Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Lut 2019 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Na miejscu nie ma czasu na czytanie wszystkiego, tylko szybki rzut oka i w drogę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#22 PostWysłany: 11 Paź 2019 08:53 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Podepnę się z pytaniem.
Co polecacie zobaczyć w okolicach Puerto Natales i Punta Arenas biorąc pod uwagę mój mocno ograniczony czas ? W Punta Arenas mam 9 godzin a w porcie Natales 7 .Chciałabym bardzo ruszyć do Torres del Peine ale czy to nie za mało czasu ? Inne opcje ?
dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Paź 2019 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Torres del Paine* - nie chcę być złośliwy, ale nie wygląda to na literówkę. Warto przed wyjazdem poświęcić choć odrobinę czasu na to z czym będziemy mieli do czynienia.

Przy 7 godzinach w Puerto Natales możesz zapomnieć o odwiedzinach w P.N., sam dojazd z miasta do Parku to okołu 2,5 - 3 godziny.
Jeżeli będziesz o poranku w Punta Arenas to zdecydowania polecam wyprawę na Isla Magdalena, wycieczka warta swojej ceny. Jeżeli nie będziesz miała takiej możliwości to miasto + park krajobrazowy nad miastem, też niczego sobie, można sobie zrobić spacer. Pozostałe atrakcje są oddalone od miasta minimum 2 - 3 godziny jazdy samochodem.
W Puerto Natales przejść się wzdłuż jeziora, piękne widoki.

Edit:
W Punta Arenas na pewno warto wybrać się na cmentarz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nelciowata uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 14 Lis 2019 17:57 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Dzieki Makdeb.
W Puerto Natales rozważam dotarcie do Laguna Sofia i trek na Cerro Benitez, bo to akurat na pół dniową wycieczkę.
Czy ktoś był ? ładne widoki wokoło laguny ?
Piszą ,że można zobaczyć tam trochę kondorów. Czy tak rzeczywiście jest czy trochę ściema ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Mar 2020 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1859
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Siema,

Planuję 3 wycieczki z Puerto Natales:
1 dniowy trekking pod Torres del Paine (3 wieże)
1 dniową objazdówkę po parku Torres del Paine
1 dniową podróż pod lodowiec Moreno w Argentynie

Polecacie jakieś miejscowe biuro gdzie można ogarnąć w dobrej cenie te wycieczki (najlepiej kontakt mailowy przed przyjazdem) czy lepiej szukać na miejscu? (na to będę miał tylko jedno popołudnie)

Będę wdzięczny za pomoc ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 03 Mar 2020 11:21 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
makdeb napisał(a):
Torres del Paine* - nie chcę być złośliwy, ale nie wygląda to na literówkę. Warto przed wyjazdem poświęcić choć odrobinę czasu na to z czym będziemy mieli do czynienia.

Przy 7 godzinach w Puerto Natales możesz zapomnieć o odwiedzinach w P.N., sam dojazd z miasta do Parku to okołu 2,5 - 3 godziny.
Jeżeli będziesz o poranku w Punta Arenas to zdecydowania polecam wyprawę na Isla Magdalena, wycieczka warta swojej ceny. Jeżeli nie będziesz miała takiej możliwości to miasto + park krajobrazowy nad miastem, też niczego sobie, można sobie zrobić spacer. Pozostałe atrakcje są oddalone od miasta minimum 2 - 3 godziny jazdy samochodem.
W Puerto Natales przejść się wzdłuż jeziora, piękne widoki.

Edit:
W Punta Arenas na pewno warto wybrać się na cmentarz.


Hej Makdeb,
dzięki za podpowiedzi :)
Ze względu na awarie samolotu trochę mi sie wycieczka pozmieniała, przez co pewnych miejsc nie widziałam w ogóle, ale mialam za to dużo więcej czasu w Punta Arenas. Dotarłam na polecaną wyspę Magdalena ( super pingwinki i albatrosy). Zwiedziłam robiący mega wrażenie pomnikowy cmentarz i park nad miastem Reserva Nacional Magallanes. Udało mi się też pojechać na całodzienną wycieczkę do Torres del Paine. Polecam bardzo kolejnym podróżnikom Parque Nacional Pali Aike-piekna lguna, kratery wulkanów, mnóstwo dzikich stad guanakos i .. znikome ilości turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 03 Mar 2020 12:47 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
Legion1 napisał(a):
Siema,

Planuję 3 wycieczki z Puerto Natales:
1 dniowy trekking pod Torres del Paine (3 wieże)
1 dniową objazdówkę po parku Torres del Paine
1 dniową podróż pod lodowiec Moreno w Argentynie

Polecacie jakieś miejscowe biuro gdzie można ogarnąć w dobrej cenie te wycieczki (najlepiej kontakt mailowy przed przyjazdem) czy lepiej szukać na miejscu? (na to będę miał tylko jedno popołudnie)

Będę wdzięczny za pomoc ;)


