Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 24 Sie 2022 08:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@agnieszka.s11: a jak wrażenia z jazdy w sensie warunków, bezpieczeństwa (inny ruch) itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#62 PostWysłany: 24 Sie 2022 09:31 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
agnieszka.s11 napisał(a):
marek na rowerach duzo ludzi dojezdza do Valle de la Luna. Ja mialam swoj, oprocz Valle de la Luna objechalam slodkowodne jeziorka w okolicy, Francuzi, z ktorymi pozniej po Bolivii jezdzilam dojechali rowerami nawet do El Tatio.


Gratuluję kondycji ;)

Valle de la Luna jest dość blisko, sporo osób jedzie rowerem, ale... to jest wysokość ~2,4k m.n.p.m. plus słońce i upał w ciągu dnia. Przywiozłem nawet pick-upem trójeczkę młodych rowerzystów, co nie miała już siły wrócić do SPdA. :D

Wjechać na 4,2k (tam najlepiej być o wschodzie słońca) to jest spore wyzwanie. Cóż, około 80 km, 2k m różnicy wysokości, trzeba znać swoje siły. Do takiej wyprawy trzeba się trochę przygotować.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 24 Sie 2022 12:35 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
@marek2011 w Ameryce Poludniowej z kultura jazdy jest hmm troche inaczej niz w Europie, tam kazdy pedzi i nie patrzy czy bezpiecznie czy nie, po prostu wyprzedza. Na szczescie nie mialam zadnych niemilych wydarzen na drodze oprocz spotkan z psami. Dwa razy w ciagu jednego dnia pies ugryzl mnie na szczescie w buta. Psy sa wszedzie, lataja luzem i nie przepadaja za rowerzystami :-) nie raz trzeba bylo sie zatrzymac schowac za rower, rzucic kamieniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 24 Sie 2022 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Bez przesady z tą kulturą jazdy, o ile w Peru, a szczególnie w miastach to jest prawdziwy horror i nie polecam, chociaż niektórzy na forum jednak wypożyczali auto, tak w Chile jest dużo spokojniej, miałem auto, jeździłem po Santiago i Val Paradiso i pojechaliśmy w góry, nigdzie nie było problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 24 Sie 2022 14:00 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Rowerem do VdL nie powinno być problemu, to nie jest tak daleko + tam nie ma takiego przewyższenia @j_a; rozumiem, że chodziło ci o El Tatio - tu się zgadzam, mimo że sam sporo jeżdżę, nie porywałbym się na taki wyczyn z biegu. Generalnie zakładam, że jeżdżenie po okolicy rowerem zakłada solidną kondycję i nie jest dla ludzi, którzy wyskakują dwa razy w miesiącu w lecie popykać sobie po mieście 10 km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 24 Sie 2022 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Trzeba jeszcze dodać, że tam są prawie wszędzie szutry i generalnie bardzo słabo się jeździ.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 29 Sie 2022 03:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 314
Loty: 1184
Kilometry: 2 349 936
platynowy
kostek966 napisał(a):
-- 23 Sie 2022 21:06 --

@hiszpan, jakie namiary ?, to miasteczko składa się głównie z biur podróży i hotelików, powstało tylko dla wycieczek, obejdziesz kilka i masz, trasa w każdym ta sama, a ceny może kilka $ różnicy, to o pda, chyba źle zrozumiałem, pytasz o Calamę ?, geohotel, a knajpka to pasion Peruana, wrzucę jeszcze zdjęcie


