Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Sie 2018 11:36 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 69
Loty: 50
Kilometry: 139 962
Którą fawelę polecacie odwiedzić w Rio? Gdzie jest w miarę bezpiecznie? Gdzie można (najlepiej sprawdzoną) kupić wycieczkę na fawelę z przewodnikiem? Czy może nie ma takiej potrzeby i można iść samemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 21 Sie 2018 01:42 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 361
srebrny
agizek

Sposób zwiedzania (z przewodnikiem lub bez) to już twoja samodzielna decyzja, ciężko podjąć odpowiedzialność za Ciebie.
Jeśli chcesz iść z przewodnikiem, to polecam http://www.favelatour.org/. Zobaczysz największą fawelę Brazylii, zamieszkałą przez 200-250 tys. osób, a część pieniędzy z wycieczki idzie na jej rozwój. Moim zdaniem warto.

Natomiast na własną rękę ciężko polecać z powodu, który wymieniłem wyżej, ale ja swobodnie czułem się w Vidigal, gdzie można zahaczyć przy okazji wchodzenia na górujące nad fawelą wzgórze.
Góra
 Profil Relacje PM off
agizek lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Sie 2018 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
agizek napisał(a):
Którą fawelę polecacie odwiedzić w Rio? Gdzie jest w miarę bezpiecznie? Gdzie można (najlepiej sprawdzoną) kupić wycieczkę na fawelę z przewodnikiem? Czy może nie ma takiej potrzeby i można iść samemu?


Nie polecam teraz chodzić do faweli.
http://caipiroska.pl/tragiczna-wyprawa-do-faveli/
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Favele w Río
#4 PostWysłany: 16 Kwi 2019 23:06 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
planujemy będąc w Rio odwiedzić fawele z przewodnikiem.
Ma ktoś jakieś doświadczenia? Może ktoś poleci jakiegoś przewodnika anglojęzycznego?
Które fawele polecacie i ile zwiedzić? Będziemy mieli na to cały 1 dzień, trochę poczytałem i myśleliśmy nad odwiedzeniem dwóch z tych 3 (Santa Marta, Vidigal, Rocinha ) tylko które ?
Dzięki za pomoc?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Kwi 2019 09:24, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Kwi 2019 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja byłem w Rocinhi i było ok, tylko strasznie lało tego dnia, więc pewnie mogło być lepiej. Ale nie pamiętam mojego tourOperatora już, to był taki amerykaniec koło 50, zapalony DJ. O, już wygooglałem: http://www.favelatour.org/ na 99.5% to było to. Robią też raz w tygodniu imprezy na które można wejść z zewnątrz, ale ja nie byłem (znowu padało). Ogólnie fajnie choć ten koleś tak się tą favelą zachwycał i był tak bezkrytyczny dla tego wszystkiego, że trochę dziwnie się go słuchało. Ale to on się zna na favelach, nie ja.

z Vidgal jest ( z tego co słyszałem, nie byłem) świetny widok na Ipanemę + jest tam hostel jakiś gdzie sporo ludzi kima i jest ponoć ok ten hostel. Więc tam na pewno bym się wybrał.
Santa Marta - nie wiem, nie byłem, nie słyszałem

