Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Sty 2022 12:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
@Olencjaaa @Goldfinger a to spoko :) Linka podałem, bo niektórzy pomyślą ze to przejazd na Balos, a jednak nie.
Pamiętam jak w 2016 patrzyłem ze ledwo ledwo nasze colectivo stoi na drodze (parę tygodni po nas, jakieś colectivo spadło tam, jak mnie pamięć nie myli)

To z 2018, jak głaz spadł

https://www.lacapital.com.ar/la-region/ ... 77235.html
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 17 Sty 2022 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Ja bym kompletnie się nie kierował tym, że jeszcze będzie pora deszczowa i decydował dopiero na miejscu. Pogoda może dopisać i Laguna jak i Vinicunca będą lux.
Przed wyjazdem z Cuzco na kilka dni Vinicunca była w śniegu, więc wybrałem Lagunę, ale po kilku dniach, kiedy już wróciłem dopytałem i nie było śladu po śniegu, piękna pogoda.
W tamtych rejonach warto być elastycznym. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 17 Sty 2022 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
@makdeb przez to, że bilety na MP trzeba kupić szybciej, ciężko o elastyczny plan
a zamiast laguny i tęczowej góry jedziemy do Puerto Maldonado :D miało być samo Cusco i okolica ale będzie też Amazonia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 17 Sty 2022 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
W listopadzie można było 1-2 dni przed kupić spokojnie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 17 Sty 2022 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Minusy auta w Peru:
a) drogi, dziury, gory.. co za tym idzie wielkie szanse na dodatkowe koszty - ryski, stluczenia
b) bezpieczenstwo - zostawianie na noc gdzies, szansa na wlamanie, kradziez - dodatkowe koszta
c) bezpieczenstwo - podrozowanie noca odpada - zwierzeta na drodze, mandaty, mozliwy napad itd. nie wiem jak w Peru ale w wielu krajach w Ameryce Poludniowej czesto spotykane sa oszustwa na stacjach benzynowych
d) dlugie dystansy - po calym dniu jazdy ciezko zwiedzac, lepiej sie przespac w busie. Peru jest wielkie jak ze Swinoujscia na poludnie Grecji:
https://thetruesize.com/#?borders=1~!MTY4NjQ0MzA.NTkxNjAwNg*MjAyMTY0OQ(NDU3MDQ3Nw~!PE*MTA5MjgwNDk.MjIzOTc3NDA)Mw
e) brak alkoholu :lol:
f) ceny, auto w Cuzco na 7 dni to koszt od 800zl w gore (jakies daty z kwietnia), poza pociagiem ($$$$) to busikami jest bardzo tanio

Co do treku pod Machu to lepiej w jedna strone przejsc sie a w druga pociagiem, inaczej ten "las" sie bedzie nudzil w drodze powrotnej ;)

Moze by tak warto pomyslec o pol na pol, glowne szlaki sa dosc dobrze pokryte samolotami/busami i zamiast na cala trase brac auto to wziac tylko juz na miejscu by miec wolnosc jazdy (np. w miejscu gdzie w okolicy chcemy zobaczyc kilka rzeczy?)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 17 Sty 2022 19:05 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Auta w miastach trzeba trzymać na parkingach, w centrach inaczej się nie da. W Cuzco blisko centrum nie ma dużo parkingów, cena rośnie. Po Cuzco jazda jest upierdliwa, nawigacja pokazywała głupoty, ulice bywają zamykane ot tak, na parę minut przez kierujących policjantów (oraz policjantki ;) ,) co przekłada się na krążenie bez sensu po wąskich uliczkach i stratę czasu. Wyjazd z centrum to koszmar, jednak poza miastem zdecydowanie warto mieć auto, drogi są ok i niezatłoczone. Elastyczność bezcenna.

W Arequipa ruch i parkowanie j.w. tylko więcej aut. Mieliśmy taki przypadek, że nie mogliśmy wjechać do centrum bo na jedynej drodze stał zakaz wjazdu. Człowiek ma głupie przyzwyczajenia, więc nie pojechaliśmy za lokalesami, co kosztowało kolejną rundkę w gigantycznym korku i wpychanie się na zasadzie gry nerwów. Sama droga do Colca po opuszczeniu przedmieść ok, widoki świetne, możliwość zatrzymywania gdzie się chce trudno przecenić. Podobnie można zmienić trasę, kiedy dzieje się coś ciekawego.

Przejazdy między miastami to jednak inna historia, kosztuje to czas i zmęczenie. Drogi bywają kiepskie, podobnie warunki typu mgła, ulewa czy jakieś osuwiska ziemi. Jak to w górach. Lokalny kierowca zaryzykuje, turysta... nie wiem.

