Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Wrz 2022 23:37 

1) Dojazd Asuncion-Encarnacion

Z Terminal de Omnibus w Asuncion odjeżdżają autobusy w kierunku Encarnacion- koszt przejazdu 110 tyś PYG, czas trwania to około 7 godzin. Przystankiem końcowym jest Terminal de Omnibuses w Encarnacion.

2) Misje Trinidad i Jesus de Tavarangue

Do Trinidadu można się dostać z wyżej wspomnianego terminala autobusem w kierunku Ciudad de Este. Jeżdżą one dosyć rzadko, co około godzinę/dwie. Przejazd kosztuje 15 tyś PYG (nie dajcie się nabrać bo mnie policzyli najpierw na 20 tyś). Bilet wstępu do ruin kosztuje 25 tyś guaranis i upoważnia do wstępu do Trinidad, Jesus oraz San Cosme i Damian. Ważny jest przez 3 dni. O ile dojazd do Trinidadu zbyt skomplikowany nie jest, do Jesus jest znacznie ciężej. Miejscowi twierdzili że rano są dwa autobusy, ostatni przed 12. Jeśli nie uda się zdążyć na autobus zostaje tylko taksówka- koło stacji przy drodze do Jesus czeka samochód- zawiezie w dwie strony i zaczeka za 80 tyś PYG. Radzę uzbroić się w cierpliwość, ja na powrót do Encarnacion czekałem ponad 2 godziny.

3) Dla wybierających się do Argentyny

W Paragwaju można wymienić dolary bezpośrednio na pesos. Wymianą zajmują się kantory więc nie trzeba szukać cinkciarzy. Mi udało się wymienić po kursie 1$=262 pesos, mimo że na tablicy wisiała informacja o kursie 30 pesos niższym (strona dolarhoy pokazywała tego dnia kurs 273).

4) Dojazd do Argentyny

Pomiędzy terminalami autobusowymi w Encarnacion i Posadas kursuje autobus miejski. Płatność albo w guaranis (11 000) albo 300 pesos. Ostatni autobus odjeżdża o 19. Trasa poniżej

Załącznik:
mapa.jpeg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

[ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości