Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lis 2015 16:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Lotnisko El Dorado położony 15 km na zachód od Bogoty.

Do centrum miasta można dojechać paroma sposobami.

Taxi: Przed wejściem do taksówki, dobrze przejść się do stanowiska taksówek w hali przylotów, i wydrukować kwitek z naszą trasą i cenę przejazdu. Po zakończeniu, płacimy taksówkarzowi tyle, co na kwitku. Ceny od 15000 do 30000 COP, czas przejazdu 25 minut

Busetas (małe busiki): Wszystkie co jadą do miejscowości Germania, i wysiadamy przy Carrera 4 (Candelaria) 1700 COP (nie jestem pewny). Nie wsiadamy do autobusów które mają napisane La Candelaria przy oknie, bo one jadą do Nowej Candelarii, która jest niebezpieczna dla turystów
Busetas odjeżdżają z lewej strony, jak wychodzimy z terminala. Nie polecam jazdy w busetas, jak się ma dużego bagażu.

Transmilenio: Autobusem miejskim. Uwaga, do niego trzeba mieć kartę do przejazdu. Mogę pożyczyć moją (jedna karta mogą więcej niż jedna osoba) albo poprosić kogoś żeby wam pożyczył swoją. Jedziemy "Alimentador" (bus feeder) aż do przystanku "Portal El Dorado" i przesiadamy się do autokaru który jedzie do Universidades. Z Universidades przechodzimy tunelem do Las Aguas, i wsiadamy do autobusu który jedzie do Av. Jimenez, i wysiadamy w Museo del Oro.
Uwaga 1, w niedziele i święta nie kursują autobusy między Las Aguas i Av. Jimenez (droga jest zamykana, bo wtedy powstaje szlak rowerowy
Uwaga 2, Las Aguas i Mueso del Oro, są blisko La Candelarii (tą turystyczną) i od was zależy gdzie pojedziecie (Las Aguas jest bliżej do Carrery 4 a Museo del Oro, bliżej Plaza de Bolivar)
Cena przejazdu to 1800 COP, i czas około 60 minut.
Wychodząc z terminala zagranicznego, przechodzimy na drugą wysepkę, i łapiemy zielonego autobusu z dużym szyldem Transmilenio

Image

Mapa Transmilenio

Image

Cenna uwaga. Część lotów Aviancy są obsługiwane z drugiego terminala El Dorado, Puente Aereo. Między El Dorado i Puente Aereo, jedzie darmowy bus lotniskowy, ale także zatrzymują się tam Busetas i Transmilenio
Góra
 Profil Relacje PM off
Liu lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 05 Gru 2016 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
Z lotniska bezpośrednio spod terminalu przylotów jeżdżą 2 autobusy miejskie : N86 (ekspresowy) i P500. Obydwoma dojedziemy do centrum w okolice Andino Centrum Commercial. Kartę mozna kupić i doładować przez pracownika na przystanku lotniskowym. Cena samej karty 3000 COP, jeden przejazd 2000 COP. P500 jechałem ponad 1,5 godziny z lotniska, natomiast w dużo większym ruchu N86 wracał tylko 30 min, ponieważ korzysta z buspasów i specjalnych przystanków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Maj 2018 09:47 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 12
Loty: 37
Kilometry: 115 425
Czy ktoś ma jakieś najnowsze informacje? Czy nic się nie zmieniło? Korzystał ktoś z ubera ? Mam 10h przesiadkę w Bogocie w drodze do Peru i zastanawiam się, czy wystarczy mi na spacer po starówce oraz na Cerro de Monserrate.
Góra
 Profil Relacje PM off
kazik_1983 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Maj 2018 22:24 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Autobus nie jedzie długo, zdążysz ,ale Bogota jest poza tym wzgórzem naprawdę słaba, ja rzadko to piszę gdyż w każdym miejscu staram się coś znaleźć ,ale w stolicy Kolumbii wygląda to tragicznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sie 2018 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
T88 napisał(a):
Korzystał ktoś z ubera ?


Uber w Bogocie działa, ale w obawie przed policją i taksówkarzami na lotniskach i dworcach jest to nieco bardziej skomplikowane. Trzeba umówić się w konkretnym miejscu i być dostępnym telefonicznie/Whatsapp, inaczej trzeba liczyć się ze skasowaniem przejazdu przez kierowcę.
A poza lotniskami Uber w Kolumbii działa świetnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Sie 2018 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Probowalismy wziac Ubera z lotniska, praktycznie niemozliwe, nikt nie chcial nam zatwierdzic przejazdu, poza tym jest personel odpowiedzialny za wsadzanie ludzi do 'prawdziwych' taksowek ;) Taksowki maja cos w rodzaju 'jednostek', ktore przeliczaja przez odpowiedni mnoznik na cene ostateczna (+ takie bonusy jak 'oplata lotniskowa', 'jazda po zmroku', etc.)

