Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lis 2017 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Hej,

W lutym lecę w ramach Burrito Deal do Peru. Niestety na miejscu mam tylko tydzień. Stwierdziłem, że to trochę za krótko, żeby pchać się na MP, zwłaszcza uwzględniając dodatkowe koszty (ok. 600zł za RT Aviancą do Cusco) oraz to, że wtedy jest pora deszczowa i prawdopodobnie niewiele poza mgłą bym zobaczył...

Myślałem o nocnym autobusie z Limy do Huaraz, a następnie wyprawą do pobliskiego parku narodowego Huascaran. Co sądzicie o takim pomyśle? Czy oprócz Cordillera Blanca znajdują się jakieś warte odwiedzenia miejsca w zasięgu 6-9h jazdy autobusem z Limy? Najbardziej interesują mnie atrakcje przyrodnicze, choć zależy mi też na tym aby poznać trochę peruwiańskiej kultury w niekoniecznie turystycznych miejscach.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie :D
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 13 Lis 2017 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Arequipa? Lot VivaAir nie powinien być drogi w dwie strony. Według mnie to bardzo klimatyczne miasto i baza wypadowa do kanionu Colca.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Lis 2017 10:13 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 34
Loty: 161
Kilometry: 293 404
W regionie cuzco oprócz machu picchu jest sporo innych miejsc do odwiedzenia - np. Święta Dolina Inków (Valle Sagrado) czy Rainbow Mountain (Montana de Siete Colores), samo miasto też jest przeurocze i jak najbardziej polecam nie tylko jako baza wypadowa do MP
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Lis 2017 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
dzięki za propozycje. Właśnie biorę pod uwagę jeszcze kanion Colca, bo Huascaran choć piękne, to bardzo przypomina park narodowy Los Glaciares w Argentynie, w którym byłem rok temu :P jak z trekkingiem w Colca? są miejsca gdzie można rozbić się namiotem, ewentualnie jakaś baza noclegowa? A może jakiś rejs promem po Amazonce? Da się coś takiego ogarnąć w tydzień (np lecąc do Iquitos?)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lis 2017 10:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
@gecko
kanion-colca,677,58154#p779590

Co do namiotu, może być ciężko, jako ze wszędzie tam góry są :P Ale noclegi są tanie, aż za bardzo :)

Do Cuzco masz VivaAir, więc zawsze możesz zrobić Cuzco (i okolice), bus do Arequipy lub trochę droższa wersja z Cuzco prosto do Colcy (Chivay) http://www.4m-express.com/ruta_qc_en.htm

I potem z stamtąd do Cabanaconde na trekking :)
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Lis 2017 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@Zeus

czy na vivaair da się złożyć jakieś multicity? Nie widzę takiej opcji, a ubieranie tego w one-way tripy jest totalnie nieopłacalne :/ przykładowo LIM-CUZ-LIM w taryfie light to 58 USD. Z kolei OW LIM-CUZ to 56 USD, a AQP-LIM to 49 USD (łącznie 107 USD)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Lis 2017 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
gecko napisał(a):
Najbardziej interesują mnie atrakcje przyrodnicze


--> Wyspy Ballestas, okolice Paracas

Obok masz Ica (ciekawe choć niewielkie muzeum) i Huacachinę
Nieco dalej Nazca (oprócz oklepanych figur na pustyni ciekawe akwedukty, niedaleko Cerro Blanco i grobowce na pustyni)
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Lis 2017 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Dzięki wszystkim za pomoc. Ostatecznie zdecydujemy się się na trasę:

LIM-CUZ (Viva Air)
Cusco - Arequipa (lokalny bus :D)
AQP-LIM (Viva Air)

Przylot do Cusco 3 lutego wcześnie rano, powrót do Limy 9 lutego. Wystarczy czasu żeby odwiedzić Cusco, MP, Arequipe, kanion Colca i być może Salinas de Maras? Starczy na to czasu uwzględniając transport lądowy? (z Cusco do MP oraz z Cusco do Arequipy + dojazd do kanionu Colca)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 28 Lis 2017 23:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Da się :)
Masz tutaj moją opcję
zeus-i-swiatynia-slonca,1542,94449

Ja bym na twoim miejscu wybrał turystycznego busa Cuzco - Chivay (wiem trochę kosztuje ;/) ale o 16 jesteście w Chivay i wtedy albo busem do Cabanaconde, albo nocka w Chivay, i wcześniej rano na Mirador El Condor i piechotą do Cabanaconde.

