Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 12 Wrz 2019 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
oglądanie nieba, powrót do Spda z wycieczki o 4 rano, jak tylko odjechaliśmy od wioski w której spaliśmy, poprosiłem kierowcę o zatrzymanie auta i wyszliśmy na podziwianie nieba, nie dość że pustka kompletna to jeszcze prawie 4k m npm, widok super, nie trzeba żadnej specjalnej wycieczki, taki widok widziałem tylko w Pamirze na 3,3k m npm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#102 PostWysłany: 13 Wrz 2019 09:56 

Rejestracja: 13 Lut 2019
Posty: 8
Loty: 148
Kilometry: 467 894
Dokładnie, nie trzeba żadnej wycieczki na oglądanie nieba, a są takie organizowane z SPdA. Dorzucają drinka i kasują ludzi. Ale umówmy się też, że nie są to i tak aż tak duże pieniądze. My z SPdA wzięliśmy tylko wycieczkę do Doliny Księzycowej. Z przewodnikiem, który oprowadził i opowiedział o wszystkim co w dolinie i poza nią ciekawego. Wycieczka kończyła się wyjazdem na punkt widokowy na zachód słońca. 4 osoby + przewodnik + kierowca, chyba ok. 100 zł/parę wychodziło. Osobiście rowerem chyba jednak nie polecam (chociaż sam czasem lubię pojeździć) ze względu na upał, zmęczenie, wysokość, wydolność, brak czasu i niewielkie (żadne?) oszczędności. Oczywiście co kto lubi, jego sprawa. Nam, mając niecałe 2.5 tygodnia na dość intensywny objazd, szkoda było przede wszystkim czasu.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Licancabur, zachód słońca na Atacamie
IMG_8621kor2.JPG
IMG_8621kor2.JPG [ 105.03 KiB | Obejrzany 1955 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 07 Lis 2019 13:38 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 85
Loty: 110
Kilometry: 234 400
może komuś się przyda - wycieczkę 3d2n po salar robiliśmy z biurem Salty Desert Adventours (polecam) z hiszpańskim przewodnikiem zapłaciliśmy 125$/os., wypożyczenie śpiwora 30BOB, jedzenie było ok. kierowca woził nas tak by uniknąć "tłumów". Za angielskiego przewodnika/kierowcę trzeba dopłacić ok. 50$/os.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 16 Sty 2020 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanko. Planuję 3 dniową wycieczkę z San Pedro de Atacama. Chcę ją zakończyć w Uyuni. Pytanie do zorientowanych- o której mniej więcej jest się na miejscu trzeciego dnia? Wycieczkę chcę odbyć w terminie 30,31.03 i 01.04, a 02.04 chciałbym lecieć do La Paz. Dlatego też zastanawiam się czy bardziej nastawiać się na lot poranny czy lepiej godziny popołudniowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 16 Sty 2020 01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Do Uyuni przyjeżdża się przed południem, wcześniej jest Salar o wschodzie słońca i potem cmentarz parowozów
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 16 Cze 2022 12:08 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Hej, ktoś ma jakieś aktualne doświadczenia? Jak to wygląda "po" pandemii? Coś się zmieniło? Jakieś aktualne rekomendacje/przestrogi przed danym biurem? Wiem, że z grubsza oferty są podobne, ale na co warto zwrócić uwagę? Wątek noclegu przy gorących źródłach z tego co wyczytałem, co jeszcze?
Czy ma ktoś może też jakieś bieżące doświadczenia z transportem La Paz - Uyuni - La Paz? Bo z lotami w większość dni słabo z tego co tak na szybko znajduję...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 23 Cze 2022 12:15 

Rejestracja: 13 Sie 2013
Posty: 17
Czy to prawda, że granica lądowa pomiędzy Boliwią, a Chile nadal jest zamknięta? Czy jakieś wiarygodne źródła mogą potwierdzić tą informację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 23 Cze 2022 12:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Według to, są otwarte

https://www.france24.com/es/minuto-a-mi ... l-covid-19

Ale najlpiej napisać tu: https://www.chile.travel/en/traveltochileplan/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 16 Sie 2022 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 321
Loty: 1190
Kilometry: 2 367 039
platynowy
Ktoś był ostatnio na Salar de Uyuni i przejeżdżał potem do Chile?
A drugie pytanie to czy polecacie jakiś fajny nocleg w Uyuni?
Co zabrać ze sobą na te trzy dni praktycznie? Będę tam w przyszłym tygodniu
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 16 Sie 2022 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 755
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@hiszpan Weź ze sobą kąpielówki, krem i okulary przeciwsłoneczne. Słońce na Salar grzeję okrutnie. Kilka godzin nie miałem na sobie okularów i potem cierpiałem na zapalenie spojówek. Kąpielówki, bo chyba ostatniego dnia jest wizyta w ciepłych źródłach.
Proponuje zabrać ze sobą latarkę ( w ostatnim obozowisku prąd jest tylko przez 2 h na dobę ).Dwójka po zmroku za krzaczkiem trochę ryzykowna.
Jeśli planujesz robić zdjęcia to weź tez jakieś ciekawe przedmioty do zabawy perspektywą. Co prawda przewodnicy zawsze maja coś ze sobą np. Dinozaura zabawkę , ale można mieć bardziej kreatywne fotki ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
hiszpan uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 23 Sie 2022 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Powerbank i ciepłe ubrania. Nocą potrafi być naprawdę zimno. Najprawdopodobniej wybierasz się ze zorganizowaną grupą i będziesz miał wyżywienie w pakiecie. Warto mimo wszystko wziąć jakieś drobne przekąski, ewentualnie alkohol, jeśli lubisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 06 Gru 2022 12:54 

