Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 19 Paź 2021 21:55 
Awatar użytkownika

Loty: 194
Kilometry: 470 214
niebieski
blak napisał(a):
Lecę w drugiej połowie listopada. Czytałem, że żółwie można często spotkać w drodze do Wall of Tears.

Ja spotkałem "na dziko" kilka żółwi na Santa Cruz idąc na piechotę z przystanku autobusowego do Rancho Primicias - Giant Tortoise Reserve, a i przy okazji można przejść jaskinię znajdującą się przy drodze.
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#82 PostWysłany: 20 Paź 2021 01:32 

@blak
Na San Cristobal polecam plażę La Loberia, to jest ok. 3 km od centrum, za lotniskiem, lepiej jechać taksówką przynajmniej w jedną stronę, powrót może się okazać konieczny pieszo, chociaż pewnie można jakąś taksówkę też złapać. O plaży już pisałam dwukrotnie w poprzednich postach, spędziłam tam parę godzin. Tylko taka uwaga, jak wysiadłam z taksówki na końcu asfaltu, przeszłam kilkadziesiąt metrów i myślałam że to cała plaża, to byłam mocno zawiedziona. Ale zobaczyłam ludzi za kępą namorzynów i poszłam dalej. Trzeba iść w lewo ok. 300 metrów i tam jest zasadnicza plaża, a później warto iść jeszcze dalej ścieżką na klify.
A drugi ładny spacer, to Interpretation Center - wystawa o historii geologicznej i dziejach osadnictwa na Wyspach, nie jest porywająca, ale pewno warto zobaczyć. parę lat temu wstęp był bezpłatny, nie wiem czy coś się zmieniło. A za Centrum jest ścieżka poprowadzona po drewnianych pomostach w kierunku Tijeretas, po drodze punkty widokowe, fregaty latające nad głową i pomnik Darwina. Obok pomnika jest zejście do pięknej zatoki, mnóstwo lwów morskich i świetne miejsce na pływanie i nurkowanie.
Powrót do miasta przez plażę Punta Carola - też warto, tu widziałam lwa morskiego wchodzącego po schodach do latarni morskiej :D Wycieczka na pół dnia, albo dłużej, zależy ile czasu kąpiel zajmie ;) Koniecznie trzeba wziąć picie i może jedzenie, nic po drodze nie ma. I chyba to było jedyne miejsce w czasie całego pobytu kiedy miałam dosyć słońca. Ale na prawdę warto, piękne plaże i po drodze widoki
 Relacje PM off  

#83 PostWysłany: 16 Sty 2022 21:33 

Loty: 352
Kilometry: 797 687
srebrny
czy był ktoś z Was/ szukał day tour na Bartolome z Santa Cruz? jaka jest realna cena, bo w necie od 250$, a czytałam, że ludzie robili nawet za ok 130$ więc różnica znacząca

[ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości