Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Lip 2018 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
tasma napisał(a):
Status Sapphire OW daje darmowy bagaż na lotach krajowych LAN. Ale to jedyny benefit. Terminal krajowy SCL nie ma salonika, a ilość miejsca na nogi na krajówkach LAN jest chyba mniejsza niż w Ryanair. Więc jeśli macie taniej u konkurencji to kupujcie bez zastanowienia.

Nie do końca, możesz za darmo wybrać miejsce w rzędzie z wyjściem awaryjnym albo w pierwszym (czasami też 4 jest w porządku, jeżeli są brane Airbusy, które mają uchwyt na zasłonkę między 3, a 4 rzędem).

Salonik też na krajówkach w SCL jest (nawet dwa), ale faktem jest, że OW Sapphire nie daje wejścia do niego. Trzeba mieć odpowiednią kartę kredytową.
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 21 Wrz 2019 19:17 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Przerabiał ktoś skasowany lot w Sky Airline?
W innej sprawie pisałam do nich na FB i zero odpowiedzi. Na maila odpowiedzieli po tygodniu.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Wrz 2019 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
co prawda nie w sky ale w jetsmart miałem bilety kupione przez norweskie ota, chciałem przesunąć lot o jeden dzień, w ota nic nie załatwiłem, po prośbie przez fb, b. szybka odpowiedź, zmiana terminu bez problemu i bez opłat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Wrz 2019 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
jekyll napisał(a):
Przerabiał ktoś skasowany lot w Sky Airline?
W innej sprawie pisałam do nich na FB i zero odpowiedzi. Na maila odpowiedzieli po tygodniu.

Też mi się nie zdarzyło - jest formularz do tego: https://www.skyairline.com/chile/formul ... rogramados być może traktują to poważniej. Pamiętaj jednak, że obecnie jest ultradługi weekend i każdy porządny Chilijczyk ma ok. 3 promili :)
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Wrz 2019 17:56 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Pisałam do nich przez ten formularz. Nie, nie traktują ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Paź 2019 20:31 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
6-9.10 cybersky, obniżka cen biletów.

Załączniki:
sky.jpg
sky.jpg [ 33.96 KiB | Obejrzany 1606 razy ]
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Paź 2019 23:19 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Przestrzegam przed tymi liniami, lot kupiłam ok 3 mies przed planowana data lotu. obydwa loty zmienione. Lot tam o 2 godz, nie raczyli nawet poinformować natomiast lot z powrotem przesunęli o 12h do tylu, lądowanie o 1rano w miejscu docelowym. Bardzo powolny kontakt w końcu udało się zmienić na jakiś sensowny czas. Ogólnie nie polecam a lot się jeszcze nawet nie odbył.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Paź 2019 21:05 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Tez mam "przeprawę" z tą linią. Sprzedali mi lot, który następnie skasowali. Ciekawostką było, że lot nadal można było kupić. Jak kupowałam były dwa loty w ciągu dnia. Teraz widzę pięć.
Czytałam wątek LATAM i tam też nie jest kolorowo. W promocji bilet był połowę tańszy.
Jeszcze napiszę, że lot potrzebuję na kocówkę marca. Po długiej obserwacji kupiłam na początku września a promo wpadło teraz :(
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 29 Cze 2022 02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Jaka cena za SCL-PUQ oraz SCL-CJC RT jest dobrą ceną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Cze 2022 13:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@marcin.krakow: ceny krajówek w Chile zaczynają się od poziomów porównywalnych z krajówkami LO (katalogowo) czyli ok. 80-120 zeta za segment, w zależności od daty zakupu, kierunku i dostępności.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
marcin.krakow uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 02 Paź 2022 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Lecieliśmy Sky z SCL do CJC (i z powrotem), SCL-PUQ i PNT-SCL (z międzyladowanim ew Puerto Montt). Ceny (z nadawanym) byly niższe ok. 30-40% niż Latam w porównywalnych godzinach. Z tych lotów tylko jeden (Santiago-Calama) byl opóźniony o godzinę, reszta na czas i bez żadnych problemów. Trochę się obawiałam czytając te opinie, ale albo mieliśmy szczęście albo się poprawili w pocovidowych czasach;)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
marcin.krakow uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 06 Paź 2022 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Te loty z PNT są pewne, czy jest ryzyko odwołania tuż przed?
Musimy być w SCL 2.12 wieczorem, normalnie bym uznał wylot z PNT 1.12 jako bezpieczny margines (24h), ale jak coś się sypnie skutki będą opłakane. Niestety 30.11 nie mam lotu z PNT, a wracać do PUQ mi się nie uśmiecha.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Paź 2022 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Ma ktoś doświadczenia z kontrolą bagażu podręcznego w Jetsmart i Sky Airline? W innym wątku znalazłem informację:
Cytuj:
jakby ktoś robił zakupy w Jetsmarcie w Chile, to informuję że sprawdzają bagaż podręczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Paź 2022 12:30 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
To ja się podepne.. to samo pytanie o LATAM. Muszę kupić kilka lotów wewnętrznych i zastanawiam się czy przejdzie na nich forclaz50 i podobne jako podręczny czy musimy nadawać. Szukam linii, gdzie podchodzą do podręcznego w sposób ulgowy ;)


Ostatnio edytowany przez KKL, 06 Paź 2022 13:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Paź 2022 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
@KKL - wprawdzie nie z Chile a z Kolumbii, ale powiedzmy metody podobne
- Forclaz 50 bez problemu przechodził jako 'duży podręczny' płatny, oczywiście jako ten mały podręczny to nie. Raz jeden viva air colombia mnie nastraszyła (w MDE) i wyciągałem stelaż z plecaka żeby się bardziej uginał (stelaż na ukos dałem), ale na 6 lotów OW nigdy mi nie sprawdzali koszem rozmiarów plecaka. A już bardziej szeroko patrząc to nigdy nikt się nie czepił do Forclaz50 jako 'normalnego' podręcznego. LATAM Colombia również.