Z hotelu 5 min od lotniska uber zlapany bez problemu, tak jak i wszedzie indziej w Bogocie.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Sie 2018 14:10 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 23
czy jest tylko jeden rodzaj taksówek ? jaką min.kwotę można zapłacić do okolic starego miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Sie 2018 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Ja akurat z samego lotniska nie jechalam, a z hotelu 5 minut od niego. Uber wyniosl cos kolo 20-paru tysiecy do placu Bolivara. Wydaje mi sie, ze taxi z lotniska moze kosztowac ok. 30 tys? Warto pytac na lotnisku, beda znali orientacyjna cene.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lip 2019 13:20 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 10
Loty: 52
Kilometry: 164 601
10 godzin od biedy starczy - polecam autobus P500 z lotniska do końca. Jedzie ok. godziny. Czasu powinno wystarczyć, ale raczej biegiem (jest tyle do obejrzenia). Nie zgadzam się ze Bogota jest słaba. Najwidoczniej nie byłeś(aś) w części północnej. Dzielnice Chapinero czy Gran Via są zupełnie inne niż Candelaria. Chapinero przypomina tradycyjną architekturę angielską (ceglane szeregowce, itp.) natomiast Gran Via to nowoczesne (i przyjemne) miasto, pełne kafejek, parków, lunchbarów, egzotycznych knajpek, centrów handlowych, biurowców, zadrzewionych alejek, itp. Warto się ruszyć poza Candelarię.
Góra
 Profil Relacje PM off
romeks lubi ten post.
romeks uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 22 Wrz 2019 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Uaktualniam na świeżo pierwszy post
gdyż inflacja w Kolumbii nie śpi i ceny skaczą nawet kilka razy w roku ;)
Mniej więcej na wysokości wyjścia/wejścia nr 3, wewnątrz lotniska, znajduje się zielona budka SITP Civica, gdzie możemy kupić kartę Civica. Niestety w Kolumbii znajomość angielskiego jest niemal zerowa, więc warto znać choćby kilka słów po hiszpańsku. Podchodzimy, mówimy: "Una tarjeta por favor" i już. Koszt pustej karty to 5000 COP. Jedna karta może śmiało służyć kilku podróżującym razem osobom. Następnie dajemy określoną kwotę pieniędzy, aby doładować kartę. Możemy powiedzieć też np.: "cuatro entradas" i wtedy pracownik doładuje nam kartę na konkretną ilość wejść. Koszt jednego wejścia to obecnie 2400 COP.

Dlaczego mówię wejścia, a nie przejazdy? Gdyż system transportu autobusowego Transmilenio działa na zasadzie metro. Odbijamy kartę aby wejść na peron z którego odjeżdżają autobusy i dopóki nie opuścimy peronu, na którymś z przystanków rozlokowanych po całym mieście, możemy za te 2400 pesos jeździć nawet cały dzień. Dobra alternatywa dla kogoś kto ma tylko kilka godzin w Bogocie i nie chce mu się zwiedzać pieszo miasta, ma ciężki bagaż lub pada deszcz :)

Na wysokości wejścia/wyjścia nr 6 International Arrivals znajduje się przystanek darmowego autobusu 16-14, który kursuje pomiędzy lotniskiem, pośrednimi przystankami, a Portalem El Dorado (końcowy przystanek). Jest on dobrze oznaczony wielkim, zielonym kwadratem z białą czcionką.
Bezpośrednio z lotniska kursuje np. autobus K86, ale jest on krótki i mocno przeładowany. Natomiast z Portalu kursują długie, podwójnie przegubowe autobusy.
Po wyjściu z 16-14 na Portalu jesteśmy zmuszeni kupić kartę, jeśli ciągle tego nie zrobiliśmy, gdyż bez tego nie będziemy w stanie nigdzie się ruszyć. Warto jednak kupić kartę na lotnisku, gdyż na Portalu są większe kolejki.
Do centrum zawiezie nas np. autobus linii 1, który kursuje nawet co 3 minuty. Czas dojazdu do Universidades to około 25-30 minut. Autobusy korzystają ze specjalnych buspasów wydzielonych z pozostałej jezdni. Jedyne postoje autobusu to przystanki i nieliczne sygnalizacje świetlne.
Miłego podróżowania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 08 Gru 2019 17:07 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Od siebie dodam, że:
- ostatni aurobus 16-14 (darmowy) odjeżdza ok. 23:30 (jest rozkład);
- nie opłaca się wypłacać gotówki na lotnisku, bo prowizje to ok 15zł. Najlepiej dojechać do Portal El Dorado darmowym busem 16-14, poprosić ochroniarza przy wejściu by wpuścił nas na peron sąsiedni (trzeba przejść do niego podziemnym przejściem), gdzie możemy Revolutem wypłacić gotówkę za darmo z bankomatu Davivienda (czerwony bankomat). Dla nieuczciwych: z tego samego peronu bierzemy autobus w stronę centrum, więc jeśli jesteśmy nieuczciwi, to wsiadamy do autobusu i jedziemy do centrum. Ja tak nie zrobiłem, ale nie mnie oceniać.

