Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Paź 2022 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 990
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Kasica88 napisał(a):
Warto mieć w Calamie kilka kart kredytowych, niestety nasza z jakiejś przyczyny nie zadziałała w terminalu Chilean w Calamie (dziala wszedzie indziej w Chile, również w innych miejscach na tymże lotnisku). Niestety nie zgodzili się na depozyt w gotówce ani nie mieli innego terminalu. Koniec końców (prpbojav chyba wszystkiego) odeszliśmy bez pojazdu i skazani na zorganizowane wycieczki (z powodu swieta narodowego wszystkie inne wypożyczalnie nie miały nic na stanie).

Potwierdzam co napisał kolega. Również odeszliśmy od okienka bez auta. Obie karty Revoluta ,zarówno Visa jak i MasterCard skutecznie były odrzucane mimo iż wcześniej wypłacaliśmy nimi pieniądze z bankomatu i płaciliśmy w marketach. Kontakt z konsultantem nic nie pomógł. Mieliśmy jeszcze dwie karty Aliora ale tetminal od razu pokazywał że to debetówka . Powiem tak akurat my mamy mnóstwo czasu i zakup wycieczek w San Pedro rozwiązał nasz problem. Wiadomo autem zobaczysz więcej, ale w sumie wyjdzie na jedno jeżelj chodzi o koszty. Wycieczki naprawdę są dobrze zorganizowane. Także do Calamy po auto tylko bez Revoluta !!! ( Jak ktoś chcę mogę polecić dobrą agencję)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#22 PostWysłany: 24 Paź 2022 07:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
A te revo to kredytowe miałeś?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Paź 2022 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 990
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
@cart revolut ma tylko debit karty ale do tej pory tam gdzie byłem zawsze były rozpoznawane jako kredytówki . Nie raz nimi wypożyczałem auta w różnych częściach świata . Nawet przy wypłacie z bankomatu w Chile zaznacza się „credit” i jest git .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 25 Paź 2022 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Mają kredytówki, przynajmniej takie oferty dostaję.
Ale jeśli nie prawdziwa kredytówka to się nie dziwię. Może jest problem z założeniem depozytu na debet/prepaid.

Moja mbankowa MC World przeszła bez problemu, ale na chipie, bo na dotykowym nie chciała.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Paź 2022 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
U nas była to kredytówka z ING, więc to nie tylko kwestia revoluta... Z perspektywy czasu te wycieczki nie były wcale takie najgorsze, ale straconych nerwów nikt nie zwróci ;))
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 07 Gru 2022 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
To ja może na szybko opiszę moje 3 doświadczenia w Chile:
1. Wynajem w Calama (cel - San Pedro de Atacama)
- dostawca: Chilean
- auto: Crossover MT -> dali MG ZS. Auto rozmiarowo ok na moją rodzinę (2+3, z plecakami), wszystko się mieściło. Auto zdecydowanie nie nadawało się jednak na tamte tereny - mocne podjazdy na dużej wysokości ledwo dawało radę.
- przebieg wynajmu: odbiór na lotnisku Calama, za biurkiem tylko po hiszpańsku, wydający auto znał angielski. 500k peso blokady na karcie kredytowej (mastercard pko), reszta opłaty dowolną kartą - Curve jako debit. Oględziny auta na parkingu, auto mało zjechane więc bez rys istotnych, paliwo 5/8 i do oddania 5/8. Zwrot auta na lotnisku, oglądali 2 minuty "all ok" i po temacie. Blokada zdjęta z karty po 4 dniach.
Ogólnie: OK (ale następnym razem bym brał diesla)

2. Wynajem w Punta Arenas
- dostawca: Hans (facebook.com/rentacarpatagonia)
- auto: wypasiona Kia Sorento sprowadzana z Korei rocznik 2016. (miał też inne auta), 70k/dzień, 70k za odbiór w Puerto Natales, 70k za permit i ubezpieczenie na Argentynę.
- przebieg wynajmu: bałem się strasznie tej całej akcji, ale nie było opcji - nikt nie miał dla nas auta w naszym terminie, wszyscy mnie wysyłali na drzewo (nawet nie było kwestii że drogo), a auto było musem dla nas, bo w piątkę wszystkie przejazdy autobusami cenowo przestają się kalkulować. Hansa naraił mi host z airbnb, całość wynajmu omawiałem z nim na whatsapp po hiszpańsku (nie zna angielskiego), potem tylko na maila potwierdziłem czy wszystko rozumiemy. Do samego końca bałem się że będzie przypał, ale przeciwnie - było lepiej niż dobrze. Hans wziął tylko gotówkę 560k za całość, miała być jakaś blokada na kredytówce ale nic takiego nie było. Auto obejrzeliśmy, protokolik podpisałem i już. Miało być od wtorku 12:00 do poniedziałku 12:00, Hans miał czas i dostarczył mi auto w poniedziałek o 20:00 i odebrał w nast. poniedziałek o 18:00, więc prawie 1 dzień gratis miałem. Gość super miły, wyluzowany i elastyczny. Miał też większą furę za 5k drożej (dużego Hyundaia). Ma też małe auta.
Ogólnie: rewelacja, chyba najlepsze (najbardziej wypasione) auto z wynajmu jakie miałem, i cały proces też. Zrobiliśmy chyba 3000 km.