Z Kolumbii mam takie wrażenie że Avianca/LATAM to bardziej normalne linie, a VivaAir to cudowała jak nasz Wizz/Ryan. Więc pewnie mniejsze ryzyko cudowania w LATAM niż w Sky...

Ja wczoraj kupiłem dwa loty (SCL-CJC, CJC-PUQ) i LATAM wyszło o dziwo najtaniej (bagaż nadawany 15kg kosztuje tyle samo co podręczny duży). Zważywszy na to, że nie dostaniesz boarding pass online (stan na dziś, 6.10.2022) więc i tak musisz stać do pani biletowej to jedyny zysk z nienadawania bagażu będziesz miał ewentualnie przy wysiadaniu.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
KKL uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 06 Paź 2022 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
zawiert napisał(a):
Te loty z PNT są pewne, czy jest ryzyko odwołania tuż przed?
Musimy być w SCL 2.12 wieczorem, normalnie bym uznał wylot z PNT 1.12 jako bezpieczny margines (24h), ale jak coś się sypnie skutki będą opłakane. Niestety 30.11 nie mam lotu z PNT, a wracać do PUQ mi się nie uśmiecha.


Mało co jest pewne na tym świecie, ale wygląda na to, że te loty funkcjonują ok, chociaż wiatry patagońskie potrafią pewnie to zweryfikować. Nasz lot był jednym z pierwszych w tym sezonie, obłożenie prawie 100%, dużo lokalsów, więc jakoś chyba temu ufają (dzień przed naszym lotem wiało niemożebnie, ale widziałam na fr24, że z lotem wszystko było ok-pewnie warto śledzić jak to wygląda w dłuższym okresie). My właśnie lecieliśmy dzień przed "dużym lotem" z SCL, nie chcieliśmy się wracać do PUQ...

Jeśli chodzi o sprawdzanie podręcznego w Sky - były wystawione stelaże, ale boardingi były dość szybkie i nikt szczegółowo nie sprawdzał, ludzie mieli standardowo coś co nazwalibyśmy dużym podręcznym w Wizz, a dodatkowa torba z aparatem etc nie wzbudzały sensacji ;)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 06 Paź 2022 13:54 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
zawiert napisał(a):
Ja wczoraj kupiłem dwa loty (SCL-CJC, CJC-PUQ) i LATAM wyszło o dziwo najtaniej (bagaż nadawany 15kg kosztuje tyle samo co podręczny duży). Zważywszy na to, że nie dostaniesz boarding pass online (stan na dziś, 6.10.2022) więc i tak musisz stać do pani biletowej to jedyny zysk z nienadawania bagażu będziesz miał ewentualnie przy wysiadaniu.


Będę kupował podobny zestaw lotów ;).. w innej kolejności: SCL-PUQ, PUQ-CJC i CJC-SCL. Najchętniej nie nadawałbym bagażu, jeśli mogę wnieść na pokład.. tym bardziej że loty do Chile mam z podręcznym a chyba raczej nie będę dokupywał bagażu. Lecimy w lutym więc kurtki i ciężkie buty ubierzemy na siebie, a reszta powinna się w podręcznych zmieścić. Chyba jednak pójdę w loty wewnętrzne LATAM. Pozostałe lowcosty nie są na tyle tańsze, by to robiło jakaś dramatyczna różnice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 06 Paź 2022 13:56 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Uważajcie z lotami wewnętrznymi, ja sporo wcześnie kupowałem przez pośrednika i po 2 miesiącach (przy kolejnej weryfikacji biletów na stronie linii okazało się że są zmiany - pośrednik milczy dalej) wyszło że pozmieniali dużo - godziny lotów (dobrze że nie dni), że o mało nie spadłem z krzesła, szybka zmian noclegów - dobrze że przez booking zgodzili się poprzesuwać terminy bez dodatkowej kasy, układanie pewnych planów od nowa. Mam nadzieję że już nic się nie zmieni, dobrze że nie rezerwowałem auta. Bo teraz w przypadku CJC to w ogóle chyba mi nie będzie potrzebne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 06 Paź 2022 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Ja bym kupował bezpośrednio na stronie linii.
LATAM ma genialny support przez Messengera - wszystko załatwisz w kilka h online.
Jak mi przesuwali w Jetsmarcie to musiałem dzwonić i użerać sie z angielsko-hiszpańskim.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
KKL uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 06 Paź 2022 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Ja kupiłam (na razie) ow do Calamy LATAMem u pośrednika i dostałam po jakimś czasie od LATAMu wiadomość na whatsappie o zmianie w rozkładzie, także w tym przypadku wszystko ok:)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group