Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sty 2018 19:51 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 78
Loty: 32
Kilometry: 65 416
Do wszystkich- podzielcie sie jakimś info.dt wykupienia transferu z Montevideo do Buenos Aires.... Wrzućcie jakieś linki lub nazwy portali :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
#2 PostWysłany: 17 Sty 2018 19:57 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 225
Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
kupowane przez internet:
www.coloniaexpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Radek400 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Sty 2018 20:04 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 78
Loty: 32
Kilometry: 65 416
Super :) to jest z dojazdem np. jakimś busem do portu? czy samo płynięcie? Pytanko dodatkowe, czy jeśli samolot do Europy mam 15.10 EZE to cumowanie o 11.10 w Buenos w porcie nie jest za późno?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 18 Sty 2018 15:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Sty 2018 20:36 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
-- 17 Sty 2018 19:22 --

Jeśli masz rozsądne podejście do ryzyka, to cumowanie w porcie 4h przed lotem jest bardzo ryzykowne.
Po pierwsze, lotnisko EZE jest daleko od centrum, biorąc taxi możesz założyć między 1h a 1h 30 min na dojazd.
Po drugie, Buenos to duże miasto i zdarza się zakorkować.
Po trzecie, nie wiem jakie są statystyki punktualności promów, niemniej do przepłynięcia jest spory kawałek, a warunki atmosferyczne mogą trafić się różne. Wystarczy większy wiatr i cumowanie promu może się opóźnić.
Po czwarte, nie wiem czy będziesz z bagażem, niemniej duży bagaż wyjeżdża tam na taśmach, dokładnie tak jak na lotnisku. Pamiętam, że jak płynąłem w stronę Argentyna-Urugwaj to czekaliśmy dłuuuugo na plecaki. W drodze powrotnej więc zabraliśmy je na pokład.

Podsumowując, płynąłem na tej trasie i szczerze polecam przypłynąć nawet późno w nocy, ale dzień przed wylotem :)

-- 17 Sty 2018 19:36 --

Jeszcze jedna wskazówka - nie wiem czy wciąż tak jest, natomiast kiedy płynąłem ceny promu różniły się w zależności od wyboru kraju zakupu (Argentyna/Urugwaj). Wtedy było to najprawdopodobniej związane z innym prawdziwym i czarnorynkowym kursem peso. Kupując przez Urugwaj było taniej. Warto sprawdzić - długo nie zajmie, a można zaoszczędzić trochę na przeprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Radek400 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Sty 2018 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Mój bilet kupowany przez stronę urugwajską tez był ponad 1/3 tańszy niż na argentyńskiej. polecam więc to posprawdzać!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Radek400 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Sty 2018 21:21 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 78
Loty: 32
Kilometry: 65 416
-- 17 Sty 2018 20:13 --

mkdabr napisał(a):
-- 17 Sty 2018 19:22 --

Jeśli masz rozsądne podejście do ryzyka, to cumowanie w porcie 4h przed lotem jest bardzo ryzykowne.
Po pierwsze, lotnisko EZE jest daleko od centrum, biorąc taxi możesz założyć między 1h a 1h 30 min na dojazd.
Po drugie, Buenos to duże miasto i zdarza się zakorkować.
Po trzecie, nie wiem jakie są statystyki punktualności promów, niemniej do przepłynięcia jest spory kawałek, a warunki atmosferyczne mogą trafić się różne. Wystarczy większy wiatr i cumowanie promu może się opóźnić.
Po czwarte, nie wiem czy będziesz z bagażem, niemniej duży bagaż wyjeżdża tam na taśmach, dokładnie tak jak na lotnisku. Pamiętam, że jak płynąłem w stronę Argentyna-Urugwaj to czekaliśmy dłuuuugo na plecaki. W drodze powrotnej więc zabraliśmy je na pokład.

Podsumowując, płynąłem na tej trasie i szczerze polecam przypłynąć nawet późno w nocy, ale dzień przed wylotem :)

-- 17 Sty 2018 19:36 --

Jeszcze jedna wskazówka - nie wiem czy wciąż tak jest, natomiast kiedy płynąłem ceny promu różniły się w zależności od wyboru kraju zakupu (Argentyna/Urugwaj). Wtedy było to najprawdopodobniej związane z innym prawdziwym i czarnorynkowym kursem peso. Kupując przez Urugwaj było taniej. Warto sprawdzić - długo nie zajmie, a można zaoszczędzić trochę na przeprawie.