Więc jak ja to widzę

3/2 - Cuzco
4/2 - Cuzco
5/2 - Cuzco -> Hydroelectrica -> Aguas Callentes
6/2 - Machu Pichu -> Hydroelectrica -> Cuzco
7/2 - Cuzco - > Chivay - > Cabanaconde
8/2 - Dolina Colca -> Arequipa
9/2 -Arequipa (tylko nie wiem o której wylot o 15 czy 20)

4/2 to od was zależy czy chcecie robić Ollantaytambo i okolice Cuzco lub uderzać wtedy Hydroelectrica
Wtedy macie dodatkowy dzień w Cabanaconde na treking :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 28 Lis 2017 23:57 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Cuzco jest na 3400 npm, wiec pewnie pierwszego dnia dorwie Cie choroba wysokościowa i bóle głowy. Jak masz pecha i i drugiego tez więc za wiele nie pozwiedzasz. Może lepiej prosto po przylocie na miejscce pojechać np do Ollantayambo (2800m), tam w okolicy jest sporo fajnych rzeczy do zobaczenia a i łatwiej się do wysokości przystosować. Stamtąd MP a dopiero potem samo Cuzco.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 29 Lis 2017 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@pbak
moze w takim razie, aby zmniejszyc ryzyko wystapienia choroby wysokosciowej, rozsadniej byloby poleciec najpierw do Arequipy, a pozniej do Cusco? Arequipa lezy na 2300m.n.p.m. wiec w Cusco szoku dla organizmu byc nie powinno

ps.
sorry za brak polskich znakow :P
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Lis 2017 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1565
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Zaczynanie od Arequipy ma sens. Tylko jeśli zostaniesz tam krótko i będziesz chciał jechać dalej do Kanionu Colca, to i tak możesz mieć problemy z chorobą wysokościową. A wtedy z całej wycieczki niewiele wyjdzie. Ale tego jak Twój organizm znosi wysokość, nie wiemy. Trochę mało czasu na miejscu, by zobaczyć wszystko co chcesz. Ale pewnie też tak bym to próbował ułożyć. ;) A tu jeszcze Titicacaca blisko,ehhh. Myślę, że opcja z Ollantaytambo i MP na początek, będzie najlepszym wyborem.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 29 Lis 2017 10:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Ja tak Zrobiłem
Nocka obok lotniska w LIM i rano lot do Arequipa
Zwiedzanie Arequipa i rano kolejnego dnia, po zwiedzaniu Santa Catalina, obiadu pojechałem ostatnim autobusem do Cabanaconde
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Lis 2017 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
-- 29 Lis 2017 09:52 --

@gecko
Na początku miałeś pomysł Cordillera Blanca, fajny, chociaż problem aklimatyzacji byłby aktualny. W Huaraz miałem objawy choroby wysokościowej, silne bóle głowy, duszność.

