Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Sty 2020 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Tak jak pisałem wyżej, zostaję wszystkie dni na Santa Cruz. Przede wszystkim z powodu dziecka, które za nic nie chce wsiąść na łódkę. Nie będę go katował 2h, a 3kzł za lot dla 3 osób to trochę za dużo.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 10 Sty 2020 00:12 

Rejestracja: 21 Wrz 2015
Posty: 7
@maciass
Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to wydaje mi się, że plan 6 dnia jest nierealny. Jeżeli chcesz wrócić popołudniowym rejsem na Santa Cruz, to na miejscu będziesz koło 16. Na plażę Tortuga Bay z portu jest ok. 20 min (do bramy wejściowej), możesz podjechać taksówką będzie szybciej, a od bramy na plażę ok.30 min.szybkiego marszu. Do 17 musisz wyjść z plaży, tzn. wyjść przez bramę, a to jest kolejne 30 min. drogi powrotnej. Nie wiem w ogóle czy na plażę po 16 wpuszczają. Na plaży warto posiedzieć, może 15 min. starczy na zasadzie zaliczenia "byłem tu", ale tam jest tak ładnie, że chyba warto spędzić więcej czasu. Bardziej szczegółowo opisałam Tortuga Bay we wpisie z 12 albo 19 listopada 2019. Myślę, że jeżeli chcesz jednego dnia wrócić na Santa Cruz i zobaczyć Tortuga Bay, to musisz zrezygnować z plażingu na Isabelli i wrócić porannym rejsem.
Jeżeli jednak wrócisz popołudniu, to tego dnia możesz zrobić spacer do Las Grietas, fajne miejsce, dużo bliżej i można ponurkować. No a przede wszystkim nie musisz wracać o 17. Pamiętaj, że ciemno robi się koło 18.20-18.30 więc dobrze mieć latarkę, a z Las Grietas do miasta trzeba wrócić taksówką wodną, nie wiem jak pływają wieczorem.
Ten pierwszy dzień też taki trochę napięty, ale może jakoś dasz radę. Do El Chato możesz podjechać prosto z lotniska, ale chyba musisz wziąć taksówkę. Centrum Darwina jest blisko centrum miasta, zwiedzanie nie zajmie jakoś wiele czasu, bo miejsce trochę przereklamowane. Blisko Centrum jest miła plaża.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 10 Sty 2020 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
@BAnna Dzięki, faktycznie zapomniałem że plaża jest wcześniej zamykana, muszę ją przerzucić na inny dzień. Przy okazji zauważyłem błąd, 1 dnia wpisałem Tintoteras (które jest na Isabeli) zamiast Las Grietas, pomyliłem nazwy ;) Powrót na Santa Cruz porannym rejsem oczywiście wchodzi w grę, choć chciałbym się choć raz w czasie tych wakacji wyspać... ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 10 Sty 2020 14:08 

Rejestracja: 21 Wrz 2015
Posty: 7
@maciass Cieszę się, że mogłam pomóc :) Trochę pospać możesz chyba tego 5 dnia. Masz w planach Tintoreras i lagunę, to nie zajmie całego dnia. Ja to zrobiłam w czasie jednodniowej wycieczki z Santa Cruz i jeszcze centrum hodowli żółwi i pływanie w morzu. Laguna jest trochę przereklamowana, takie bure jeziorko i parę wypłowiałych flamingów, pewnie to zależy od sezonu, może będzie teraz ładniej. Blisko laguny jest Centrum hodowli żółwi Arnoldo Tupiza, warto odwiedzić, wydaje mi się, że ciekawsze niż Centrum Darwina na Santa Cruz. Pewnie jeszcze tego dnia zostanie Ci trochę czasu na popołudniowe plażowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 25 Lip 2021 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 755
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
W związku z powrotem na Galapagos po 5 latach (tym razem w dużo większej grupie) mam kilka pytań.

Black Turtle Cove - co sądzicie o tej atrakcji ? Czy ktoś pamięta jaki to realny koszt ?
Czy oprócz Black Turtle Cove, Rancho Primicias i Tortuga Bay jest sens pchać więcej atrakcji w jeden dzień ?
A może macie jakieś nietuzinkowe miejsca na popoludniową aktywność. Najlepiej w niedalekiej odległości od centrum Santa Cruz.

