Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Sie 2017 21:07 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 24
Loty: 25
Kilometry: 86 997
Jako że wczoraj kupiłam bilety na trasę Bogota-Leticia linią Avianca, chciałabym podzielić pewnymi spostrzeżeniami:

1. szukając informacji na temat tej linii w internecie znalazłam wiele opinii, że nie da się kupić biletu poprzez stronę internetową używając polskiej karty.
Otóż ja kupiłam bez problemu, używając MasterCard (debetowej) z banku BGŻ BNP Paribas, nie wiem jak z innymi kartami.

2. druga informacja jaką znalazłam, była taka, że kupując bilety na kolumbijskie linie lotnicze, zarówno Avianca, jak i przede wszystkim VivaColombia, sprawdzając ceny z zagranicznych serwerów są wielokrotnie wyższe. Poprosiłam kilku znajomych Kolumbijczyków, aby sprawdzili mi ceny na miejscu, po czym porównałam je z cenami, jakie mi się wyświetliły sprawdzając z Polski- były takie same :) ( no prawie, bo była różnica kilku złotych, ale myślę, że wynikało to z przeliczenia waluty- przeliczałam COP->PLN)

3. Dokładnie to samo dotyczy linii LATAM na kolumbijskich trasach :)

4. Wiele osób twierdzi, że VivaColombia to tania linia lotnicza, tańsza niż np regularna Avianca. Po doliczeniu opłaty za bagaż, Avianca wyszła mi... taniej!

5. Warto kupić ubezpieczenie w Aviance, przynajmniej na locie krajowym. Nie wiem, ile kosztuje na trasie międzynarodowej, ale krajówka kosztuje... 20 PLN.

6. Avianca ma wiele lotów. Do niektórych miast nawet co godzinę (oczywiście każdy lot w innej cenie :)) kolejny plus na korzyść, biorąc pod uwagę fakt, że inne linie mają jeden lot dziennie, czy dwa.

Tak więc albo mam wielkie szczęście, albo po prostu wiele się zmieniło :)

I nie, nie jest to post reklamujący Aviancę, po prostu wchodząc głębiej w temat, bardzo się zdziwiłam, pozytywnie.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Sie 2017 14:19, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 24 Sie 2017 08:27 

Rejestracja: 27 Cze 2017
Posty: 15
Ja od siebie mogę jedynie dyskutować z opinią na temat Vivy Colombii :) W moim przypadku na każdej z kilku tras (Cartagena, Quito, Medellin) bilety były nawet o połowę tańsze (nawet z bagażem) niż w Aviance. Ceny połączeń sprawdzałem na przestrzeni kilku tygodni i różnica miejscami była jeszcze większa. Mam wrażenie, że w Aviance warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem, wtedy można ustrzelić dobrą cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Sie 2017 14:10 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 24
Loty: 25
Kilometry: 86 997
u mnie z 2-miesięcznym wyprzedzeniem Avianca wyszła lepiej niż VivaColombia na trasie BOG-SMR oraz CTG-BOG. Co do Medellin, to się zgodzę, bo rzeczywiście VivaColombia ma loty tam za grosze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Sie 2017 14:33 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
to chyba się zmieniło bo ja w 2015 roku sprawdzałem ceny na kolumbijskiej wersji strony od Avianca i Lan i ceny były różne na to samo połącznie niż na wersji strony np UK czy US

mi polska karta wtedy już przeszła
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Sie 2017 20:02 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 24
Loty: 25
Kilometry: 86 997
wilczagorka
Tak jak napisałam wcześniej, na ten moment, przynajmniej w terminach, w których ja będę latać, różnica w cenie między serwerem polskim, a kolumbijskim to dosłownie kilka złotych, co bardzo mnie cieszy, bo nie muszę prosić nikogo tam na miejscu, żeby kupił mi bilety:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Sie 2017 23:03 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
na kolumbijskiej wersji strony dostępna jest taryfa "super promo" której nie ma w wersji US (nie chodzi o serwer/kraj z którego się łączy ktoś tylko o wersje strony dla danego kraju - piszę to bo nie wiem czy się rozumiemy, Avianca nie ma "Polski" jako kraju do wybrania)

jakkolwiek cena za "econo" jest tylko trochę wyższa niż za "super promo"

może na innych trasach ta różnica będzie inna (dwa lata temu ta różnica była spora)

jak coś to można kupić bilety samemu z wersji kolumbijskiej, nie trzeba prosić kogoś tam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Wrz 2017 20:03 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 24
Loty: 25
Kilometry: 86 997
-- 13 Wrz 2017 20:00 --

Rzeczywiście, ceny biletów w linii Avianca nadal mogę być dużo droższe. Przekonałam się o tym. Ale jest bardzo prosty sposób na obejście tego :D
Mianowicie, wchodzimy na flights.google.com, wpisujemy miejsce wylotu, przylotu, daty i wyszukujemy połączenie. Po znalezieniu takiego, jakie nas interesuje, rezerwujemy klikając:
Image

Zostajemy przekierowani na stronę Avianca.com i możemy kupić bilety po normalnej cenie! (w tym wypadku 227 PLN, gdzie wyszukując na Avianca.com ten sam lot kosztował ponad 500 PLN)

Druga sprawa: wczoraj kupiłam bilety na Vivacolombia.com płatność polską kartą bez najmniejszego problemu. Kupowaliśmy razem z moim Kolegą z Kolumbii (ja kupiłam z Polskich serwerów, on z Kolumbijskich) cena dokładnie taka sama :)

Podpięłabym te informacje do mojego pierwszego postu, ale niestety nie potrafię :?

