Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Mar 2019 14:25 

Hej

czy orientuje się ktoś jakie ceny moga być na Salar z Chile? tak by mieć wycieczke 3 dniową( 2 noce)?

Chcę skończyć to wycieczkę w Boliwii by stamtąd dalej podróżować.

Myślę o rezerwacji z dnia na dzień tam na miejscu. Czy ktoś poleci jakąś sprawdzona, dobrą agencję?
 Profil Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 01 Mar 2019 20:48 

złoty
właśnie wróciłem, do salar możesz dojść nawet pieszo i za darmo (wskazane gumiaki, woda płytka, ale trochę zimna), wystarczy dojechać do Colchani z Uyuni, ok.20km płatnej drogi, biur w Uyuni nie trzeba polecać, wszyscy mają taki sam program, podobną cenę i jeżdżą gęsiego jeden za drugim, spokojnie można załatwić wycieczkę na drugi dzień, oferta bogata, można wybierać i przebierać,
piszę jakbyś jechał z La Paz, bo nie napisałeś skąd ruszasz
 Profil Relacje PM off
MaciekMaciek1234 lubi ten post.

#63 PostWysłany: 11 Mar 2019 19:42 

hej
chce wyruszyc z SP i skonczyc w Boliwii.

zalezy mi na mirror effect- wiem ze w kwietniu moze byc roznie z pogoda. slyszalem jednak ze czesc agencji wie gdzie ten efekt jest zawsze( w ktorych miejsach na salarze), czy slyszeliscie o tym?
 Profil Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 11 Mar 2019 21:54 

złoty
Załącznik:
salar.jpg
salar.jpg [ 130.57 KiB | Obejrzany 521 razy ]
@MaciekMaciek1234, częściowo odpowiedziałem CI w innym temacie, ale jak ruszasz z Chile i zostajesz w Boliwii, a raczej z niej nie wracasz to są 2 sposoby,
1- pojechać busem bezpośrednio z Calamy do Uyuni, tam też jest pełno hosteli, knajpek i biur podróży i można kupić 1,2,3 dniową wycieczkę,
2- pojechać busem do SPdA, można nawet z lotniska, tam pozwiedzać i pojechać na 3 dniową do Boliwii, jest trochę tańsza, o jakieś 10-15k peso, i unikacie nudnego powrotu bez zwiedzania, na wycieczce do Salar zobaczycie w pierwszych 2 dniach to co w okolicach SPdA,
jak byłem tam 2 tygodnie temu to wody było ok. od 1 -4 cm, nasz kierowca twierdził, że do maj woda jeszcze jest na Salarze, więc macie szansę, jeśli będziecie mieli okazję to kupcie walutę boliwijską już w Santiago, będzie potrzebna na wstępy już za granicą
 Profil Relacje PM off

#65 PostWysłany: 12 Mar 2019 09:13 

na Salarze będę na początku kwietnia więc potwierdzę jak wrócę czy zobaczyłem lustro :)

dziękuję za rady :)
 Profil Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 25 Kwi 2019 14:33 

byłem na początku kwietnia. Pogoda idealna. Chmur dużo nie było ale i tak byłem/jestem zachwycony widokami.

jechałem z Chile, koszt wycieczki 3D2N- 156 dolary. Kończyłem w Uyuni.

wody jakieś 1/2 cm. dobrze mieć japonki/sandały/klapki bo woda zimna, bardzo zimna :)

Image
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#67 PostWysłany: 25 Kwi 2019 15:51 

złoty
To już niestety nie te widoki jak były w lutym przy wyższym poziomie wody, ale i tak super że się udało zwiedzić ten region
 Profil Relacje PM off

#68 PostWysłany: 25 Kwi 2019 17:14 
Awatar użytkownika

Loty: 142
Kilometry: 407 068
srebrny
Zobaczymy co zastane za tydzień.... :o

#69 PostWysłany: 25 Kwi 2019 23:32 
Awatar użytkownika

srebrny
Według mnie wyschnięty salar też jest niezły i robi wrażenie.
 Profil Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 26 Kwi 2019 02:17 

Loty: 165
Kilometry: 179 752
niebieski
Dorzucę swoje pare groszy:
Jechałem na początku kwietnia z agencją Quechua Connection. Super kierowcy, super przewodnik. Popularne miejsca odwiedzaliśmy jak większość wywieczek już odjechała (na pociągach na początku mało kto był, na wyspie nie było nikogo innego). Ekipa z firmy sama proponowała robienie nam zdjęć (!), było bardzo dużo czasu na zdjęcia na suchym terenie, ale znaleźli też jedno bajoro gdzie dało się robić zdjęcia z odbiciem. Jedzenie bardzo spoko, można się najeść do oporu (mięso, warzywa). Dla mnie ogromną atrakcją była ostatnia noc: po kolacji z winem zawieźli nas na gorące źródła i można było w gorącej wodzie siedzieć ile się chce pod gwiazdami. Najlepsza okazja na oglądanie gwiazd w życiu. Większość agencji jedzie tam rano o 4-6, pewnie też jest fajnie ale nie tak fajnie (zwłaszcza, że ma się zarwaną noc). Cena wycieczki wyższa niż inne niestety: ok. 180 USD. Ale moim zdaniem było warto.
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.

#71 PostWysłany: 14 Maj 2019 08:09 
Awatar użytkownika

Loty: 142
Kilometry: 407 068
srebrny
to i ja się podzielę moimi spostrzeżeniami.
Nie warto niczego rezerwować z wyprzedzeniem.
Po przyjezdzie nocnym autobusem z La Paz o 6.00 wianuszek naganiaczy już był gotowy do targowani się.
Przy dwóch osobach zbiłem do 600BOB(335zł)1os. za 3 dniowy wycieczkę z noclegami, wyżywieniem oraz zwiedzaniem: cmentarzysko pociągów, Salar, wyspa kaktusów - Inkahuasi ( dodatkowo płatna 30BOB, 4 laguny Canapa, Hedionda, Charcota, Honda oraz najważniejsza - czerwona Colorada ( dodatkowo płatny wstep na teren parku 150BOB), po drodzę kilka stopów nie opisanych w programie m.in. aktywny wulkan Ollague 5869 m.n.p. m. miejscówka posrodku skał gdzie żyją wiskacza, Arbol De Piedra - kamienne drzewo w kształcie grzyba ;) , gejzery na 5000 m.n.p. m. oczywiście wschód słońca w ciepłych źródłach ( dodatkowo płatne 8BOB), góry i pustynia Salvador Dali, Laguna Negra i kilka innych o których już nie pamiętam.

Podczas całej wycieczki można dopłacić do noclegów z ciepłą wodą i prywatną łazienką, ale wg mnie jest to zbyteczny luksus.
Salar i cmentarzysko można zrobić samemu jesli chce się zaoszczedzić, jednak w interior pojechać będzie ciężko na własną rękę.
Bałem się o brak wody na solnisku na początku maja, ale zupełnie bez sensu. w jednym miejscu było jej całkiem sporo i można było zauważyć efekt "white out".
Niestety trochę dmuchało i dopiero ostatniego dnia chwilę polatałem dronem.
Załącznik:
406E1668-F84F-4786-88A1-E6A12CAB803D.jpg
406E1668-F84F-4786-88A1-E6A12CAB803D.jpg [ 102.61 KiB | Obejrzany 87 razy ]
2 ludzi lubi ten post.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości