Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Mar 2015 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 42
Witam, planujemy podróż do Brazylii na przełomie maja i czerwca. Jednym z naszych obowiązkowych punktów podróży jest chęć zobaczenia brazylijskiej przyrody z jak największą liczbą zwierząt. Przeglądając strony i fora internetowe :D zdecydowaliśmy się na południową część Pantanal - Bonito oraz okolice (główny czynnik to pieniądze, dużo mniejsze niż w okolicach Cuiaba). W międzyczasie wyszła druga opcja - Manaus, z 2 dniową wycieczką, za podobną cenę jak za 3-4 dni w Pantanal. Jednak sama Amazonia brzmi zachęcająco i wydaje się być lepszym pomysłem. Czy ktoś jest w stanie konkretnie podpowiedzieć co będzie lepszym wyborem, może ktoś był w obydwu tych miejscach i jest w stanie realnie wskazać lepsze miejsce. Za wszystkie cenne wskazówki będę wdzięczny. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 16 Mar 2015 12:26 

Rejestracja: 14 Paź 2010
Posty: 34
Najlepiej obydwa miejsca. IMO Amazonia lepsza i nawet tańsza. Korzystałem z iguana tours, polecam. Manaus ok ale bez wodotrysków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Mar 2015 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 42
dzięki, Manaus tylko jako baza wypadowa, najwyżej gdzieś się przejść na szamkę itd. Stamtąd chcemy wykupić jakąś wycieczkę na 2-3 dni i tyle. Pamiętasz może ceny z tego biura ? Do przeżycia ? :) Może jakieś cenne rady, które się przydadzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Mar 2015 13:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Amazonia to amazonia ;) duzo ciezej jednak tanio doleciec/dostac sie, wydaje mi sie tez ze drozsze sa wycieczki. Poza tym spotkalem sie z opiniami ze zwierzeta latwiej dostrzec w Pantanalu bo mniej gesta roslinnosc. Ale nie mam porownania. Jednak z powyzszych powodow majac ograniczony budzet wybralem Pantanal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Mar 2015 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 42
no właśnie przy łączonym locie, tak jak my chcemy ceny są bardzo spoko za przelot z Wodospadów do Manaus. Wycieczki na miejscu, cenowo są porównywalne do tych z Campo Grande (są np. krótsze o 1 dzień) co jest do przeżycia. Dzięki za info. Wszystko się przyda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Mar 2015 01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 15
My bylismy na 10-dniowym trekkingu w dzungli w Boliwii i zwierzat za duzo nie widzielismy (tapiry, maply i niewiele poza tym), a slyszelismy, ze w Pantanalu mozna zdecydowanie wiecej zwierzat zobaczyc, wiec o ile wycieczke do dzungli polecam ze wzgledu na samo doswiadczenie, ktore jest niesamowite, o tyle jesli chcecie poogladac zwierzeta, to Pantanal sie lepiej sprawdzi.
_________________
Justyna Kloc

Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej (Ryszard Kapuściński, 'Podróże z Herodotem')

http://poriomaniacy.blogspot.co.uk/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Mar 2015 14:38 

Rejestracja: 09 Lip 2014
Posty: 10
Loty: 92
Kilometry: 228 146
Wydaje mi się, że lepiej zrobicie jadąc do Pantanal.
Zaznaczam, że w Amazonii nie byłem więc odpowiedź jest bardzo subiektywna.
Wybierając się do Brazylii miałem ten sam problem Pantanal vs Amazonia. Wybrałem Pantanal ze względu na ceny dolotu do Manaus oraz ceny na miejscu. Na listopad' 14 lot w 1 stronę z Iguacu oscylował w okolicach 1000 zł. Do Campo Grande z Iguacu dostałem się autobusem za jakieś śmieszne pieniądze (o niebo wygodniejszym niż niejeden samolot Gol'a!).
Wydaje mi się, że czas jaki trzeba przeznaczyć na Amazonię aby ją w pełni poznać i być zadowolonym z tego co się zobaczyło to ok 7 dni...
Przez 4 dni, które byłem w Panatanal, zobaczyłem taką ilość zwierząt jakich chyba bym nie zobaczył w Amazonii... naszym oczom 3 razy ukazały się jaguary, niezliczone ilości kapibar, kajmanów, kormoranów, papug, tukanów, małp, tamtejsze jelenie oraz inne gady, gryzonie, ptaki, których nie jestem w stanie wymienić. Nawet piranie łowiliśmy (a później je smażyliśmy i jedliśmy!), mrówkojad też się trafił...
Także osobiście polecam Pantanal, wróciłem bardzo zadowolony. W razie pytań służę pomocą.
Góra
 Profil Relacje PM off
brasilka2 lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 27 Mar 2015 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 42
Dzięki wielkie. My już też dokonaliśmy wyboru. Padło na Pantanal. Planujemy kupić wycieczkę z jakiegoś biura w opcji 4 dni/3 noce. Możesz napisać z jakiego korzystałeś, ile płaciłeś i jak to wygląda od strony praktycznej w dniu przyjazdu ? Najprawdopodobniej w Campo Grande będziemy z samego rana. Czy jeśli kupimy wycieczkę od razu po przyjeździe to biura od razu nas wysyła na tour ? Jak wygląda pierwszy dzień na miejsce (bo rozumiem, że sam dojazd pewnie trwa ok. 4h, a co z resztą czasu?). I czy pamiętasz godziny powrotu do Campo Grande po tych 3 dniach, mamy lot do Salvadoru ok. 17 i zastanawiamy się czy zdążymy :) ? Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sie 2015 20:51 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Witam.Planuje noworoczny trip do Brazylii i chcialbym 4 dni spedzic w Manaus.Znacie moze jakas budzetowa sprawdzona agencje na 3dniowy tour po Dzungli??Czy lepiej na miejscu samemu czegos poszukac???dziekuje
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Sie 2016 16:07 