p.s. to jest pytanie stricte o Rio, proszę o przeniesienie pytania + mojej odpowiedzi do jakiegoś tematu o Rio. Albo w ogóle utworzyć nowy temat o favelach, bo to powracająca sprawa.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Favele w Río
#6 PostWysłany: 12 Maj 2019 20:32 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
może komuś przyda się info.
https://www.favelaexperience.com mieliśmy od nich 2 wycieczki z przewodnikami mieszkającymi na codzien w favelach. zwiedziliśmy Vidigal i Rocinha. Byliśmy z nimi sami wycieczki trwały ok 2-2.5h każda. Generalnie polecam chociaż uważam że zwiedzanie 2 favel to za dużo. Z tych dwóch bardziej polecam Rocinhe, w Vidigal po ulicach pełno mafii narkotykowej z karabinami i przewodniczka mówiła żebyśmy nie robili w faveli w ogóle zdjęc po za jednym punktem widokowym i okolicy jej domu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Favele w Río
#7 PostWysłany: 12 Maj 2019 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 540
Kilometry: 1 001 515
niebieski
Byłem 4 lata temu na Vidigal oraz Mirante do Morro Dois Irmãos. Wjazd motocrossem z lokalsem, a zejście pieszo z samego szczytu pod Sheraton bez żadnych problemów łącznie z 30 minutowym stopem w środku spacyfikowanej faveli na piwko przy garażu z auto naprawą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Favele w Río
#8 PostWysłany: 13 Sty 2022 03:13 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Zamiast zwiedzać za kasę lepiej zamieszkac:

viewtopic.php?p=1498114#p1498114
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Lip 2022 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 845
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
rw30 napisał(a):
ja byłem w Rocinhi i było ok, tylko strasznie lało tego dnia, więc pewnie mogło być lepiej. Ale nie pamiętam mojego tourOperatora już, to był taki amerykaniec koło 50, zapalony DJ. O, już wygooglałem: http://www.favelatour.org/ na 99.5% to było to. Robią też raz w tygodniu imprezy na które można wejść z zewnątrz, ale ja nie byłem (znowu padało). Ogólnie fajnie choć ten koleś tak się tą favelą zachwycał i był tak bezkrytyczny dla tego wszystkiego, że trochę dziwnie się go słuchało. Ale to on się zna na favelach, nie ja.

z Vidgal jest ( z tego co słyszałem, nie byłem) świetny widok na Ipanemę + jest tam hostel jakiś gdzie sporo ludzi kima i jest ponoć ok ten hostel. Więc tam na pewno bym się wybrał.
Santa Marta - nie wiem, nie byłem, nie słyszałem

p.s. to jest pytanie stricte o Rio, proszę o przeniesienie pytania + mojej odpowiedzi do jakiegoś tematu o Rio. Albo w ogóle utworzyć nowy temat o favelach, bo to powracająca sprawa.


My również skorzystaliśmy z favelatour.org. Byliśmy podzieleni na trzy grupy po 8 osób. Wycieczka szału na wszystkich nie zrobiła. Spodziewałem się trochę więcej. Odhaczone, zobaczone i tyle. :)
Jedyny plus, że mieliśmy okazje zagrać na faweli piłkarski mecz z lokalsami. :) Fajna godzinna przygoda. Ich poziom piłkarski niestety mizerny. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Favele w Río
#10 PostWysłany: 13 Sie 2023 00:27 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Dzisiaj byliśmy na wycieczce z favela tour w faweli Rocinha. Mieliśmy przewodnika Carlosa, spoko gość. Polecam kontakt bezpośredni do niego:

+55 21 98215-5185

Organizuje różne toury, warto pisać bezpośrednio. Wycieczkę mieliśmy w sumie sami, tzn tylko nasza rodzina, więc de facto był z nami na wyłączność. Mówił, że teraz nie ma za wielu gości, taki okres.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Favele w Río
#11 PostWysłany: 03 Gru 2023 21:59 

Rejestracja: 10 Lis 2022
Posty: 238
srebrny
Siema,był ktoś może na fawelach mniej turystycznych z jakimś lokalsem albo przypadkowo?Chodzi mi o prawdziwy klimat gdzie nie można nagrywać,zobaczyć uzbrojonych ludzi,handel i tak dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Favele w Río
#12 PostWysłany: 05 Gru 2023 02:29 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
W tych "turystycznych" też zobaczysz broń i też będziesz miał powiedziane, gdzie nie można kręcić i robić zdjęć.. itp. Tylko nie czujesz by było niebezpiecznie, bo idziesz z lokalesem, który wszystkich zna i cie pilnuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group