Trochę prywaty, bo na pewno odwiedzającym się przyda: Gdyby ktoś chiał to mam na sprzedaż swoją kartę + 12.000 COP w gotówce co można wykorzystać na jej doładowanie (nie można doładowywać kartą; tylko gotówka). Odbiór Warszawa lub wysyłka gratis po 16 stycznia 2020.

Za moje porady mile widziane lajki, bo widziałem, że wiele osób płaci porwizję.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
romeks uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 16 Lut 2020 14:48 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 56
Update 2/2020:
Z lotniska do Bogoty (La Candelaria):
Taxi oficjalne (kiosk w hali przylotow): 65.000 COP
Dużo taniej jak się pójdzie na górę (odloty) to stoją taxi które właśnie przywiozły ludzi, nam się udało wziąć taką za 22.000 COP

Z miasta na lotnisko wzięliśmy z ulicy: 24.000 COP

Polecam też Cabify bo Uber już nie działa.Są opcja albo taxi (cena szacowana) albo Lite gdzie cena jest sztywna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Lut 2020 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
RadekZamulacz napisał(a):
- nie opłaca się wypłacać gotówki na lotnisku, bo prowizje to ok 15zł.


W okolicy wyjścia nr 5 jest bankomat BBVA, z którego można wybrać gotówkę bez prowizji. Bardzo trudno go dostrzec, bo znajduje się w bocznej części swoistej wnęki w której jest też kantor. Dla ułatwienia zdjęcie.

Ta porada jest absolutnie za free :lol:

Załącznik:
bankomat.jpg
bankomat.jpg [ 182.91 KiB | Obejrzany 3404 razy ]
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Lut 2020 09:27 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Pamiętam ten bankomat. Mojego revoluta chciał skasować właśnie coś około 12 zł. Sprawdziłem "ku uciesze" mojej dziewczyny wszystkie 4 bankomaty i każdy chciał mnie doporwadzić do zawału. Może coś się zmieniło, albo ja ślepy
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Lut 2020 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Bankomaty BBVA w Kolumbii nie pobierają prowizji. Wybieraliśmy w tym bankomacie na lotnisku pieniądze z kilku kart w tym z dwóch Revolutów i nie pobrało żadnej prowizji.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 18 Cze 2023 04:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 987
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Hej . Ktoś na świeżo może jechał z/do lotniska, bo przez cztery lata mogło się wiele zmienić. Czy Uber działa ?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Cze 2023 06:47 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 5
Uber dzialał 2 czerwca 2023 z lotniska do La Candelarii skasowali ok,3 7 zlotych,wracajac wieczorem 7 czerwca na lotniska ta sama trasa dwa zlote wiecej.Jesli zamawiacie go uwazajcie na jakim pietrze stoicie,najlepiej na najwyzszym,my tak szukalismy naszego a on pietro wyzej w tym samym miejscu.Wszystkie ubery i mysle ze taksowki rowniez za sam wjazd na lotnisko placa okolo 10 zl,i to wtedy jest w cenie gdy Uber przesyla rachunek na maila.A i pobieraja kase z konta najpierw przed jazda,pozniej rozliczajac dlusza droge,korki.
Bankomat BBVA tu reklamowany chcial prowizje od wyplaty,nie pamietam ile,ale za to bankomat Davivienda nie pobral prowizji ani na lotnisku ani nigdzie pozniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 28 Cze 2023 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 987
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Dzisiaj z okolic Plaza Mayor na lotnisko Uber 28 tys COP . Godziny poranne po 9.00.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Lis 2023 17:51 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Tak żeby uaktualnić. Lotnisko - La Candelaria autobusami Transmilenio
1. Na lotnisku udajemy się do punktu sprzedaży kart Tullave (jest na googlu). Kupujemy kartę i od razu ładujemy biletami. Karta + 2 bilety (do centrum i powrót) to ok 12 PLN. Wychodzimy przed terminal i łapiemy autobus M86. Wiezie nas do terminala przesiadkowego El Dorado. tam udajemy się do stanowiska autobusu nr 1. Wszystko na jednym bilecie. I jedziemy do ostatniego przystanku Universidades. Jesteśmy w La Candelaria. Po dzielnicy można ze spokojem plątać się nawet w nocy przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Autobusy szybsze od ubera bo korki nieprawdopodobne w Bogocie. Duży tłok więc pilnować trzeba bagaży. Dokupienie biletów za gotówkę. W googlu trasy i godziny odjazdów i połączeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
naimad uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group