Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Gru 2022 13:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Ja bym prędzej celował północ CJC i Boliwię a do Punta Arenas innym wyjazdem razem z Ushuają.
Albo jak samo Puntas, to myślę ze 2-3 dni to maks (wyspa pingwinów, miasto). Lub Puerto Natales i Torres del Paine
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 03 Gru 2022 14:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@marcin.krakow: jeśli chodzi o samo CJC to 3 dni pełne spokojnie wystarczą. Weź pod uwagę, że przedostanie się z północy na południe (albo odwrotnie) chwilę też zajmie, więc ci efektywnie ten dzień prawie w całości wypadnie, uwzględniając dojazdy na/z lotniska, transfer itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 03 Gru 2022 19:49 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
@marcin.krakow to też zależy moim zdaniem od tego na jakie zwiedzanie się nastawiasz, czy chcesz robić jakiś trekking/wejście na wulkan, czy zamierzasz wypożyczać auto w którymś z miejsc, czy raczej inne środki transportu, czy myślisz, że wrócisz w tamte strony itd.

Jeśli zakładasz, że możesz kiedyś tam wrócić, to skupiłbym się na jednym z tych kierunków, tak jak pisze @Zeus. Wtedy albo Atacama + wypad na Salar de Uyuni, albo Torres del Paine i pełne W, a do tego jeszcze zdążyłbyś coś zobaczyć z okolic. To są tak świetne miejsca, że zasługują na więcej, niż szybkie liźnięcie. Jeśli chcesz koniecznie jedno i drugie, to zrobiłbym tak jak piszesz, czyli 3 dni na północ, reszta na południe, przy czym na południu i tak skupiłbym się na Torres del Paine, bo warto.

Chcąc jedno i drugie, dla mnie najlepsza opcja, to coś w tym stylu:

Dzień 1 - najwcześniejszy możliwy lot do CJC, wypożyczenie auta, większość dnia zostaje na dotarcie do San Pedro de Atacama i zwiedzanie okolic
Dni 2-3 - Atacama
Dzień 4 - przedostanie się z CJC do PNT i droga do Torres del Paine
Dni 5-7 - Torres del Paine (na przykład dwie jednodniówki - pod wieże i do Mirador Britanico, trzeci dzień na Mirador Condor, Mirador Cuernos i dotarcie do PNT/PUQ)
Dzień 8 - Coś z okolic + powrót do Santiago
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
marcin.krakow uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 03 Gru 2022 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
Ogólnie to głównym celem jest IPC, ale myślę zostać tam "parę" dni zamiast od razu wracać do europy

Wstępnie myślałem tak:
przelot SCL-PNT (lądowanie 13, to i tak najwcześniej co udało mi się wyszukać kolejnego dnia po powrocie z IPC)
jedna albo dwie jednodniówki do Torres del Paine (treki odpadają ze względu na kontuzję kolana)
przejazd do Punta Arenas + znalazłem jedną agencję która pływa na pingwiny także w kwietniu i maju (czekam na odp od nich czy to nie pomyłka)
przelot do SCL ostatnim lotem czyli ok 21

Teraz za sugestą @zeus myślę czy nie odpuścić CJC i za to kupić SCL-VVI oraz VVI-LPB i np. pojechać nad Tititace i wrócić za mile zamiast z SCL to z LPB (kwesta różnicy w podatkach to niecałe 200zł)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Gru 2022 20:12 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Z IPC to sobie potwierdź, że będzie się dało w twoim terminie - znajomy, który miał zaplanowaną kameralną grupę na Wielkanoc 23 na IPC, dostał informację od lokalnego partnera, że mogą być znów problemy z wyjazdami tam; nie weryfikowałem tego sam i nie znam szczegółów, ale widzę, że rozkład LA na wcześniejsze miesiące jest już dziwnie poszatkowany.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
marcin.krakow uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 03 Gru 2022 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
Narazie tylko poprzesuwali daty o 1 dzień i nie raczyli nawet maila wysłać, mimo że brałem bezpośrednio od LA :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 04 Gru 2022 22:13 

Rejestracja: 28 Gru 2021
Posty: 19
czy ktoś ma może jakieś informacje na temat obecnej sytuacji na Rapa Nui?
Będę w styczniu w Chile i chciałbym się tam wybrać, ale połączeń lotniczych jak na lekarstwo.
Czy z Waszego doświadczenia coś może się jeszcze zmienić czy raczej sobie odpuścić wyspę?
Dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 04 Gru 2022 23:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@marcin.krakow Pytał w Chile, to się podzieli newsami, które są optymistyczne póki co. Co do LA nie wiem jaki jest powód pocięcia rozkładu między styczniem a marcem - oni często zmieniają generalnie rozkłady, więc być może coś się pojawi jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Gru 2022 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
Ja akurat pytałem o kwiecień, oto odpowiedź jaką dostałem:

Kod:
Hello Marcin,

Thanks for visiting our website. Regarding your query, I have not heard anything about the island being closed to tourism again. In fact, this week the Chilean Ministry of Health confirmed the improvement and excellent control of Covid-19 on the island. And as of December 1, tourists will not have to carry out a PCR test before embarking. So the only obligation is proof of being vaccinated.

You can see the updated requirements on this page:

https://imaginarapanui.com/fr/informations-pratiques-ile-de-paques/formalites-ile-de-paques/

So I hope you can enjoy your stay on the island next April without problems.



Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 04 Gru 2022 23:55 

Rejestracja: 28 Gru 2021
Posty: 19
W terminie, w którym mógłbym poleciec bilety są po kilkanaście tysięcy! Dostępne są tylko w biznesie. Może coś się jeszcze zmieni choć nadzieje mam coraz mniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group