Rejestracja: 28 Gru 2021
Posty: 19
Czesc,

wybieramy sie do Uyuni z Chile.
Wyglada to mniej wiecej tak: rano lądujemy w Calama i pytanie co dalej...
Polecacie jechać do Uyuni busem i stamtąd wziąć wycieczkę.
Czy może wziąć wycieczkę z Calamy?
Po wycieczce po Salar de Uyuni wracamy do Chile (słyszałem, że z tej wycieczki branej z Uyuni można się urwać w ostatni dzień (ponoć najmniej atrakcyjny i głownie jazda do Uyuni) to bym na oszczędzało trochę czasu).

Jak wygląda sprawa busów z Calamy do Uyuni? Znalazłem informacje, że jeździ przewoźnik o nazwie Atacama 2000 ale nigdzie nie mogę zakupić biletów.

Dziękuję za wszystkie porady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 06 Gru 2022 13:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Bilety na autobus z Calamy do Uyuni kupisz tu: https://www.ticketsbolivia.com/ oraz https://12go.co/en/travel/calama/uyuni? ... on=forward

Z Calamy jak mnie pamięć nie myli żadna wycieczka nie zaczyna, ale z San Pedro de Atacama, tak samo jak wycieczki które rozpoczynają z Uyuni mają opcję zakończenia w SPdA za dodatkową opłatę.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 06 Gru 2022 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Tak jak pisze @Zeus, najlepiej bus do Pedro de Atacama i tam kupić wycieczkę 3 dniową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 06 Gru 2022 14:36 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Arek15 napisał(a):
Po wycieczce po Salar de Uyuni wracamy do Chile (słyszałem, że z tej wycieczki branej z Uyuni można się urwać w ostatni dzień (ponoć najmniej atrakcyjny i głownie jazda do Uyuni) to bym na oszczędzało trochę czasu).


Wycieczki z Uyuni mają opcję zakończenia w SPdA, ostatniego dnia dojeżdża się do granicy i chętni przesiadają się na busa do Chile. Nie wiem jak z opcją rozpoczęcia w Calamie, ale pamiętaj że z Uyuni 3-dniowe toury wyjeżdżają około 7-8 rano, więc bierz to pod uwagę szukając ewentualnie transportu między tymi miastami. Bo samo Uyuni nie warte poświęcania czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 06 Gru 2022 22:16 

Rejestracja: 28 Gru 2021
Posty: 19
Super dziękuję za wszystkie podpowiedzi. A możecie polecić jakieś fajnie biuro, które organizuje wyprawy po Salar?
Pisałem do kilku, których nazwy pojawiały się w tym wątku ale nikt nie odpowiada. Pewnie dlatego, że piszę po angielsku.
Dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 06 Gru 2022 22:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Korzystałem z ich oferty: https://quechuaconnection4wd.com/

Pisałem nawet o nich w relacji
panie-prezydencie-allende-pana-okulary,212,155131#p1383524
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 07 Gru 2022 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Wszyscy w pda oferują to samo i w bardzo podobnej cenie, także na miejscu wybierz co Ci pasuje bez obaw, Landroverow po tej trasie jeździ kilkadziesiąt i wszyscy z tego żyją, i na dodatek nie konkurują ze sobą a pomagają sobie nawzajem czego doświadczyłem jak nam urwało się koło w trasie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 07 Gru 2022 11:13 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Ja byłem z Salty Desert Aventours czy jakoś tak i polecam. Przed pandemią zdarzały się rozbieżności między agencjami co do miejsc noclegowych, ale nie wiem czy nadal tak jest.Z grubsza oferują to samo i ważniejszy może być konkretny przewodnik/kierowca niz agencja. Ja decydowałem się na SDA ze względu na 2gi nocleg bezpośrednio przy gorących źródłach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 07 Gru 2022 19:53 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 56
Jestem na świeżo po 4D/3N wycieczce z SPdA z powrotem do Chile. Rezerwowaliśmy w SPdA za 215k CLP/os. Trafiliśmy na agencje Cruz Andina, która korzysta z pięknego hotelu o takiej samej nazwie nad Salarem. Hotel Cruz Andina nas niesamowicie zachwycił i polecam pytać się agencje czy będziecie tam spali. Gorące prysznice i wifi gratis
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group