@maciass @tropikey pamiętacie ile płaciliście za Los Tuneles ?
Co jeszcze wam się podobało na Isabeli ? potrzebuję wybrać 2 atrakcje dla ludzi w wieku 40+
z góry dzięki za pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 30 Lip 2021 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
@J.1 za wycieczkę do Los Tuneles kupowaną w Santa Cruz płaciłem 100 usd w styczniu 2020r.

Co do atrakcji na Isabeli, to rewelacyjnym i darmowym miejscem do snorkowania jest Concha de Perla, zaraz obok przystani w Puero Villamil. Poza tym polecam wycieczkę rowerową w kierunku Muro de Las Lagrimas. Do samego muru nie dojechaliśmy (zakończyliśmy na punkcie widokowym Cerro Orchilla), ale trasa jest bardzo ładna i są różne atrakcje po drodze typu lasy namorzynowe, różowe jeziorko, ładne plaże itp. Po drodze spotkaliśmy sporo wielkich żółwi, pasących się przy samej drodze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
J.1 uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 30 Lip 2021 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Przyłączam się do propozycji @maciass i potwierdzam cenę za los Tuneles (u mnie ciut więcej, bo 120 USD przez expedię).

Co do Concha de Perla, warto pobyć tam na tyle długo, by pojawiły się tam w wodzie lwy morskie, których zabawy są największą atrakcją tego miejsca.

Dodam jeszcze wycieczkę na Sierra Negra z wielką kalderą wulkaniczną.

Więcej informacji i jakieś zdjęcia z "mojej" Isabeli są tu: gnam-se-sam,219,144662?start=80#p1260515
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
J.1 uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 20 Sie 2021 03:54 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 99
Los Tunelos kupowane w Santa Cruz - 97,5 dolarów. Sierra Negra-37,5. Warto się potargować, na samej Isabeli w biurze z którym dziś byłem finalnie usłyszałem że u nich $110.
Polecam to samo co kolega @maciass
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 17 Paź 2021 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Mam 7-8 dni na Isabelę i San Cristobal.
Obstawiam, że jeden dzień odpadnie, bo lot Emetebe pomiędzy wyspami ma wylot ķoło południa, więc muszę liczyć 7 pełnych dni.

Na Isabeli planuję Tintoreras, Tuneles, The Wall of Tears, liczę razem 3 dni.
Na San Cristobal Kicker Rock lub 360 Tour, więc odpada kolejny dzień.
Zaostają 3 dni na tańsze toury lub pobliskie plażowanie/atrakcje.

1. Myślałem o dołożeniu 2 dni do Isabeli i 1 dnia do San Cristobal, ale może jednak zrobić odwrotnie? Gdzie wolelibyście spędzić więcej czasu? W sumie chyba na Cristobal jest więcej darmowych/tanich opcji na dotarcie do jakichś atrakcji/plaż bez używania łodzi lub kupowania wycieczki?

2. A może warto na San Cristobal rozważyć jeszcze jakieś inne płatne toury?

3. Nie zakładałem żadnego instytutu z żółwiami, bo wolałbym je zobaczyć gdzieś na wolności, ale może jednak warto na którejś wyspie?


Generalnie mój plan na chwilę obecną wygląda tak:

1 dzień - przylot do GPS o 11:30 - Las Grietas
2 dzień - Totruga Bay
3 dzień - rano prom na Isabelę + rowery i Wall of Tears
4-6 dzień - Isabela: Tintoreras, Tuneles, Concha da Perla, plażowanie
7 dzień - przelot z Isabeli na San Cristobal
8 dzień - Kicker Rock lub 360 Tour
9-10 dzień - plaże/atrakcje na głównej wyspie
11 dzień - wylot z SCY

Czy ma to ręce i nogi?
Z góry dzięki za wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 17 Paź 2021 18:01 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 99
Generalnie plan jest ok.
Mi na Isabeli mówiono : jeśli Los Tunelos, to odpuścić Tintoreras.
Na Santa Cruz rozważyłbym farmę żółwi. Na Isabeli być może wziąłbym też pod uwagę wycieczkę na którąś okoliczną wyspę.
San Cristóbal na dwa dni ląd. Reszta wycieczki morskie.
Inne wycieczki? Do wzięcia pod uwagę, jeśli koszty są do udźwignięcia.
Wg mnie na wyspach najlepsze jest to co w morzu, więc celowałbym w takie wycieczki w pierwszej kolejności.