3. Wynajem Santiago
- dostawca: Chilean (miałem dobre doświadczenie z Calamy)
- auto: nowiutki VW Gol (2000km przebiegu) (zamawiałem Swifta)
- przebieg: tak samo jak w Calama, czyli nikt nie mówi po angielsku (terminal krajowy), auto wynajęte na 2 dni, zero rysek, przy zwrocie 1 minuta oględzin "all ok", blokada z karty zdjęta po 3 dniach
Ogólnie: bardzo dobrze, jakoś z plecakami się upchnęliśmy, dzięki wynajęciu auta zobaczyliśmy miejsca niedostępne z komunikacji publicznej, więc było warto.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 10 Gru 2022 12:16 

Rejestracja: 11 Paź 2014
Posty: 78
Loty: 172
Kilometry: 220 925
Ja brałem teraz samochód na lotnisku w Punta Arenas z Mitta, odbiór w mieście. Mailowo i przez Skype można było się bez problemu dogadać po angielsku, załatwili permit na Argentynę, na miejscu bez kolejki. Blokują około 9300 PLN za wyjazd do Argentyny. Wynajem na 7 dni z pełnym ubezpieczeniem za Nissana X-Trail wyszedł 2745 PLN.
Wypożyczalnia jakościowo na poziomie Enterprise, z którego zawsze korzystam, gdy tylko jest możliwe. Bez żadnych zastrzeżeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Gru 2022 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
@Canon wymagali międzynarodowego prawa jazdy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Gru 2022 18:51 

Rejestracja: 11 Paź 2014
Posty: 78
Loty: 172
Kilometry: 220 925
Nie wymagali. Pokazałem jedno i drugie, to na międzynarodowe od razu machnął, żeby schować. Do papierów na Argentynę też krajowe.
Pewnie międzynarodowe się przyda w przypadku kolizji, wypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off
hubski lubi ten post.
hubski uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 21 Lut 2023 05:36 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Krótka relacja z wynajmu aut w Chile w lutym 2023:

Punta Arenas - wynajem w EMSA, 6 dni, najmniejszy z dostępnych (jakiś kompakt), cena 266k pesos + 80k za permit na Argentynę z odbiorem z lotniska (dopłata 14k). Rezerwacja w październiku na luty. Na kilka tygodni przed odbiorem już nie było dostępności, sprawdzałem. A i ceny wyższe więc opłaca się na high season rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Auto Renault Symbol - słabe g.. ledwo 110km/h wyciągał, pali jak smok. Na rodzinę 2+2 ok, ale auto badziewne. Na karcie blokada 500k pesos, zdjęta od razu po oględzinach auta (pobieżnych). Auto dość zajechane, sporo rys. Obsługa wyluzowana. Dla mnie ważny był permit ma Argentynę i tutaj wychodzilo nam najkorzystniej. W sumie na nasze wyszło prawie 2k PLN za 6 dni ale w tych okolicach wraz z permitem na Argentynę chyba ciężko znaleźć coś taniej. Miałem jeszcze rezerwacje w Mitta i cena była podobna, ale permit chcieli dać tylko dla dużych pickupów za cenę 3x wyższa. Cwaniaki.

Calama - Chillean jako dostawca poprzez holiday cars. Bodajże 1160zl za 5 dni (rezerwacja na 4 dni przed, duża zmiana planów), pewnie wcześniej rezerwowany byłby nieco tańszy. Samo auto MG ZS. To samo co dostał zawiert. Ale w sumie porównując go do Renault Symbol to wręcz luksusowa limuzyna. Fakt, silnik mało elastyczny ale po redukcji biegów ciągnie pod górę ok. Blokada na karcie 500k pesos. Z kartą żadnych problemów nie było, jak niektórzy mieli. Ale ja dawałem kredytowke a problemy chyba z debetowymi są.

Być może jeszcze raz będę wynajmował.. bo myślę nad jednodniowym wypadem do Valparaiso... Dzień przed odlotem. Się okaże.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
trunks uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 21 Lut 2023 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Do Valparaiso masz autobusy co 15 min z kilku punktów w Santiago, a w samym Valparaiso samochód to raczej problem.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 21 Lut 2023 13:44 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6254
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Potwierdzam, auto w Valparaiso jest jedną z najbardziej zbędnych rzeczy jakie można mieć w życiu. To miasto składa się ze schodów i uliczek tak wąskich,że dostawa coca coli blokuje pół miasta. Wszystko można obskoczyć pieszo lub za garść drobniaków jeszcze okoliczne Vina del mar etc.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 21 Lut 2023 14:18 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
cart napisał(a):
Do Valparaiso masz autobusy co 15 min z kilku punktów w Santiago, a w samym Valparaiso samochód to raczej problem.
Wiem, że są autobusy. Mam tylko pół dnia, bo ląduje w SCL o 14.30 a kolejnego dnia o 12.30 mam wylot do Sao Paulo. Autobusami będzie większy stres czasowy (auto biorę z lotniska i oddaje na lotnisku). Plus koszt dla rodziny 4 osobowej będzie pewnie wyższy.. ale to off topic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 03 Paź 2023 23:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Aktualnie (do 4/10) można zakupić (potrzebny chilijski VPN) kupony zniżkowe do wypożyczalni Mitta: https://cyber.mitta.cl/

Trzeba podać lipny chilijski nr tel i numer rut z generatora, ale działa :D w razie co jest 10 dni na zwrot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group