Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: San Andres
#1 PostWysłany: 26 Lis 2019 18:32 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
proszę o recenzje osób które były na wyspach San Andres - czy to miejsce z rajskimi plażami zdecydowanie warte odwiedzenia? właściwie byłem zdecydowany na kilkudniowy pobyt, ale pierwsza recenzja, którą znalazłem w necie brzmi tak "Dolatując na San Andres jesteśmy mocno rozczarowani. Wszędzie królują sklepy, trąbią samochody, a do niegdyś pięknej wody zsuwają się śmieci. Nie jest to obraz Karaibskich wysp, do którego tak chcieliśmy przyjechać. Po pierwszym nurkowaniu jesteśmy bardzo rozczarowani. Widać, że lata świetności podwodnej San Andres ma już za sobą.";

Stosunkowo niedaleko jest fajna wyspa Providencia, ale transport na nią jest poza moim budżetem - około 450 zł na prom RT;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: San Andres
#2 PostWysłany: 16 Gru 2019 03:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Nie wiem jakie rajskie plaże do tej pory zwiedzaleś, ale myślę że jeżeli odwiedziłeś choćby wybrzeże Włoch czy Chorwacji, nie wspominając już o czymś bardziej egzotycznym, to San Andres czterech liter Ci nie urwie.
Już po wyjściu z "lotniska" można zdać sobie sprawę że jest tam taka typowa kolumbijska prowincja, żeby nie powiedzieć że jest po prostu getciarsko.
Parę ulic dalej jest nieco domków w stylu kolonialnym, holenderskim, na wschód od lotniska deptak nadmorski z wieloma dziurami. Nie wiem na co idą pieniądze z Tourist Card, którą należy wykupić aby wjechać na wyspę (ok. 120zł), ale inwestycji w infrastrukturę to ja tam specjalnie nie zaobserwowałem, więc uważam to za zwykłe dojenie gringos. W pobliżu też sporo sklepów "kup pan wszystko" na północnym wybrzeżu kurorty dla bogatych, a tak poza tym to nic specjalnego. Ceny noclegów i ogólnie wszystkiego dużo wyższe niż w kontynentalnej Kolumbii, a większość atrakcji polecanych przez internety, to zwykłe nabijanie kasiory. Na wyspy poleciałem głównie ze względu na ich egzotyczność, położenie i dlatego że wcześniej po prostu o ich istnieniu nie wiedziałem, ale drugi raz bym tego nie zrobił. Wolałbym polecieć do Cali, które sobie odpuściłem ze względu na San Andres.
Jak chcesz ładną plażę, to już lepiej wydaj na Park Tayrona i przejdź się na Cabo San Juan. Turystów jest tam sporo, ale woda, plaża i ogólna sceneria wygląda świetnie. Dodatkowo jest ciekawe dojście przez namiastkę dżungli, po drewnianych, palowanych kładkach, niewielkich skałkach itp. Jak będziesz miał szczęście to po drodze możesz nawet spotkać małpy ?
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: San Andres
#3 PostWysłany: 16 Gru 2019 20:31 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Byłem na dwóch plażach ( tej blisko lotniska i tej koło wraku ) nazw nie pamietam , ale do sprawdzenia, mi się podobało, sami Kolumbijczycy, fajny klimat, ja żadnej karty nie kupowałem- byłem w 2017:



Image


Image


Image


Image


Image
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Andres
#4 PostWysłany: 16 Gru 2019 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Ja byłem we wrześniu tego roku i mogę Cię zapewnić że posiadanie karty jest obligatoryjne. Bez tego nie wpuszczą do samolotu. A nawet jesli jakims cudem ktos by się przemknął, to na lotnisku w San Andres tez jest sprawdzana. Trzeba ją mieć również przy wyjeździe. Jeśli zgubi się ją podczas pobytu na wyspie, trzeba wydać kolejne 109000COP.
Fakt! Rocky Cay! - to faktycznie fajna plaża, a przede wszystkim wrak obok wysepki wygląda super. Snorkelowałem tam. Całkiem przyzwoita namiastka rafy na zatopionych elementach statku i dużo kolorowych rybek. Przy samym wraku trzeba tylko uważać na prądy bo potrafią miotnąć człowiekiem i można sobie na przykład zedrzeć kolano :roll:
Ale poza tym to chyba nic więcej specjalnego tam nie ma. Dla porównania, na ostatnim zdjęciu Cabo San Juan w Parku Tayrona.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: San Andres
#5 PostWysłany: 17 Gru 2019 03:11 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
No to musiało się coś zmienić, w 2017 żadnej karty nie potrzebowałem.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Andres
#6 PostWysłany: 17 Gru 2019 14:27 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
ja byłam w marcu 2019 i wykup karty turystycznej także był obowiązkowy, bez tego nie wpuszczą do samolotu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Andres
#7 PostWysłany: 15 Kwi 2020 16:18 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Witam, planowałam 3 noce na San Andres ale teraz się zastanawiam czy nie zamienic to na jakies wysepki blisko Cartageny (zaoszczedze 1 lot a nie lubie latac). Chodzi mi glownie o snorkeling i możliwie jak najmniej ludzi, jedziemy na początku września i pobyt nie bylby w weekend. W Parku Taryrona będziemy dwie noce. Może tu zostać dluzej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Andres
#8 PostWysłany: 15 Kwi 2020 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Tak na szybkiego (sam też się nieco rozglądam po tych terenach, ale mocno "wstępnie"), znalazłem park Corales del Rosario y San Bernardo, z wyspą Isla Grande (niedaleko od Kartageny):

