Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Regiony kawowe
#1 PostWysłany: 20 Mar 2015 13:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
Hola!

Przy ostatniej ofercie KLM, kupiłem bilety do Kolumbii, na długi weekend listopadowy. I jako ze zacząłem organizować moją podróż, szukam z którego miasta najlepiej pojechać na jednodniową wycieczkę na pole kawowe. I dlatego chcę waszą opinie (no i cennika jak można :D ) czy lepiej pojechać z Medellin na jednodniową wycieczkę na pole kawowe czy z Calli?

;D

Gracias :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: Regiony kawowe
#2 PostWysłany: 22 Mar 2015 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 15
Loty: 38
Kilometry: 115 116
Niewiele pomogę, bo na wycieczkę wybrałem się z Manizales, ale może chociaż opis na coś się przyda. Wybrałem za poradą Lonely Planet http://www.haciendavenecia.com/en/tour_eje_cafetero. Umówiłem się dzień wcześniej telefonicznie. Zgarnęli mnie jeepem z centrum, jazda zajęła jakieś 15min. Na miejscu częstują oczywiście kawą - można pić do woli. Jak już się wszyscy zbiorą zaczyna się 1,5h wykład/opowieść o kawie - pochodzeniu, rodzajach, aromatach produkcji itd.. Ciekawe. Następnie krótki spacer do pomieszczeń gospodarczych. Tam pokaz jak się oczyszcza i następnie suszy ziarna. Na koniec możliwy obiad jako opcja dodatkowo płatna. Koszt wycieczki to 45 000 peso, obiad to dodatkowe 12 000 peso (słaby). Moim zdaniem cena trochę wygórowana, ale tak czy siak warto.
_________________
Śmiejmy się(i podróżujmy)! Kto wie, czy świat potrwa jeszcze trzy tygodnie
http://jerzul.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Regiony kawowe
#3 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:00 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
My pojechaliśmy specjalnie do Zona Cafetera i odwiedziliśmy plantację kawy Recuca. Polecamy.
Trochę zdjęć stamtąd: http://www.tuitam.net/2014/02/plantacja ... rze-tinto/ .
Pozdrowienia, Bartek
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Regiony kawowe
#4 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:12 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
plantacji kawowych nie widzialem niestety i... kawa w kolumbii okazala sie rozczarowaniem :)

zeus co do cali to bardzo uwazaj, to miasto przestepcow. jest cholernie niebezpiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Regiony kawowe
#5 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
@michcioj Wiem o tym ;)

Dlatego spędzam tylko jeden dzień tam, i taksą na lotnisko (no cóż nie lubię taksówek).

PS przeżyłem 9 miesięcy w Prisztinie, myślę ze będę się czuć jak w domu :P
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Regiony kawowe
#6 PostWysłany: 07 Lip 2015 10:16 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
ja cie rozumiem, rowniez nie lubie taksowek, tyle ze w ameryce poludniownej sie z nimi pogodzilem :-)
zasady sa proste, w taksie bezpieczniej, np. wracasz z imprezy, masz 15 minut do przejscia, bierzesz taksowke bo
bezpieczniej. zreszta nie zawsze tylko w nocy, np. w cartagena de incas ze starowki na dworzec autobusy rowniez
trzeba wziac taksowke, nawet w dzien, bo jedzie sie przez okropne slumsy :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Regiony kawowe
#7 PostWysłany: 17 Wrz 2017 01:00 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Mam jeden, góra dwa dni w Bogocie i stąd chciałbym się ruszyć na jakąś wycieczkę na plantację kawy. Czy jest to wykonalne czy plantację znajdują się daleko od Bogoty? Którąś może polecicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Regiony kawowe
#8 PostWysłany: 21 Wrz 2017 07:49 

Rejestracja: 27 Cze 2017
Posty: 15
Bogota i okolice nie słyną raczej z kawy. Jest natomiast szybka opcja przelotu z Bogoty do Pereiry (liniami Viva Colombia), gdzie plantacji jest w bród. W ogóle okolice Pereiry, Armenii czy Manizales to części regionu wpisanego na listę UNESCO, więc lepszej lokalizacji "pod kawę" nie znajdziesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Regiony kawowe
#9 PostWysłany: 21 Wrz 2017 19:52 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Nic bliżej naprawdę nie znajdę? mam mało czasu i nawet samolotem będzie mi ciężko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Regiony kawowe
#10 PostWysłany: 21 Wrz 2017 20:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
Nic.

Też miałem 11 dni, i cięzko było ale dało radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Regiony kawowe
#11 PostWysłany: 15 Paź 2022 10:29 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Do Pereiry jest chyba obecnie więcej przelotów. Ja akurat z Pereiry leciałem do Medellin (by zaoszczędzić czas). Natomiast jeśli chodzi o region kawowy, to byliśmy w Salento - niedaleko Pereiry czy Armenii. I tu poza plantacją kawy (jest trochę do wyboru), uroczym miasteczkiem, jeszcze udało nam się zobaczyć dolinę palm woskowych (Vale de Cocora). Ogólnie całość chyba jedna z ładniejszych części Kolumbii jakie widzieliśmy. Miasteczko turystycznie "podkoloryzowane", ale wciąż spoko. Bardzo klimatyczne.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group