Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Cze 2017 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pifko napisał(a):
A liście koki schodzą paczkami na wysokości powyżej 4000 mnpm.

Chcialbym tylko dodac, ze z lisci koki mozna wyprodukowac kokaine, ale same w sobie nia nie sa, a ekstrakt z lisci koki znajdziemy nawet w coca-coli. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
pifko lubi ten post.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 11 Lip 2017 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Jeśli chcecie, po przylocie do La Paz (El Alto), spać jak najniżej, to szukajcie hoteli w Zona Sur (najlepiej Obrajes lub Calacoto). Jest tam też dużo cieplej niż w centrum.
A jak was męczy choroba wysokościowa, i macie więcej czasu, to w 3 godz. możecie przejechać do Coroico i odpocząć noc/dwie wśród zieleni na wysokościach grubo poniżej 2000 m n.p.m.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Lip 2017 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2015
Posty: 117
Ja leciałem z Limy do Cusco i w LAN dawali Inca Coca do picia by podróżnym było lepiej.

Ogólnie nie było żadnych problemów z różnicą wysokości, ale niestety każdy organizm znosi to inaczej.
_________________
Pozdrawiam
Nico

Kiedyś jako Nico_world

http://globtr.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Lip 2017 22:04 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Ale Inca Cola nie ma żadnych właściwości łagodzących chorobę wysokościową..

Lepiej w LAN poprosić o herbatę, mają Mate de Coca w torebkach ekspresowych. Ale i tak w Cuzco już w rękawie przytyka człowieka :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 11 Lip 2017 22:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Inca Cola to landrynkowy drink, nic więcej.

Mate de Coca lub tabletki Soroche.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 07 Sie 2017 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
cccc napisał(a):
pifko napisał(a):
A liście koki schodzą paczkami na wysokości powyżej 4000 mnpm.

Chcialbym tylko dodac, ze z lisci koki mozna wyprodukowac kokaine, ale same w sobie nia nie sa, a ekstrakt z lisci koki znajdziemy nawet w coca-coli. ;)

Idąc tym tropem woda jest używana do chłodzenia reaktorów jądrowych i może być radioaktywna... ;)
Do produkcji coca-coli od prawie 120 lat używany jest już dekokainizowany wyciąg z krasnodrzewu pospolitego.
Oprócz zawartości około 1% kokainy zawiera wiele pierwiastków, a żucie liści wraz z wapniem pomaga na lepsze ich wchłanianie.
Poza tym rozrzedza krew, co na dużych wysokościach jest wręcz niezbędne do transportu tlenu przez krew i jeśli ktoś taki jak ja nie może wcinać aspiryny jak małpa kitu, to liście koki są lepszą alternatywą.
Na dużych wysokościach wodę powinno się pić w ilości powyżej 4 litrów, co przy jej marnej jakości powoduje wypłukiwanie minerałów i tu na kłopoty jak Bednarski znowu koka... Jak żyć Panie Premierze... tylko "pciać i pciać"
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 11 Sie 2017 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Jest jeszcze lek, który można zakupić przed wyjazdem, z tym, że niestety na receptę. Nazywa się Diuramid - jest to lek diuretyczny, można zażywać profilaktycznie, ew przy wystąpieniu dolegliwości. Można pogadać z lekarzem rodzinnym, żeby go przepisał na wyprawę (i dopytać o dawkowanie oczywiście ;) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Sie 2017 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
aarongeru napisał(a):
Jest jeszcze lek, który można zakupić przed wyjazdem, z tym, że niestety na receptę. Nazywa się Diuramid


Nie wiem, czy jest sens truc sie medykamentami, ja wzialem whisky, pokonujac 6-dniowa „Whiskey-Route” w drodze na szczyt Kilimanjaro i rownie dobrze pomoglo. :D
Wydaje mi sie, ze w chorobach gorskich spora role odgrywa nastawienie psychiczne. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Wrz 2017 12:19 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Będę pierwszy raz w życiu lądował w Bogocie tak wysoko ( ok 2600 m. n.p.m ) pytanie, czy jest się czego obawiać? Stosować jakieś leki? Ja wiem, że to nie wysokie Andy, ale wysokość robi na mnie wrażenie.


Ostatnio edytowany przez Abcn 05 Wrz 2017 12:39, edytowano w sumie 2 razy
lit
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Wrz 2017 12:33 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Na 2600 m statystyczny czlowiek z nizin raczej nie powinien miec problemow. Po prostu zaplanuj sobie spokojny pierwszy dzien, zakladajac, ze lecisz z Europy i tak bedziesz pewnie walczyc z jet lagiem.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Wrz 2017 15:43 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
lądowaliśmy na 3300, tego samego dnia dotarliśmy blisko na 4000mnpm.
Jednej osobie nic nie było, druga mocno odchorowała
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Wrz 2017 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
ind_globtroter napisał(a):
Będę pierwszy raz w życiu lądował w Bogocie tak wysoko ( ok 2600 m. n.p.m ) pytanie, czy jest się czego obawiać? Stosować jakieś leki? Ja wiem, że to nie wysokie Andy, ale wysokość robi na mnie wrażenie.


Raczej spokojnie, rzadko się zdarzają problemy poniżej 3 tyś. m n.p.m.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group