Jest oczywiście covid, jazda samochodem czy busem z obcymi zawsze jest jakimś tam ryzykiem. Trzeba to jakoś wyważyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 17 Sty 2022 22:35 

Rejestracja: 16 Sty 2022
Posty: 13
Wszyscy mają rację i jej nie mają ;)

Wiem, jak to moze wyglądać i oczywiści biorę pod uwagę wynajęcie auta np. tylo w Cusco. Co do duży miast to nie warto zwiedzać z auta. Zawsze zostawiam na jakimś parkingu koło hotelu i dalej na piechotę. Później trzeba tylko wyjechać, a jeśli nie stoi się w centrum to nie będzie źle. Wbijam w mapę punkt docelowy i jazda ( wolno, bezpiecznie, to wakacje).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Sty 2022 23:01 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
W teorii zawsze tak to ma wyglądać. W teorii :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 18 Sty 2022 00:20 

Rejestracja: 16 Sty 2022
Posty: 13
Im dłużej Was czytam tym bardziej przekonuję się, żeby po MP zostawić auto w Cusco i polecieć do Puerto Maldonado na 3 noce i wrócić samoltem do Limy. Zamiast robić "film drogi". Trudno byłoby mi ogarnąć bez auta pierwszy tydzień (Ika, Nasca, Colca, Arequipa, Puno, Cusco). Po okolicach Cusco też prościej i elastyczniej poruszać się autem. Czy polecacie jakieś miejscówki noclegowe w rejonie Tambopata? To zachwalane jeziorko przez @makdeb to Lago Sandoval?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 18 Sty 2022 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Tak, to jest Lago Sandoval. Tam albo w Puerto śpij i wykupuj całodzienne wycieczki albo jedz do jednego z lodge i bezpośrednio stamtąd na wycieczki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 18 Sty 2022 10:03 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Goldfinger napisał(a):
Im dłużej Was czytam tym bardziej przekonuję się, żeby po MP zostawić auto w Cusco i polecieć do Puerto Maldonado na 3 noce i wrócić samoltem do Limy. ...


Słaby punkt tego planu jest taki, że jeśli pożyczysz auto w Limie, to w najlepszym razie zapłacisz kilkaset dolców za zwrot w Cuzco. ;)
Moim zdaniem w tydzień będzie trudno zrobić tę klasyczną pętlę, zwłaszcza samemu prowadząc auto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Sty 2022 20:40 

Rejestracja: 16 Sty 2022
Posty: 13
No właśnie- przegięcie z różnicą w cenie.
Za 14 dni w pętli 250-300 Euro. Jak zostawiam auto w Cusco to robi się 800-1000 Euro.
Nie zastanaiałbym się tylko leciał prosto do Cusco i tam wynajął auto, ale chciałbym zobaczyć Nasca...

Czy wiecie coś o lotach z Cusco do Nasca? Opcja jazdy tam i z powrotem jest bez sensu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Sty 2022 20:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
Nie od razu Kraków zbudowano. IMO, nie warto naraz wszystko robić tak małym czasie. Tez mam otwarte porachunki z Peru (np. Nazca i dłużej w Cusco) i wiem ze wrócę tam niebawem i zrobię je.

Z NZC do CUZ to chyba tylko awionetką lub charterem.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 18 Sty 2022 21:09 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Kiedyś czytałem o lotach nad Nazca z Paracas. Ponieważ było ich mało i droższe, a przejeżdżałem przez Nazca, to nie zgłębiałem tematu. Nie wiem czy dalej je organizują, może to jest jakaś alternatywa.

Podlinkowałem napięty plan, ale nie pozostawiający znaczącego niedosytu. Chcesz lecieć do dżungli, musisz zrezygnować z któregoś istotnego etapu.

Ps. Nazca to małe lotnisko, czarter nie wyląduje raczej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 18 Sty 2022 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@Zeus, 👍mam to samo, jestem teraz 3 raz w ciągu pół roku w Ameryce i rzeczywiście Peru zrobiło na mnie pozytywne wrażenie, też kiedyś tam chętnie wrócę


Ostatnio edytowany przez kostek966, 18 Sty 2022 21:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 18 Sty 2022 21:19 

Rejestracja: 16 Sty 2022
Posty: 13
Wzdłuż wybrzeża istotna jest tylko Nasca i Ika. Chyba trzeba będzie sobie darować- innym razem. Chyba, że coś znajdziemy na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 19 Sty 2022 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
LonDynia napisał(a):
Co do treku pod Machu to lepiej w jedna strone przejsc sie a w druga pociagiem, inaczej ten "las" sie bedzie nudzil w drodze powrotnej ;)


To jest bardzo dobry pomysł! W pierwszą stronę busem do Hidroelectricy i trekking do AC a powrót pociągiem. ,,Zaoszczędzimy'' jeden dzień i by starczyło czasu na tęczową górę, z tym że wolałabym mniej turystyczne Palcoyo.
Muszę stworzyć kolejny plan :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 19 Sty 2022 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Goldfinger napisał(a):
Wzdłuż wybrzeża istotna jest tylko Nasca i Ika. Chyba trzeba będzie sobie darować- innym razem. Chyba, że coś znajdziemy na miejscu.


Z Limy busy co chwilę tam jeżdżą to nawet na samym początku sobie ogarniesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 19 Sty 2022 14:01 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Widziałem nawet swego czasu dość ekstremalne jednodniowe wycieczki z Limy do Nazca. ;) Nie próbowałem, zwłaszcza kiedy naczytałem się relacji o przysypiających kierowcach :lol: . Przy kilkunastu godzinach za kółkiem to nawet nie jest dziwne

Clou programu jest oczywiście lot awionetką, wizyta dla wizyty ma mz ograniczony sens. Widzę jakieś oferty lotów z Paracas
http://www.nazcaflights.com/nazca-lines ... aracas.htm
Ale trzeba to sprawdzić i dopytać mailowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Goldfinger lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 19 Sty 2022 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Wg mnie na miejscu można to zrobić za 50% ceny na www.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group