Rejestracja: 13 Sie 2013
Posty: 66
Byłem w lipcu na 4 dniowej (3 noce) wyprawie do dżungli. Skorzystałem z oferty Amazon Jungle Tours Backpackers http://www.amazonbackpackers.com.br. Rezerwowałem przed wyjazdem. Płaciliśmy 180BRL/dzień za dorosłego i 90BRL/dzień za dziecko. Mieliśmy dobrego przewodnika (mam do niego kontakt i gdyby ktoś był zainteresowany to mogę odszukać) i wycieczka była bardzo udana!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Maj 2017 09:51 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 38
Byłam w Manaus w zeszłym roku.
Po przyjeździe kupiliśmy na nabrzeżu dwa hamaki i wsiedliśmy na statek który płynął w górę Rio Negro. Dopłynęliśmy do miejscowości Barcelos (dwa dni płynięcia) - koszt rzędu 100zł za bilet z jedzeniem..
Wynaleźliśmy wcześniej hostel:
http://hostelbarcelos.com/
Hostel prowadzony przez europejczyka - noclegi po 20zł ;-). I Gery organizuje Ci wszystko na miejscu za free. Jeździliśmy z nim rowerami po dżungli. Pływaliśmy łódkami. Odwiedzaliśmy lokalnych farmerów, stołowaliśmy się w domach przyjaciół Indian. Kąpaliśmy w Rio Negro Gery organizuje kilkudniowe rejsy z tubylcem za grosze.
Przygoda życia - szczerze polecam.
Trzeba tylko upolować tanie bilety do Manaus - my kupiliśmy z Mediolanu za 1200zł.
Całość wycieczki na dwa tygodnie to koszt 3tys na osobę.

Co do zwierząt - to niestety nic ciekawego ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Maj 2021 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
Witam. Czy oprócz wymienionego tutaj w Manaus biura Iguana Tourismo macie jeszcze jakieś sprawdzone propozycje. Znalazłem jeszcze Amazon Backapers https://amazonbackpackers.com.br/index.php ale za 4 dni w dżungli chcą 70 usd za dzień od osoby. Iguana ma tańsze pakiety bo za podobną cenę mają 5 dni w dżungli.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Maj 2021 15:46 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
https://www.amazongero.com/

nie pamietam ile placilismy ale za to w przypadku emergency wlasciciel biura bardzo szybko ogarnal temat i pomogl.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Sie 2021 20:25 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Odkopuje troche temat - czy ma ktos do polecenia tours w Pantanal? Jakies wskazowki, polecenia wycieczek etc? Chcemy zobaczyc nature i zwierzeta, najlepiej cos szybkiego na 2 noce.

Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Cze 2022 17:57 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Ja z kolei odkopię w kontekście wycieczek z Manaus. Wstępnie szukamy czegoś na 4 dni. Ofert dużo, ale może ktoś ma jakieś w miarę świeże rekomendacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Cze 2022 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
@QbaqBA mogę z czystym sumieniem polecić tę agencję http://www.amazonbrasil.com.br/?fbclid= ... jL3VBMzhzU
Byłem z nimi w zeszłym roku w lipcu 5 dni i nie było czasu na nudę, cały czas się coś działo.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
QbaqBA uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group