Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nazca
#1 PostWysłany: 10 Sty 2015 21:16 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Czy warto spojrzec na rysunki w okolicach Nazca z platformy widokowej? Czy łatwo jest z transportem? Chciałbym wyjechac z Nazca, następnie zatrzymac się przy platformie widokowej i złapac autobus do Ica. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: Nazca
#2 PostWysłany: 11 Sty 2015 17:26 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 58
Warto, zobaczylem z tej platformy wiecej niz sie spodziewalem. Mozesz pojechac z Nazca autobusem firmy Soyuz (bilet kosztuje pare soli), kupujesz na dworcu bilet do Nazca Mirador. Autobus jedzie dalej do innego miasta, ale kierowca wypuszcza chetnych kolo platformy. W drodze powrotnej do Nazca musisz zamachac na autobus zeby sie zatrzymal. Nie wiem czy z platformy mozna bezposrednio dostac sie do Ica, bo raczej nie widzialem tam oficjalnego przystanku. Autobusy z Nasca jezdza w tym kierunku bardzo czesto.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nazca
#3 PostWysłany: 11 Sty 2015 19:47 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
wg mnie widok nieporównywalnie słabszy niż z samolotu (cesny) ale coś tam widać. Wysokość wieży podobna do tych pożarniczych w polskich lasach - może trochę niższa. Jak jest się na miejscu nie decyduje na lot samolotem to chyba pozycja obowiązkowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nazca
#4 PostWysłany: 02 Mar 2015 07:43 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 21
My jechaliśmy nocnym autobusem z Cuzco, bardzo komfortowym z obiadem, klimką i rozrywką osobistą (gry filmy itp). Niestety przejazd kupiliśmy dość drogo - 60 USD za os. Można kupić taniej z wyprzedzeniem przez internet. W pobliżu dworca autobusowego w Nazca jest masę biur oferujących loty nad rysunkami. Przeważnie już na dworcu są agenci, namawiający na lot. Ceny od 60 USD za 30 minut lotu. Na lotnisku doliczany jest jeszcze koszt 15 USD jako opłata obowiązkowa. Lepiej nie mieć ze sobą dużego plecaka, można przechować bezpłatnie w biurze gdzie zakupiliśmy lot.


jak ktoś ma jakieś pytania to pisać na fb
https://www.facebook.com/tomasz.zy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nazca
#5 PostWysłany: 18 Mar 2015 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 15
Autobus z Ica do Nazca w 2013 roku kosztowal 11 soli. Niektore autobusy tanszych firm zatrzymuja sie przy platformach, aby zabrac pasazerow do Ica wiec mysle, ze nie powinno byc z tym problemu.
Czy warto isc na platforme, to zalezy czego oczekujesz: my tam milosnikami atrakcji typu linie na ziemi nie jestesmy, ale poniewaz slynne linie nazca trzeba zobaczyc, a 100 dolarow na samolot za bardzo nie mielismy, platformy byly dla nas idealnym rozwiazaniem.
A jakbys mial ochote na nieco mniej turystyczne nazca to zapraszam na naszego bloga: http://poriomaniacy.blogspot.co.uk/2013 ... ie-da.html
Pozdrawiam
_________________
Justyna Kloc

Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej (Ryszard Kapuściński, 'Podróże z Herodotem')

http://poriomaniacy.blogspot.co.uk/
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nazca
#6 PostWysłany: 17 Sty 2016 23:09 

Rejestracja: 24 Lip 2010
Posty: 26
Korzystałam z firmy http://www.alasperuanas.com/. Jedna z rekomendowanych firm i faktycznie wszystko było ok.
Zabukowałam lot wcześniej z Polski, płacąc Pay Pal'em ale można też zapłacić na miejscu. Przyjechaliśmy z Limy o północy, a zabukować nie bardzo da się rano, bo zaplanowany jest schemat lotów i godziny.
Lot kosztował $90 za osobę, 4 klientów w samolocie, plus dwóch pilotów z czego jeden pokazuje linie. Miejsca są przydzielane według wcześniejszej podanej wagi, ale pary obok siebie. Lot trwa ok. 30 minut i podlatuje się dwa razy z różnych stron samolotu, aby każdy tak samo widział.
Trochę trzęsie w samolocie. Linie były tak wciągajace, że mój Narzeczony nie zorientował się w ogóle, że trzy razy wymiotowała obok niego. Są przygotowani na to i mają reklamówki dla każdego, a ja miałam dobry timing, bo robiło mi się niedobrze jak druga strona patrzyła na linie ;-P.