-- 13 Wrz 2017 20:03 --

Niestety, poprzednie zdjęcie z tego co widzę się nie wgrało. Już wstawiam ponownie:

Załączniki:
loty colombia.png
loty colombia.png [ 151.54 KiB | Obejrzany 3810 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
luftairways lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Paź 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Zanim kupię chciałbym się upewnić czy przejdzie polska karta
Załącznik:
1.png
1.png [ 37.01 KiB | Obejrzany 3673 razy ]


Rozumiem ,że BIN to 6 pierwszych cyfr naszej kk a nazwa banku polskiego też przejdzie ?
Ktoś może coś więcej napisać na temat płatności w Aviance ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Paź 2017 13:28 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 2
Przejdzie. W tym roku kupiłem 5 przelotów Avianca i 2 Satena. Zapłaciłem Kartą kredytową mBank.

Pozdrawiam Zen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Paź 2017 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Może któryś z szanownych kolegów lub koleżanek podpowiedział co robię źle , że nie chce przejść kk mbanku

krok po kroku zgodnie z poniższymi zdjęciami uzupełniam dane po czym przy ostatnim klepniecie płatność nie przechodzi.Wszystko wraca do strony z uzupełnianiem danych a na dole pojawia się informacją aby skontaktować się call center lub agencją.
Ma ktoś pomysł jak to przeskoczyć ?
Załącznik:
1.png
1.png [ 45.33 KiB | Obejrzany 3608 razy ]

2.
Załącznik:
2.png
2.png [ 30.32 KiB | Obejrzany 3608 razy ]

3.
Załącznik:
3.png
3.png [ 34.86 KiB | Obejrzany 3608 razy ]

4.
Załącznik:
4.png
4.png [ 35.96 KiB | Obejrzany 3608 razy ]

5.
Załącznik:
5.png
5.png [ 32.58 KiB | Obejrzany 3608 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Paź 2017 20:56 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Tipo de Credito: Corriente - oznacza rachunek bieżący (a vista).
Skoro płacisz kartą kredytową, to wg mnie nie powinieneś tego pola zaznaczać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Paź 2017 07:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
niestety muszę zaznaczyć corriente inaczej wyskakuje błąd Error:
Tipo de Credito no valido

Próbowałem też debetową ING, wciąż to samo.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc ponieważ łączna różnica przy 4 biletach wynosi 2200 zł w- sami rozumiecie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Paź 2017 19:06 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 2
Hej J.1
Han_nah@wp.pl jezeli problem platnosci jest nadal aktualny i ma Pan ochote, prosze podac numer tel w mailu oddzwonie.

Pozdrawiam, Zen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Lut 2018 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 494
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Kupowalam wlasnie kilka przelotow po Kolumbii i rzeczywiscie Avianca kupowana z wyprzedzeniem (4.5 miesiaca) wychodzila przewaznie najtaniej cenowo (biorac pod uwage bagaz rejestrowany, bez niego LAN i VivaColombia wypadaja dosc porownywalnie). Poza standardowymi wyszukiwarkami korzystalam z hiszpanskojezycznych: aviatur.com i vayama.com - w obu zakup visa bez problemu, potwierdzenia i etixy szybko na mailu.
Poza tym kupowalam lot w EasyFly, rowniez platnosc karta bezproblemowa.

Teraz nic tylko leciec:)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Sty 2019 10:56 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
chcę kupić lot krajowy LATAM z przesiadką i bagażem rejestrowanym. Podczas całego procesu rezerwacji nie ma opcji dodania bagażu - jest tylko info przy możliwych lotach, że bagaż kosztuje np. 45 900 COP.
W jaki sposób kupić bagaż? Dopiero po rezerwacji? Czy ten koszt jest stały lub można jakoś sprawdzić? Szukam info i nic nie widzę. Nie chcę też, żeby okazało się, że po zakupie bagaż kosztuje x2 niż miał być, bo okaże się, że taniej lecieć inną linią .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Sty 2019 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 494
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Ceny bagażu różnią się na poszczególnych lotach (np. krajówki/loty po Ameryce Płd/etc), ale są stałe "w czasie".
https://www.latam.com/es_co/informacion ... de-bodega/

Bagaż można dodać do bodajże kilkunastu godzin przed wylotem (na lotnisku już inne ceny obowiązują), opcja dokupienia jest widoczna w szczegółach rezerwacji
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 29 Paź 2023 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2022
Posty: 25
Loty: 25
Kilometry: 46 560
Podepnę się pod ten temat :D

Pytanie o LATAM i krajówki po Kolumbii - ma ktoś jakieś doświadczenia z kontrolami bagażu podręcznego lub ich brakiem?
Czy z klasycznym Forclazem 50l powinienem się nimi przejmować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Paź 2023 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
@Kamilex108 Raczej nie sprawdzają, no ale nigdy nie ma gwarancji, sizery często stoją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamilex108 lubi ten post.
Kamilex108 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group