Jeśli nie masz jeszcze biletów na Viva Air, to może pomyśl, czy nie zrezygnować z cepeliowego szlaku Cuzco - MP Arequipa. Proponowałbym 2 opcje:

1. Północne Peru:
- Chiclayo - pobliskie Sipan, piramidy, niesamowite muzem z zawarością grobowca
- Trujillo - największe na świcie gliniane miasto Chan Chan, dobrze widoczne z samolotu na trasie LIM- CIX, na liście UNESCO a jak zwiedzaliśmy to byliśmy jedynymi turystami; poza tym Piramida Słońca, Piramida Księżyca
- może dałoby się jeszcze w to wmontować Huaraz i rzeczony Park Narodowy Huascaran, i koniecznie łatwy do zorganizowania z Huaraz wypad do świątyni Chavin de Huantar - przepiękne, odmienne od innych miejsce do dłuższego zwiedzania, najlepiej z lokalnym przewodniekiem

2. Amazonia - Iquitos. Jeśli nie byłeś - to inny świat. Miasto > 100000 odcięte od świata, w dżungli, dostać się można tylko wodą lub drogą powietrzną. Klimaty z filmów Herzoga, budowle projektu Gustawa Eiffela. Delfiny rzeczne w Amazonce. Victoria amazonica - taka "roślinka" na wodzie.
Mam na miejscu, w Iquitos, kolegę Indianina, można zorganizować eskapadę z ayahuasca, ale na to trzeba przeznaczyć 2 -3 dni i na pewno nie przed samym powrotem do Europy.

-- 29 Lis 2017 10:03 --

I jeszcze dodam:
na północy jest znacznie mniej turystów, taniej a ludzie dużo bardziej przyjemni i mam nadzieję, że to się nie zmieniło w ciągu ostatnich 11 lat - bo tyle lat temu tam byłem.

Tu krótki opis czyjejś podróży z 2009 roku:
http://podroze.gazeta.pl/podroze/1,1141 ... amidy.html
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 29 Lis 2017 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@sko1czek

Dzięki za pomysly :) widzisz sytuacja jest taka, że nie jadę sam tylko z trzema innymi osobami więc trochę muszę się dostosować (a MP każdy chce zobaczyć :p) W sumie trasa rzeczywiście mocno turystyczna ale cóż.. Huascaran choć piękne to bardzo podobne do Los Glacieres w Argentynie gdzie byłem rok temu. Amazonia bardzo mi się marzy. Nawet brałem to pod uwagę i myślałem czy nie namówić reszty ekipy, ale stwierdziłem że tydzień na miejscu to trochę za mało czasu na taką przygodę. Poczekam na jakąś fajną promke do Manaus i wtedy poplyne. Ale to tak minimum dwa tygodnie chciałbym spędzić na takim wyjezdzie :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Lis 2017 14:42 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
gecko napisał(a):
@pbak
moze w takim razie, aby zmniejszyc ryzyko wystapienia choroby wysokosciowej, rozsadniej byloby poleciec najpierw do Arequipy, a pozniej do Cusco? Arequipa lezy na 2300m.n.p.m. wiec w Cusco szoku dla organizmu byc nie powinno

ps.
sorry za brak polskich znakow :P
Stara gorska szkola mowi, ze aklimatyzacja zaczyba sie powyzej 2500m. Wiec Arequipa pomoze w tym o wiele mniej niz Ollanta.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 29 Lis 2017 15:00 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Jak juz bedziecie w Cusco to koniecznie odwiedzcie Salinas, niesamowite miejsce! W ogole cala Sacred Valley przepiekna
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 30 Lis 2017 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@agnieszka.s11

Tak, o Salinas już słyszeliśmy i mamy to w planach :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Lut 2018 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
@gecko takie słowa otuchy bo też się zastanawiałem nad sensem jechania w góry w porze deszczowej ale właśnie wróciliśmy i pogoda była rewelacyjna na MP piękne słońce cały dzień kolejnego dnia podobnie także trzymam kciuki aby się utrzymała, na prognozy nie patrz bo się raczej nie sprawdzają tam jest bardzo zmiennie i chyba nie ma reguły można jechać w porze suchej i trafić na deszcz
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 10 Lut 2018 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@chester0

Właśnie wróciłem z MP. Do godz 9:00 mgła jak mleko, nic nie było widać. Później w ułamku sekundy chmury się podniosły i do końca pobytu miałem piękne widoki :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group