320 Azul całkiem w porządku, każdy pasażer ma w fotelu przed sobą monitorek, była mapka z trasy na żywo oraz kilkanaście filmów, poczęstunek to woda mineralna w plastikowych zafoliowanych opakowaniach dla chętnych.
Podczas rejsu linią LATAM z Salvadoru do Brasilii wszelka komunikacja odbywała się również wyłacznie w języku portugalskim. Niestety, chwilę po osiągnięciu wysokości przelotowej załoga zaczęła zasłaniać okna w kabinie, był to poranny lot o 05:30, zapewne większość pasażerów wolała pospać niż oglądać interior Brazylii jak ja :)Na szczęście został mi monitorek - wprawdzie mapki przelotu nie bylo (tylko zegar odmierzający pozostały czas), ale za to wybór muzyki i filmów jak na loty krajowe był całkiem bogaty. Lotnisko w BSB jest znacznie bardziej przestronne i nowoczesne niż to w REC czy SSA. Na obu lotach bardzo wysoki load factor.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 11 Kwi 2022 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
Czy ktoś wie czy Azul w przypadku ewentualnych zmian rozkładu robi problemy z obsługą rezerwacji zrobionych przez OTA? Czy lepiej dopłacić przy zakupie w OTA za obsługę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group