Ostatnio edytowany przez spokoluzik 17 Paź 2021 18:23, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 17 Paź 2021 18:15 

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 4
a co z Wulkanem na Isabeli? Odpuszczasz?
Wg mnie warto wykupić wycieczkę i się na niego wspiąć.

A żółwi lądowych na dziko raczej nie zobaczysz...

Pozdrawiam, kiedy lecisz?
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 17 Paź 2021 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Lecę w drugiej połowie listopada. Czytałem, że żółwie można często spotkać w drodze do Wall of Tears.
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 17 Paź 2021 18:25 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 99
Można bez problemu. Polecam tę formę, jest chyba najbliższa naturze.

Wulkan na Isabeli: jeśli ma być słaba pogoda nie zobaczysz wiele, ale i tak warto dla pól lawy poniżej szczytu kaldery.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 20 Paź 2023 23:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 17 Paź 2021 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Sierra Negra w sumie nie jest jakąś bardzo drogą wycieczką, więc nad nią jeszcze pomyślę.

Ok, czyli chyba zostanę przy 4 dniach na Isabeli i 3 na San Cristobal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 17 Paź 2021 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
A ja byłem tylko na jednodniowej wycieczce na Isabeli i też było ok ;). Wolałbym ze 2-3 dni, 4 to chyba za dużo. Szkoda odpuszczać Santa Cruz, warto tam spędzić 2 dni, przynajmniej na Tortuga Bay, Las Grietas i półdniowa wycieczka wybrzeżem pooglądać głuptaki.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 17 Paź 2021 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@cart
Ale Santa Cruz też jest w tym planie, właśnie pół dnia na Las Grietas i cały na Tortuga Bay (plus być może coś jeszcze jak starczy czasu). A głuptaki pewnie też będę widział na innych wyspach/wycieczkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 17 Paź 2021 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 58
Loty: 183
Kilometry: 284 385
spokoluzik napisał(a):
Generalnie plan jest ok.
Mi na Isabeli mówiono : jeśli Los Tunelos, to odpuścić Tintoreras.
Na Santa Cruz rozważyłbym farmę żółwi. Na Isabeli być może wziąłbym też pod uwagę wycieczkę na którąś okoliczną wyspę.
San Cristóbal na dwa dni ląd. Reszta wycieczki morskie.
Inne wycieczki? Do wzięcia pod uwagę, jeśli koszty są do udźwignięcia.
Wg mnie na wyspach najlepsze jest to co w morzu, więc celowałbym w takie wycieczki w pierwszej kolejności.


Polecam jednak nie odpuszczać Tintoreras, można je zrobić kajakiem, a to już bardzo fajna atrakcja i stosunkowo tania.
Wycieczki to chyba najlepiej z Santa Cruz - jeżeli koszt do przełknięcia to dołożyć jeden dzień na jakąś dalszą wycieczkę.
Generalnie kolega ma rację - na wyspach najlepsze to co w morzu lub, od siebie dołożę, to co na niezamieszkałych wyspach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
spokoluzik lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 17 Paź 2021 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Półdniową wycieczkę i Las Grietas możesz połączyć. W zasadzie ta wycieczka też obejmuje czas w Las Grietas, ale fajnie jest tam popłynąć lokalnym promem i pobyć dłużej.

A Tintoreras to koniecznie. Możesz zrobić snorkeling i pooglądać żółwie w morzu.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 18 Paź 2021 11:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 18 Paź 2021 12:33 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 99
@blak na Tortuga fajnie pójść na tę małą plażę na końcu TB, gdzie można już pływać i kajakiem też. Cały dzień może zejść wtedy na plażowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 19 Paź 2021 16:20 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 460
niebieski
Witam,
bede w styczniu na Galapagos. Laduje na GPS.
Mam 5 pelnych dni od 26.01-31.01.
Juz wiem ze z GPS od razu kierowac sie na Santa Cruz.
Rozumiem ze promem i pozniej taxi?
Co poleciacie w tym krotkim czasie warto zobaczyc?

Dzieki za uwagi :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group