Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Świeżo po Brazylii
#1 PostWysłany: 24 Sie 2019 15:09 

Rejestracja: 13 Sie 2017
Posty: 54
Loty: 80
Kilometry: 201 234
Wróciliśmy właśnie z Brazylii. Wyjazd rodzinny, bardziej budżetowy w sierpniu z dzieckiem 11 - letnim. Nie będę pisał relacji bo mi to za bardzo nie idzie, ale mogę się podzielić informacjami itp bo sam dużo czerpałem z internetu a informacji nie było za dużo. Jak będą pytania do postaram się odpowiedzieć.

Trasa: Kraków - Paryż - Rio de Janeiro - Paraty - Sao Paulo /krótko/ - wodospady Iguazu /strona Brazylijska, Argentyńska i krótki wypad od Paragwaju - Rio de Janeiro /pobyt/ - Paryż - Kraków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 24 Sie 2019 22:33 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Jadę w grudniu, chciałbym kupić kartę SIM, ale słyszałem, że są z tym kłopoty. Czy to prawda?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Sie 2019 00:02 

Rejestracja: 13 Sie 2017
Posty: 54
Loty: 80
Kilometry: 201 234
Też chciałem kupić ale jest z tym problem. Korzystałem z wifi hotelach i miejscach publicznych a ponadto jak gdzieś był lokal handlowy, sklep lub restauracja to wchodziłem a wifi było z hasłem to prosiłem o hasło do wifi i nikt mi nigdzie nie odmówił i to wystarczało na zamówienie ubera itp. I tak sobie dałem radę. Jest w Brazylii dużo miejsc z dostępem do wifi a ludzie są naprawdę pomocni. Z językiem angielskim jest tam problem ale na telefonie pokazałem dostępne nazwy wifi i każdy wiedział o co chodzi. Język migowy jest magiczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Sie 2019 07:31 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
To że Ty nie mogłeś kupić karty SIM, nie oznacza że nie jest to możliwe.
Oczywiście że trzeba się naszukać. Problemem jest przede wszystkim słaba znajomość angielskiego wśród Brazylijczyków.

Karty można kupić w punktach sieci TIM. Najlepiej w dużych centrach handlowych. Są sprzedawane za około 20 reali karta + 20 reali za około 1 GB internetu. Potrzebny jest paszport, karta sprzedawana jest na czas pobytu w Brazylii. Wylot mieliśmy 11 marca o 4.15, karta była aktywna do 10 marca do 24.00 i ani minuty dłużej. W samym punkcie TIM w Sao Paulo trafiłem na kumatego chłopaka który znał angielski "so-so".

Jeśli kiedyś ktoś trafi na ten post i będzie akurat w Sao Paulo, to karta została kupiona w tym centrum handlowym (Shopping Light):
Alexandre Mackenzie Building
R. Cel. Xavier de Toledo, 23 - Centro Histórico de São Paulo, São Paulo
https://maps.app.goo.gl/c5RduiXdDxp37Z6h8

Dodam, że to bardzo blisko Teatru Miejskiego, który jest jednym z częstych punktów do obejrzenia w SP.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Sie 2019 11:18 

Rejestracja: 13 Sie 2017
Posty: 54
Loty: 80
Kilometry: 201 234
Tjw1978 - Włączając się do dyskusji bardzo proszę o czytanie ze zrozumieniem. Nie napisałem, że "nie mogłem kupić karty SIM", tylko "Też chciałem kupić ale jest z tym problem".

Forum służy do wymiany różnych informacji a przede wszystkim doświadczeń. Z kartą SIM w Brazylii nie jest tak łatwo jak w Azji, gdzie na lotnisko sprawę załatwisz w 5 minut. Tutaj trzeba mieć na to czas a niektórzy z nas tego czasu nie mają jak było np. w moim przypadku.
Linia lotnicza dzień przed wylotem do Rio odwołała mi lot, miałem dwie godziny na zmianę planu łącznie z rezerwacjami hoteli. Po przylocie do Rio miałem tylko 3 godziny od lądowania na dostanie się na dworzec, skąd miałem już kupione bilety autobusowe do Parat. Później Sao Paulo i tylko popołudnie, następnie wodospady. Jeżeli po tylu dniach funkcjonujesz bez karty SIM moim opisanym wyżej sposobem to dochodzisz do wniosku, że spokojnie dajesz sobie radę zwłaszcza, że masz jeszcze tylko kilka dni w Rio i lepiej ten czas spędzić zwiedzając i odpoczywając niż latając po centrach handlowych próbując się dogadać ze sprzedawcą.
Moim wpisem chciałem pokazać żeby kartą SIM nie za bardzo się przejmować, a jak jest okazja do zakupu to kupować bo masz wtedy mniej problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Sie 2019 13:15 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Napisałeś "mogę podzielić się informacjami" z pobytu w Brazylii. A ja ci odpowiedziałem, że nie ma problemu z SIM, jeśli wiesz, gdzie masz się udać.
Wystarczy poczytać to forum...Tyle i aż tyle.

Także świeżo po Brazylii piszę, że niekoniecznie trzeba być zdanym na WiFi. A kartę SIM można kupić, ale trzeba to raczej załatwić w dużym miescie (Sao Paulo, Rio)
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lis 2019 10:56 

Rejestracja: 18 Lut 2016
Posty: 25
Wlasie pisze prosto po zakupie karty. Kupilem karte w centrum handlowym Shopping Barra w zwyklym sklepie AGD (jakies zelazka, tv i inne tostery) - ogolnie naszukalem sie i wszedzie karty byly wyprzedane.
Karta w sieci VIVO - chociaz niby lepsza jest Claro. Sama karta to 11R$. Doladowanie za kolejne 15R$ ma mi pozwolic na spokojne uzytkowanie przez koljne kilka dni.
Rejestracje zrobil na miejscu sprzedawca, uzyl swojego numeru CPF. Wazysyko na migi, ale sie udalo w ok 15-20 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lis 2019 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@MarcinH A nie lepiej poprostu przed każdym wyjazdem kupić kartę SIM z netem na ebayu, niż marnować czas na szukanie na miejscu? Mnie ta tajemna metoda nigdy nie zawiodła 8-)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lis 2019 13:08 

Rejestracja: 18 Lut 2016
Posty: 25
Jasne, ze mozna? tylko nigdy nie mam czasu na takie rzeczy ?, jakos tak zauwazylem ostatnio, ze coraz mniej poswiecam czasu na sprawy okolowyjazdowe. Bilet, a pozniej jakos to bedzie ? ... ale jak najbardziej polecam Twoja metode ?
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 03 Lis 2019 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
potwierdzam też spostrzeżenie z początkowego postu, jak ktoś nie ma karty, a jest wifi, w np centrum handlowym, sam tak miałem, czas wracać na lotnisko, a tu burza i wyłączyli prąd, po kilku minutach w jednej części jest oświetlenie i wifi jakiegoś punktu usługowego, podszedłem do chłopaka z telefonem w ręce, poprosiłem o hasło do wifi, musiał podać własny nr identyfikacyjny, bez problemu wbił nr i mogłem zamówić ubera,
za to lubię Brazylię, że ludzie są tam niezwykle pomocni i nie ma z niczym problemu, mimo nieznajomości języka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group