Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 13 Mar 2016 17:57 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
Bardzo ciekawy wpis. Buisnessclass, czy ty byles autorem relacji z Antakrytydy, ktorej nie ma lub nie moge znalezc? Podobala mi sie.

W dobie podrozowania za mniejsze pieniadze spotkac sie mozna prawie tylko ze slodkopierdzacymi relacjam 8-) i. Odniesc mozna wrazenie, ze wszedzie jest cudownie, fantastycznie, niezapomnianie, wyjatkowo. Ludzie albo maja tak niskie standardy, ze wszystko ich zadowoli lub oklamuja samych siebie.

Zjechano Cie na forum, bo wiekszosc ludzi taka wlasnie jest, chocby ich oskubali na wyjezdzie i nie daj boze co jeszcze zrobili, to napisza i powiedza znajomym, jak bylo fajnie i cudownie. :lol: :lol: :lol: :lol: Albo nie potrafia zrozumiec, jak ktos inny moze miec inne zdanie.

Ja mam taki dysonans z Kambodza, Angkor Wat - top 3 rzeczy jakie widzialem, ale ludzie, naganiacze, sztuczne wioski na wodzie by wyzebrac od turysty 50 dolarow, fabryki z napisem po ang" tu pracuja sieroty i biedne, samotne matki", brak poszanownia dla zasad legalizmu ze strony wladz panstwowych na granicy (wieczne lapowki) sprawilo ze nie boje sie nazwac tych ludzi mentalnymi pastuchami. I do Kambodzy predko nie wroce.
Tajandia mnie tez nie zachwyciła wybitnie. Zakochalem sie w Indonezjii, ktora ma raczej srednia opinie na forum.

Chetnie spotkalbym sie jak bedziesz we Wroclawiu, wymienil spostrzezenia, a ludzmi ciebie obrazajacymi sie nie przejmuj. Kompleksy sprawiaja, ze przez chwile poczuja sie dowartosciowani. Tyle.

(Przepraszam, za brak PL znakow)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 13 Mar 2016 20:54 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
@Michel23
ciesze sie, ze zobaczyles szczery usmiech na twarzy, ktory zagoscil na twarzy Kubanki, a nie wychwalanych pod niebiosa mieszkancow Monaco :P
Moze dlatego, nie potrafie czytac ze zrozumieniem twoich postow, bo zaprzeczasz sobie zbyt czesto, ale to nie moj problem.

wynajmujacy pokoje sa kasta kubanskich bogaczy , wiec opowiesci o braku kasy na kawe i mleko, do mnie nie przemawiaja-chyba, ze mieszkales w jakiejs dziurze, ktora omijaja turysci, ale to niemozliwe w twoim przypadku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
szarik lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 13 Mar 2016 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@BusinessClass piszesz dość ciekawie, ale szkoda, że tak krótko :) co do samego wyjazdu wydaje mi się, że każdy ma inne kryteria oceny podróży, którą odbył. BC opisał Ekwador na podstawie własnych oczekiwań i potrzeb. Ja tez mogę dla przykładu napisać, że nie podobało mi się w kraju A czy też B, a innej osobie podobało się na tyle, że wraca tam co rok. I chyba ilość odwiedzanych miejsc nie ma tutaj aż takiego znaczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 14 Mar 2016 13:47 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
@BusinessClass, barwny opis, choć moim zdaniem troszkę niesprawiedliwy. Jak już ktoś napisał ja zmieniłbym tytuł na "Quito, miasto które mi się nie podobało". Ja mam inne zdanie na temat Ekwadoru, a byłem tam 3 tygodnie. Z cenami, jak sądzę, troszkę przesadziłeś (poza tym walutą jest tam dolar, a kurs złotówki do dolara jest dziś bardzo niekorzystny).

Ale ogólnie masz rację Quito nie powala i nie fascynuje. Na domiar złego, jest to jedyne miejsce w Ameryce Południowej , gdzie mnie okradziono. Próbowano 2 razy - raz w centrum oblano nas jakąś substancją, która w wyglądzie przypominała gó..o. Usłyszałem,że to stały trick. Człowiek odstawia plecak by się wycierać, podbiega łepek i zabiera plecak i sp.... Drugi raz na dworcu autobusowym (wracaliśmy z Otovalo) z plecaka w ciągu 30 sekund, gdy miałem go na plecach wyciągnięto mi z niego lustrzankę. Po tym powiedziałem sobie nigdy więcej Quito.

Tyle, że Ekwador to nie Quito. W Ekwadorze są genialne góry - wejście do bazy na Chimborazo i zjazd na rowerach to jedno z moich fajniejszych doświadczeń. Cuyabeno to jedna z najlepszych opcji na dżunglę amazońską (i tańsza niż np. Iquitos czy Manaus), Banos - świetna miejscowość z fajną trasą rowerową, raftingiem, puentingiem i innymi ekstremalnymi atrakcjami. I mogę wymienić jeszcze kilka miejsc naprawdę wartych odwiedzenia. A jeśli nie chcecie pakować się do Quito, zawsze można polecieć do Guaiaquil i ominąć to miasto...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 14 Sty 2018 19:20 

Rejestracja: 12 Sty 2018
Posty: 2
Zaciekawił mnie tytuł.
Ja mam odmienne zdanie-jak NAJBARDZIEJ JEChAC do Ekwadoru.
Ekwador jest niewielki a ma-piękne góry, piękne wybrzeże ,dżunglę no i wyspy Galapagos.
Przepiękny kawałek świata.
Jeśli ktoś się zastanawia czy warto to odpowiedź brzmi ABSOLUTNIE TAK.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 16 Sty 2022 22:33 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
BusinessClass napisał(a):
Jak ktoś jeszcze nie był w Ameryce Płd. to wielkim plusem Ekwadoru będzie to, że po nim każdy inny kraj będzie fajniejszy ;) Ale ciekawią mnie opinie tych, którzy byli i odbierają to inaczej.


Kolega z pewnością raczy sobie żartować ? :P
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 16 Sty 2022 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Raczej "raczył". Jego wpis jest z marca 2016 r. ;) Niby niedawno, a to już zaraz 7 lat minie :(
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 11 Paź 2022 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Czytam właśnie ten wątek, bo mam w planie krótki pobyt w kontynentalnym Ekwadorze i po moim ostatnim miesięcznym pobycie w Am. Pd. (Peru, Brazylia, Kolumbia), te negatywne wpisy wydają mi się być takie baaardzo prawdziwe. Ciekawe na ile i na "jak" się to zmieniło od 2016.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 11 Paź 2022 23:26 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@benedetti: niezrażony ówczesną recenzją BC odwiedziłem kontynentalny Ekwador w lutym 20 - nie wiem, czy to sentyment (ostatni daleki wyjazd przed pandemią na dłuższy - jak na mnie - czas), czy jednak zaleta samego Ekwadoru, ale nie był on taki zły jak go malowali : w Quito mi się podobało; uważam, że miasto ma spokojnie potencjał na miniumum 2 dni pobytu , byłem też w Cuenca i jej okolicach i też było okej; najsłabiej wspominam Guayaquil, ale może przez parną, a momentami deszczową pogodę. Oczywiście Ekwador to nie ta sama "liga" co Peru, Kolumbia czy Brazylia - ale jak cię tam niesie, to trzeba to wykorzystać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group