Jak się zapłaciło przedpłatę, to była promocja, że zabiorą na wycieczkę do pobliskich akweduktów (musiałam się upomnieć o swoje) - warto zobaczyć, bo i tak nie ma za bardzo co robić w miasteczku, a autobus do Arequipy mieliśmy o 14, lot się skończył po 12 (miał być o 8, ale nie zmienili w systemie, chociaż nam napisali, że zmieniają).

Do Nazca jechaliśmy o 16.30 z Limy autobosusem Cruz del Sur, wszystko w mieście jest blisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nazca
#7 PostWysłany: 03 Paź 2016 19:22 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 22
Loty: 20
Kilometry: 25 530
Hej,

Czy 90$ to była kwota ostateczna za wszystko? Jak oceniasz bezpieczeństwo lotów z tą firmą?

Dokonaliśmy wczoraj rezerwacji w AeroParacas i po wysłaniu potwierdzenia dosłali również całą listę dodatkowych opłat ( podstawowa to 85$) dlatego chcemy poszukać innej opcji.

Czy ktoś może latał z AeroParacas i może wypowiedzieć się na ich temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nazca
#8 PostWysłany: 03 Paź 2016 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ja byłem w 2013, przyjechaliśmy rano w ciemno na lotnisko. Ceny były od 75 do 95$, ale się trochę targowaliśmy i w końcu polecieliśmy za 70$. Wybór jest spory, więc możesz próbować na miejscu.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nazca
#9 PostWysłany: 03 Paź 2016 22:38 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 22
Loty: 20
Kilometry: 25 530
Dziękuje za odpowiedź. A pamiętasz z którą z firm leciałeś?
Jakim samolotem lecieliście 4 czy 6 osobowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nazca
#10 PostWysłany: 04 Paź 2016 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
takim:
Image
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nazca
#11 PostWysłany: 04 Paź 2016 21:41 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 22
Loty: 20
Kilometry: 25 530
Dzięki :)

A czy leciał ktoś może z Areoparacas? Złożyliśmy tam rezerwację, i chcą żeby wpłacić 50% depozytu, czego nie mamy zamiaru robić. Po dłuższej wymianie maili ( po hiszpańsku) potwierdzili że można jednak zapłacić na miejscu, i zastanawiam się czy nie zmienić ich na AlasPerunas, żeby czegoś się nie zaczęli czepiać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nazca
#12 PostWysłany: 30 Paź 2016 22:14 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 22
Loty: 20
Kilometry: 25 530
Czy jest jakieś miejsce na zostawienie bagaży na czas przelotu nad liniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nazca
#13 PostWysłany: 30 Paź 2016 22:32 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
My zostawiliśmy w biurze naszego przewoźnika na lotnisku.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nazca
#14 PostWysłany: 07 Sty 2018 23:37 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Ile trwa przejazd z Ica do Nazca? Jak wygląda autostop ma tej trasie w obu kierunkach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nazca
#15 PostWysłany: 08 Sty 2018 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Autobusy (cruz del sur, oltursa) jadą 2 do 2.5h. Cena od 25 sol do 60.
Autostop co łaska, próbować można.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nazca
#16 PostWysłany: 10 Lut 2018 05:41 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Dla potomnych: aut jeździ sporo, ale trzeba trochę poczekać, żeby coś złapać. Dobrym punktem jest właśnie Mirador aka "wieża pożarnicza". Turyści zatrzymują się, oglądają i można popytać, czy nie podwieźliby nas.

Autobus (Soyuz, Flores czy inny lokalny) spod Miradoru do Ica wg miejscowych kosztuje ok. 10-12 soli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group