-- 23 Sie 2022 21:32 --

Calama Pasion Peruana, smacznego
Załącznik:
IMG_20220823_202920_copy_634x346.jpg


Dzięki wielkie - byłem, jadłem i było bardzo smaczne. Szokujące, że jedzenie przynieśli ok 10 minut od zamówienia. Jedliśmy steki i ryby
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 11 Wrz 2022 14:36 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Jeżeli ktoś będzie szukał / chciał skorzystać z siłowni w trakcie pobytu w SPdA to takowa znajduje się przy lokalnym centrum sportowym obok stadionu, 5 minut spacerem z centrum. Siłownia jest duża i bardzo dobrze wyposażona. Jednorazowy wstęp: 3000 CLP (gotówka), czynna jest codziennie do 22. Na sali formalnie niby obowiązują maseczki, ale na szczęście praktycznie nikt tego nie przestrzega.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 02 Paź 2022 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Czy ktoś widział (zwłaszcza na miejscu) albo nawet korzystał z wycieczki z SPdA do boliwijskiej Laguny Colorada (+po drodze Laguna Verde i Blanca i Salvador Dali Desert/ czyli mniej więcej to co oferują w 1 dniu wycieczki na Uyuni)? Ewentualnie może spotkaliście albo macie namiar na kogoś kto zawiezie w te miejsca z SPdA? W necie znalazłam tylko jedną, ale nieaktualną już, no i cena z kosmosu:/ https://www.denomades.com/en/san-pedro- ... -day-id927
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 25 Paź 2022 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
Polecam drogę nr 27 prawie do granicy argentyńskiej Widoki rewelacja No i nie ma żadnych dodatkowo płatnych wejściówek :)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 25 Paź 2022 23:25 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Droga przez Paso de Jama jest faktycznie niesamowita, ale po stronie argentyńskiej (do Purmamarca) to dopiero są widoki. Ale to już inny temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 18 Lis 2022 04:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Droga 27 rzeczywiście świetna, ale chyba nie na każde auto. Nam Chilean wcisnął "MG-ZS" czy jakoś tak (jako crossover) i ma to tak strasznego muła, że w naszą piątkę piłowałem go nierzadko na drugim biegu i 40km/h bo ledwo się drapał pod górę (niestety benzyna 93 i wysokość robią swoje). Powyżej 4000m miałem gratis oznaki choroby wysokościowej, jako jedyny. Zawróciliśmy, bo to ja prowadziłem :) Próbowałem też coś z drona nakręcić, ale dji mini na wysokości >3500 i przy sporym wietrze odmówił współpracy.

Jutro mamy cały dzień, zastanawiam się czy nasz grat wtoczy się do gejzerów (@cart, polówka nie miała problemów z wjechaniem?) no i drugie zasadnicze pytanie czy jest sens jechać na gejzery nie o świcie. Jutro o świcie nie damy rady (bo mamy różne obowiązkowe lekcje online), więc zostaje nam ewentualnie bladym świtem w sobotę tłuc się na gejzery, a potem lecieć na złamanie karku do Calamy (trzeba wracać do SPdA?), bo o 12:30 musimy być na lotnisku.
Nie chcę zmarnować jutrzejszego dnia, ale męczy mnie tutaj już "wszystko po 15.000 CLP" - jakbym był sam jak @cart to pewnie bym cisnął na maksa wszystkie ciekawe atrakcje, ale u mnie przy każdej kasie biletowej jest x5 (czasami zniżka dla młodzieży).
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 18 Lis 2022 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Gejzery tylko rano bo wtedy jest największa aktywność. Po 10 jak wyjeżdżałem to już na bramkach nikogo nawet nie było, ciekawe czy zamykają czy można wjechać za darmo.
Polo dało radę, ale ciężko było momentami.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 18 Lis 2022 10:19 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 174
niebieski
Potwierdzam, na gejzery lepiej jechać rano, ja byłem popołudniu i nie polecam, dodatkowo też musiałem zapłacić za wstęp, jedynie udało się wynegocjować połowę stawki. Jeżeli chodzi o drogę to też nie jest jakaś super, musisz liczyć ~2h w jedną stronę. Szczególnie za Machuca zaczyna się tarka, lepiej jechać równolegle do głównej drogi (są wyjeżdżone ślady).
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 18 Lis 2022 12:08 

Rejestracja: 22 Kwi 2017
Posty: 34
Również miałem GM-ZS z tej samej wypożyczalni , dał radę bez problemu ale jazda tą droga po ciemku to spore wyzwanie. Tam mialem większe problemy z chorobą wysokościową niż jadą drogą 27
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 18 Lis 2022 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Dobra, dzięki za uwagi, gejzery zrobimy w NZ za miesiąc ;) a tutaj sobie darujemy.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 25 Sty 2023 19:46 

Rejestracja: 27 Sie 2019
Posty: 60
Czy w SPdA oferuja wycieczki jednodniowe na Laguna Colorado? Bylem w Boliwii i nie chcialem wykupowac 3 dniowego touru, a Salar juz wcześniej bylem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 08 Kwi 2023 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
@bareja77 Raczej nie, nie widziałam.

W połowie marca gejzery i wulkany "zamknięte", bo napadało śniegu :shock:.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 28 Paź 2023 23:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Czy ktoś z Was próbował się dostać na Salar de Tara autem bez napędu na 4 koła? Jak wrażenia? W internecie dominują rady, by koniecznie brać 4x4.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 25 Lis 2023 19:28 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 84
Loty: 110
Kilometry: 234 400
Update z dzisiaj. Jeśli ktoś z Was chce się wybrać na Pedra Rojas i laguny Miscanti i Miñiques, to bilety kupuje się teraz online (socairechile.cl) a rezerwacja jest na konkretną godzinę. Następnie bilety pokazuje się w budce w miejscowości Socaire (brązowy kontener po prawej stronie drogi). Skanują kod QR, wypisują Wam kwit i później pokazujecie ten papier na wjazdach do atrakcji. Koszt biletu 15000CLP/os.
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group