Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Santiago noclegi
#1 PostWysłany: 23 Maj 2017 09:01 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
W Santiago spałem w Apartments Plaza Suites (opinie tripadvisor). Tak naprawdę są to mieszkania składające się z sypialni, łazienki oraz otwartej kuchni z salonem.

Mieszkania znajdują się w jednej z 5 wież. Dużym plusem jest to, że na parterze w jednej z wież znajduje się sklep Lider Express (tanio), a w okolicy znajdziecie sporo knajpek i restauracji.

Z trakcji turystyczny to tuż obok znajdziecie wzgórze Santa Lucía.
Uważam że stosunek jakości do ceny jest adekwatny.

PS.
Na recepcji nie mówią po angielsku, więc przy da się tłumacz google ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Santiago noclegi
#2 PostWysłany: 23 Maj 2017 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Parę razy korzystałem i polecam. Plusem jest, że recepcja to po prostu jedno z mieszkań, gdzieś w głębi budynku więc nikt się nie przyczepi jak do mieszkania wynajętego dla jednej osoby człowiek wraca z dwiema koleżankami ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Santiago noclegi
#3 PostWysłany: 05 Wrz 2022 21:29 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Jaka dzielnicę polecacie na nocleg w Santiago? Zależy mi na przyjaznej dzielnicy, gdzie można poczuć klimat miasta, ale bez obaw o bezpieczeństwo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Santiago noclegi
#4 PostWysłany: 05 Wrz 2022 21:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Ja spałem w Barrio Yungay i mogę polecić. Fajne, dość młodzieżowe Barrio, sporo knajp, kraftownii i ulicznego zarcia. Do centrum (Plaza de Armas) jakieś 30-40 minut na nogach, a metrem szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
Kalispell uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Santiago noclegi
#5 PostWysłany: 05 Wrz 2022 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Spałem w hotelu Montecarlo zaraz przy metrze Universidad Catolica. Okolica jest super, bo jest dużo fajnych i dobrych knajpek i barów z craftami. Lastarria to taki urban legend. Blisko metro i blisko z buta do centrum. Sam hotel ładny duży pokój za niecałe 40$ ze śniadaniem.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Santiago noclegi
#6 PostWysłany: 06 Wrz 2022 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Nie wiem, jak teraz kształtują się ceny Ubera w Santiago, ale gdy byłem tam w 2019, wychodziło to na tyle tanio, że nie korzystałem z metra (do korzystania z którego trzeba było - o ile dobrze pamiętam - wyrobić odpłatnie kartę komunikacyjną). Jeśli ceny są podobne, jak wtedy, to polecam rejon w pobliżu wieżowca Costanera. Owszem, nie jest to może okolica tętniąca życiem nocnym, ale jest bardzo dużo dobrych hoteli do wyboru (polecam DoubleTree Vitacura), z buta jest 10 minut do świetnego parku miejskiego ze wzgórzem San Cristóbal (chodzenie po nim i widoki z wysokości dały mi więcej frajdy, niż zwiedzanie centrum). Za Ubera do centrum zapłaciłem wtedy niecałe 3400 CLP (na dziś ok. 17 zł) w jedną stronę. Co ważne, jest tam (a przynajmniej było w 2019) super bezpiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mapa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Santiago noclegi
#7 PostWysłany: 12 Wrz 2022 14:34 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
@tropikey, też mam rezerwację zrobioną w tym hotelu, zastanawiam się tylko czy pożyczyć auto na lotnisko po przyloce czy np dzien, dwa później (pytanie czy w hotelu będzie taka możliwość, jeśli nie to może gdzieś w centrum).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Santiago noclegi
#8 PostWysłany: 12 Wrz 2022 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Niestety, w tym nie pomogę - nie korzystałem tam z auta z wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Santiago noclegi
#9 PostWysłany: 12 Wrz 2022 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 314
Loty: 1184
Kilometry: 2 349 936
platynowy
mapa napisał(a):
@tropikey, też mam rezerwację zrobioną w tym hotelu, zastanawiam się tylko czy pożyczyć auto na lotnisko po przyloce czy np dzien, dwa później (pytanie czy w hotelu będzie taka możliwość, jeśli nie to może gdzieś w centrum).


Wypożyczałem teraz w sierpniu samochód 3 razy w Santiago. Najpierw przed przylotem w Sixt (przez stronę Sixt.cl - kosztowało tyle samo co przez wyszukiwarki typu cartrawler). Nie mają standu na SCL więc przyjechali po mnie busikiem (trzeba sie dogadać na whatsappie)
Potem ad hoc w Chilean, potrzebowałem samochodu od zaraz. Zarezerwowałem na stronie i przywieźli go za 40minut. Mają wiele lokalizacji odbioru porozrzucanych po całym Santiago.
Na koniec w NU przez EconomyBookings. Mają parking na SCL, wożą busikiem ale da się z buta.
Nie polecam kantorków lotniskowych - baaaardzo drogo w porównaniu z rezerwacjami przez internet. Nie trzeba się bać tych lokalnych typu Chilean lub NU. Można odebrać samochód w wielu miejscach w Santiago i najtaniej warto zrobić rezerwację przez internet bezpośrednio na ich stronach. Całą komunikację z wypożyczalniami polecam prowadzić przez whatsappa.
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Santiago noclegi
#10 PostWysłany: 12 Wrz 2022 19:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Podpisuje się pod tym, co zasugerował @tropikey: dzielnica jest fajna i bardzo szybko można przemieścić się po całym mieście metrem. Ceny Ubera są chyba już trochę wyższe, w każdym razie metro wychodzi średnio jakieś 3,5 zeta za przejazd (są trzy taryfy w zależności od pory dnia), tyle że trzeba za pierwszym razem kupić kartę za 1500 CPL (8 zeta).

Jeżeli ktoś zamiast tego woli spokojniejsze, wręcz małomiasteczkowe otoczenie z dużą ilością knajp, barów to ewentualnie polecam mniejsze hoteliki w Barrio Italia - tam mi się też podobało.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Santiago noclegi
#11 PostWysłany: 13 Wrz 2022 09:49 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
Dzięki Panowie za podpowiedzi. Po samym Santiago oczywiście myślę o komunikacji miejskiej, ale auto chcę wypożyczyć żeby skoczyć do Valparaiso i trochę pojeździć. Zatem skorzystam z wypożyczalni w mieście, może Econorental albo Chilean. Myślałem też o skoku do Mendozy ale chyba załatwianie pozwoleń do przekroczenia granicy i opłaty za to nie są tego warte. Chyba, że któraś wypożyczalnia nie wymaga niczego i można sobie pojechać do ARG bez problemu, w co wątpię
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group