Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Sty 2018 16:49 

Jest aeroexpress za 8 USD ale nie korzystałem. Zrobiłem inaczej:
1. zielony autobus sprzed hali przylotów do terminalu Rio Coca - może jechać nawet godzinę, w zależności od korków. Koszt to 2 USD.
2. następnie autobus Ecovia za 0,25 USD do Centro Historico - jakieś 40 minut.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 24 Sty 2019 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Zdecydowanie mogę polecić autobus za 2 $ przystanek jest po prawej stronie od wyjścia z terminalu. Jedzie około 1h jednak trzeba wziąć poprawkę na korki w Quito my jechaliśmy prawie 2h wieczorem po przylocie około 18. Przy wylocie koło południa korków nie było i dojechaliśmy w godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Lut 2020 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Ląduję o 7.30, a wylot dalej mam o 14. Niby mnóstwo czasu, ale jak ruszę po 8 i będę o 10 w centrum to o 11 muszę się zbierać z powrotem?
Może ktoś ma pomysł co innego robić zamiast spędzić te godziny w miejskim autobusie?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Lut 2020 12:25 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Między lotniskiem a miastem jest tunel, który jest otwarty w jedną stronę, rano do miasta, po południu z miasta. Jeśli jest zamknięty w naszą stronę, to dostajemy w plecy z pół godziny błąkania się po dróżkach (może trochę mniej, może więcej, zależy od ruchu). Niestety nie pamiętam konkretnych godzin, ale może da się to jakoś sprawdzić. Głównie stąd się biorą różnice, że ktoś jechał godzinę, ktoś prawie dwie. Obawiam się, że to mało czasu na zwiedzenie Quito z lotniska. Poza tym nagminnie trzepią odprawiony już bagaż, wzywają ludzi, trzeba iść na dół i być przy otwieraniu walizki, zajmuje to sporo czasu. Oczywiście jeśli nadajesz bagaż.

Szkoda, bo miasto fajne, moim zdaniem generalnie niedoceniane https://portalpodroze.pl/quito/. Na pocieszenie dodam, że klimat dość wredny, więc i tak może lać. Drugie pocieszenie, to salonik PP, wybrany niedawno najlepszym na świecie, pisaliśmy o tym w odpowiednim temacie parę miesięcy temu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Lut 2020 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Wracam jeszcze do Quito na jedno popołudnie, więc będzie okazja zobaczyć, ale siedzenie 7h na lotnisku z dzieciakiem też do przyjemnych należeć nie będzie.
Raczej zaryzykuję i pojadę, zawsze to lepiej coś pooglądać z autobusu niż wcale ;)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lut 2020 04:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Zrobiłem tak:
z lotniska autobus do Rio Coca (1h). Potem wzięliśmy taksówkę, bo myśleliśmy, że będzie szybciej. Utknęła jednak w korkach, a autobusy mają swoje bus pasy. Jechaliśmy taksówką 30 min za 5$.
Godzina na miejscu, akurat by pokrążyć po placu i kilku ładnych uliczkach.
Powrót autobusem też ok. 30 min do Rio Coca i godzinka na lotnisko.

Na lotnisku jest przechowalnia bagażu, ale ceny z kosmosu. W końcu za średnią półkę zapłaciliśmy 15$, ale jak ktoś ma wielką walizę to trzeba szykować 30$. Mnie się udało nadać walizę do GPS na te 7h przed wylotem - lecąc na Galapagos trzeba jeszcze odstać po kartę turysty (20$) oraz jeszcze raz przeskanować bagaż i go zapieczętować.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Lut 2020 23:26 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Stan na luty 2020:
Autobusy bez zmian, po 2 USD "miejskie" (jest kilka linii w różne rejony, dla osób udających się do centrum najlepszy Rio Coca), potem przejazd taksówką z Rio Coca do Hiltona wg licznika 4,3$ (z uwzględnieniem stania w kilku korkach); jest też ten wygodniejszy aerobus (nie korzystałem).
Taksówki: z centrum (dokładnie spod Hiltona) na lotnisko wg licznika wychodzi ok. 16-18$, ale za tyle nie chcą jechać (podobno obowiązuje jakaś "sztywna" stawka), w praktyce minimalnie chcą 20$, a częściej pada 25-30$ jako cena wyjściowa, a ta "stawka" ma wynosić 25$ z okolic centrum. Uber na tej samej trasie wylicza ok. 24-26$ w zależności od pory dnia, więc by się to zgadzało.

Nie licząc trasy lotniskowej taksówkarze w mieście są raczej bardzo uczciwi i pomocni plus jeżdżą według liczników bez stosowania żadnych trików - przynajmniej wtedy, gdy ktoś mówi przyzwoicie po hiszpańsku. Korzystałem z nich kilka razy i nie było najmniejszych problemów, powiedziałbym, że ceny taksówek nawet ciut niższe niż Ubera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Wrz 2021 03:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 417
Kilometry: 721 469
platynowy
Jezdziłem po Quito i uberem i taxi, nawet w towarzystwie lokalsa taksówki wychodziły drożej. Oprócz ubera jest też apka DiDi oraz InDriver -ta o tyle ciekawa, że podajesz trase, kwotę jaką jesteś w stanie zapłacić i czekasz na akceptację ze strony kierowcy. Zawsze dawalismy połowę ceny ubera i zawsze ktoś się zgłaszał :)

Trase z lotniska do miasta miałem dogadaną za 15$ - kolega koleżanki, jak ktoś potrzebuje to piszcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 29 Lis 2022 21:26 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Uaktualnienie. Dobra droga z/do lotniska to wspomniany wyżej zielony bus z terminala do dworca-Terminal - Rio Coca - Interparroquial. Cena na dziś to ok 2,40 usd. I z tamtąd uber do centro historico ok 4,5 usd. Łącznie 7 usd i czas ok 1h15m. Zielony autobus chodzi pusty więc nie ma się co obawiać rabunku. W googlu autobus ma nr 186 ale w realu jest napisane rio coca-aeropuerto. Uber z centrum na lotnisko to na dziś ok 26 usd.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 23 Kwi 2023 01:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Jeszcze dojazdu nie ćwiczyłam, ale samo lotnisko czyste, darmowy net, który dobrze działa, poidełka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Maj 2023 14:50 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Lądowałam w święto i podobno miał być autobus do Rio Coca ale przez 40minut sie nie pojawił. Wokół przystanku krążą taksówkarze zbierają 4 os i po 5$ za os wiozą na Rio Coca. zaproponowałam 1 usd więcej za transport do hotelu I się zgodził. Hotel w okolicy parku La Carolina. Uber pokazywał ok 4$ z dworca do hotelu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 16 Lut 2024 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
marcin.krakow napisał(a):
Jezdziłem po Quito i uberem i taxi, nawet w towarzystwie lokalsa taksówki wychodziły drożej. Oprócz ubera jest też apka DiDi oraz InDriver -ta o tyle ciekawa, że podajesz trase, kwotę jaką jesteś w stanie zapłacić i czekasz na akceptację ze strony kierowcy. Zawsze dawalismy połowę ceny ubera i zawsze ktoś się zgłaszał :)

Uber i DiDi w Quito wciaz tansze niz taksowki? Na trasie z lotniska do centrum tez, czy ktos ma aktualniejsze info niz z 2021 r.?
marcin.krakow napisał(a):
Trase z lotniska do miasta miałem dogadaną za 15$ - kolega koleżanki, jak ktoś potrzebuje to piszcie.

Tak tylko informacyjnie, kolega kolezanki krzyczy sobie teraz 25$;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group