Super, dzięki za wskazówki, napewno skorzystamy i faktycznie ryzyko cumowania w dniu odlotu do Europy jest ryzykownym posunięciem.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

-- 17 Sty 2018 20:21 --

tomwie napisał(a):
Mój bilet kupowany przez stronę urugwajską tez był ponad 1/3 tańszy niż na argentyńskiej. polecam więc to posprawdzać!



Kupowałeś przez www.coloniaexpress.com to jest z dowozem do promu? czy kombinować taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Sty 2018 22:16 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
-- 17 Sty 2018 21:16 --

Trase powyzsza robilem wiele razy ...i tez radzilbym wczesniej przybyc na lotnisko skad wylatujesz gdyz jakakolwiek rzecz moze spowodowac ze nie zdazysz na samolot ...poza tym Buquebus y Seacat przyplywaja do Puerto Madero zas colonia express wydaje mi sie ze do Tigre ...tak kiedys bylo , a wiec znacznie dalej od Ezeizy ...

-- 17 Sty 2018 21:16 --

Trase powyzsza robilem wiele razy ...i tez radzilbym wczesniej przybyc na lotnisko skad wylatujesz gdyz jakakolwiek rzecz moze spowodowac ze nie zdazysz na samolot ...poza tym Buquebus y Seacat przyplywaja do Puerto Madero zas colonia express wydaje mi sie ze do Tigre ...tak kiedys bylo , a wiec znacznie dalej od Ezeizy ...
Góra
 Profil Relacje PM off
Radek400 lubi ten post.
Radek400 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Sty 2018 22:18 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Aż z zaciekawienia zerknąłem na tę stronkę i faktycznie po stronie ARG cena jest 11 EUR większa, ale na urugwajskiej jest napisane, iż "służy" ona tylko dla obywateli kraju i jeśli nim nie jesteś, to zapraszają Cię na stronę z końcówką /ar.
Raczej nie do przeskoczenia, bo należy podać numer urugwajskiego dokumentu, chyba, że go od kogoś ogarniecie;)

Pozdrówka, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
Radek400 lubi ten post.
Radek400 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 18 Sty 2018 09:44 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 78
Loty: 32
Kilometry: 65 416
OK. będę próbował :) Dzięki za wszystkie komentarze, każda sugestia jest cenna. Jednakże, ponawiam pytanko, czy rezerwując przez stronke powyżej, trzeba samemu dojechać do portu, czy jest jakiś zorganiowany transfer. Chodzi mi o to żeby sie nie dublować:) :lol:


Ostatnio edytowany przez Zeus, 18 Sty 2018 15:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Sty 2018 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1137
Loty: 395
Kilometry: 430 556
niebieski
Nie wiem jak obecnie (czy trzeba podawać numer dokumentu), ale warto też spróbować na urugwajskiej wersji strony Seacat Colonia. Wypłynięcie z Puerto Madero.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Sty 2018 20:21 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Radek400 napisał(a):
OK. będę próbował :) Dzięki za wszystkie komentarze, każda sugestia jest cenna. Jednakże, ponawiam pytanko, czy rezerwując przez stronke powyżej, trzeba samemu dojechać do portu, czy jest jakiś zorganiowany transfer. Chodzi mi o to żeby sie nie dublować:) :lol:


Powinna być opcja łączona z busem i jest warta rozważenia - jak prom przypłynie do Colonii to czasem można dłuższą chwilę czekać na wolne miejsce. W drugą stronę zaś polecam zaplanować kilka godzin w Colonii - bardzo urokliwe miasteczko - i dojechać samodzielnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Sty 2018 22:10 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
ciachu25 napisał(a):
Aż z zaciekawienia zerknąłem na tę stronkę i faktycznie po stronie ARG cena jest 11 EUR większa, ale na urugwajskiej jest napisane, iż "służy" ona tylko dla obywateli kraju i jeśli nim nie jesteś, to zapraszają Cię na stronę z końcówką /ar.
Raczej nie do przeskoczenia, bo należy podać numer urugwajskiego dokumentu, chyba, że go od kogoś ogarniecie;)

Pozdrówka, Art.


Kupiłem bilet przez stronę urugwajską i było oczywiście sporo taniej ...Na bilecie miałem adnotację w miejscu narodowość - Urugwaj a wpisałem polski nr paszportu , ale nikt absolutnie do tego się nie przyczepił ...Sprawdzone dwa razy latem 2017 roku (sierpień)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Maj 2018 21:55 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale prom jest na trasie Buenos Aires - Colonia i później przewoznik transferuje autokarem do Montevideo ? czy może jest bezpośrednie połączenie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Maj 2018 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Z tego co pamiętam bezpośrednie też jest (pływa Francisco )tylko cena nieco inna (https://www.buquebus.com)
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group