http://andreslombana.net/blog/2012/01/2 ... -bernardo/

Mój wyjazd do Kolumbii dopiero w listopadzie (potencjalnie, bo wiadomo, jak jest), więc daj znać, na co się zdecydowałaś we wrześniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
aviel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: San Andres
#9 PostWysłany: 16 Kwi 2020 07:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
@aviel dwie noce w parku Tyrona, to juz sporo. Tam nie ma za wiele plaz na ktorych wolno sie kapac, a te dostepne sa dosc zatloczone (choc pewnie z rana jest lepiej). Mozliwe, ze tylko La Piscina nadawalaby sie na snorklowanie. San Andres i Providencia bylby w miare ok. Moze wycieczka na Wyspy Rozancowe z Cartageny, choc tu tez trzeba sie spodziewac ludzi?
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
aviel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: San Andres
#10 PostWysłany: 16 Kwi 2020 08:06 

Rejestracja: 16 Kwi 2020
Posty: 1
@aviel siedzieliśmy we wrześniu zeszłego roku 5 dni na San Andres, 2 dni w Kartagenie i 5 dni w Santa Marcie (tutaj pobyt się przedłużył z uwagi na konieczną wizytę w szpitalu), służę więc pomocą.

San Andres oceniam bardzo wysoko, w szczególności za jej karaibski klimat. Całe życie wyspy odbywa się w okolicach miasteczka na jej północnym krańcu (okolice lotniska), tam też znajdują się najlepsze piaszczyste plaże oraz punkt wypadowy na Johnny Cay (piękna wysepka, chociaż niestety trochę razi ilość desantowanych tam turystów i rozłożone plastikowe leżaki). Jak tylko oddalisz się o kilometr - dwa z północnej części wyspy, ludzie znikają. Robiąc objazd na skuterze i zatrzymując się w w różnych miejscach, na kilku plażach - ciężko było spotkać tam kogokolwiek. Trzeba się jednak liczyć z tym, że poza "centrum życiowym wyspy" ciężko znaleźć jakiś otwarty (przynajmniej we wrześniu) obiekt gastronomiczny, jak na lekarstwo jest również sklepów spożywczych. Niestety co do spotów snorkelinowych nie jestem w stanie się wypowiedzieć.

W Kartagenie (którą polecam) nie korzystałem z plaż i morza, niemniej jednak to (miejskie plaże) co było widać z murów miasta nie wyglądało zachęcająco.

Santa Marta to dobry punkt wypadowy do Minca i parku Tayrona. Sama plaża miejska jest bardzo słaba,ciężko też powiedzieć coś dobrego o polecanej w przewodnikach Tagandze (Taganga). Miasto nie ma żadnych większych atrakcji, ale dla poczucia "klimatu" warto się trochę po nim pokręcić, czy przysiąść w jakimś lokalsowym barze na chodniku.

W parku Tayrona we wrześniu na większości plaż obowiązywał zakaz wejścia do wody, także nie wiem czy jest to najlepsze miejsce do snorkelingu.

W każdym razie, najlepsze plaże/woda = San Andres, do tego masz tam masę organizowanych wycieczek za kilka $ na spoty nurkowe, zastanów się też nad Providencią.
Góra
 Profil Relacje PM off
aviel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: San Andres
#11 PostWysłany: 15 Lut 2021 19:05 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Karte ew.to gdzie należy kupić? Można przed samym wejściem do samolotu, jeśli będzie konieczna?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Andres
#12 PostWysłany: 15 Lut 2021 19:31 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Tak mozna kupic tuz przed wejsciem do samolotu ...bez niej nie wejdziesz na poklad ....a gdyby sie to jakos omylkowo stalo to juz na wyspie po przylocie przechodzisz jakby przez takie budki jakby migracja (box) gdzie tak czy owak zapytaja cie o to, odrywaja jedna strone i przy wylocie musisz oddac druga - tak bylo w moim przypadku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group