Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Paź 2019 21:26 

Rejestracja: 22 Lip 2019
Posty: 3
Witam, na początku listopada wybieram się do Peru. Chciałbym skorzystać z okazji i zobaczyć również chociaż część Puszczy Amazońskiej. W moim planie mam wizytę w Cusco i mogę spokojnie zmieścić 2 pełne dni w Puerto Maldonado zanim pojadę do Puno. Czy ma ktoś doświadczenia z organizacją wyjzadu do Puerto Maldonado? Zastanawiam się czy kupować bilet lotniczy Cusco - Puerto Maldonado - Cusco jeszcze z Polski (linie LATAM) czy też może będąc w Cusco udać się do jakiejś agencji i z nimi zorganizować cały wypad od A do Z? Jaka opcja jest lepsza i tańsza? Wiem, że kupując bilet z Polski zapłacę więcej niż kupując go w Peru, wiem również że po przylocie do Puerto Maldonado tak czy inaczej będę musiał skorzystać z agencji aby ruszyć w Amazonie na 2 dni. Zastanawiam się zatem czy nie lepiej od razu zorganizowć wszystko z Cusco. Ma ktoś jakieś doświadczenia? Z góry dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 23 Paź 2019 06:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Jak zawsze i wszędzie można i na miejscu ogarnąć i z Cuzco. Trochę agencji to w Cuzco oferuje więc nie wiem czy w samym Puerto będzie wydatnie taniej ale też nie sprawdzałem osobiście. Nastaw się na to, że obietnice przerosną rzeczywistość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Paź 2019 12:00 

Rejestracja: 22 Lip 2019
Posty: 3
Dzięki wielkie za odpowiedź. Zapadła decyzja o szyciu wypadu na miejscu, najprawdopodobniej autobusem nocnym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lis 2021 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Hej, orientuje się ktoś jaki jest koszt wycieczki do Manu lub z Puerto Maldonado? Powiedzmy 4 noce 5 dni, chciałbym wiedzieć jaka kwota jest realna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lis 2021 04:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Minimum 1,800 PEN za osobę za taki okres ogarniane na miejscu. Przy kilku osobach może zejdą trochę z ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Gru 2021 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Ostatecznie zdecydowałem się na Park Tambopata. Do Manu w rejon zona reservada niewiele wycieczek jest organizowanych, mnie interesowała opcja 4N/5D, niestety nikt nie oferował takiego wypadu.
Podstawowa opcja jeżeli chodzi o Manu to 3N/4D ale tylko zona cultural, która koncentruje się przede wszystkim na przeżywaniu kultury, tj. zobaczeniu jak żyją ludzie, itp. Niewiele jest okazji na poznanie selvy.
W tym trzeba zdawać sobie sprawę, że dzień nr 1 i dzień 4 to koncentracja na przejeździe, który trwa ok. 10-12h.

Za podroż do Tambopata zapłaciłem 1920 sol/pax, w tym bilety bus-cama z Cuzco do Puerto Maldonado (3n/4d). To co mnie przekonało, to większa szansa na zobaczenie zwierząt, koncentracja na przyrodzie.
Dodatkowo w trakcie pobytu nie przeznaczamy czasu na transport (dojazd do Puerto Maldonado odbywa się w nocy przed pierwszym dniem, powrót do Cuzco po ostatnim dniu - ofc, mozna zostać w Puerto i zejść z ceny jakieś 50-60 soli).
Z samego Puerto można organizować każdego dnia całodzienne wypady do selvy jednak widać różnicę w podejściu do klienta, który jest kilka dni, a do tego który przyjechał na kilka godzin, tj. przewodnicy pokazują mniej, nie starają się aż tak, żeby coś zobaczyć.
W cenie: 4obiady, 3 śniadania i 3 kolacje, przewodnik do każdej aktywności (przez 3 dni ten sam), nocleg. Ogólnie bardzo polecam, warunki dobre. Z samego Cuzco wydaje się, że niewiele jest ofert do Tambopaty, natomiast zawsze można pojechać do Puerto i stamtąd ogarnąć, jeżeli wyjedzie się busem o 20 z CUZ to ok. 7-8 jest się na miejscu, tak więc nawet może tego samego dnia by się udało wypłynąć (wyjazdy są ok. 9 z portu, łodzią ok. 1h podroży w dół rzeki). Jeżeli ktoś będzie miał jakiekolwiek pytania, służę poradą.

Sam byłem przygotowany pod względem malarii, sprawa indywidualna. Ostatecznie tabletek nie brałem, w lodge są moskitiery, repelent to coś podstawowego, bez niego ani rusz. Jedyne co, to szczepienie przeciw febrze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Sty 2022 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
@makdeb a jakie wycieczki/aktywności miałeś w cenie pobytu? Byłeś na lizawce?
My rozważamy spanie w Puerto Maldonado i całodniowe wycieczki tylko zastanawiam się na które warto się zdecydować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Sty 2022 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Hej,
Isla de los monos
Jezioro Tambopata
Lizawka
Spacer w głąb dżungli w ciągu dnia i nocą
Obserwacja kajmanów
Odwiedzenie posesji tamtejszej ludności
Łowienie z łódki

Z tego co widziałem, to wycieczki "całodniowe' miały nieco uboższy program w porównaniu do osób, które przebywały w tym samym czasie w lounge/ośrodku - zwał jak zwał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 05 Sty 2022 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
@makdeb a które atrakcje polecasz a co można odpuścić?
A jak wrażenia z lizawki? Dobrze było widać papugi czy tylko aparatem z super obiektywem szło zrobić dobre zdjęcia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sty 2022 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Jezeli chodzi o lizawki to są dwie.
Jedna bliżej Puerto Maldonado - zielone papugi mniejsze papugi, tańsza (na tej byłem)
Druga dalej od Puerto, z niebieskimi guacamayo - duże papugi, droższa (ok 300-400 soli).

Jeżeli chodzi o zdjęcia to pewnie w zależności od aparatu, ja robiłem telefonem, wyszedłem z założenia, że jest tych fotek mnóstwo na internecie, więc wolę skupić się na tym co widzę i korzystać z chwili.

Na isla de los monos wszystko zależy od szczęśćia, czasem małpy są, czasem nie.
Na pewno must see to jest samo jezioro Tambopata, tam widziałem węże, wydry, małpy, różne ptactwo, był także kajman, hormiga bala i kilka tarantul.

Warto też nocny spacer, należy pamiętać żeby zachować maksymalną ciszę, bo zwierzęta się łatwo płoszą.
Nie wiem czy coś bym odpuścił, dla mnie nadal niedosyt, z chęcią powtórzyłbym każdy wypad, dzikość natury w tamtym regionie jest wspaniała.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Sty 2022 20:23 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Wybieram się tam niebawem. Czy jest tam co robić przez 7 dni? :) Jak oceniacie sam pobyt tam?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group