Proponuję wypożyczyć samochód i samemu w swoim tempie zrobić te wycieczki. Przy rezerwacji samochodu trzeba zamówić dokumenty potrzebne do przekroczenia granicy.
My robiliśmy podobne wycieczki, z tą różnicą, że mieliśmy nocleg w El Clafate żeby zrobić treking na lodowcu Perito Moreno, który zaczynał się wcześnie rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Mar 2020 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1859
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@zuchu1 lecę sam więc nie biorę pod uwagę wynajmu samochodu ;)
Stąd tez szukam jakiegoś dobrego biura ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Mar 2020 14:47 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
W takim razie faktycznie samochód nie jest idealnym rozwiązaniem.
Planując wyjazd trafiłem na stronę lokalnego biura - wygląda, że mają wszystkie wycieczki których szukasz:
https://comapa.com/inicio
W sumie nie korzystałem ale opinie mieli dobre.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 03 Mar 2020 22:25 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
Ja w zeszłym roku korzystałem z tej firmy i byłem zadowolony: https://todopatagonia.net/en/

Zarówno Park Torres del Paine jak i Perito Moreno
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 04 Mar 2020 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Na miejscu praktycznie każdy hostel załatwi Ci taką wycieczkę. Chyba, że w necie znajdziesz opcję z bezpłatną anulacją, bo obecnie ja bym nie kupowała nic bezzwrotnego wcześniej, tym bardziej, że te wycieczki nie kosztują grosze. My z @oskiboski szukaliśmy wycieczki na kolejny dzień do Torres del Paine ok. godz. 22 i też dało radę ogarnąć.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 04 Mar 2020 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1859
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@olajaw tak pamiętam ;) jednak chcę przed samym wyjazdem zrobić małe rozeznanie żeby wiedzieć do jakich cen porównywać. Dostałem już z polecanych tu biur oferty. Z reguły wszystkie oscelują mniej więcej w tym samym przedziale cenowym. Mam teraz czas żeby to przeanalizować ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Mar 2020 20:56 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Czytałam, że te wycieczki są droższe przez internet, taniej można znaleźć na miejscu.
My będziemy już raczej u schyłku sezonu.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 05 Mar 2020 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Na miejscu zawsze coś potargujesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 12 Sty 2022 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
Szukam jednodniowej wycieczki z Punta Arenas ,z tego co widzę w linkach które podaliście początek wycieczek które mnie interesują to Puerto Natales , może złe albo nie tam patrze :( czy są biura które organizują takie wycieczki z Punta Arenas ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Sty 2022 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
A czego konkretnie szukasz? Co Cię interesuje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Sty 2022 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
Chcę zobaczyć Perito Moreno i Lagunę de Los Tres i resztę w okolicy El Chalten , najlepiej jak będą to różne 2 wycieczki całodniowe .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Sty 2022 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Zorientuj się jak wygląda przekraczanie granicy lądowej między Chile a Argentyną i czy jeżdżą w ogóle busy do El Calafate teraz.


Jeżeli chodzi o całodoniowe wycieczki do Perito Moreno z Punta Arenas to wg mojej najlepszej wiedzy nie ma takiej możliwości.
Sam przejazd trwa ok. 6-7h do El Calafate, a potem jeszcze ok. 1-1,5h do samego Perito.

Całodniowe wycieczki do Torres del Paine znajdziesz na miejscu, natomiast zastanów się, czy nie chcesz tego zrobić na własną rękę. Autobusy jeżdżą regularnie. Jeżeli faktycznie nie masz czasu na zrobienie trekkingu W a jeszcze lepiej O, to 1 dzień (od samego rana, tj. wyjazd o 4, powrót na ok. 22) będzie możliwy. Sam trek to ok. 4 godziny w naprawdę dobrym tempie.

Edit:

Jak dotrzesz do El Calafate busem, to tam na dworcu już będą osoby, które będą organizować przejazd do Perito i poczekają na Ciebie. Pobyt pod lodowcem ok. 3-4h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BP2?? uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 12 Sty 2022 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
@makdeb dzięki za informację . Mój wstępny plan generalnie wygląda następująco ( będę wdzięczny za rady,korekty i podpowiedzi ) . Wyjazd jesień 2022 więc mam nadzieje że już w większości tam wszystko będzie w miarę sprawnie działać ,chyba ;) Ląduję w Ushuaia , spędzam tam parę trójkę dni ,potem dobieram się czym się da ( już pytałem o to na forum ) do Punta Arenas . Z PA mam lot do SCL ,więc to będzie jak by baza wypadowa . Jak już będzie coś regularnego jeździć to pojadę do Puerto Natales i wezmę wycieczkę . Jak nie będzie to nie pcham się na silę i zwiedzam co się da z Punta Arenas. Wariant idealny to dostać się do El Calafate ,spędzić tam 2 dni i wrócić do Punta Arenas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 12 Sty 2022 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
@BP2??

Rozbij dokładnie na dni to może wraz z innymi coś pomożemy. Napisz co chciałbyś zobaczyć z SCL bo na Twoim miejscu skupiłbym się po prostu na Patagonii.

Ushuaia, faktycznie potem w górę Punta Arenas - Isla Magdalena, Torres del Paine - zobacz choćby na trasę W - 4D/3N. W Argentynie El Calafate, Perito, wokół Fritz Roya zrobić trekki, a potem można do góry Cuevas de Marmol w okolicach Puerto Rio Tranquílo, ew. lot do Puerto Montt i tam też możesz zobaczyć np. Chiloé.

Ogólnie z SCL bym uciekał, zwłaszcza, że naprawdę zaczynając z Ushuai masz świetne możliwości na Patagonię. Ogólnie super, zazdroszczę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group